Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vžig ostankov smodnika notranje strelišče
#21
(07-12-2018, 23:30)22lr Napisal: V LJ imamo Adria Lab (na Šestova ul. 2 ) od pon.-pet. od 6.30 do 15.00 ure
Sem klical dopoldne ...
Cena za odvzem krvi - vsebnost svinca - dobrih 18 €
Za vsako postavko imajo cenik ....
Za nas strelce bi bilo priporočljivo preverit tudi za živo srebro ... tudi če sami uporabljamo samo nove netilke, nikoli ne veš, kaj uporablja kolega zraven na liniji  .... udihavamo pa isti zrak ( predvsem v notranjih streliščih) ....

Lahko se vprašamo tudi glede čistoče samih (notranjih) strelišč - koliko umazanije je na mizah, odlagalnih povšinah, na stenah in v tleh .... ???
Ali sploh kdo to vestno čisti (sesa in pomiva) .... ali pa se le malo pomede z metlo in pobirajo izstreljeni tulci .... ???

Vsak pri sebi se lahko vpraša tudi sledeče glede lastne osebne higiene in preventive :
Si po koncu tekme temeljito umijete roke, si sperete usta ( nos in obraz ) - preden zaužijete hrano ali pijačo ?
Ko pridete domov, se takoj stuširate in date strelska oblačila prat ( ločeno ) in jih ne mešate z ostalimi?
......

Odprl bi novo temo - kaj udihavamo ?

LP
Dean

Kako si to mislu "tudi če sami uporabljamo samo nove netilke" Question
Odgovori
#22
Tisti ki polnimo strelivo, seveda uporabljamo nove netilke ( ki ne vsebujejo živega srebra) .
Koliko pa je še prisotnega starega streliva s starimi netilkami ( ki naj bi vsebovale živo srebro) , je pa drugo vprašanje.
Lahko pa vprašamo soseda, kaj strelja oz. uporablja ....
Odgovori
#23
Dobro Bistri Strelci!Vse lepo in prav,toda kaj ne streljamo za svoj užitek!Osesavanje imajo strelisca zaprta strelisca urejena!Če vas pa skrbi za svoje zdravje-je pa streljanje na prostem tudi zelo škodljivo saj dobimo z povratnim kolpom tudi del smodnika v pljuča-razen seveda,če  e uporabljamo zaščitne maske!Poleg tega je pa odgovornost na upravitelju strelišča da poskrbi da odstreljeni odpadni smodnik posesa ali kako drugače odstrani z strelišča!Če pa hočemo uničiti še ta del našega športa potem pa le tako narej!Strelski pozdrav!
Odgovori
#24
kateri smodniki vam najbolj smrdijo (ko izgorijo seveda)? jst se za RS50 nisem mogel navaditi vonja... Mrgreen
Odgovori
#25
(08-12-2018, 21:26)Marks Napisal: kateri smodniki vam najbolj smrdijo (ko izgorijo seveda)? jst se za RS50 nisem mogel navaditi vonja... Mrgreen

Meni najbolj zaudarjajo plinski produkti kitajskega smodnika iz surplus nabojev 7.62x54R in 7.62x39.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#26
Osebno prisegam bolj na skandinavske firme.
Mislim da je njihov standard malce višji od ostalih evropskih ponudnikov.
In da je njihova primerjava kakovost - cena  ,gledano z mojega vidika , ugodnejša in sprejemljivejša.
Za Kitajsko pa itak vemo, kakšne standarde imajo ....
Saj poznate tisti rek - " nisem tako bogat, da bi kupoval poceni".
Gledam da nisem razsipen, da preudarno nakupujem, ter raje dam kakšen evro več za kvaliteto in vem kaj sem kupil in da bom spravil skupaj kvaliteten naboj, da mi je s tem mar tako za sebe ter ostale strelske kolege ( nisem egoist). Konec koncev, skupek tega  gre ven skozi ustje cevi ( katerekoli - ali je cenejša ali pa najdražja )
In še to, ne gre se mi zaradi enega pleha okoli vratu - raje se družim s strelskimi kolegi podobnega razmišljanja. Da se družimo, pogovarjamo o aktualnih rečeh , izmenjujemo izkušnje, debatiramo tudi o težavah in si pomagamo z nasveti ... ter gledamo naprej pozitivno. 
Udeležujem se tekm, kolikor mi pač dopuščajo finance in seveda prosti čas.
In ja, najraje streljam na zunanjih streliščih ( voj. strelišče Mlake pri Vipavi mi je najljubše ).
Pa še to - raje imam še naprej kvalitetne starejše kose, kot pa da bi jih zamenjeval s precej dražjimi sodobnimi vrhunskimi športnimi orožji. Takšen pač sem - preprost in upam da tudi dovolj razgledan in poučen ( ne pa kakšna mevža ali baba ....)

Nikoli pa ne bom naprimer :
kupoval samo najcenejše municije in jih nažigal ... samo da se čim več poka .... pa kva če se malo več kadi ta brezdimni smodnik , briga me od kod je ....  in če je kiselkast in ne vem še kakšen vonj .... me za vse ostalo boli kur...

pa saj aktualni predsednih ZDA pravi, da imamo krasen in čist zrak,  znanstveniki si pa izmišljujejo podnebne spremembe in napovedujejo katastrofe .... :))
LP
Dean
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)