Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlomilcev ne pretepajte
#21
Skrajna sila
32. člen KZ-1-NPB4

(1) Dejanje, ki je storjeno, da bi storilec od sebe ali koga drugega odvrnil istočasno nevarnost, ki je ni bilo mogoče odvrniti drugače, ni protipravno, če je povzročeno zlo manjše od zla, ki je grozilo (upravičljiva skrajna sila).
(2) Ni kriv storilec, ki stori protipravno dejanje, da bi od sebe ali koga drugega odvrnil istočasno nezakrivljeno nevarnost za življenje, telesno celovitost ali osebno svobodo, ki je ni bilo mogoče odvrniti drugače, če povzročeno zlo ni bilo nesorazmerno večje od zla, ki je grozilo, in če se storilec ni bil dolžan izpostaviti nevarnosti (opravičljiva skrajna sila).
(3) Storilec, ki je ravnal v izogibni zmoti, da so podane okoliščine skrajne sile iz prejšnjega odstavka, odgovarja za kaznivo dejanje iz malomarnosti, če zakon za to dejanje določa kaznivost malomarnosti.
(4) Če je v primeru iz drugega odstavka tega člena  storilec sam povzročil nevarnost, toda iz malomarnosti, ali če je v primeru iz prvega ali drugega odstavka tega člena  storilec prekoračil meje skrajne sile, se sme kaznovati mileje, če pa je prekoračil meje skrajne sile v posebno olajševalnih okoliščinah, se mu sme kazen odpustiti.

Citat:Uradni list RS, št. 50/2012 z dne 29. 6. 2012: 32. člen KZ-1
Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo in 54/15: KZ-1-NPB4
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#22
a se spomnite primera na primorski avtocesti, ko je šofer zasačil dva tipa, ki sta kradla, jih nabutal pri čemer sta ga močno porezala? Potem se spomnite tudi da so šoferja najprej odpeljali v bolnico, da so ga zašili, potem pa priprli zaradi povzročitve telesnih poškodb...

Poznam tudi primer, ko je lastnik hiše zasačil vlomilca, ta pa mu je mirno rekel, kar probaj, pa te bom tožil...

Dumbfuckingstan smo, evo.
Odgovori
#23
(05-07-2018, 07:38)Kristian Napisal: Poznam tudi primer, ko je lastnik hiše zasačil vlomilca, ta pa mu je mirno rekel, kar probaj, pa te bom tožil...

Samo še vedno ne razumem... policiji rečeš, da je začel prvi... :-) Je pa res, da ljudje v kritičnih situacijah povedo vse po pravici... "ko sem vstopil, sem ga zagledal in sem se tako čustveno razburil, da sem ga nabutal"... stavek bi seveda moral začeti drugače... :-) Dvomim, da bi tako bil kazensko odgovoren. Če bi to videla še žena, kako je on "začel prvi", toliko lažje.

Ne mešat skrajne sile in silobrana. Skrajna sila tukaj nima kaj iskati. Silobran pa lahko "integrirate" v proces vlomilca.
Odgovori
#24
Imate na searchu kar nekaj primerov sodne prakse pri nas na to temo (v neki temi sem pastal ene 5-6 primerov se ne spomnim več) in nekateri med vami res živite v lala svetu, ki z realnostjo nima nič. Upajte, da se vaša realnost in realnost ne srečata, ker ne bo lušno...
Odgovori
#25
vsi se zgražate, potem pa volite levake...
ni vam pomoči... Doh
Odgovori
#26
Ali kdo ve kako se razpleta zgodba gospoda, ki je streljal (bolj ali manj uspešno) na barabine tam mislim, da v Velenju.
Odgovori
#27
Kolega pravi, da se bo začel ukvarjati z izposojo kopačev...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#28
(05-07-2018, 10:00)Orien Napisal: Kolega pravi, da se bo začel ukvarjati z izposojo kopačev...

Ob kvazi zakonodaji ki jo imamo je tale namig od oriena edini pravi namig... Hand
  
Drgač pa vidim da so tuki sami exstra sposobneži...tako umsko kot telesno, vsi čist vsi
bi samo neki nabutal v resnic bi bli pa po večini sami tepeni in še okradeni...kaki kekci ni za verjet Doh
Odgovori
#29
(05-07-2018, 10:14)jabolko Napisal: Ob kvazi zakonodaji ki jo imamo...

zakonodaja je čisto lepo pravilna in zgledna za leve politične poglede. tam se daje prednost kolektivu in človekovim pravicam pred ljudem in njihovo lastnino.

tko da edini ki se čudijo nad našo zakonodajo so takšni, ki nimajo pojma kaj na volitvah obkrožujejo in v kakšnih vodah pluje slovenija...
Odgovori
#30
lol ja politiki vas bodo česa rešili hahahaha ha h ah ah a
Odgovori
#31
Jabolko, seveda nimam pojma, o kakšnem namigu govoriš... sem zamešal forume... Whistle

Drugače pa ja, cilj takšnih umotvorov, kot ga imamo priložnost prebrati v članku, je jasen. Popolna pasivizacija in pacifizacija že tako zjahanega prebivalstva. Da ne bi slučajno res komu na misel prišlo, da lahko karkoli na svojo roko ali s svojo glavo. Država/kolektiv je tista/tisti, ki odloča.

Ampak, da ne bo vse čisto črno, ima Novi razred (avantgarda) rešitev tudi za takšne primere. V pravilniku za izvajanje Gradbenega zakona bodo predpisali stopnjo protivlomne zaščite (seveda vse po najboljšem ISO standardu...), ki jo mora imeti vsaka novogradnja; javne zgradbe jo morajo uskladiti v roku 2 let, ostali pa v roku 10 let. Če je šlo z energetskimi izkaznicami, zakaj ne bi še s tem...

In bo problem rešen. Če pa ne bo, bodo poiskali pa novo rešitev (prosto po Kamniški spužvi). Pa četudi z ustanovitvijo novega ministrstva za standardizacijo. Shootme
Odgovori
#32
(05-07-2018, 09:03)Marks Napisal: vsi se zgražate, potem pa volite levake...
ni vam pomoči... Doh

Se moram oglasit ::)  kot, da bi tvoji "tadesni" tovrstne zadeve kaj drugače uredili, dol jim visi pa še kako.
Odgovori
#33
Naslednja omemba politike si bo zaslužila izbris in terme banovci za 7 dni.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#34
(05-07-2018, 12:26)admin Napisal: Naslednja omemba politike si bo zaslužila izbris in terme banovci za 7 dni.

Hm Think je že dvakrat omenjal, a to moraš trikrat, da je pol kazen Question
Odgovori
#35
(05-07-2018, 13:21)jabolko Napisal:
(05-07-2018, 12:26)admin Napisal: Naslednja omemba politike si bo zaslužila izbris in terme banovci za 7 dni.

Hm Think je že dvakrat omenjal, a to moraš trikrat, da je pol kazen Question
Ne, ampak sem na dopustu in malo manj spremljam te dni, pa sem očitno zamudil, za nazaj pa malo skozi prste pogledamo. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#36
admin, naj te toplo sonce in hladno pivo ne ovirata pri plemenitem delu. Politika res ne sodi sem, ker nas že tako jaha vsakodnevno...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#37
(05-07-2018, 09:17)ales1a Napisal: Ali kdo ve kako se razpleta zgodba gospoda, ki je streljal (bolj ali manj uspešno) na barabine tam mislim, da v Velenju.

Gospod so osumljeni uboja in dveh poskusov uboja, ker so gospod bili prepočasni in imajo nasilneži vstopne rane s hrbtne strani ..
Odgovori
#38
Aja, pa tud ce bi bil hitrejši bi blo isto, ker ni nikjer omenjeno, da so nasilneži imeli ognjeno orožje, dogajalo pa se je v Vurbergu in ne v Velenju!
Odgovori
#39
(04-07-2018, 22:46)bobomajstr Napisal: Tukaj se vidi sva sprevrženost "demokratičnega" sistema...
 Me čudi, da cvet slovenske inteligence ne napišejo, da je potrebno vlomilcu se pomagat pri delu, ker se lahko revež zaradi naprezanja poškoduje pri vlamljanju.... ali pa ga pogostit s cajčkom, piškoti ali pa kapljico rujnega .... ali pa da mu je potrebno kot ubogemu delavcu nudit masazo .... ko prediram take zakone, meje dejansko SRAM da sem slovenec in da zivim v takem sistemu ki ga imenujemo kapitalizem, kjer je vsa golazen bolj zaščitena od poštenega delavca ...

?? Oprosti, ampak kapitalizem za to stanje res ni nič kriv. Prej kakšen drug "tovariški" in "človeku prijazen" družbeni sistem...
Če imajo kje "hard" kapitalizem, ga imajo v ZDA. In verjetno ti je znano, kakšne "pravice" bi tam imel kakšen takšen "nepovabljen" nočni obiskovalec...
Odgovori
#40
Aja, sem pozabil omeniti da je zadeva, kar se tiče "barabinov" že dobila epilog: so lepo priznali dejanje nasilništva, obljubili da ne bodo več, da bodo plačali škodo na avtu in hiši (1000€) ter dobili od 1 leta do 1,5 leta zapora. Ker se bodo lepo vedli na odprtem oddelku in se jim v čas šteje tudi pripor in ker so naši zapori prenatrpani bodo do zime zunaj.

Za gospoda pa si bo sistem vzel čas, grozi mu 15 let za vse skupaj (uboj in 2 poskusa uboja).


Takle mamo ..
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)