Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlomilcev ne pretepajte
Tud v ZDA gre folk v večini držav za uporabo prekomerne sile hitro v čuzo. Zadeve so daleč od univerzalnih , če pa slučajno po pomoti uleti policija pa ta pošteni državljan konča v trugi saj imajo resnično presrane , policiste ki jim precej preveč dovolijo , rezuitlat približno 1100 trupel ,ki jih letno pridelajo policisti in edino kar jih pri tem moti so odškodnine ,ki jih pokriva davkoplačevalec.
Odgovori
Tega kretenizma tudi komentirat ne moreš.
Odgovori
Definitivno se vlomilcev ne pretepa! Je pa lepo da jim pomagate ce padejo po stopnicah dvakrat ali osemkrat.
Odgovori
vse je odvisno od primera in koliko denarja zavoha odvetnik... V Celju se je vlomilec "tako prestrašil, ko se je prikazal lastnik stanovanja, da je pobegnil čez balkon", pri tem da je stanovanje bilo v prvem štuku. Možak je imel resne težave dokazati, da ga ni pahnil čez ograjo. Še dobro da se je tisti vlomilec južnega porekla tako drl, da so vsi gledali na balkon in potem lahko pričali, da je možak človeka hotel zadržati pa se mu je slednji strgal iz rok in padel čez ograjo... (japajade :)
Odgovori
Kristian Napisal:Fantje, lepo da ste tako odločni ampak trenutna zakonodaja vam/nam ne gre v prid. Tako odločno branjenje posesti zna biti zelo drago, ker bo odškodnina za povzročene poškodbe hitro prerasla vrednost branjenega premoženja. Ne rečem da je to prav, ne rečem da bi sam ravnal drugače ampak tako je v tej naši ljubi državi...
Poglej z druge strani. Če te itak čaka plačevanje in arest, je čisto vseeno, če ga potolčeš in vržeš v kakšno luknjo. Če boš že imel življenje uničeno, je vseeno, če je vsaj kakšna korist od tega. Plus- če bi se to zgodilo prvim desetim tatovom, bi naslednji malo premislili, preden bi šli krast.
Odgovori
Bi bilo dovolj prvih 5...pa v medije...pa na novi " Goli otok".....
Če bi pred leti zaprli prvih 5 " menagerjev" , bančne luknje ne bi bilo, AC bi bile pol cenejše, čer Karavanke bi se že vozili po drigi cevi...itd, itd...
Odgovori
(24-12-2019, 16:10)mm38 Napisal:
Kristian Napisal:Fantje, lepo da ste tako odločni ampak trenutna zakonodaja vam/nam ne gre v prid. Tako odločno branjenje posesti zna biti zelo drago, ker bo odškodnina za povzročene poškodbe hitro prerasla vrednost branjenega premoženja. Ne rečem da je to prav, ne rečem da bi sam ravnal drugače ampak tako je v tej naši ljubi državi...
Poglej z druge strani. Če te itak čaka plačevanje in arest, je čisto vseeno, če ga potolčeš in vržeš v kakšno luknjo. Če boš že imel življenje uničeno, je vseeno, če je vsaj kakšna korist od tega. Plus- če bi se to zgodilo prvim desetim tatovom, bi naslednji malo premislili, preden bi šli krast.

Ne govori tako grdo no...lahko bi samo napisal, da bo pogrešan. Pray
Odgovori
(24-12-2019, 16:10)mm38 Napisal:

Razmišljanje, ki ne vključuje vesti, je psihopatsko in družbi nevarno.
Odgovori
Emilijan Napisal:
mm38 Napisal:

Razmišljanje, ki ne vključuje vesti, je psihopatsko in družbi nevarno.
Poglej to z druge strani-samo barabe skrbi za barabe.
Odgovori
Aga...se mi zdi da bo kmalu politika, udbomafija in jagri na vrsti Dumb
Odgovori
Kar se mene tiče, ne:-) Nikoli se nisem imel za krvoločnega, vedno sem za to da policaji in sodnija naredijo svoje delo. Ko pa začneš razmišljat, kaj se dogaja ljudem, ki jih je nekdo izbral za tarčo... Policaji ne morejo kaj dosti storiti, sodnija ti ne bo stala ob strani, bog pomagi, za družbo ne obstajaš več. Imaš družino, pa ne moreš poskrbet zanjo, ker plačuješ nekemu banditu, niti je ne moreš zaščitit, ker si za rešetkami. Če prideš ven, kako je službo, za tvoje je isto, kot da te ni. Pa naj mi nekdo pove kaj je prav.
Odgovori
Še živali branijo svojo družino, tudi človek jo lahko..razen, če smo ljudje veliko manj vredni.
Odgovori
Vlomilca pretepeš, zvlečeš ven iz bajte, za njim temeljito pobrišeš vse sledi, potem pa naj dokazuje, da je sploh bil pri tebi.

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(24-12-2019, 19:55)mm38 Napisal: Kar se mene tiče, ne:-) Nikoli se nisem imel za krvoločnega, vedno sem za to da policaji in sodnija naredijo svoje delo. Ko pa začneš razmišljat, kaj se dogaja ljudem, ki jih je nekdo izbral za tarčo... Policaji ne morejo kaj dosti storiti, sodnija ti ne bo stala ob strani, bog pomagi, za družbo ne obstajaš več. Imaš družino, pa ne moreš poskrbet zanjo, ker plačuješ nekemu banditu, niti je ne moreš zaščitit, ker si za rešetkami. Če prideš ven, kako je službo, za tvoje je isto, kot da te ni. Pa naj mi nekdo pove kaj je prav.

Prav je...nič.  Pray
Odgovori
(24-12-2019, 12:05)Kristian Napisal: Davor, seveda. Državljani imamo na voljo precej močno orodje, ki se mu reče kolektivna moč volilnega telesa. Po kmečko, če se zbere dobvolj istomislečih, ki dajo podporo osebi ali straki ali oboje, ki zagovarja da se lahko braniš imamo dobro šanso da spremenimo zakonodajo.  Moje mnenje je da v trenutku, ko nekdo krži zakon, se s tem odreče kakršnega koli pravnega varstva ali po domače, žrtev avtomatsko dobi pravno imuniteto, zločinec pa ga zato ne more tožit za poškodbe, ki jih utrpi pri izvajanju svojih nečednih poslov.
Žal pa pri nas ni tako. Vrednostna piramida je jasno definirana da je življenje in telo na vrhu, premoženje pa spodaj. In če nekdo tebi ogroža premoženje, ti pa ga nalomiš ko vola - kar si tudi zasluži - potem te sistem pojebe. On odgovarja za tatvino, ti pa za poškodbe. In ker je slednje višje na vrednostni piramidi, pač je kot je.
Tle je še en dodaten argument, predvsem v evropskih državah, namreč Angljia, Nemčija, Francija, Skandinavija in ostale tako imenovane progresivne države se močno trudijo da ostane monopol nad izvajanjem nasilja v družbi striktno v rokah države. Zato tudi take - po mojem mnenju -bizarne in prekomerne reakcije nad vsakim ki si drzne vzeti stvari v svoje roke.
Temu nasprotno so države, kot npr. ZDA, kjer država posredno priznava da ne obvladuje varnosti v družbi in da naj psoamezniki najprvo poskrbijo zase in šele nato upajo na prihod policije. Malo v stilu tistega "pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal" ...
Ja, ameriška je tale v stilu 'ta hiša ne kliče policije'  https://i.redd.it/oxhf31kt0qty.jpg

Jaz se sicer zavzemam za uzakonitev tkim. 'castle doctrine', taki modifikaciji, da lahko lastnik oziroma prebivalec zakonito brani tako sebe kot druge kot svojo lastnino brez da bi kazensko ali odškodninsko odgovarjal. Ampak take zadeve se,kot si sam povsem pravilno ugotovil, uvevljavlja preko volitev in posledično preko zakonodaje.
Odgovori
(24-12-2019, 23:22)Ales Napisal: Ja, ameriška je tale v stilu 'ta hiša ne kliče policije'  https://i.redd.it/oxhf31kt0qty.jpg
Hiša in tip na sliki ne izgledata ravno kot tarča za roparje. Bi rekel, da edino, kar je pri njiju karkoli vredno, je orožje.
Odgovori
Tomič Janko strelec z balkona, bežečim v hrbet obsojen na 17 let in 6 mesecev...

Glede na našo zakonodajo sem vedel da bo tako in to v debati večkrat omenil 
za razliko od nekaterih ki živijo v oblakih... bežečemu se pač ne strelja v hrbet 
zaradi tega boš kaznovan povsod...žal se človek ni imel pod kontrolo in je kar je.
Me je pa višina kazni vseeno presenetila. Pray
Odgovori
Psihiater je rekel da se je imel pod kontrolo.

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Odgovori
ajde, kaj mislite: da bi tisti štirje zaštihali njegovega mulca, ali bi dobili 17 let aresta?
Odgovori
(03-06-2020, 23:16)Kristian Napisal: ajde, kaj mislite: da bi tisti štirje zaštihali njegovega mulca, ali bi dobili 17 let aresta?

V našem Bananastanu vsi štirje skupaj ne.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)