Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strelske peripetije
#1
Dajmo na kup naše peripetije s strelnim orožjem. Bom jaz začel.


Citat:Danes nas je v prerani mladosti zapustil dolgoletni kompanjon S&W mod. 19-3.

Da se bo kdo še kaj naučil iz tega primera:
kaliber: .357
krogla: 158 gr LOS SWC
smodnik: 6.3 gr VV N320
netilka: CCI 500
hilzna: reciklirana (šibak člen?)

Ob strelu nisem čutil nič posebnega. Kugla je šla v tarčo, na palcu sem čutil rahel pritisk, poleg kugle pa je nekam naprej (meter, dva) letelo "še nekaj". Me je spominjalo na plastične štoflce, ki letijo med streljanjem s šrotom. Ko sem pogledal revolver, sem opazil, da polovica bobniča manjka, kar se mi je zdelo ne najbolj pričakovano stanje. Četrtinki bobniča sem našel, zgornje prečke okvirja in naboja pa v visoki travi na strelišču nisem uspel locirati. Izgleda, kot da je prišlo do širjenja tulca na vratu blizu dna. Zaradi tega menim, da je vso robo vrglo naprej, in ne nazaj. Beer

V isti sapi še kupujem nov revolver in prodajam starega po delih. Samo resni.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#2
Če bi našel vse dele, bi morda lahko zlepil skupaj z ultramočnim sekundnim lepilom?

Samo, da jo je strelec in morebitni navzoči v redu odnesel...
Odgovori
#3
Samo da je strelec in ostali okrog strelca ok ...pa se bo vse rešilo.
Dobro ste jih odnesli prst se bo že pocajtal, važno je da ni priletelo kaj v oči (dosti strelcev ne uporablja zaščitna očala pa čeprav so 10 evrov )

Evo se vam našel nekaj v 357 mag

https://www.strelec.si/forum/showthread.php?tid=22069
https://www.strelec.si/forum/showthread.php?tid=19361

LpT
Odgovori
#4
S&W 14 v kalibru .357 magnum?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#5
Ah, nejeverni tomažek ti.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#6
(29-09-2018, 12:46)romunov Napisal: Ah, nejeverni tomažek ti.

to prav gotovo ni s&w 14-3  ,ampak s&w 19  Eek
Odgovori
#7
huh, kak ga je odprlo  Eek .
...exploded view, dobesedno  :|
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#8
Ha, sem prov v papirje moral it gledat. Ker se bobniča ne da odpret (vsaj na lep način ne) nisem šel eksplicitno preverjat. Seveda gre za model 19(-3?).
Odgovori
#9
Vprašam, ker nisem nikoli polnil 357mag z VV N320 - je možno z omenjenim smodnikom naredit double charge?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#10
Robert, če gre v tulec kakšnih 18 gr N110, bi šla tudi dvojna mera N320 ( 16 gr + ) in se ne bi smel čudit, če bi potem držal v rokah enak izdelek, kot ga vidimo na sliki.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
(28-09-2018, 22:10)romunov Napisal: Dajmo na kup naše peripetije s strelnim orožjem. Bom jaz začel.


Citat:Danes nas je v prerani mladosti zapustil dolgoletni kompanjon S&W mod. 19-3.

Da se bo kdo še kaj naučil iz tega primera:
kaliber: .357
krogla: 158 gr LOS SWC
smodnik: 6.3 gr VV N320
netilka: CCI 500
hilzna: reciklirana (šibak člen?)

Ob strelu nisem čutil nič posebnega. Kugla je šla v tarčo, na palcu sem čutil rahel pritisk, poleg kugle pa je nekam naprej (meter, dva) letelo "še nekaj". Me je spominjalo na plastične štoflce, ki letijo med streljanjem s šrotom. Ko sem pogledal revolver, sem opazil, da polovica bobniča manjka, kar se mi je zdelo ne najbolj pričakovano stanje. Četrtinki bobniča sem našel, zgornje prečke okvirja in naboja pa v visoki travi na strelišču nisem uspel locirati. Izgleda, kot da je prišlo do širjenja tulca na vratu blizu dna. Zaradi tega menim, da je vso robo vrglo naprej, in ne nazaj. Beer

V isti sapi še kupujem nov revolver in prodajam starega po delih. Samo resni.

(29-09-2018, 17:46)357 Napisal: Robert, če gre v tulec kakšnih 18 gr N110, bi šla tudi dvojna mera N320 ( 16 gr + ) in se ne bi smel čudit, če bi potem držal v rokah enak izdelek, kot ga vidimo na sliki.

......kakshen pa je bil strel pre tem? .....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)