Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
24. srečanje Društva ostrostrelcev v Ljubljani
[moderiral admin]

G. Tomaž Režek - Jazzy,

ker sem bil izzvan na tako žaljiv način, sem v zaščito svojih ravnanj kot izpostavljeni sodnik na omenjeni tekmi in v zaščito dobrega imena dolžan odgovoriti na vaše - po mojem skromnem mnenju, odraslega človeka nevreden način pisanja, ki pa vendarle, resnici na ljubo o vas pove več kot o kom drugem.
Javno in brez navedbe enega samega pojasnila oz. argumenta je blatiti kogarkoli skrajno nezrelo in neodgovorno ravnanje in se zato bojim, da težav ki vas pestijo, menjava sodnika ne bi odpravila.

V zvezi s tekmovanjem naj poudarim, da ste kot udeleženec tekmovanja dolžni vedeti, da je vodja streljanja tista prva in polno odgovorna oseba na strelišču, ki je dolžna zagotavljati red, skrbeti za nemoten potek in varnost na strelišču. V ta namen vodja streljanja izdaja preproste in jasne ukaze, katere so vsi prisotni na strelišču dolžni upoštevati in jih izvrševati. Pri tem pa med sodnikom in tekmovalcem ne gre za sodelavski odnos, kakor si morda zmotno razlagate, ampak za jasno - vertikalno urejeno hierarhijo delovanja. Samo na tak način lahko na strelišču zagotovimo ustrezno varnost, ki je prva zahteva pri organizaciji vsakega strelskega tekmovanja in se izognemo morebitnemu brezplodnemu  pregovarjanju in modrovanju na strelski liniji. Za te stvari je čas po končanem tekmovanju, ko vsak lahko (na kulturen način seveda) vloži ugovor, pritožbo ipd.

Res, da je bilo omenjeno tekmovanje organizirano na društvenem nivoju in je bilo temu primerno na strelišču vzdušje relativno "domače", je pa res tudi, da je ta domačnost zamejena z varnostjo udeležencev med izvajanjem streljanja. Tako zaradi varnosti, kot zaradi logistike same, je bil po vsaki končani strelski seriji oz. pretečenem času za serijo izdan ukaz "Konec" in takoj v nadaljevanju "Pospravi ".  Prav tako sem zahteval, da je strelska linija pred črto med menjavo tarč izpraznjena, saj je eni osebi sicer nemogoče nadzorovati 20 oseb med prekladanjem in odpiranjem različnih kovčkov na 30 metrski liniji medtem, ko se osebje pri menjavi tarč glede lastne varnosti zanaša izključno na korektno delo in ustno zagotovilo vodje streljanja, namreč, da so med svojim delom varni, kar nikomur ne bi smelo biti pretežko razumeti.
Tudi v 7. seriji, kjer ste tekmovali vi, je bil po končanem streljanju izdan ukaz "Pospravi", le da tega ukaza niste upoštevali, še več zapustili ste strelsko mesto in se napotili do strelskega kolega in pri tem ovirali še njega. Zavestno ste ignorirali tudi ponovno izdan poziv in s tem ves ta čas zadrževali osebje v rovih pri menjavi tarč, čakajoče na signal sodnika da je menjava varna.  Odzvali ste se šele na tretji poziv, ki pa je bil z vaše strani za povrh pospremljen še z neprimernim komentiranjem.

Ob dejstvu, da ste z neupoštevanjem odredb vodje streljanja grobo kršili streliški red, ovirali potek izvedbe tekmovanja in se s tem kot imetnik orožne listine izkazali za nezanesljivega (kar je mimogrede eden od pogojev za posedovanje le te) je ob vsem tem najmanj kar lahko zaključim, da je najava vaše odsotnosti z naslednje tekme za sodelujoče vse prej kot slaba novica.

Naj vas za konec seznanim še z mojo 24 ur trajajočo ponudbo, ki vam omogoča da se za vaše na tem forumu javno zapisane neutemeljene žalitve na istem mestu opravičite, svojo izjavo demantirate in od moderatorja zahtevate izbris žaljive vsebine, saj bom v nasprotnem primeru za zaščito dobrega imena primoran uporabiti razpoložljiva pravna sredstva!

Strelski pozdrav,

Jože D.
Odgovori
Kakorkoli glede na zapisano smatram, da je krivda na obeh straneh!!!
Zakaj je zadeva "laufala do 7. serije, pri tej se je pa zalomilo?
Moje videnje... tisti ki ne tekmuje, čaka v predprostoru za zaprtimi vrati-Rudnik!!! Šele na znak sodnika lahko vstopi na zunanji del in tisti, ki so odstreljali zapustijo strelišče!!! Pri orožju bi morala veljati stroga pravila!!!!
Spomnim se eno službeno streljanje, ko je vodja streljanja dajal jasna navodila na liniji in je en model nekje sredi streljanja med menjavo z dolgocevnim orožjem brez razloga oziroma ukaza prijel samo za pištolo na opasaču in ga je v trenutku odstranil iz strelišča zraven pa še dva k sta se smejala...
Verjamem, pa da je tudi kak strelec preveč  prepotenten in ne da bi spustil svoj ego in se podredil sodnikovim navodilom...
Par let nazaj se spomnim tekme v Vipavi. Odličen, vrhunski, spoštovan strelec smo streljali skupaj v liniji in je dal sodnik znak, da odložimo orožje... in gremo k tarčam, ampak 1 m stran od tarč. Ta model je šel do tarče in z nabojem razširil luknjo kjer je bil zadetek. To sem opazil in mu takoj rekel, prav tako tudi sodniku, ki je zadevo tudi videl in zgodilo se ni nič!!! Protestiral sem pri sodniku na koncu tekme, vendar moje nezadovoljstvo ni prišlo na prava ušesa. Morm rečt, da sam nisem odličen strelec nekje zlata sredina in se mi ni šlo toliko za medalje ali ne vem kaj drugega kot po samem vonju ožganega smodnika... rezultat tega strelca je bil itak tak, da je vedno zmagoval na vseh tekmah, sedaj ne vem če še zmaguje, ker nisem bil že kar nekaj časa na tekmi, predvidevam pa, da še vedno.
Sodnik naj dela svoje, strelci svoje in bo zadeva laufala brez problema!!!
Odgovori
(26-12-2018, 07:19)vajenc Napisal: [moderiral admin]

G. Tomaž Režek - Jazzy,

ker sem bil izzvan na tako žaljiv način, sem v zaščito svojih ravnanj kot izpostavljeni sodnik na omenjeni tekmi in v zaščito dobrega imena dolžan odgovoriti na vaše - po mojem skromnem mnenju, odraslega človeka nevreden način pisanja, ki pa vendarle, resnici na ljubo o vas pove več kot o kom drugem.
Javno in brez navedbe enega samega pojasnila oz. argumenta je blatiti kogarkoli skrajno nezrelo in neodgovorno ravnanje in se zato bojim, da težav ki vas pestijo, menjava sodnika ne bi odpravila.

V zvezi s tekmovanjem naj poudarim, da ste kot udeleženec tekmovanja dolžni vedeti, da je vodja streljanja tista prva in polno odgovorna oseba na strelišču, ki je dolžna zagotavljati red, skrbeti za nemoten potek in varnost na strelišču. V ta namen vodja streljanja izdaja preproste in jasne ukaze, katere so vsi prisotni na strelišču dolžni upoštevati in jih izvrševati. Pri tem pa med sodnikom in tekmovalcem ne gre za sodelavski odnos, kakor si morda zmotno razlagate, ampak za jasno - vertikalno urejeno hierarhijo delovanja. Samo na tak način lahko na strelišču zagotovimo ustrezno varnost, ki je prva zahteva pri organizaciji vsakega strelskega tekmovanja in se izognemo morebitnemu brezplodnemu  pregovarjanju in modrovanju na strelski liniji. Za te stvari je čas po končanem tekmovanju, ko vsak lahko (na kulturen način seveda) vloži ugovor, pritožbo ipd.

Res, da je bilo omenjeno tekmovanje organizirano na društvenem nivoju in je bilo temu primerno na strelišču vzdušje relativno "domače", je pa res tudi, da je ta domačnost zamejena z varnostjo udeležencev med izvajanjem streljanja. Tako zaradi varnosti, kot zaradi logistike same, je bil po vsaki končani strelski seriji oz. pretečenem času za serijo izdan ukaz "Konec" in takoj v nadaljevanju "Pospravi ".  Prav tako sem zahteval, da je strelska linija pred črto med menjavo tarč izpraznjena, saj je eni osebi sicer nemogoče nadzorovati 20 oseb med prekladanjem in odpiranjem različnih kovčkov na 30 metrski liniji medtem, ko se osebje pri menjavi tarč glede lastne varnosti zanaša izključno na korektno delo in ustno zagotovilo vodje streljanja, namreč, da so med svojim delom varni, kar nikomur ne bi smelo biti pretežko razumeti.
Tudi v 7. seriji, kjer ste tekmovali vi, je bil po končanem streljanju izdan ukaz "Pospravi", le da tega ukaza niste upoštevali, še več zapustili ste strelsko mesto in se napotili do strelskega kolega in pri tem ovirali še njega. Zavestno ste ignorirali tudi ponovno izdan poziv in s tem ves ta čas zadrževali osebje v rovih pri menjavi tarč, čakajoče na signal sodnika da je menjava varna.  Odzvali ste se šele na tretji poziv, ki pa je bil z vaše strani za povrh pospremljen še z neprimernim komentiranjem.

Ob dejstvu, da ste z neupoštevanjem odredb vodje streljanja grobo kršili streliški red, ovirali potek izvedbe tekmovanja in se s tem kot imetnik orožne listine izkazali za nezanesljivega (kar je mimogrede eden od pogojev za posedovanje le te) je ob vsem tem najmanj kar lahko zaključim, da je najava vaše odsotnosti z naslednje tekme za sodelujoče vse prej kot slaba novica.

Naj vas za konec seznanim še z mojo 24 ur trajajočo ponudbo, ki vam omogoča da se za vaše na tem forumu javno zapisane neutemeljene žalitve na istem mestu opravičite, svojo izjavo demantirate in od moderatorja zahtevate izbris žaljive vsebine, saj bom v nasprotnem primeru za zaščito dobrega imena primoran uporabiti razpoložljiva pravna sredstva!

Strelski pozdrav,

Jože D.

En kup nakladanja...
Dejstvo je, da prav z vami teško sodeluje OGROMNO ljudi... vem, da niste zaželjen član marsikaterega društva in ni tekme, kjer se nebi spuščali v provokacije ljudi na strelski liniji pred začetkom tekme. Sedaj, ko ste dobili pa vlogo sodnika ste pa to še močneje pokazali. Dejstvo je da je vsak, ki ima orožni list dolžan ravnati z orožjem kot odgovorna oseba.
Po "ukazu" pospravi .. sem začel pospravljat na strelski liniji ... ker pa je več opreme in stvari za pospravit kot enkrat vzet v roke sem moral nesti dvakrat. Ko sem se vračal sem z drugim strelcem izmenjal par stavkov medtem, ko ste mi na ušesa 2x zapored v razmaku 3 sekund tulili pospravi. Ko ste me hoteli izločit za strelsko črto niste niti vedeli, da sem v postopku pospravljanja.
Dejstvo je, da ste določene opozarjali druge za iste stvari spet ne .. al so zadeve za vse enake ali pa niso .. kakor pa vemo je to žalostna zgodba večine tekem.

Ko strelcu daš ukaz pospravi in potem ukaz naj se umakne za strelsko črto nekaj ne gre skupaj ...
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
Tudi to se je dogajalo, da se je moralo v revolver na vsak način imet vstavljeno zastavico, ker pa je bil revolver na strelski mizi in zaprt v originalnem kovčku in se ga nobeden ni dotikal bil sporen zaradi varnosti.
Dve strelski mesti nazaj pa je imel strelec revolver napolnjen z naboji z zaprtim bobničem ter vstavljen v kovček kjer je bil odprt. Kdo zdaj koga je... e ne vem. 
Sicer je bil sodnik drugi kot ta ki ga omenjate, je pa dejstvo da to ni s od sodnika. Eni pridejo z napolnjeni z revolverji, drugi pa morajo imeti še v praznem zastavico.
Odgovori
...morda bi vseeno, smo v prazničnih dneh, malo umirili strasti,
dejstvo je da vsi, ki se najdemo na tekmi poznamo pravila, ki veljajo za varnost,
toda o vodenju in izvajanju tekme, pa mislim, da marsikdo ne pozna vseh veljavnih pravil,

pravila se tudi dopolnjujejo,
pri toliko različnih disciplinah in množici, ki bi bila vsa rada na strelišču je težko zagotavljati red,
pa tudi pogoji niso za vse enaki, toda kdor se s tem sprijazni, pride in sodeluje, ...
tekmuje jih pa tako ali tako največ 5 v vsaki discipilini,

red na strelišču,
nekdo mora skrbeti tudi za to, pa če nam je všeč ali ne, odgovornost za petdeset prisotnih
ni mala, kaj če bi prišlo do kakšne nesreče

avtoriteta,
o tem pa se pogovarjate, ali priznate avtoriteto sodnika ali ne,
ali se mu podredite in upoštevate njegova navodila, fleksibilnost sodnika
(ni me bilo zraven - zgolj berem živahno razpravo)

navodilo pospravi?
?pa streljam tri discipline na istem strelskem mestu in sicer eno za drugo, vse se 
lahko spelje, če je prisotna strpnost in fleksibilnost

SICER PA VSEM ŽELIM OSTRO OKO; MIRNO ROKO IN VEČ POTRPEŽLJIVOSTI
V NOVEM LETU, nasvidenje na naslednjem srečanju ostrostrelcev
Hrib48
Odgovori
Tole pa res ne paše nikamor.
Citat:Naj vas za konec seznanim še z mojo 24 ur trajajočo ponudbo, ki vam omogoča da se za vaše na tem forumu javno zapisane neutemeljene žalitve na istem mestu opravičite, svojo izjavo demantirate in od moderatorja zahtevate izbris žaljive vsebine, saj bom v nasprotnem primeru za zaščito dobrega imena primoran uporabiti razpoložljiva pravna sredstva!
Odgovori
Mogoče en nasvet.
Kdor še ni, naj poizkusi Alpe Adria ligo. Sam sem bil velikokrat prisoten, večkrat uvrščen tudi med prvimi tremi tako posamezno kot ekipno, pa še nikoli ni prišlo do kakršnih koli težav. Ukaza pospravi se ne spomnim. Ko strelec odstrelja svoje se umakne za strelsko črto in se orožju ne približuje do ukaza za pripravo na  serijo ... . Na srelski liniji ni nikakršnega pogovarjanja razen ob menjavi tarč. Sojenje na teh tekmah je odlično in zelo korektno, opozoril skorajda ni, če pa so, so skrajno diskretna. Verjetno ni strelcev z prevelikim egom. Po večini imajo najvišji ego slabši strelci.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)