Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ohranitev orožnega lista
#1
Pozdravljeni

Zanima me ali je potrbno za ohranitev orožnega lista in dovoljenja za poset orožja obvezna udeležba na tekmovanjih in ali je dovolj udeležba na streljišču- treningih in s tem vpis v dnevnik streljišča in ali je že dovolj članstvo v društvu in kje lahko to najdem.

Slišal sem že polno nasprotujočih Eek izjav brez uradne potrditve - zakon, predpis...

LP Harij
Odgovori
#2
Imaš vsaj eno od naštetih orožnih listin?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
(08-11-2018, 19:43)357 Napisal: Imaš vsaj eno od naštetih orožnih listin?

imam vse , vendar me zanima za nadalje ker imamo namen ustanoviti društvo
Odgovori
#4
Ustanovitev društva ne pogojuje posest orožja.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
(08-11-2018, 20:21)357 Napisal: Ustanovitev društva ne pogojuje posest orožja.

vem, ampak odgovora še nisem dobil
ali je potrebno tekmovati za oranitev orožnega lista....
Odgovori
#6
Si dobil OL na tomboli?  ;)
Brez zamere, a kot lastnik tega dokumenta si moral opraviti nek izpit..
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Če imaš vse listine bi ti bilo po moje jasno, kakšen je rok trajanja vsake in čemu so namenjene. Društvo pa - kot je povedal 357 - nima nobene veze s tvojo listino...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#8
(08-11-2018, 21:33)357 Napisal: Si dobil OL na tomboli?  ;)
Brez zamere, a kot lastnik tega dokumenta si moral opraviti nek izpit..

imam opravljen izpit, zanima me samo zgoraj navedeno
Odgovori
#9
No, Ok... DP nima roka veljave, OL pa je potrebno obnoviti mislim da na 10 let. Za prvega (če je bil razlog šport) si moral biti član društva (potem se lahko tudi izpišeš), za drugega pa neseš na UE potrdilo o vsaj dveh udeležbah na tekmi pod okriljem katere od zvez. Potem te nihče več ne sprašuje...

Naj me kdo popravi, če sem se kje zmotil...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#10
Pri obeh ( šport )je pogoj članstvo v SD.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
(08-11-2018, 21:46)Barbapapa Napisal: No, Ok... DP nima roka veljave, OL pa je potrebno obnoviti mislim da na 10 let. Za prvega (če je bil razlog šport) si moral biti član društva (potem se lahko tudi izpišeš), za drugega pa neseš na UE potrdilo o vsaj dveh udeležbah na tekmi pod okriljem katere od zvez. Potem te nihče več ne sprašuje...

Naj me kdo popravi, če sem se kje zmotil...

ok. to sem vse pošimal. ampak je potrbno vsakoletna udeležba ali samo za pridobitev
Odgovori
#12
To ti bo pa UE referent povedal. Tekmovanja so pogoj za OL za sport, to pravijo pravila... ce je referent vesten in zagnan (ali pa te ne mara), te bo vsako leto malo potipal ali se imas pogoje za OL... ostalo pa si misli
Odgovori
#13
@gg
Na katero točko zakona bi se referent skliceval?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
zaenkrat je tako, da se moraš udeležiti tekme za pridobitev, potem te pa ne bo nihče več vprašal ali si bil kje. Se pa zna to v bližnji prihodnosti spremeniti.
Odgovori
#15
(08-11-2018, 23:33)Kristian Napisal: zaenkrat je tako, da se moraš udeležiti tekme za pridobitev, potem te pa ne bo nihče več vprašal ali si bil kje. Se pa zna to v bližnji prihodnosti spremeniti.
 
Ma Kristian dej to povej koj a veš kolk tinte bi b ilo prihranjene Hand
Odgovori
#16
(08-11-2018, 21:46)Barbapapa Napisal: No, Ok... DP nima roka veljave, OL pa je potrebno obnoviti mislim da na 10 let. Za prvega (če je bil razlog šport) si moral biti član društva (potem se lahko tudi izpišeš), za drugega pa neseš na UE potrdilo o vsaj dveh udeležbah na tekmi pod okriljem katere od zvez. Potem te nihče več ne sprašuje...

Naj me kdo popravi, če sem se kje zmotil...

Ena udeležba za en tip...b4 ali b7 rabita vsak svojo potrdilo ampak eno Hand
Odgovori
#17
OL = 20 let
DP = brez roka oz. do smrti ali preklica lastnika
Lahko sam degradiras iz OL v DP.

V kolikor nisi vec clan sportnega drustva ne izpolnjujes vec vseh pogojev za orozno listino.

(08-11-2018, 19:00)harij Napisal: Pozdravljeni

Zanima me ali je potrbno za ohranitev orožnega lista in dovoljenja za poset orožja obvezna udeležba na tekmovanjih in ali je dovolj udeležba na streljišču- treningih in s tem vpis v dnevnik streljišča in ali je že dovolj članstvo v društvu in kje lahko to najdem.

Slišal sem že polno nasprotujočih Eek izjav brez uradne potrditve - zakon, predpis...

LP Harij

Tu ti vse pise ni kaj flancat:
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1440

Za DP ne potrebujes potrdila o udelezbi tekmovanj, clanstvo s SD je dovolj.
O udelezbi na streliscu ni govora v zakonu.
Odgovori
#18
(09-11-2018, 13:46)MarkB Napisal: OL = 20 let
DP = brez roka oz. do smrti ali preklica lastnika
Lahko sam degradiras iz OL v DP.

V kolikor nisi vec clan sportnega drustva ne izpolnjujes vec vseh pogojev za orozno listino.

 Za orožni list res ne, za dovoljenje za posest pa še zmeraj Hand

(09-11-2018, 13:46)MarkB Napisal: OL = 20 let
DP = brez roka oz. do smrti ali preklica lastnika
Lahko sam degradiras iz OL v DP.

V kolikor nisi vec clan sportnega drustva ne izpolnjujes vec vseh pogojev za orozno listino.

(08-11-2018, 19:00)harij Napisal: Pozdravljeni

Zanima me ali je potrbno za ohranitev orožnega lista in dovoljenja za poset orožja obvezna udeležba na tekmovanjih in ali je dovolj udeležba na streljišču- treningih in s tem vpis v dnevnik streljišča in ali je že dovolj članstvo v društvu in kje lahko to najdem.

Slišal sem že polno nasprotujočih Eek izjav brez uradne potrditve - zakon, predpis...

LP Harij

Tu ti vse pise ni kaj flancat:
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1440

Za DP ne potrebujes potrdila o udelezbi tekmovanj, clanstvo s SD je dovolj.
O udelezbi na streliscu ni govora v zakonu.

Kakor kje...boš pa rabu potrdilo ko boš dal vlogo za strelivo  :))
Odgovori
#19
(09-11-2018, 13:50)jabolko Napisal: [quote pid='155949' dateline='1541763991']
Tu ti vse pise ni kaj flancat:
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1440

Za DP ne potrebujes potrdila o udelezbi tekmovanj, clanstvo s SD je dovolj.
O udelezbi na streliscu ni govora v zakonu.

Kakor kje...boš pa rabu potrdilo ko boš dal vlogo za strelivo  :))
[/quote]

Saj kakor kje ceprav je vse lepo napisano.
Pri nas na UE trenutno potrebujes potrdilo o opravljenem posebnem delu z lastnim orozjem za prvo nabavno za strelivo.
Potrdila z dolocenih tekem so za OL.

Sorry @japka malo sem prevec stari post pobrisal ;)
Povpravljat pa ne morem.
Odgovori
#20
(08-11-2018, 21:21)harij Napisal:
(08-11-2018, 20:21)357 Napisal: Ustanovitev društva ne pogojuje posest orožja.

vem, ampak odgovora še nisem dobil
ali je potrebno tekmovati za oranitev orožnega lista....

Za ohranitev orožnega lista se morate udeležiti tekmovanja v kalibru, ki ga posedujete, vsaj enkrat letno, na državnem tekmovanju. Sicer tega ne preverjajo, če pa se to preverja, in kdo preverja, pa ne bi vedela.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)