Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D printanje orožja čez lužo...
Zanimiv članek na temo 3D tiskanja orožja. Še trump se je oglasil.

https://futurism.com/download-blueprints-3d-print-guns/
Odgovori
Lej moje stallišče je tako,da brez železja ne gre. Že ko so aluminij uvajali sem bil skeptičen,da pa o špijatlu in plastiki niti ne govorim.
Odgovori
brez skrbi, tud brez železja bo šlo. Sicer bolj kot ne za enkraten napad, ampak delovalo bo.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Mediji pumpajo histerijo , kot da se brez 3D printerjev ne da izdelat orožja .
Odgovori
Pa tole so kazal kot primer v kongresu . Kar je sveda zavajanje saj je tu 3D printan samo lower ohišje ki ga drugače lahko kupiš Alu za par fičnkov v kit izvedbi

To en bi bilo vprašanje če nebi isti sralci enkrat deklariral lowerja kot vitalni del ki šteje kot orožje ,upper pa kot štruco kruha čerpav je v uperju vse 

[Image: i-3d-printed-an-ar-15-assault-rifle--and...-great.jpg]
Odgovori
Imam doma 3D printer (sicer hobi program), vendar pri podobnih printerjih (tudi dosti dražjimi) si še vedno bolj kot ne omejen na tiskanje takšnih in drugačnih plastik v rangu do 300 stopinj, kar je pa za kovine veliko premalo.
Sicer sama plastika (PLA) je presentljivo trda/trpežna, vendar dvomim, da se da v zanimivih velikostih sprintat uporabne orožarske dele, kateri morajo držati velike pritiske...
Odgovori
Kakšen subsonic MK bi po moje zdržal. Res se da izdelat orožje tudi drugače, ampak potrebuješ vseeno malo več znanja, kot samo pritisk na tipko. Tu je morebiti ves strah.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Mr.T. ima prav...gre za medijsko pretiravanje in novo kost za glodanje raznih anti-gun paranoikov, ki so pač podobno, kot tisti najbolj zadrti verniki prepričani, da se morajo ves čas nekoga/nečesa bati, sicer niso zdravi.
Odgovori
(01-08-2018, 21:25)Barbapapa Napisal: Kakšen subsonic MK bi po moje zdržal. Res se da izdelat orožje tudi drugače, ampak potrebuješ vseeno malo več znanja, kot samo pritisk na tipko. Tu je morebiti ves strah.

Tudi tule ne gre samo s pritiskom na tipko. 
Z eno hobi CNC frezo (ki si jo lahko tudi doma sestaviš) se da narediti marsikaj "več"....
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Pa povej rečunalničarju, kako se sestavi freza... :)
Priner pa kupiš za majhen denar "ready to go".
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
saj sem si jo, pa nisem računalničar, niti strojnik  ;)
pa saj, brez veze... Za pokalico naredit ni potreben 3d printer.

https://www.youtube.com/watch?v=7Va87gB_4AI

....kjer je volja tam je pot....
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Američan še nikoli ni naredil dobrega kosa orožja. Kako spromovirat sranje od orožja in to prodat, tamo so pa majstri.
Odgovori
Vecini je jasno da gre za strasenje folka in retoriko po agendi. Trenutno je 3d printing fancy projekt za strasit mase.
Precej boljse kose se da naredit z DIY stroji ki stanejo enako kot tak printer pa se v to nihce ne vtakne.
Ravno tako je na spletu kup receptov kako doma skuhat vse, od snopsa, razstreliva do novichok-a, ampak to ne pali na prvo zogo, zato povprecna ameriska publika ne reagira. Medtem pa stavek "3d printanje orozja" sprozi tako buren odziv v US kot recimo beseda "dusilec" pri nas...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)