Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Težave pri zračni puški
#21
... Indy in Independence imata vgrajeno "pumpo" ... 2x pumpmneš in pokneš ... si neodvisen od kompresorja, tlačilke, ves čas imaš enako količino pogonskega zraka na razpolago ...

lp upor500
Odgovori
#22
Tega pa nisem vedel, hvala! Se bom se malo spustil v podrobnosti :)
Odgovori
#23
...Sem kar preskočil vsa modrovanja ter par dejansko koristnih stvari in bom začel na začetku ::)

- Za katero mountmaster optiko gre? Po vsej vrjetnosti ima nastavljivo paralakso. Je nastavljena? 
- Iz prebranega (ne preveč zategnil) moram komentirati- priporočam da se vsi vijaki na optiki navzkrižno zategnejo do konca, saj se zna drugače optika premikati.
- Omenjena zračna puška nikakor ne sme biti v primežu, naslon pa naj bo mehak, saj v nasprotnem primeru vibracije ki se ustvarijo še dodatn uničijo grupo. (recimo vzglavnik, zvita brisača,..)

Drugače so IGT in druga imena plinskih vzmeti res ubijalci optik, vseeno pa pri moči vašega whisperja ne bi smelo biti problemov. Le ti se po naših izkušnjah začnejo šele pri 29J in naprej. Glede na to da se še vedno ustvari grupa (čeprav velika), bi rekel da je težava v narobe nastavljeni paralaksi. Ponavadi ko optika "odleti", so zadetki naključno po celem a4 listu, ali pa se le ta konstantno premika v eno smer. 

Pristavim še svoj lonček glede FX Indy in Independence. 

Po mojem mnenju super privlačna marketinška poteza, v praksi - oslarija. 
Najprej zaradi dodatne teže ki jo vgrajena tlačilka predstavlja, drugo pa: si res želite pumpati puško na vsaka 2 strela? Torej, se namestiti na strelsko pozicijo, iskanje tarče, dihanje,.. 2x ustreliti, potem pa vstati ter pumpati ker ni več zraka? 95% ljudi se odloči za nasprotno, zato tudi ta dva modela nista tako pretirano popularna. Fx Crown oz. Impact oz. Bobcat so še vedno najbolj iskani, to da so vsi streli konsistenčni pa se brez problema reši z vgradnjo regulatorja. Priporočam da si pogledate še RTI Priest. Slovenski proizvod, precej cenejši od FX ter odličen performans. (4cm grupa na 90m)

https://www.rojal.si/si/shop/zracno-oroz...riest.html



LP, Tomaž, Rojal
Odgovori
#24
Da, paralakso ima nastavljivo in je nastavljena glede na razdaljo.
Zategnjena je do konca, ampak ne v smislu da odlomis potem pa malo nazaj.
Indy in Iependence.. slisi se uporabno in dobro, takoj pa ko sem pogledal posnetek same uporabe in napenjanja, me ja kar minilo. Tip se steguje kot žaba da napolni komoro, rocica ni kratka in gre vse do konca puske, sepravi pot roke cca 1m. Skrajno nepraktično izgleda.
Ta RTI sem ze gledal in rad kupujem slovensko, vendar mi izgled puske ne odgovarja, rad imam standardno kopito z ličnico.

Hvala za pomoč
Odgovori
#25
ok. Kako je nastavljena glede na razdaljo? Veste da streljate na 20m in ste pač paralakso nastavili na oznako 20? Če je tako, potem je to najbrž narobe. Na paralaksi je razdalja napisana v yardih, malenkost pa tudi ponavadi odstopa pri nizkocenovnih daljnogledih. Najboljši način za nastavitev je puško fiksirati da je popolnoma fiksna, daljnogledu nastaviti največjo povečavo ter potem vrteti gumb za paralakso dokler slika ni popolnoma ostra in križ "miruje". 

Se strinjam okoli omenjenih pušk, sliši se dobro, v praksi pa žal niti ni tako. 

Če imate raje standard kopito z ličnico, potem je Fx Crown super izbira, ali pa morda kak avstrijski Steyr. 

https://www.rojal.si/en/#/?group=search&...sc&lang=en
Odgovori
#26
Paralakso imam nastavljeno  sorazmerno z razdaljo, seveda yardi pretvorjeni v metre. Resnicno pa nisem poskusal nic drugace v primeru da oznake paralakse odstopajo od dejanskega stanja.

Styer je sploh vrhunski, samo cena ne toliko :-)
Odgovori
#27
Po mojih izkušnjah, pa jih nimam malo, nikoli več ne bi dal dalnogleda na puško z preklopno cevjo-seveda če bi hotel streljat na tarčo. Če se strelja piksne potem da. Sem že imel težave z puško, ki je imela slab zaklepni sistem in se cev ni vedno zaprla v isti položaj, seveda je bil raztros obupen.
Odgovori
#28
Priporočam da poizkusite še nastaviti paralakso glede na oko. Predpostavljajva da oznake malenkost odstopajo. Če še vedno ne bo grupe, nadaljujemo naprej s trouble shootingom. [Image: smile.gif] 

Se strinjam glede cene. Žal tako je . [Image: smile.gif]
Odgovori
#29
(14-01-2019, 09:58)www.rojal.si Napisal: ... 

Pristavim še svoj lonček glede FX Indy in Independence. 

Po mojem mnenju super privlačna marketinška poteza, v praksi - oslarija. 
Najprej zaradi dodatne teže ki jo vgrajena tlačilka predstavlja, drugo pa: si res želite pumpati puško na vsaka 2 strela? Torej, se namestiti na strelsko pozicijo, iskanje tarče, dihanje,.. 2x ustreliti, potem pa vstati ter pumpati ker ni več zraka? 95% ljudi se odloči za nasprotno, zato tudi ta dva modela nista tako pretirano popularna. Fx Crown oz. Impact oz. Bobcat so še vedno najbolj iskani, to da so vsi streli konsistenčni pa se brez problema reši z vgradnjo regulatorja. Priporočam da si pogledate še RTI Priest. Slovenski proizvod, precej cenejši od FX ter odličen performans. (4cm grupa na 90m)

...

... potrebno je najprej upoštevati, kaj je prvotni namen teh zračnih pušk ... in to sigurno ni biti konkurenčen na strelskih tekmovanjih ... verjetno je pravi namen uporaba v naravi za točno določene namene ...

... in tam je vsekakor boljša izbira npr. Indy kot kateri od zgoraj naštetih modelov ... zakaj?

- sicer je Indy res težji za ca 0,5 kg, vendar moraš pri PCP modelih po izpraznitvi rezervoarja le-tega ponovno napolniti, kar pomeni, da nosiš dodatno težo (dodatni rezervoar, jeklenko, tlačilko ali kompresor  :))

- za streljanje na tarče ti tisti čas, ko pumpaš daje samo možnost počitka, če pa se udeležiš kvalitetne strelske tekme pa z vsemi naštetimi modeli nisi niti malo konkurenčen

... je pa seveda res, da mora vsak vedeti, za kaj bo zračno puško uporabljal, kaj si lahko privošči in katera mu bo najbolje služila ... moja izbira bi bila Indy, nekdo drug bi pa izbral nekaj drugega ... in ali ni ravno v tej raznolikosti lepota strelskega športas?

lp upor500
Odgovori
#30
Definitivno to ni puska za tekmovanje 10m.. vse ostalo, recimo 50, 100m pa najbrz ja. Kot vem ne delajo tekmovalnih zracnih za 100m. Dvomim da pri nas sploh imamo taksno tekmovanje!?
Odgovori
#31
Opazil sem da po strelu ne vidiš skozi cev ker je polna nekega rdečega dima, predvidevam da je so to ožgani ostanki olj, najbrž še iz proizvodnje. Me pa zanima ko bom očistil cev, če se bo stvar izboljšala ali to prihaja iz zračne komore.
Nisem nikoli izvajal dizelinga.
Ko pa vzamem starejšo zračno se to ne dogaja. Je po strelu cev čista iin pregledna.
Odgovori
#32
V starejšo vlij malo balistola ali podobnega maziva ter nekajkrat pelji bat gor in dol, da boš dobro podmazal, potem pa dobro ocedi ter parkrat izstreli višek ven brez diabola. (Kar sicer ni dobro, a bolje od 'dizelinga', pa še cev bo podmazana.) Potem bo tudi v tastari dim. Je od olja, a ne iz proizvodnje.
Če nimam prav, prosim naj me kak stručko popravi, da ne bom zavajal...
Odgovori
#33
(03-02-2019, 17:25)slavcr Napisal: V starejšo vlij malo balistola ali podobnega maziva ter nekajkrat pelji bat gor in dol, da boš dobro podmazal, potem pa dobro ocedi ter parkrat izstreli višek ven brez diabola. (Kar sicer ni dobro, a bolje od 'dizelinga', pa še cev bo podmazana.) Potem bo tudi v tastari dim. Je od olja, a ne iz proizvodnje.
Če nimam prav, prosim naj me kak stručko popravi, da ne bom zavajal...

Jao!  Doh  
Ne tega delat.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)