Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ugodno strelivo 9x19
#21
Je kdo na forumu za group buy? Z bratrancem bi jih vzela 3.000, rabiva še kandidata, ki bi jih vzel 2.000, da pridemo na pravo ceno (0,175€).
Odgovori
#22
(12-02-2019, 14:16)michi06 Napisal: Podal bi svojo oceno na omenjeno strelivo.
Na videz so kot iz skatlice (novi).
Brez zastojev, nekoliko blazji odsun od S&B in natancni.
Testiral na CZ75TS Orange.
Kronometer pokazal 1160FPS in 1150 FPS, S&B pa 1177 FPS in 1182FPS

Clap Clap Clap
Odgovori
#23
(10-04-2019, 21:39)kn3z007 Napisal: Je kdo na forumu za group buy? Z bratrancem bi jih vzela 3.000, rabiva še kandidata, ki bi jih vzel 2.000, da pridemo na pravo ceno (0,175€).

Cisto tako sprasujem kako se to potem tehnicno resi.
A se na enega vzame 5.000 kos zaradi popusta pri prodajalcu? Se vso strelivo napise na OL od osebe, ki dobi racun?

Razumem, da Cesar lahko izda 5 racunov... vsakega za 1.000 kos s prilagojenim popustom, da bo 0,175 na kos, recimo. To je potem se najbolj simpl za kupce.
Miroljubno sprasujem, da ne bo potem spet ratalo 48 strani nebuloz.
Odgovori
#24
Odlično...spet nova tema za pametnjakoviče ki bi sami sebe j..... :))
Odgovori
#25
(11-04-2019, 12:49)jabolko Napisal: Odlično...spet nova tema za pametnjakoviče ki bi sami sebe j..... :))
Saj itak veš, da je vedno tako!

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#26
Cesar (in še kdo)  zagotovo ne bo izdajal 5 računov, če hočeš uveljaviti popust na to količino.  
In prav gotovo bo v knjigo prodanega streliva vpisal teh 5.000 kosov na isto osebo, ki bo na tem računu.

Inšpektorji, ki kontrolirajo tovrstne trgovine, se vtaknejo in spotaknejo še ob dosti manjše, za zdravo pamet banalne in nepomembne stvari.

Sicer pa, a je to problem, če bo samo en račun in samo en uradni prevzemnik tega streliva?  A bo ta moral potem na UE za vsak izstreljen naboj odnest potrdilo in zapisnik o izstrelitvi?
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#27
(11-04-2019, 13:31)Robert91922 Napisal: Cesar (in še kdo)  zagotovo ne bo izdajal 5 računov, če hočeš uveljaviti popust na to količino.  
In prav gotovo bo v knjigo prodanega streliva vpisal teh 5.000 kosov na isto osebo, ki bo na tem računu.

Inšpektorji, ki kontrolirajo tovrstne trgovine, se vtaknejo in spotaknejo še ob dosti manjše, za zdravo pamet banalne in nepomembne stvari.

Sicer pa, a je to problem, če bo samo en račun in samo en uradni prevzemnik tega streliva?  A bo ta moral potem na UE za vsak izstreljen naboj odnest potrdilo in zapisnik o izstrelitvi?

Po zakonu zna bit problem, ker drugi kupec ne bo imel računa Question Sicer bodo pa povedali tisti ki pištolo
ne upajo odnesti na posebni del ali dat strel dva preden je upisana...

PS. sam nisem med njimi Hand
Odgovori
#28
Če ima nekdo orožni list, mu smeš prodati strelivo, če ima samo dovoljenje za posest, pa ne. Tako si to jaz predstavljam, lahko pa da se motim. Konec koncev obstajajo tudi oglasi tipa “prodam strelivo”, pa še nisem slišal, da bi kdo imel težave z zakonom zaradi tega.
Odgovori
#29
Se mi ne zdi tako mimo vprasanje. Konec koncev vsak udelezenec skupinskega nakupa placa strelivo.
Zaradi prisparanih par 10 € bit v morebitnem prekrsku... 

Eni smo pac bolj tupe sorte, vecina vas pa vse ve.
Odgovori
#30
Eni pa res ne znate drugega, kot srat po forumu!
Bolj papeški od papeža!

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#31
Hvala vsem za mnenja in tistim, ki boste sodelovali pri nakupu zaradi kvote. Je potrjeno in gremo v nakup kot posamezniki.
Odgovori
#32
Ne vidim, v cem bi bil provlem, da prodajalec nebi zelel prodati nekaj na vec racunov? Ce bo nekdo zelel, da mu da nekaj na 29 racunov, bo pac prodajalec dal na 29 racunov. Saj njemu je vseeno. Vsakemu podjetniku je pomembno, da pac cimvec proda.  A je to 1 racun ali vec, je pa res vseen šmorn za njega. 

Drugace pa ja, ce imate vsi OL potem nebi smelo biti tezav, ce bi kupil en in bi potem razdelil, v kolikor pa ima kdo DP, pa bi lahko potencialno nastal problem.

P. S. Post pisem zato, ker je japka zgoraj sarkasticno omenil, da naj odgovorijo tisti, ki z orozjem raje ne skacejo po streliscih in ne streljajo, preden ni vpisano v orozno listino.. In sem se prepoznal v tem. Mrgreen
Odgovori
#33
(12-04-2019, 12:24)lamer Napisal: .. In sem se prepoznal v tem. Mrgreen

Prepoznal in uvidel, da nisi imel prav? Bravo!! Clap
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#34
(12-04-2019, 10:23)kn3z007 Napisal: Hvala vsem za mnenja in tistim, ki boste sodelovali pri nakupu zaradi kvote. Je potrjeno in gremo v nakup kot posamezniki.

No super. ;)
Odgovori
#35
357, priporocam ponovno branje celotne teme+zakonodaje. Morda bos potem le doumel. Papers
Ps nima smisla zasvinjat se te teme.
Lp
Odgovori
#36
(12-04-2019, 12:24)lamer Napisal: Ne vidim, v cem bi bil provlem, da prodajalec nebi zelel prodati nekaj na vec racunov? Ce bo nekdo zelel, da mu da nekaj na 29 racunov, bo pac prodajalec dal na 29 racunov. Saj njemu je vseeno. Vsakemu podjetniku je pomembno, da pac cimvec proda.  A je to 1 racun ali vec, je pa res vseen šmorn za njega. 

Drugace pa ja, ce imate vsi OL potem nebi smelo biti tezav, ce bi kupil en in bi potem razdelil, v kolikor pa ima kdo DP, pa bi lahko potencialno nastal problem.

P. S. Post pisem zato, ker je japka zgoraj sarkasticno omenil, da naj odgovorijo tisti, ki z orozjem raje ne skacejo po streliscih in ne streljajo, preden ni vpisano v orozno listino.. In sem se prepoznal v tem. Mrgreen

Prodajalec ponavadi nima ravno želje delati nekaj extra v tem primeru več računov, razen če ni lastnik trgovine :D

(12-04-2019, 14:56)Oljnifilter Napisal:
(12-04-2019, 12:24)lamer Napisal: Ne vidim, v cem bi bil provlem, da prodajalec nebi zelel prodati nekaj na vec racunov? Ce bo nekdo zelel, da mu da nekaj na 29 racunov, bo pac prodajalec dal na 29 racunov. Saj njemu je vseeno. Vsakemu podjetniku je pomembno, da pac cimvec proda.  A je to 1 racun ali vec, je pa res vseen šmorn za njega. 

Drugace pa ja, ce imate vsi OL potem nebi smelo biti tezav, ce bi kupil en in bi potem razdelil, v kolikor pa ima kdo DP, pa bi lahko potencialno nastal problem.

P. S. Post pisem zato, ker je japka zgoraj sarkasticno omenil, da naj odgovorijo tisti, ki z orozjem raje ne skacejo po streliscih in ne streljajo, preden ni vpisano v orozno listino.. In sem se prepoznal v tem. Mrgreen

Prodajalec v dosti primerih ponavadi nima ravno želje delati nekaj extra v tem primeru več računov, razen če ni lastnik trgovine :D
Odgovori
#37
@lamer
Jaz pa tebi priporočam, da osvojiš osnovo komunikacije - na konkretna vprašanja, se pričakuje konkreten odgovor. Pika. V temi, ki je le vzporedna, sem ti postavil kar nekaj vprašanj, a na njih nisem dobil odgovorov. Zakaj si sploh sodeloval in svinjal temo, če nisi bil aktiven v postopku, še manj pa poznal ( poznaš ) zakonodajo, ki se dogaja v praksi? V tem primeru ne gre mimo zakonodaje ( obstajajo tudi navodila, ki jih dobijo UE in so za nas dobrodošla ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#38
(12-04-2019, 15:02)357 Napisal: @lamer
Jaz pa tebi priporočam, da osvojiš osnovo komunikacije - na konkretna vprašanja, se pričakuje konkreten odgovor. Pika. V temi, ki je le vzporedna, sem ti postavil kar nekaj vprašanj, a na njih nisem dobil odgovorov. Zakaj si sploh sodeloval in svinjal temo, če nisi bil aktiven v postopku, še manj pa poznal ( poznaš ) zakonodajo, ki se dogaja v praksi? V tem primeru ne gre mimo zakonodaje ( obstajajo tudi navodila, ki jih dobijo UE in so za nas dobrodošla ).

Vprasal si me, kako potem dobis strelivo za posebni del. Odgovarjal na to nisem, saj ti je v tem casu odgovoril en drug forumas. Torej, municijo priskrbi izvajalec.
Kje si pa potemtakem dobil ti municijo za naprimer splosni del rokovanja z orozjem? Si odsel v kaksno etnicno naselje, potrkal na vrata in vprasal, ce ti prodajo kaj municije, saj da jo rabis za izpit za rokovanje z orozjem? Ali si municijo dobil tam pri izvajalcu? Samo vprasam.NNi treba odpisovat, lahko razmislis pri sebi, saj se sam umikam iz te debate in svinjanja po tej temi in ne bom vec repliciral.

Oljnifilter, vsak podjetnik z najvecjim veseljem pise racune... Mrgreen Morda malo manj rad opravi samo storitev in podobno, racune pa sigurno pise z veseljem. :))
Odgovori
#39
@lamer
Vprašanj je bilo več, a na nobenega nisi znal odgovoriti!! Glej, mi se med seboj pogovarjamo/podučujemo in kdor ni sposoben te vrste pogovora ( komunikacije ), je najboljše, da se umakne/ne teži ...
Lep dan še naprej...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)