Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Opredelitev AIRSOFT orožja in nošenje --> vse o gozdu
#1
KoBo: Pa kje si ti tolarje najdu?? :))



Citat:Urednik: Tole smo odcepili od https://www.strelec.si/forum/showthread.php?tid=22231
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#2
Meni???
Odgovori
#3
Vprašanje sem postavil zato, ker pri paradiranju po gozdu Šiško in kompanija niso nikogar vznemirili, oziroma kršili javni red in mir. Vprašanje je tudi, kje je javno mesto. Ljudje so bili "vznemirjeni" šele po objavi slik in posnetkov. Bo pa zanimivo tožilsko akrobatsko in kreativno tolmačenje zakona, ker bo še kdo v prihodnosti na tapeti.
Odgovori
#4
Spet mešate politiko v tale forum?
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#5
Kje vidiš politiko? Zanima me tolmačenje zakonov!
Odgovori
#6
(28-10-2018, 18:28)Desc Napisal: Vprašanje sem postavil zato, ker pri paradiranju po gozdu Šiško in kompanija niso nikogar vznemirili, oziroma kršili javni red in mir. Vprašanje je tudi, kje je javno mesto. Ljudje so bili "vznemirjeni" šele po objavi slik in posnetkov. Bo pa zanimivo tožilsko akrobatsko in kreativno tolmačenje zakona, ker bo še kdo v prihodnosti na tapeti.

amm.. Šiško ni v priporu zaradi kršenja JRM, ampak je osumljen KD iz poglavja "kazniva deja ja zoper suverenost RS in njeno demokratično ustavno ureditev". 

Kaj je javni kraj (absolutno, pogojno,..) in kaj ne, pa tudi vse lepo pise v ZJRM.
Odgovori
#7
Šiška sem omenil le zato, ker je trenutno aktualen, vprašanje pa je  bilo bistveno širše. Je gozd javni prostor, ker se recimo tam lahko sprehajajo "nič hudega sluteči" gobarji. Sedanji prostori, kjer se odvija tudi streljanje, je lahko predmet različnih definicij. ZJRM lahko še tako lepo napiše, ampak kot bivši porotnik dobro vem kako so pojmi lahko raztegljivi. Bom pa vesel če se bodo vedno držali splošne opredelitve. Javni prostor je prostor, dostopen vsem, v katerem se odvijajo družbeni procesi in javno življenje.
Odgovori
#8
seveda je gozd javni kraj, kako drugače ne more biti.
Odgovori
#9
(29-10-2018, 18:10)lamer Napisal: seveda je gozd javni kraj, kako drugače ne more biti.

Hm, sveto drevo Irminsul in prostor okrog ne more biti javni kraj. :P
Odgovori
#10
(29-10-2018, 18:10)lamer Napisal: seveda je gozd javni kraj, kako drugače ne more biti.

Kaj pa ce je moj, ograjen?
Odgovori
#11
(29-10-2018, 21:50)MarkB Napisal:
(29-10-2018, 18:10)lamer Napisal: seveda je gozd javni kraj, kako drugače ne more biti.

Kaj pa ce je moj, ograjen?
Potem ti priporočam, da svoj gozd čimprej "odgradis". V gozdu je namreč prepovedano postavljanje kakršnihkoli ograj itd.. ČE te kdo prijavi, boš lahko imel težave.
Odgovori
#12
Se pravi, da je vsa površina v Sloveniji javna, razen tiste, ki je privatna last. Pa še privatna je javna, če gre za gozd. Adijo pamet.
Odgovori
#13
(29-10-2018, 22:17)lamer Napisal:
(29-10-2018, 21:50)MarkB Napisal:
(29-10-2018, 18:10)lamer Napisal: seveda je gozd javni kraj, kako drugače ne more biti.

Kaj pa ce je moj, ograjen?
Potem ti priporočam, da svoj gozd čimprej "odgradis". V gozdu je namreč prepovedano postavljanje kakršnihkoli ograj itd.. ČE te kdo prijavi, boš lahko imel težave.

Kmecka pamet bi rekla, da na svoji zemlji lahko delas marsikaj. ;)
Odgovori
#14
Big Grin 
Hja, kakorkoli komu govori kmečka pamet, je dejstvo naslednje...

Pravica do zasebne lastnine ni absolutna, temveč je omejena (čeprav po teoriji naj bi bila absolutna)

Lep primer je ta naša ograja sredi gozda, kjer bi lastnik po njegovi kmečki pameti rad napeljal ograjo in omejil svoj delgozda.

Naslednji primer npr..  Postavi si na svojem kmetijskem zemljišču hišo ali karkoli drugega... Po kmečki pameti naj bi s svojo lastnino (zemljo) počel karkoli, kajne? Pa res misliš, da lahko?

3. primer, še najbolj radikalen in brutalen.. Razlastitev. ČE je nekaj v javnem dobrem, te država lahko razlastnini. Primeri pri gradnji npr avtoceste. Ker je na predvideni trasi avtoceste bilo v napoto nekaj hiš in parcel, je država lastnike razlastninina in porušila hiše, da se danes lahko mi tam čez vozimo po avtocesti..

itd
itd

Boš še trdil, da je lastninska pravica absolutna in da lahko na svoji zemlji oz. lastnini delaš kar hočes? :)
Odgovori
#15
Gozd se da ograditi v določenih primerih legalno
Odgovori
#16
Zanimivo se je razvil pogovor. V 2 straneh z "opredelitev airsoft orožja in nošenje" v "absolutna pravica do zasebne lastnine in postavljanje gozdnih ograj v 21. stoletju

:)) :))           :uzi: :chainsaw:
Odgovori
#17
Ta pogovor v primerjavi z nekaterimi ostalimi še ni prehudo skrenil. Gre pri obeh primerih za podobno načelo: Tolmačenje "pravice" po domače.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#18
Javen prostor naj bi bil tisti, ki je brez omejitev dostopen vsem. Sem na primer ne more soditi avtocesta, strelišča, bazeni ... Konec koncev tudi gozd ne more biti javna površina, ker če bi bil, bi tam lahko prirejali piknike po mili volji, kolesarili, kampirali ... V Avstriji in Italiji se točno ve kdo je dejanski lastnik gozda in kakšne so omejitve. Predvsem moraš od lastnika pridobiti dovoljenje, da tam karkoli počneš. Gre za lastninsko pravico in pravico prostega razpolaganja. Pri nas po denacionalizaciji namenoma nismo lastnikom dovolili tudi izključnega in prostega razpolaganja z lastnino. Kar seveda pripomore k zmedi, kjer je marsikaj mogoče tolmačiti tako in drugače. Zmeda je narejena namenoma, da bomo ovce v večnem strahu, ko ne vemo kaj je dovoljeno in kaj prepovedano. Marija Terezija je zahtevala, da mora vse predpise in zakone razumeti brez problemov tudi njen kočijaž, če ne so jih morali popraviti. Mi gremo pa ravno v nasprotno smer, kjer jih brez pomoči odvetnikov ne razume nihče, pa še pravniki se bodo skregali kaj naj bi veljalo. Ampak kot pravim to je narejeno namerno, kajti nekdo, ki je prepričan da dela zakonito ima tudi samozavest in je pripravljen brezpogojno braniti svojo pravico. Takih pa naša država ne mara.

Ne nisem zašel s teme. To je osnova, da sploh lahko razumemo zakaj se pojavljajo problemi.
Odgovori
#19
Lej, razlike so od države do države. Zato pa imamo zakone in predpise. Ne vem zakaj se tako rad primerjaš z Italjo in Avstrijo. Kot vem živimo v Sloveniji in zakoni so pač taki kot so. Če pa se ne strinjaš, daj pobudo in zakonodaja se lahko tudi spremeni. Če gremo primerjavo delat še naprej: letos sem prekrižaril skoraj celo VB in tam so vsi travniki in tudi veliko gozdov ograjeni. Nikakor pa to ne pomeni absolutne pravice nad tem ozemljem, vrata od teh "prostorov" so zaradi živali vedno zaprta in NE zakljenjena, ker moraš po zakonu pustiti prost prehod vsakemu, ki se mu zljubi it na sprehod. Tudi pri nas je gozd lahko prost za sprehajanje, piknika pa tam brez lastnika sigurno ne smeš prirejati.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#20
Malo je pa treba provocirat. ;)

Itak se je ze zacelo z bolj nebulozami kot resnimi zadevami.
Vcasih clovek iz cesa takega celo potegne kako pametno.

PS: Dokler je na nivoju mene ne moti, ce se skrene v OT.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)