Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlomilcev ne pretepajte
#61
Dej Mato, sam še tvojih 5 minut je manjkalo...Vsi vemo kaj bi se zgodilo, če bi bil kdo RES ogrožen. Javno trobiti po forumu, kako bi nekomu, ki pride nepovabljen, stresel takoj in z veseljem kuglo med oči pa je malo otročje in kontraproduktivno. Če tega ne štekaš, potem pa res, kot si sam napisal.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#62
Point je da besedico RES ne presojaš ti niti tisti, ki ti kaj hoče ampak teta ali stric sodnik, ki po zapisanem in primerih ne bi smel še cest pometat kamoli odločati o življenjih drugih.

Drug point je pa, da če misliš da boš se primerno odzval "v danem trenutku" vedi da se ne boš oz. boš zamudil in če bo objektivno RES boš ti pokojni in bo subjektivni RES povsem irelevanten. Raznorazne organe prisile za "dane trenutke" ne trenirajo s KZ ampak s Pavlovimi metodami, ki so precej simpl in so dokaj binarne za tistega na sprejemni strani cevi...
Odgovori
#63
(08-07-2018, 17:33)Mato Napisal: http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praks...815254844/

To je tista famozna in KDO KOMU KOLIKO VERJAME do vrhovnega sodišča je vse skupaj moralo iti in ti tle kalimerovsko nabijaš nam neke pravljice kako so polcaji tvoji prljatli pa tožilec hoče sam dobr zate.... Wake the fuck up this aint Kansas  no more toto.

Zadnje čase bolj redko pogledam sem in so odgovori nekoliko pozni.

Dobro poznam sodno prakso in kilavost naših sodišč, ravno zato je treba imeti dobro zgodbo, če greš brez prič z nesorazmerno silo nad kriminalca. Takšne stvari je treba premisliti dolgo prej preden pride do dogodka in sami dogodki niso vsi takšni, da zahtevajo instinktivno reakcijo. Če vlomilca opazimo z varne razdalje se lahko odločamo za sporočanje policiji in zagotavljanje varnosti zase ali napad na vlomilca (o tem govori tema).

Če se odločiš za napad, je potrebno vzeti v obzir posledice, od tega, da jo lahko pri napadu sam skupiš, če bi se izpostavilo, da kriminalcu nisi kos, do tega, da ga lahko ubiješ ali težko poškoduješ in boš moral dokazovati, da to bodisi nisi storil ti (nič nimam z njegovim padcem z balkona) ali pa si to storil upravičeno (ustrelil sem ga, ko sem se branil, saj me je napadel in zabodel z nožem).

Zato ima policist prav. Če ne veš kaj počneš, zaščitiš sebe in svoje bližnje (ne lastnino, silobran nima nič z lastnino) ter pokličeš policijo. Če boš kriminalca med aretacijo ali odvračanjem napada poškodoval ali ubil, boš moral dokazati, da je bila uporaba sile sorazmerna in nujno potrebna. Ta pravila veljajo tudi za policiste.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#64
Potem se nam forumašem kaj podobnega ne more zgoditi:

http://www.kamnik.info/lastnik-je-v-stan...nega-tatu/

:)
Odgovori
#65
Varnostnik zaloti vlomilca. Po prerivanju on beži, varnostnik pa strelja.
Policist piše zapisnik. Streljal si, ker je šel proti tebi. Ne, ne. Bežal je.
Takemu ni pomoči.
Odgovori
#66
(13-07-2018, 11:36)fritz Napisal: .... zaščitiš sebe in svoje bližnje (ne lastnino, silobran nima nič z lastnino) ter pokličeš policijo......

Hočeš reči, da svoje lastnine ne smem ščititi in da jo moram prepustiti lopovu, da z njo počne kar mu paše, jaz se pa za mojo lastnino obrišem pod nosom?
Odgovori
#67
Človeško življenje je vredno več od predmetov. Tudi življenje vlomilca.
Odgovori
#68
(13-07-2018, 19:27)bob78 Napisal: Človeško življenje je vredno več od predmetov. Tudi življenje vlomilca.

Morda drzavi... Ampak ce gledamo ponudbo/povprasevanje in osnovno ekonomsko teorijo bi moralo pri 7 miljard danes in nekaj minusa pred leti clovesko zivljenje biti kvecjemu cedalje manj vredno?
Odgovori
#69
(13-07-2018, 18:31)matjaz43 Napisal:
(13-07-2018, 11:36)fritz Napisal: .... zaščitiš sebe in svoje bližnje (ne lastnino, silobran nima nič z lastnino) ter pokličeš policijo......

Hočeš reči, da svoje lastnine ne smem ščititi in da jo moram prepustiti lopovu, da z njo počne kar mu paše, jaz se pa za mojo lastnino obrišem pod nosom?

Niti najmanj. Je pa pametno, če prej premisliš o posledicah zate in ravnaš tako, da zmanjšaš negativne vplive. Če si pripravljen in sposoben izpeljati zadevo tako, da bo sodišče ugotovilo upravičen silobran, lahko vlomilcu, kar se mene tiče, gladko pošlješ .50 AE v čelo.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#70
Ima vedno zadnjo besedo.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#71
(13-07-2018, 19:27)bob78 Napisal: Človeško življenje je vredno več od predmetov. Tudi življenje vlomilca.

Zakaj bi moralo meni biti vlomilčevo življenje več vredno od mojih predmetov, če pa njemu očitno ni več vredno, ker svoje življenje postavlja na kocko zaradi mojih predmetov? Če se postavim v kožo vlomilca, bi me bilo vedno strah, da me bo nekdo zalotil in mi upravičeno vrat zavil in iz tega naslova bi dobro premislil, ali mi je toliko do njegove lastnine, da bom rezkiral svoj vrat.
Odgovori
#72
(14-07-2018, 09:10)matjaz43 Napisal:
(13-07-2018, 19:27)bob78 Napisal: Človeško življenje je vredno več od predmetov. Tudi življenje vlomilca.

Zakaj bi moralo meni biti vlomilčevo življenje več vredno od mojih predmetov...

Ali resno meniš, da je ženina verižica, 200 eur, televizija ali pa kar pač bi vlomilec držal v roki, ko bi ga zalotil razlog, da mu vzameš življenje? Kaj pa če ima doma lačnega otroka in krade, ker mu delodajalec že pol leta ni nakazal plače? A tak tudi zasluži šus? Morda je pa pijan in je stanovanje falil. Dobi šus?
Odgovori
#73
(14-07-2018, 09:35)bob78 Napisal:
(14-07-2018, 09:10)matjaz43 Napisal:
(13-07-2018, 19:27)bob78 Napisal: Človeško življenje je vredno več od predmetov. Tudi življenje vlomilca.

Zakaj bi moralo meni biti vlomilčevo življenje več vredno od mojih predmetov...

Ali resno meniš, da je ženina verižica, 200 eur, televizija ali pa kar pač bi vlomilec držal v roki, ko bi ga zalotil razlog, da mu vzameš življenje? Kaj pa če ima doma lačnega otroka in krade, ker mu delodajalec že pol leta ni nakazal plače? A tak tudi zasluži šus? Morda je pa pijan in je stanovanje falil. Dobi šus?
Pol nej gre pa krast svojmu delodajalcu, ne pa meni, ki s tem nimam nič. In seveda, mrtvo pijan gre k meni odpirat vrata s pajsarjem,..... dej te buče komu drugmu.
Lej, meni na pamet ne pade, da bi prišel nepovabljen k tebi domov, ker spoštujem tebe, tvojo družino, tvojo lastnino, do katere si prišel s trdim delom,.... povsem enako pa jaz pričakujem od tebe. In samo na tak način lahko zadovoljno in vzajemno sobivava v isti družbi.
Odgovori
#74
Smrtna kazen je pretirana kazen za krajo predmetov. Ne glede na to, ali bi jo izvedla država ali oškodovana oseba. Osebno poznam dva primera dveh oseb, ki sta pijani falili stanovanje v bloku. Prvega je sosed našel spečega na kavču, drugega pa ko se je tuširal v njegovi kopalnici. Nobeden ni vrat odprl s pajserjem in nobeden od njiju ni kriminalec. Končalo se je tako, da je bilo obema nekaj časa zelo nerodno pred sosedi. Strinjam se, da je potrebno spoštovati osebno lastnino, a ne za ceno življenja.
Odgovori
#75
(14-07-2018, 10:33)bob78 Napisal: Smrtna kazen je pretirana kazen za krajo predmetov. Ne glede na to, ali bi jo izvedla država ali oškodovana oseba. Osebno poznam dva primera dveh oseb, ki sta pijani falili stanovanje v bloku. Prvega je sosed našel spečega na kavču, drugega pa ko se je tuširal v njegovi kopalnici. Nobeden ni vrat odprl s pajserjem in nobeden od njiju ni kriminalec. Končalo se je tako, da je bilo obema nekaj časa zelo nerodno pred sosedi. Strinjam se, da je potrebno spoštovati osebno lastnino, a ne za ceno življenja.

Ok, kaj naj potem naredim, če tebe zasačim, ko mi kradeš nekaj, kar sem si s težavo in s krvavimi žulji kupil? Ti enostavno to prepustim in se obrišem pod nosom in začnem kalkulirati koliko nadalnjih krvavih žuljev bom ponovno potreboval, da bom prišel do enake stvari?
In potem ko ponovno s težavo to kupim, spet prideš ti in mi to enostavno odneseš??????
A si mogoče to tko predstavljaš?
Odgovori
#76
,,drugega pa ko se je tuširal v njegovi kopalnici.,,
Temu ni bilo treba vlamljati ker mu je že soseda odprla ?
Odgovori
#77
(14-07-2018, 10:52)matjaz43 Napisal:
(14-07-2018, 10:33)bob78 Napisal: Smrtna kazen je pretirana kazen za krajo predmetov. Ne glede na to, ali bi jo izvedla država ali oškodovana oseba. Osebno poznam dva primera dveh oseb, ki sta pijani falili stanovanje v bloku. Prvega je sosed našel spečega na kavču, drugega pa ko se je tuširal v njegovi kopalnici. Nobeden ni vrat odprl s pajserjem in nobeden od njiju ni kriminalec. Končalo se je tako, da je bilo obema nekaj časa zelo nerodno pred sosedi. Strinjam se, da je potrebno spoštovati osebno lastnino, a ne za ceno življenja.

Ok, kaj naj potem naredim, če tebe zasačim, ko mi kradeš nekaj, kar sem si s težavo in s krvavimi žulji kupil? Ti enostavno to prepustim in se obrišem pod nosom in začnem kalkulirati koliko nadalnjih krvavih žuljev bom ponovno potreboval, da bom prišel do enake stvari?
In potem ko ponovno s težavo to kupim, spet prideš ti in mi to enostavno odneseš??????
A si mogoče to tko predstavljaš?

Ne, najbolje bo, da ga fentas... in si potem te stvari odneses s sabo v zapor. 

Ne zivimo vec v srednjem veku in zato se s silo branis samo v primeru, da imas direktno groznjo na lastno zdravje/zivljenje. V nasprotnem primeru namontirajmo kar radarje policajem na AK-47 in v primeru, da bos peljal cez omejitev, te niti ne ustavijo, ampak samo 'spucajo'. 

Upam, da ne vleces razne piraterije (filme, software) z interneta brez placila, ker v tem primeru si zasluzis tudi ti metek - PO TVOJI TEORIJI, ker krades trdo delo avtorjev...
Odgovori
#78
nekateri bi kar ubijali, če jim vzameš materialne dobrine. Zaenkrat je vsaj moje mnenje tako, da se braniš, če si napaden oziroma ogrožen. Za ostalo pa imamo policijo (ki ni vedno idealna, ampak ima vsa pooblastila, ki jih ti nimaš).
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#79
@matjaz43 - Med narediti nič in headshotom je vmes še veliko opcij. 
@stafordcic - žena je z možem spala v postelji, ko je možakar uletel. Oba sta bila starejša upokojenca, tip pa v poznih dvajsetih letih. Zanimivo pa je, da se intruderja iz obeh primerov dobro poznata.
Odgovori
#80
Je pa velika razlika,ali ti nekdo pride v stanovanje ali hišo in imaš vrata odprta (in pač ukrade,kar lahko) ali pa ponoči vstopi v tvojo spalnico.V tem primeru globoko poseže v tvojo zasebnost,intimo...Verjamem,da si lahko tako čustveno zadet,da sprožiš...Zato pa orožje v trezor,predno ga odpreš že prideš k sebi.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)