Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
širši trigger za revolver S&W mod. 14
#1
Pozdravljeni,

zanima me, če slučajno kdo ve, če se kje pri nas ali v EU dobi širši sprožilec-trigger za revolver S&W mod. 14.
Ali pa še bolje - če slučajno kdo ve, če se kje dobi "nastavek, ki poširi" originalni spožilec, kot na priloženih slikah.

V info - pri mojem revolverju je sprožilec širok 6.8mm.

In seveda, če ima kdo izkušnje s tem "nastavkom".

Hvala vnaprej za odgovore.


Priponke Male slike
           
Odgovori
#2
V ZDA jih imenujejo "trigger shoe" - včasih se kateri pojav na Ebayu!
Odgovori
#3
Super, hvala za odgovor. Bom malo pogledal po internetu.

Če pa se slučajno komu to valja doma, pa sem resen kupec :)

Lep pozdrav!
Odgovori
#4
Ce je revolver star (z rezkanim in colorcase hardening "premazom") potem naj bi bili petelin in kladivce skupaj upasani v tovarni. Menjava bi bila pomoje mogoca samo vprasanje kaj bi to pomenilo pri potegu sprozilca (lahko da bi se sprozilec kaj pokvaril - nimam pa izkusenj).
Ce sta ta 2 dela MIM potem so baje ze v tovarni nametani skupaj.
Odgovori
#5
Trigger shoe je dokaj dvorezna reč. Po eni strani se ti zmanjša občutena sila na petelinu, po drugi strani pa moraš biti res zelo discipliniran da vsakič zelo pravilno, predvsem pa konsistentno enako postavljaš prst na to, dokaj široko površino.
Sam sem ga uporabljal na Manurhinu pa mi ni bil všeč. Po pravici povedano sem ga manj sral brez, zato so bili rezultati boljši.
Na spletu maš kar nekaj dobaviteljev in proizvajalcev. Lahko si ga tudi 3D naprintaš, pa ne bo nič slabši kot ta ki ga boš dobil iz tujine...

Recimo...

http://www.t-grips.com/
Odgovori
#6
Super, hvala za odgovore.

Ja, sem bolj razmišljal o trigger shoe, kot o menjavi komplet triggerja.
Bom še malo pobrskal po internetu, če ne ga bom pa sam zrisal in ga dal 3d printati ali rezkati.

Hvala vsem!
Odgovori
#7
Imam 2 S&W revolverja : M15 in M17 in na enem "običajen" sprožilec in na drugem širok "target" sprožilec in tako kot je navedel Kristijan občutek pri sprožanju ( čeprav sta oba v SA zelo "mehka" ) je zelo različen.Tak,da je mogoče dobro,da probaš "širok" sprožilec in vidiš če ti bo ustrezal.
Odgovori
#8
Jaz sem si ga za preizkus koncepta naredil sam, po oldschool ročno (žaga, pila in vrtalnik):

[Image: 2016-03-19-174347.jpg]
Odgovori
#9
Za dober občutek pri proženju ( precizno ), rabiš zelo majhno površino dotika...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
ja, jaz sem ga kupil ker je kao to bolje... poizkušal streljat s tem in an koncu pel nazaj na običajen petelin. Rezultati so bili boljši brez, zato nujno probaj, če ti sede preden kupiš.
Odgovori
#11
(24-01-2019, 20:36)nalim Napisal: Jaz sem si ga za preizkus koncepta naredil sam, po oldschool ročno (žaga, pila in vrtalnik):

[Image: 2016-03-19-174347.jpg]

 Mati moja...dobro da se ne da slika povečat Doh
Odgovori
#12
(24-01-2019, 21:10)357 Napisal: Za dober občutek pri proženju ( precizno ), rabiš zelo majhno površino dotika...

Jaz sem pri zračni uporabljal takega, ki je imel bodičasto površino, na začetku čudno, ko se navadiš brez tistega nisi imel nobenega občutka. Je pa res da je imel prožilec 50g. Ne najdem ga na internetu, nevem niti kako točno bi se mu reklo.
Odgovori
#13
@zan98
50g? Na kateri znamki/modelu?
Pri tako majhni gramaži si moral zelo potiho dihat.  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
(24-01-2019, 22:15)jabolko Napisal:
(24-01-2019, 20:36)nalim Napisal: Jaz sem si ga za preizkus koncepta naredil sam, po oldschool ročno (žaga, pila in vrtalnik):

[Image: 2016-03-19-174347.jpg]

 Mati moja...dobro da se ne da slika povečat Doh
O ja, pa se da. Če bi vedel, od česa je aluminij, se ne bi samo tolkel po glavi, bi se še valjal po tleh in pel kako cerkveno. 

Aja, pa koncept mi je prišepnil, da večje oddaljenosti in širine prožilca ne rabim. :)
Odgovori
#15
(25-01-2019, 14:37)nalim Napisal: O ja, pa se da. Če bi vedel, od česa je aluminij, se ne bi samo tolkel po glavi, bi se še valjal po tleh in pel kako cerkveno. 

Aja, pa koncept mi je prišepnil, da večje oddaljenosti in širine prožilca ne rabim. :)
Me pa res zanima, od česa je aluminij?

Naj ugibam: od alu-feltne od Škode ? Mrgreen
Odgovori
#16
(25-01-2019, 18:30)tastar Napisal:
(25-01-2019, 14:37)nalim Napisal: O ja, pa se da. Če bi vedel, od česa je aluminij, se ne bi samo tolkel po glavi, bi se še valjal po tleh in pel kako cerkveno. 

Aja, pa koncept mi je prišepnil, da večje oddaljenosti in širine prožilca ne rabim. :)
Me pa res zanima, od česa je aluminij?

Naj ugibam: od alu-feltne od Škode ? Mrgreen


Nima smisla ugibat: recilkiral sem odlomljen del alu stopnice od rovokopača JCB, je bil edini dovolj debel v vedru z odpadno kovino. 
Od Škode bi že kičasto pasal v kontekst, saj je pištola CZ Sport 2, torej češko-nemška naveza. :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)