Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delo na Tikki
Pozdravljeni
V teh dneh sem spet malo čaral po proženju zgledoval sem se po Anschutz 1907...

[Image: 20180625181716.jpg]

Velik in mali brat  Nod

Malo rezervnih delov,ki se bodo dodatno ugladili....
[Image: 20180622185050.jpg]
[Image: 20180622185120.jpg]
[Image: 20180622194256.jpg]
[Image: 20180623150923.jpg]
[Image: 20180623151145.jpg]
[Image: 20180623173441.jpg]

.......

....
Še malo finiša...

[Image: 20180623181838.jpg]
[Image: 20180623181847.jpg]
[Image: 20180624172511.jpg]

Še končni videz prototipa  :clay: Think ...obliko petelina lahko zamenjam po svojem okusu  Thumbup 

[Image: 20180625182643.jpg]
[Image: 20180625182718.jpg]
[Image: 20180625190637.jpg]

Se nadaljuje z domačih delavnic .....  Beer 

LpT
Odgovori
..... kot rečeno se je nadaljevalo z delom na Tikki,da se opisem kako se je zadeva izvedla za tiste ki vam bo mogoče kaj prišlo prav  Think

Vse površine so se prvo preverile kako se nalegajo ena na drugo...na suho (lahko si pomagaš z alkoholnim flomastrom ali indigo papirjem) se pikatini šina premika dol in gor /tuširanje za slab centimeter,da se potem vidi kako se površine med sabo nalegajo....svetle lise po celi površini- tesno naleganje

[Image: 20180626124927.jpg]

Potem sem dal vijake v šino in z baterijsko  nekaj sekund vrtel v prazno,da se vijaki tesno prilagodijo ležišču-vsak vijak gre spet na svoje mesto-svojo pritrdilno luknjo

[Image: 20180626142125.jpg]
Lepo se vidi obroček kje je vijak nalegal v sedeš šine... Thumbup
[Image: 20180626142130.jpg]

.....vse skup zmontiral in bil pozoren na kakšne nepravilnosti....potrebno je bilo z biaksom in diamantnim nastavkom zaopljiti/malenkost popravit robove/luknje v šini.Tudi vijake sem moral malenkost prilagoditi,da so se lepo usedli na svoja mesta ko so se pritegnili z enako silo.....POZOREN sem bil na PRVI vijak saj ta NE SME biti čez rob kjer se zaklep zaklepa/najtanjša stena malenkost sem ga odpiliti/poliš da je prišel pod robom.... Thumbup

[Image: 20180626142642.jpg]

.........

.........
Prav tako sem si naredil dodatno luknj na koncu šine in vrezal navoj M4 za pritrdilni vijak "mirage band-a"
[Image: 20180626220522.jpg]
..Slika je simbolična  :-P 
[Image: 179920621020325245815018.jpg]

Potem se vse skup razstavi očisti/razmasti in namaže nalegne površine z lepilom za navoje (Loctite,Wurth...) se vijake,da na svoja mesta-vsak v svojo pritrdilno luknjo in stegne.
Ko sem končal z montažo sem si pomagal z mini gorilnikom,da se je lim hitreje strdil...segrel sem jo okoli 45*C in pustil da se ohladi  Nod 

[Image: 20180626161458.jpg]

In na koncu se vse skup očisti in namaže z teflonskim oljem..... 8-) 
Optika z montažo skoraj težja od Tikke  Rofl

[Image: 20180626220125.jpg]

...ko bom imel čas pa na strelišče da vidim kako se odnese vse skup... :clay: 

https://www.youtube.com/watch?v=14c01VoGBoQ&t=48s  :thumbup: 

LpT
Odgovori
Puško lahko preizkusiš že v soboto    https://www.strelec.si/forum/thread-21543.html
Odgovori
ne vem zakaj nobeno od tvojih slik ne morem odpreti; vidim male slike v tekstu, odpre jo pa ne...
Odgovori
zelo poučne zadeve Clap

kako pa se tak sprožilec recimo primerja s kakšnim bixn-andy-jem?
ker za marsikoga od nas je takšna finimehanika verjetno kar prezahtevna...

(27-06-2018, 11:23)Kristian Napisal: ne vem zakaj nobeno od tvojih slik ne morem odpreti; vidim male slike v tekstu, odpre jo pa ne...

probaj odpreti v novem zavihku.
ali pa imaš morda blokiran shrani.si
Odgovori
Jp, dela. Tenkju.
Odgovori
Tikka je ena izmed pušk kjer je vsako praskanje po njej skoraj brezvezno - enako velja za proženje (v kolikor ti je tistih minimalnih ~500g dovolj) sploh za taktično rabo.

Za bilo kakšno precizno pokanje pa so bolj primerne namenske enostrelke (da se tudi s Tikko samo predelave v to smer so za moje pojme waste of time).
Odgovori
jah, verjetno je pri nas začetnikih, in v začetku nižjim zaželjenim proračunom, vsaka pot zastavljena od tovarniške puške naprej v predelavo in zamenjavo vsega razen sistema, šele nato pride v enačbo in izdatke namenska puška, imho...
Odgovori
Point je da je ne rabiš. Pri nas NI TEKEM kjer bi se rabila namenska precizna puška, ki je konsistentno sposobna streljati .25moa niti ni strelca (razen redkih izjem), ki bi bili sposobni tako puško resnično izkoristiti na razdaljah večjih od 300m.

Fabrška brez da jo pogledaš 2x Tikka tac a1 (trenutno pač aktualen model) out of the box zagotavlja vse in še več. Če bi imeli pred časom nekateri med nami možnost to kupit bi nedvomno polovica glavobolov in dragih izkušenj s predelavami odpadla in bi ves denar in čas vložen v drkanje s tehniko vložili v municijo in trening in imeli na tarči konec dneva bistveno več od tega.

Kar pa ne pomeni, da se še vedno ne da predelovat maš ljudi, ki bi šli sred poti na luno menjat okna v raketoplanu brez skafandra ampak hej whatever gets you off...
Odgovori
ldamjan ;  
Bom ob priliki tudi šel na tekmo...na tem delam...samo še preje je potrebno "ulaufat" zadevo naredit loud in stestirat na razdaljah...potem pa veselo na tekmo Happy  če boš tudi ti prisoten jo dobiš za test  Thumbup 

Kristian ;
Desni klik na miški..otdpri v novem zavihku in jo imaš na celem ekranu...kot je povedal Marks  ;)

......

......
Marks ;
"kako pa se tak sprožilec recimo primerja s kakšnim bixn-andy-jem?
ker za marsikoga od nas je takšna finimehanika verjetno kar prezahtevna.."

Prožilec od Tikke sem z predelavo približal dobremu prožilcu,kar pomeni da to ni nek vrhunski kos prožila ki se lahko primerja z "bixn-andy" ali Anschutz" prožilom.
Pri Tikki prožilu si omejen ker mu osnova ne dopušča se pravi koti nalezenih površin so običajni (90* ali več),geometrija nihajnih in premikajočih se delov je manjša ne zahtevna-osnovna,tolerance so večje (vse ima luft-se ga čuti z dvema prsoma če zadevo malo bolj pomigaš)...pri dodelavi sem skoraj prišel do konca no še malo bi se dalo poigrati z geometrijo petelina in če bi hotel " top line " bi moral vse podreti lasersko navariti in spremeniti kote,geometrijo,premikanje premikajočih se delov dodati še kakšno dodaten vijak ali mehanizem itd itd in si potem matematično skoraj na tekmovalnem proženju,ki ti varno dopušča recimo 50 gramov pri tikkinem proženju pa sem sedaj na cca 180 gramih in v limitu....kar koli narediš imaš še zmeraj osnovno proženje tikke.......skratka moj namen je bil izboljšat originalno zadevo tako malo za šalo malo za res to mi je bil iziv  Happy zakaj pa ne bi nekaj doteral če lahko  Think Wall Idea Happy  
Ti bom dal za prodati,ko se kje vidimo boš videl da "hec" deluje :sniper: 

Mato ;

Res je se strinjam delno z vami...ampak zakaj ne bi nakaj kar je dobro naredili še boljše...in boljše...in boljše....seveda v varnem območju ...na kratko povedano "vsak tele ima svoje vesele"     Dare   Happy 
Odgovori
Trunkelj je maček ! Če dela z babami tako pol ni problema hehe :)
Odgovori
A mislis da jo najprej razsraufa pa pogleda kaj je not?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
Itak sploh ni problem, če je veselje in zabava zato sem pa napisal "whatever gets you off" brez predsodkov :)....

Sam, da kdo ne bo mislu, da je vse to potrebno, da boš kej zadel z njo k dost folka (izjeme so take, ki se stvari lotijo "ker lahko in ker je fun" in ne "ker bom tako zmagal če bom tehniko drkal namest sebe") pač raje polira metal kot pa sebe - predvsem ker je prvo lažje kot drugo.
Odgovori
Ronzi83 in [b]Kristian ;[/b]

Pri vajini objavi sem se nasmejal do všes,no da vama razložim kako se jaz lotim prožila pri ženskah (v začetku se je tudi sprožila  klofuta-sem prehitro napel vzmet Shrug ) ... no zdaj je boljše veliko boljše   Happy   
...ženske razmišljajo čustveno in hipergamično redke so ki razmišljajo logično (pri moških to ni problem  Whistle ) no skratka pri njih moraš doseči da se sprosti  serotonin  in oksitocin ..oksitocin je odvisen od nivoja dopamina,ki skrbi za sproščanje tega hormona ....pomagam si z čokolado  Dare ali nekaj čokoladnega  8-)  pripomore k večji sprostitvi  Thumbup ..... potem,če si dovolj vztrajen se same razstavijo in njihovo proženje ni prav nič zakomplicirano še ležišče je univerzalno  Dare :uzi:

Mato ;

Ob priliki vam dam za test...mogoče pa kdaj vas kaj piči pa bi tudi sam kaj probal polirat metal  ;) ...imate prav "sto ljudi sto čudi"   Nod  

Lep pozdrav 
Trunkelj
Odgovori
Pozdravljeni vsi skupaj
V teh lepih deževnih dneh sem spet malo tikal po proženju Tikke,spreminjal sem geometrijo in obliko petelina kaj in kako bi bilo najboljše... Think
[Image: 20180713151422.jpg]
Desni je obična varilna žica ki sem jo prekrivljal po občutku kaj mi najbolje ustreza na prstu...z to obliko petelina,ki ima površina ozko je lepo čuti povečovanje sile potega dokler ne sproži "klik" na njej je bila sila okoli 200 gramov-sredina petelina.Ugotovil sem tudi da je sila potega manjša če je bil petelin bolj naprej [Image: 20180625182718.jpg]  ko ga premikaš po vodilu (da si lahko nastavim petelin na dolžino prsta kjer mi je najboljša pozicija ) zato sem naredil novega z podaljšano dolžino ,da pride pritrdilni vijak  boj proti koncu vodila prožilca. Oblikoval sem tudi širšo nelegalno površino na prst pomagal sem si z "gedoro" nastavkom št.16 ki je ravno pravšnji radiu s ,pritrdil sem ga čisto spodaj da je sila potega na čim daljše ročici   Nod
[Image: 20180713151447.jpg]
[Image: 20180713151500.jpg]
...

...

Vse skupaj sem še pobarval in sestavi....
[Image: 20180713220807.jpg]
[Image: 20180713220819.jpg]
[Image: 20180713220914.jpg]
Sila proženja ki je sedaj prisotna je konstantna na 120-125 grama ..... zdaj ko je površina oblikovana po radiusu in široka dober cm je prožilec na občutek postal mehkejši ker se lepo prilagodi na prst brez pretiranega ugrezanja v blazinico občutek imam kot bi skoraj  prožil Anshutz ...vse skupaj je usklajeno in deluje  VARNO  ...   :-P 

Se nadaljuje iz domačih delavnic .... in terena  Thumbup 

https://www.youtube.com/watch?v=pCYvYGuCuEU

LpT
Odgovori
Ti si CAR !!

LP
[url=https://www.strelec.si/forum/user-3111.html][/url]
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)