Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srecanje/tekmovanje samo z MK orožjem
#1
Zdravo

Imam idejo da bi speljali neko srečanje oz tekmovanje, samo z MK oroA3jem (.22 LR, ne razne močnejA!e pokalice). Discipline recimo MK odprti merki, MK z optiko in MK kratkocevno (piA!tolo/revolver). torej res samo samo MK zadeva.

kaj menite, kakA!en bi bil kaj odziv. povejte svoje mnenje.

mislim da se je MK ze kar dobro prijel in da se čedalje bolj prijema. lahko bi rekel da ima A3e skoraj vsak poleg vseh drugih kalibrov doma tudi kak manjA!i.

torej... če bo kakA!n pametn odziv, tekma vsekakor bo [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Komentarji zelo zaA3eljeni!

hvala za pomoč

LP BoA!tjan
Odgovori
#2
Kaj pa če bi vključili vse kalibre z robnim vA3igom, tudi .22WMR, .17HMR,...

Če so nekoliko močnejA!i A!e ne pomeni da so natančnejA!i in zaradi tega konkurenčnejA!i.
Odgovori
#3
ni problem ta. problem je streliA!če tu pri nas, ki je v naselju. sicer v gozdičku okol in okol, tudi malo hriba je, ampak je MK res max kar si dovolmo. je A!koda izzivat in si nakopat teA3av. samo v tem je problem.
Odgovori
#4
kar se mene tiče, vsekakor... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

omejitve pri streliA!čo so druga stvar, ampak tudi drugi mali kalibri naj bodo zraven... če se bo izkazalo, da je kateri boljA!i, bomo pa A!e kaj novega nabavili, ne? [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#5
saj pravim, sploh ni problem glede točnosti. osebno menim da je A!e vedno dosti odvisno od strelca samega (če se strelja iz rame brez naslona, kar pri nas zelo zagovarjamo. drugo pa je sniper).

moč poka pri WMRju pa je precej večja, za .17HMR pa nevem, ker s tem nimam niA! izkuA!enj, predvidevam pa da je podobno kot WMR (ali huje [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img])

bomo vidli kakA!en bo odziv, se bomo A!e kj pogovoril in upam da zadevo izpeljemo.
Odgovori
#6
Enako razmisvala glede pravil in vsega.
Samo očitno se je zataknilo pri nas, ker so v strahu glede A!tevila udeleA3encev (vendar jaz pravim, da ima res A3e vsak skora en MK doma) in glede pokanja piA!tole/revolverja, ker je "streliA!če" res v naselju in se bojimo kakA!nih posledic. (osebno mislim da je to izgovor, ker se nobenmu ne da delat). samo odprti merki in sniper pa je preskromna izbira, da bi se ljudje iz kje dlje vozili v Ivančno.

sipce pa pravim.. treba je probat, pa se vidi kakA!en je odziv, vendar en sam ne more speljat vsega [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]


LP BoA!tjan

Attached files [Image: 347_869ae56cefdac35a158221e29e3b5cd7.JPG]
Odgovori
#7
ma ja, mislim da ne bi bilo problema najt zadosti strelcev za MK, seveda če se datum ne bi pokrival s kakA!no drugo tekmo... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/2_a3...19ec98.pdf (150.4 KB)Â
administrator / Strelec.si
Odgovori
#8
wem wem se ne bojim da bi jih blo premalo. samo drugi problem je pa prevelik naval [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] (4 strelska mesta za odprte merke v koči in 3 mesta bi lahko stisnli zunaj za sniper).
Odgovori
#9
ja pol pa nekako omejit prijave, ne... npr. samo za mlajA!e/starejA!e od 40 [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#10
hehe pol bom(bova) sama streljala? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#11
"Balty" Napisal:hehe pol bom(bova) sama streljala? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
[img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Kaj je sedaj z MK tekmovanjem. Dopusti se bliA3ajo , drugih tekem ni v programih, tako da bi se lahko ljubitelji MK oroA3ja ( med drugim)
dobili na kakA!ni tekmi vsaj za uvod.Jaz sem za !!
Odgovori
#12
heeh tudi jaz sem za in upam da se kakA!na zgodi A!e v juniju. mi pa moramo A!e malo preuredit naprave da bo "prilagojeno" A!e za sniperiste potem pa akcija. mislm da v jeseni A3e bo kaj, upam. nebi se blo slabo zment s klubi da bi nardil kar kakA!no (za začetek magari "vaA!ko") ligo z MK in MK optika.
drugace pa nestrpno pricakujem Varmintko [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

PS: če na varmintko vrzem navadne mehanske merke (ne diopter!), je to dovoljeno s to puA!ko streljat v disciplini odprti merki? ker nimam apetita kupovat A!e ene enake, samo da bo imela malo tanjA!o cev, druge razlike pa ne bo! ("Brno 2 riginal").
Odgovori
#13
"manurhin" Napisal:Jaz sem za !!

jaz tud... [img]{SMILIES_PATH}/new_snipersmilie.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#14
"Balty" Napisal:če na varmintko vrzem navadne mehanske merke

a ne bi blo A!koda tako krasno cevko "uničit" z mehanskimi merki no? [img]{SMILIES_PATH}/icon_evil.gif[/img]

po A3elji, ampak res brez veze... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#15
saj nebi uniču ničesar? z malo spretnosti se da mehanske merke dat na sanke, spredaj pa z objemko. malo crazy.... pa vseeno.. predno bi se cesa tazga lotu... je to sploh izvedljivo, al bi spet se kdo najdu in reku da je nevemkaj narobe s pusko.. da to ni serijska oprema in da se ne sme...? mogoce omejitev teze puske al pa kj??

se pa strinjam da bi grdo izgledala [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

ampak... imeti 2v1 se drgac ne da reA!it [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#16
Malo pozno, a vendar od srca [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img] : Ä?e bodo kdaj tudi take tekme, sem ZA oz. zraven, ker imam poleg IPSC oroA3ja tudi 3 MK cevi in zelo rad streljam z njimi [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img]
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#17
A3al ne bo niÄ? iz moje strani. za streliA!Ä?e nam nikakor noÄ?ejo dati dovoljenja (Ä?eprav smo ga imeli, vendar je zaÄ?uda izginil iz vseh arhiv iz obÄ?ine), Ä?eprav letos praznujemo 60 let strelskega druA!tva, streliA!Ä?e pa abrahama....

na "Ä?rno" pa se ne grem dajat v zobe z nikomur, A!e posebaj ker so lahko posledice precej neprijetne.
Odgovori
#18
Meni je ideja o MK tekmi tudi zelo vA!eÄ?.
ÄOe se bo odloÄ?ilo za, ponujam svojo pomoÄ?.
Odgovori
#19
Dragi strelci!
Vidim da vas matra tekma z MK oroA3jem. Ali veste, da je bilo na obali A3e
veÄ? tekem z MK oroA3jem. Zadnja je bila poleti 2007. Bilo je kar zanimivo.
Bile sta dve vrsti streljanja. Precizno stoje puA!ke 35m, sede z mize in z naslonom
45m in MK piA!tole/revolverji stoje 25m. Drugi naÄ?in je A!e zanimivejA!i.
OroA3ja so navadno na mizi in prazna, nabojniki na mizi. Po pisku moraA! napolniti oroA3je in
v Ä?imkrajA!em Ä?asu opraviti nalogo. A teje Ä?as streljanja in pribitek Ä?asa za
zgreA!itev. A tetje je podobno kot pri IDPA streljanju. Tudi tarÄ?e so malce drugaÄ?ne.
Vse te zadeve so pripravljene in takA!no tekmo lahko izvedemo zelo hitro.
Seveda je odvisno od terminov ostalih tekem, precej pa tudi od vas, strelcev.
Ker Ä?e pride samo 10 strelcev to ni tekma ampak trening. Kaj pravite?
Da naredimo takA!no tekmo? Koliko vas je, ki bi vas to zanimalo? SporoÄ?ite vaA!e mnenje
in prijave, pa da probamo A!e letos.
Organizator

Attached files [Image: 1702_dd33392accc7b4b2db873ce891a41c47.JPG]
Odgovori
#20
Pozabil sem dodati, da se lahko dobi oroA3je in strelivo za MK kar na tekmi. Tako da kdor nima
vsega arzenala, lahko vseeno sodeluje. Prinese kar ima, drugo dobi na tekmi.
UA3ivajte v streljanju
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)