Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprozilec zkm 452
#1
Pozdravljeni.

Ima kdo vzmet za ureditev lazjega prozenja?

Hvala.

Lp
Odgovori
#2
Naroči tukaj -> https://www.yodaveproducts.com/#
Odgovori
#3
Podri par kemičnih svinčnikov in izberi ustrezno. Simpl. Preverjeno.

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#4
(10-08-2018, 17:15)turist Napisal: Podri par kemičnih svinčnikov in izberi ustrezno. Simpl. Preverjeno.

Potrjujem iz lastnih izkušenj.  Če si kaj šparaven, izberi tiste svinčnike, ki več ne pišejo   ;)
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#5
Sicer zadeva deljuje.....samo bog nedaj da malo bolj udaris po kopitu se puska sama prozi.
Odgovori
#6
(11-08-2018, 07:47)Shooter Napisal: Sicer zadeva deljuje.....samo bog nedaj da malo bolj udaris po kopitu se puska sama prozi.
Zato sem pa rekel, naj izbere ustreznega! Pa ne po količini tinte v minici!

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#7
Osebno v moji Brno 2 je vzmet od kulice (bilo kr nekaj vzmeti in izbral nekaj srednjega)
Nikoli ni spročila z udarcem po kopitu
Res pa, da zaklep v puški imam samo na strelski liniji
Odgovori
#8
S temi vzmetmi je treba biti previden , puška se lahko sproži že pri malo odločnejšem zapiranju zaklepa, če je vzmet prešibka!
Odgovori
#9
Da. In to ne velja samo za ZKM 452....      Rolleyes
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#10
Uporabi trše vzmeti, zaradi varnosti. Napisano zgoraj! Pri moji 452, sem originalno vzmet odbrusil za 1,8 mm, kar nanese okrog 300g sile za proženje, + - 100g, odvisno od pritega matice. Če boš krajšal vzmet, krajšaj po korakih 0,4mm, da ne bo presenečenj... Lp
Odgovori
#11
Drugace imas na ebay-u tega kr nekaj gor.
Sam sem pred casom kupil kit ki ima 4vzmeti in zatice v kompletu tako da si nastavis vzmet ki ti je najbolj optimalna.
Odgovori
#12
(11-08-2018, 20:35)Shooter Napisal: Drugace imas na ebay-u tega kr nekaj gor.
Sam sem pred casom kupil kit ki ima 4vzmeti in zatice v kompletu tako da si nastavis vzmet ki ti je najbolj optimalna.

Lahko daš link?
Odgovori
#13
https://m.ebay.com/itm/CZ-452-455-BRNO-2...4084.l1313
Odgovori
#14
(13-08-2018, 14:14)Shooter Napisal: https://m.ebay.com/itm/CZ-452-455-BRNO-2...4084.l1313

Bog poplačaj
Odgovori
#15
Neposredno na strani od YoDave-a je ceneje:

https://www.yodaveproducts.com/#

Pošlje tudi v Slo, naročil pol leta nazaj.
Odgovori
#16
Pozdraljeni 
Da ne odpiram nove teme bom nadaljeval tukaj naslov že vsebuje " Sprožilec 452 " jaz pa bi dodal še 455 Thumbup

Danes sem malo čaral po proženji CZ 455 in ratalo je tole...

Prvo sem vse razstavil in naredil analizo  Think
[Image: 20180927133804.jpg]
Ugotovil sem da so vse drsne površine slabo obdelane (vidijo se sledi rezkanja,brušenja,prisotni so nagriženi robovi itd..) originalno proženje se je obnašalo ne konstantno...prvo se je premaknilo malo potem je obstalo in ko sem povečal silo je naredilo "klik" enkrat prej drugič kasneje  Think

Vse površine sem zgladil z 600 vodobrusnim papirjem in potem dodal poliš z 1200,robovi so ratali ostri in  gladki prav tako tudi drsne površine...žal sem naredil samo eno sliko/čisto padel not in pozabil na evidenco Doh
[Image: 20180927164305.jpg]

Zamenjal sem ji tudi vzmet z lažjo...originalna je žica premera 0,8 mm  zdaj pa je 0,4 mm
[Image: 20180927164555.jpg]

Ko sem razstavil zaklem sem opazil podobne simptome kot pri proženju (videli so se risi obdelav,prisotni so bili ostri robovi itd..)
...dodal sem poliš udarni igli da se zmanjšal hrapavost in vibracije igle pri udaru na patron....
[Image: 20180927172943.jpg]
.....prav tako sem ji za poliral ostre robove na vodilih z tem sem pridobil gladko odpiranje in zapiranje....

[Image: 20180927172952.jpg]
..na zaklepni ročici me je motil oster rob...zdaj se zapira kot "Anschutz"  Whistle skoraj 

[Image: 20180927180056.jpg]
[Image: 20180927180117.jpg]

Trud se je poplačal z rezultatom...konstanten z razliko 4 grame

[Image: 20180927181639.jpg]
[Image: 20180927181703.jpg]

Lep pozdrav iz domačih delavnic  :sniper:

Trunkelj
Odgovori
#17
Clap Hand
Odgovori
#18
Tudi jaz sem mojo 455 moral malo dodelati.
Proženje je bilo že v osnovi perfektno in sem le malo popustil vzmet. Repetiranje pa je bilo precej grobo, zato sem zaklep in iglo spoliral s 1000-ko. Odtlej je čisto drugače, povsem gladko in tekoče. 
Pri repetiranju so se naboji sprva pogosto zatikali. zato sem zgornjo stran plastičnega vsadnika pobrusil za 0,5 mm, da je okvir prišel višje k zaklepu. Od takrat ni bilo nobenega zastoja več.
Odgovori
#19
...do sedaj sem videl že marsikaj in moram priznat prav vse potrebujejo Ljubezen pa naj bo Čehinja,Nemka,Finka,Yugoslovanka... Dare malo vodobrusnega papiraj in WD 40 reši skoraj vse (govorim za železo)  Thumbup  Nod
L.p
Trunkelj
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)