Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoč
Pozdrav vsem,

Lepo prosim za pomoc.
Sta puski iz spodnjih slik kaj posebnega?
Bi mi lahko kdo prosim ocenil vrednost.

Prijatelj jih je podedoval in ima ponudbo za odkup.
Bokarica CZ ima menjalne cevi, kalibri so 12/12 ter 12/7x57R

Hvala!

Priponke Male slike

Odgovori
Nič posebnega nista, običajna hamerleska in bokarca. Cene so nizke, par 100€. Na bolhi, v lovcu, mali oglasi,.... lahko primerjaš.
Odgovori
... glede na slike bi rekel takole:

hamerleska 150€ - 200€, bokarica pa 250€ - 300€ ... s tem, da so zgornje cene zelo optimistične ...

lp upor500
Odgovori
Hvala za odgovore!
Odgovori
Če neseš ocenit orožarju kakšno rabljeno lovsko orožje, ti praviloma precej višje oceni. Ampak to še ne pomeni, da je možno za tako ceno dejansko prodat.    
Tržne razmere to oceno ponavadi prepolovijo, če gre za kakšno cenejše orožje kot v tem primeru.   Če gre pa za kakšne dražje boroveljske kose, se pa dokončno prodajo pri cca tretjini strokovno ocenjene vrednosti.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
po zaklepih se mi ne zdijo CZ/ČZ ampak bolj nemške puške.
vredne pa ne toliko kolikor imaj ceno na bolhi ampak toliko koliko bo kdo dal za njih...
Odgovori
Bokarica je na prvo žogo Merkel, DDR proizvodnje z globoko gravuro - tako da gre za višji srednji razred. Vprašanje kakšen daljnogled je na polrisani cevi(ceveh).
Šrotarica s horizontalnimi cevmi mi zgleda bolj italijanska ali pa morda res CZ novejšega datuma?
To kar je na slikah je vredno 400-1000€.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)