Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Rezultati 3.tekme PP PIŠTOLA/REVOLVER
#1
(11-06-2018, 08:30)IPSC Slovenija Napisal:
(10-06-2018, 13:28)jabolko Napisal: Ok ok... samo a ni žalostno, da se z besedo ne omeni oziroma pohvali organizatorja tekmovanja.

SD Hrvatini, člani in njihov predsednik Rajko Rošeto si to vsekakor zaslužijo saj so pokazali in dokazali
kako naj bo tekma organizirana... Clap Clap Clap

Vsekakor je bila priprava tekmovanja odlična in skladna s standardi v IPSC strelstvu. V opravičilo smo popravili vsebino prve objave. Za nastalo situacijo se opravičujemo in verjamemo, da bo popravek izkazal zadovoljstvo z izvedbo tekmovanja. 

Prav tako gre zahvala tudi pokrovitelju pokalnega prvenstva M-ARMS !

SZPS - IPSC Slovenija

Priprava vsekakor...izvedba pa ne Not ker če bi bila potem Rok Štupar ne bi bil pisan pod revolver kot zmagovalec, glede na to da je tekmo odstrelu z pištolo  Nod  Saj on kot tekmovalec ni čisto nič kriv, dejstvo pa je da nekdo pa je spet zamoču ...sam da se predsednik SZPS seznani z zadevo.
#2
Z zadevo sem delno seznanjen, kot mi je znano, je tudi ustrezno dokumentirana, o njej se bo razpravljalo v okviru pristojnih (predsedstvo, NROI,...). Bistveno je, da so o tem seznanjeni organi zveze.

Glede na IPSC pravila (9.8.1, 9.8.2, 9.8.3, 10.6.1,... - http://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf) me žalosti predvsem dejstvo, kdo je bil omenjeni tekmovalec. Verjetno je iz tega razvidno, kdo je "zamoču". Časa za odgovornost sporočanja morebitnih napak v rezultatih so imeli vsi tekmovalci dovolj, točno 1 uro. Izkušeni tekmovalci vedo, kako se ravna, če opaziš napako v rezultatih.

Tekma je končana, rezultati so taki, kakršni so.

Zakaj je do tega prišlo, ali je šlo za testiranje, ali je bila "napaka" slučajna ali namerna, niti ni več pomembno.
#3
Revolver

1. Vereš Štefan 100.00% 
2. Lapajne Klavdij 99.52% 
3. Baškovič Mellors 73.67%
4. Doliška Aleš 60.86% 
5. Grenkuš Miha 48.07%
lp Melly
#4
(11-06-2018, 21:17)Melly Napisal: Revolver

1. Vereš Štefan 100.00% 
2. Lapajne Klavdij 99.52% 
3. Baškovič Mellors 73.67%
4. Doliška Aleš 60.86% 
5. Grenkuš Miha 48.07%

No to je samo za videt :)) uradno je zmagal Rok, kajti rezultati se uro po objavi liste v ipsc ju NE popravijo 
in tako imamo regularno, neregularno pokalno prvenstvo.
#5
Tine, če si opazil se zamenja tudi neuradno prvo in drugo mesto...
Tole sem poračunal iz dostopnih delnih rezultatov (pdf v prvem postu).

(11-06-2018, 21:35)Melly Napisal: Tine, če si opazil se zamenja tudi neuradno prvo in drugo mesto...

Malo sem prehiter... sem se zatipkal...
lp Melly
#6
(11-06-2018, 20:47)IPSC Boštjan Napisal: Z zadevo sem delno seznanjen, kot mi je znano, je tudi ustrezno dokumentirana, o njej se bo razpravljalo v okviru pristojnih (predsedstvo, NROI,...). Bistveno je, da so o tem seznanjeni organi zveze.

Glede na IPSC pravila (9.8.1, 9.8.2, 9.8.3, 10.6.1,... - http://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf) me žalosti predvsem dejstvo, kdo je bil omenjeni tekmovalec. Verjetno je iz tega razvidno, kdo je "zamoču". Časa za odgovornost sporočanja morebitnih napak v rezultatih so imeli vsi tekmovalci dovolj, točno 1 uro. Izkušeni tekmovalci vedo, kako se ravna, če opaziš napako v rezultatih.

Tekma je končana, rezultati so taki, kakršni so.

Zakaj je do tega prišlo, ali je šlo za testiranje, ali je bila "napaka" slučajna ali namerna, niti ni več pomembno.


Potem dajmo še omenit, da se objavlja provisional stage results in ne verify, kar poslednično pomeni lažje odkrivanje napak.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
#7
(12-06-2018, 09:26)poltergist Napisal:
(11-06-2018, 20:47)IPSC Boštjan Napisal: Z zadevo sem delno seznanjen, kot mi je znano, je tudi ustrezno dokumentirana, o njej se bo razpravljalo v okviru pristojnih (predsedstvo, NROI,...). Bistveno je, da so o tem seznanjeni organi zveze.

Glede na IPSC pravila (9.8.1, 9.8.2, 9.8.3, 10.6.1,... - http://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf) me žalosti predvsem dejstvo, kdo je bil omenjeni tekmovalec. Verjetno je iz tega razvidno, kdo je "zamoču". Časa za odgovornost sporočanja morebitnih napak v rezultatih so imeli vsi tekmovalci dovolj, točno 1 uro. Izkušeni tekmovalci vedo, kako se ravna, če opaziš napako v rezultatih.

Tekma je končana, rezultati so taki, kakršni so.

Zakaj je do tega prišlo, ali je šlo za testiranje, ali je bila "napaka" slučajna ali namerna, niti ni več pomembno.


Potem dajmo še omenit, da se objavlja provisional stage results in ne verify, kar poslednično pomeni lažje odkrivanje napak.
Pa morda to, da z equipmentcheck listo do zadeve sploh ne bi prišlo. Pa jih ni bilo...

Najlažje okrivit tekmovalca in namigovat na neko umazano igro.

Sicer pa vrhunska tekma in super vzdušje!
#8
(12-06-2018, 09:42)Ljutica Bogdan Napisal:
(12-06-2018, 09:26)poltergist Napisal: Potem dajmo še omenit, da se objavlja provisional stage results in ne verify, kar poslednično pomeni lažje odkrivanje napak.
Pa morda to, da z equipmentcheck listo do zadeve sploh ne bi prišlo. Pa jih ni bilo...

Najlažje okrivit tekmovalca in namigovat na neko umazano igro.

Sicer pa vrhunska tekma in super vzdušje!

Ne Provisional results, ne equipment sheets ne rešita človeške neumnosti. 

Ne vezano za ta primer: To da se nekdo online prijavi v neko divizijo in se potem iz kakršnega koli razloga premisli in gre na tekmo z drugim orožjem, pri tem pa nikogar ne opozori, meji na neumnost.

Vezano za dotični primer: Če bi tekmovalec ali pa vsaj sodniki, ki so mu sodili na 9ih progah (isti sodniki, ker je streljal zjutraj) pogledal na score sheete bi vsi skupaj videli napako, ker tudi brez equipment sheetov so bili vsi relevantni podatki navedeni na ocenjevalnih listih. Torej v najmanjši meri šlamparija.

Ne se zgovarjat zdaj na neke tehnikalije prosim. 

Tekmovalec se je prijavil v eno divizijo, odločil se je da bo tekmoval v drugi, ob prihodu na tekmo je prevzel ocenjevalne lističe in nikogar ni opozoril na spremembo. Med samo tekmo ni niti pogledal na ocenjevalne lističe, kar je še huje pa niti sodnik ni tega naredil skozi vseh 9 prog.

Skrajni čas, da se spremeni način prijave na tekme...

...že pošiljam mejl na predsedstvo.
#9
Če pustim ob strani da tekmovalec pred začetkom tekmovanja očitno sam ni ukrepal (pa bi moral), mislim da bi že čisto običajen equipment check rešil težavo, četudi samo na prvi progi. Pa kak chrono tudi ne bi škodil. ;)
administrator / Strelec.si
#10
Način prijave na tekme se je že spremenil, ljudje so ljudje in bodo delali napake (to ne gre dotični osebi v opravičilo). vendar mora biti sistem tak da iskanje napak ni odvisno od ene same osebe ali dveh. Torej v primeru provisional stage results (ki se notorično še zmeraj ne objavljajo) išče napake 150 oseb. V danem primeru pa 2-3 osebe. Te variante z "pozabu, namerno nenamerno nima veze" se pa dogajajo, spomni se ekipnih prijav. Probleme se pa ne rešuje tako da zvališ krivdo na nekoga, sistemsko pa ne urediš da do tega ne bi več prihajalo.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
#11
Elektronske prijave vnaprej, bi morale vključevati tudi ekipe zato da lahko organizator tip top pripravi VSO papirologijo do tekme (ne samo da sprinta..ampak da ZLOŽI, da se s tem ne zajebavajo sodniki in tekmovalci), Na dan tekme pa bi moral equipment sheet tekmovalec samo podpisati (podatke preveri RO, pozicijo opreme vriše RO, na prijavnici/gun checku). Score sheeti grejo direktno sodnikom zloženi po squadih v mapah (ne klamfani) in nazaj do SOja tudi v tej obliki."Verify" se nabije na deske. Provisional stage results pa maila tekmovalcem.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
#12
Sej ste pa ja kralji boste že urihtal tako malenkost kot je streljanje s pištolo pod skupino revolver mar ne :)....

Še dobr da ni z revolverjem na kakem open zmagal :).
#13
Nekaj nerodnosti pri vpletenih je gotovo bilo, kar se zgodi.

Temu tudi nisem oporekal, napisal sem samo da se mi zdi namigovanje neprimerno in
da bi dodatna varovalka pomagala.
#14
(12-06-2018, 11:05)poltergist Napisal: Način prijave na tekme se je že spremenil, ljudje so ljudje in bodo delali napake (to ne gre dotični osebi v opravičilo). vendar mora biti sistem tak da iskanje napak ni odvisno od ene same osebe ali dveh. Torej v primeru provisional stage results (ki se notorično še zmeraj ne objavljajo) išče napake 150 oseb. V danem primeru pa 2-3 osebe. Te variante z "pozabu, namerno nenamerno nima veze" se pa dogajajo, spomni se ekipnih prijav. Probleme se pa ne rešuje tako da zvališ krivdo na nekoga, sistemsko pa ne urediš da do tega ne bi več prihajalo.

Hmmmm. Zanimivo. No zdaj mi pa povej kako bo 150 ljudi iskalo napako v točno tem primeru???? Ker je bil sodnik je odstreljal zjutraj pred glavno tekmo. To pomeni, da je bil v skupini še z dvema (ki nista niti videla njegovih papirjev!) ter sodnik (ali mogoče dva), ki mu je sodil. Se pravi da smo spet na 2-3 osebah. Vsi ostali niso niti približno videli/vedeli s čim je streljal in kako bi lahko iskali napako???

Sam sem ga videl zjutraj pa nisem videl kaj je imel za pasom (če sploh kaj v tistem trenutku), ter po tekmi na podelitvi. Prvo na kaj sem pomislil ko sem slišal, da je zmagal Revo je bilo "Opa, spet se je vrnil na revolver".

Zato imaš pa na velikih tekmah obvezen gun check pred tekmo. Tako se izločijo take neumnosti, v kolikor pa je nekdo kaj menjal med tekmo se pa ve kaj sledi.
#15
(12-06-2018, 12:58)Bobo Napisal:
(12-06-2018, 11:05)poltergist Napisal: Način prijave na tekme se je že spremenil, ljudje so ljudje in bodo delali napake (to ne gre dotični osebi v opravičilo). vendar mora biti sistem tak da iskanje napak ni odvisno od ene same osebe ali dveh. Torej v primeru provisional stage results (ki se notorično še zmeraj ne objavljajo) išče napake 150 oseb. V danem primeru pa 2-3 osebe. Te variante z "pozabu, namerno nenamerno nima veze" se pa dogajajo, spomni se ekipnih prijav. Probleme se pa ne rešuje tako da zvališ krivdo na nekoga, sistemsko pa ne urediš da do tega ne bi več prihajalo.

Hmmmm. Zanimivo. No zdaj mi pa povej kako bo 150 ljudi iskalo napako v točno tem primeru???? Ker je bil sodnik je odstreljal zjutraj pred glavno tekmo. To pomeni, da je bil v skupini še z dvema (ki nista niti videla njegovih papirjev!) ter sodnik (ali mogoče dva), ki mu je sodil. Se pravi da smo spet na 2-3 osebah. Vsi ostali niso niti približno videli/vedeli s čim je streljal in kako bi lahko iskali napako???

Sam sem ga videl zjutraj pa nisem videl kaj je imel za pasom (če sploh kaj v tistem trenutku), ter po tekmi na podelitvi. Prvo na kaj sem pomislil ko sem slišal, da je zmagal Revo je bilo "Opa, spet se je vrnil na revolver".

Zato imaš pa na velikih tekmah obvezen gun check pred tekmo. Tako se izločijo take neumnosti, v kolikor pa je nekdo kaj menjal med tekmo se pa ve kaj sledi.

Se popolnoma strinjam za gun check. Njega bi pa Vereš in ostali revolveraši dobil takoj ko bi videli odstopanja v času na progah. Podobno kot bi mi hitro dobili koga z bizarnim časom v produkciji. če bi le bila oblika zapisa prava.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
#16
Bizarni časi v produkciji so že bili in so tudi obveljali...mene bolj zanima, kdo mu je dovolil streljat zjutraj, ko pa je bilo predtekmovanje v petek, ko smo se prijavljali nisem nikjer zasledil, da je kaka prijava možna za soboto zjutraj.

Torej kdo je dovolil ...ime, priimek... prosim Papers

da lahko napišem kriv je :)) Hand
#17
Pozdravljeni.
Ta debata na forumu ne bo prišla na plodna tla. Zadevo bomo rešili v predsedstvu. Prosim, da vse konstruktivne predloge pošljete na predsedstvo@ipsc.si.

Tomaž, lepo prosim da zakleneš temo.

Lp




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)