Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prežvečeni tulci...
To sicer nima veze z malokalibrskim orožjem sicer, ampak...

Na tem posnetku:
https://www.youtube.com/watch?v=Br87SDwKDtE

2:32 minuta.

Kako lahko avtomatski top 30mm:
http://www.army-guide.com/eng/product3221.html

tako grdo prežveči tulce? Da bi se tulci tako zverižili samo od padanja? To skoraj ne morem verjeti. In čisto črni so, kar pomeni, da bodisi tulci niso dihtali ali pa je ekstrakcija tulca že, ko še plini niso čisto na nulo padli.

Jaz sicer nekih izkušenj s takimi topovi nisem imel. V havbice se je vstavljal cevni vložek, tako da je namesto 105mm in 122mm havbica streljala 20mm označevalno strelivo. Ampak to je tulec po strelu padel ven, čist ko solza.
Odgovori
Ko gre za tako visoko kadenco da so te zadeve še precej vroče ko jih izveče iz ležišča in kar koli čavre vmes zadanejo deformira ustje
Odgovori
Že pri precej manjših kalibrih so pri velikih hitrostih streljanja pošodbe tulcev pogoste. Pri mitraljezu M 53 (Šarac) je prav vsak tulec pri vratu udarjen od strani, in to na tako zančilen način, da tulci izdajajo streljanje s tem orožjem.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
Meni so skoraj tako močno zmaličili tulce dva polavtomata z Kalasnjikovo platformo M76 in Molot Vepr Super, neglede na moč polnitve 7/10 ih zadane ob ohisje zaklepa ob izmetu
Odgovori
Tudi pri polavtomatu browning bar 30-06 so vratovi tulcev z ene strani stlačeni.
Odgovori
Imel sem polavtomat Browning Bar kal. 300 win mag, pa ni tulcev nič poškodoval - zanimivo.  Ko sem pa testiral lovski polavtomat  H&K  SL-7 kal. 308 win, me je pa kot reloaderja srce bolelo, ko sem s tal pobral nove RWS tulce (no ja, 1x ustreljene). Tako stolčeni so bili, da jih mogoče še na Dinosu ne bi vzeli  Doh
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)