Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazivo za udarno iglo v zaklepu
Naprošam vas za nasvet, katera namenska mast oziroma mazivo je dobro oziroma najboljše za mazanje udarne igle v zaklepu?
Do sedaj sem vedno uporabljal olje Balistol, ki pa po besedah na tujih forumih ni preveč dobro, ter da naj bi za to obstajala namenska maziva.

Za informacije se vam že v naprej zahvaljujem
Odgovori
Pozdravljen 
Ko očistiš zaklep ga razstavi (odstrani udarno iglo) našpricaj z "brake cleaner" malo premigaj .....

https://www.youtube.com/watch?v=TfCmMdLM6-k

nato spihaj z kompresorjem (če je na voljo) da odstraniš vso umazanijo ki je prišla vem/ponovi po potrebi 

https://www.youtube.com/watch?v=nLceshLwKVQ

nato lahko uporabiš Balistol je čisto uredu nič mu ne manjka lahko tudi taflonsko olje (tega uporabljam jaz)

https://www.shooters-first-choice.de/Gun...anguage=en (pred uporabo pretresi da se olje zmeša z teflonom)

Pomembno je da ne namažeš pretirano (jaz nanesem ojle na vse dele jih ponovno premigam in spiham z kompresorjem,tako se znebim odvečnega maziva na nedostopnih kotičkih ki ga ne morem obrisati z krpo in bi bi kasneje delal preglavice.
Iglo prav tako spiham da odstranim odvečno mazivo,pomembno je da je narejen tanek sloj filma maziva).
Izogibaj se prekomernemu mazanju igle ker ti lahko okrog luknjice kjer udari igla na netilko naredi prstan na zaklepu (kot bi naredil rahli utor z stružnico,popači ti luknjo povrhu tega se svinjarija še bolj nabira) če ti pa prebije netilko pa dobiš olje v obraz (se je naredilo meni na optiki me je ličnica samo zapekla)...... skratka  tanek sloj filma (glej video) ,premigaj vse sestavne dele (glej video) in čim več mušov Thumbup namensko mast (tanek sloj) za zaklepne bradavice in navoje dobiš v Tarči. Dumb  

Lp
Trunkelj
Odgovori
udarno iglo čim manj mazat. Mora biti čista in suha.
vem, da nič ne vem
Odgovori
(22-09-2018, 10:56)Barbapapa Napisal: udarno iglo čim manj mazat. Mora biti čista in suha.

No vidiš, recimo za AR15 ti napišejo da jo debelo podmaži...  zdej pa ne vem ali mi širi krivo vero proizvajalec ali Barbapapa Smile
Odgovori
https://www.youtube.com/watch?v=CLR6pJR2AgY

https://eshop.wuerth.de/Adhesive-lubrica...en/US/EUR/

Pomagaš si lahko z tem namaži in obriši odvečno olje .... tudi z tem se že namazal svojo iglo in zaklep deluje BP  prav čutiš kako postane gladka kot svila  Razz (nanesem na prst in namažem površino malo počakam in sestavim ) potem pa akcija  Sniper

Lp
Odgovori
Igle pa res ni treba mazati. Lubrikant se rabi tam kjer je treba zmanjšati trenje, pri plavajočih iglah kot npr pri AR15 pa tega skoraj ni in kvečjemu privlači umazanijo ki ravno poveča trenje. Ballistol še posebej.
administrator / Strelec.si
Odgovori
balistol öl je tavečje sranje kolikor jih je. Pozimi se ti bo strdilo in zna tudi orožje zatajiti zaradi viskoznosti.
raje uporabi flunatech ki je ultratanek in se posuši ali pa tanko nanešene masti za orožje.
"balistol" nobeden resen ne uporablja.
Odgovori
Se moram prijavit kot neresen... Wink
Z Ballistolom ni čisto nič narobe, odlično ščiti pred rjavenjem in povsem zadovoljivo odstranjuje bakrene obloge. Ni pa za odstranjevanje saj in ni dober kot lubrikant. Pač uporabljati v skladu s tem.
administrator / Strelec.si
Odgovori
(22-09-2018, 13:02)Kristian Napisal:
(22-09-2018, 10:56)Barbapapa Napisal: udarno iglo čim manj mazat. Mora biti čista in suha.

No vidiš, recimo za AR15 ti napišejo da jo debelo podmaži...  zdej pa ne vem ali mi širi krivo vero proizvajalec ali Barbapapa Smile

100% proizvajalec...kako si sploh lahko v dvomu Hand
Odgovori
(23-09-2018, 09:00)admin Napisal: Se moram prijavit kot neresen... Wink
Z Ballistolom ni čisto nič narobe, odlično ščiti pred rjavenjem in povsem zadovoljivo odstranjuje bakrene obloge. Ni pa za odstranjevanje saj in ni dober kot lubrikant. Pač uporabljati v skladu s tem.

Bo čisto držalo 10% mešanica balistola in vode v nulo nevtralizira cev po streljanju vojaških nabojev denimo v 7,62 x 39 ki imajo 
berdan netilko,  neglede na to a si resen al ne.

Za podmazovanje pa Merkur ali kmetiske trgovine... flaška strojnega olja za šivalne stroje stvar rešena.
Odgovori
(23-09-2018, 09:41)jabolko Napisal:
(23-09-2018, 09:00)admin Napisal: Se moram prijavit kot neresen... Wink

Bo čisto držalo 10% mešanica balistola in vode v nulo nevtralizira cev po streljanju vojaških nabojev denimo v 7,62 x 39 ki imajo 
berdan netilko,  neglede na to a si resen al ne.

Za podmazovanje pa Merkur ali kmetiske trgovine... flaška strojnega olja za šivalne stroje stvar rešena.

Sva že najmanj dva ki uporabljava strojno olje. že kar nekaj časa to prakticiram in se je obneslo super, brez kakršnih koli težav.
Za čiščenje pač Hoppes 9, za mazanje tekalne šine zaklepa pa mast Lupus PTFE ali pa Lukas Red n Tacky..
Pri revolverju občasno še spustim par krat skozi cev in bobnič Lewis Lead Remover, da mi odstrani nagrmaden svinec..a to res občasno.

LP
Odgovori
Verjetno širim krivo vero jaz, kot namiguje Kristian... jaz se bom vseeno držal te krive vere, ker vsaj zame deluje. Na mastno iglo se lepi nečistoča in kaj hitro jo to zavre v tej meri, da ne udari dovolj. Vsak pa naj dela po svoje.
vem, da nič ne vem
Odgovori
ZUON. Za celotno orožje skupaj z iglo še vedno ZUON. Zelo, zelo rahlo namazano. V mrazu in na vročini brez problemov, zaščita proti koroziji zagotovljena. V bistvu je podobno navadnemu strojnemu olju, najpomembneje pa je, da krepelca ne utopimo v olju, ampak ga rahlo namažemo. Poudarek je na rahlo. Moje mnenje, podano na večih letih izkušenj. Seveda pa lahko kdo misli tudi drugače ... Balistol se predvsem na mrazu zelo zgosti in, če ga je v kanalčku udarne igle še prevelika količina, je to lahko problem.
Odgovori
Glede na to, da se ukvarjam predvsem z zgodovinskim orožjem, sem zaradi slabih izkušenj prešel z olja na tenko plast litijeve masti. Mauserka M 48 in predvsam Mosinka sta že po skromnem mazanju igle in vzmeti z Balistolom ob sproženju (tudi na prazno) špricnili drobne kapljice olja ob udarniku nazaj meni v očala. Kdor je kdaj čistil naoljena očala, bo razumel, da mi je bilo to čisto odveč. Brez očal bi bilo verjetno še precej bolj neprijetno. Seveda pa to velja le za strara krepela, kako je z novejšimi, ne vem.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)