Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
puška 6.5 Creedmoor vs 308 win - kaj bi se bolje prodajalo
#41
Vse to še pride fantje.. :-) vse ob svojem času!
Odgovori
#42
(28-01-2019, 11:50)zan89 Napisal: Res ne razumem zakaj se ne da popravit posta, na telefonu se hitro zatipkas in spises zmazek.

To je povsem običajna praksa na praktično vseh forumih na tem planetu, to pa zaradi same narave pisanja na njih. Prej smo sicer imeli omogočeno popravljanje za nazaj, pa smo se na grd in drag način naučili zakaj to ni dobro. Pač, vsak je odgovoren za svoje pisanje, zato je treba ali: ne pisati zmazkov, ali pa še enkrat prebrati za sabo. Jaki problem. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#43
Big Grin 
(28-01-2019, 14:46)admin Napisal:
(28-01-2019, 11:50)zan89 Napisal: Res ne razumem zakaj se ne da popravit posta, na telefonu se hitro zatipkas in spises zmazek.

To je povsem običajna praksa na praktično vseh forumih na tem planetu, to pa zaradi same narave pisanja na njih. Prej smo sicer imeli omogočeno popravljanje za nazaj, pa smo se na grd in drag način naučili zakaj to ni dobro. Pač, vsak je odgovoren za svoje pisanje, zato je treba ali: ne pisati zmazkov, ali pa še enkrat prebrati za sabo. Jaki problem. ;)
To.. prebrati za sabo! 
:-D
Odgovori
#44
(28-01-2019, 14:08)CargoX.io Napisal: Imas tudi S&B 6.5 CRM v trgovinah, cena okoli 1 eur/naboj


Sent from my iPhone using Tapatalk

..1,2 evra...baje da ni slab sem zasledil ,da deluje zelo dobro in konstantno- do zdaj sem zasledil samo Tikko 

https://www.sellier-bellot.cz/en/product...etail/560/

https://www.youtube.com/watch?v=fHYG1Ot_BQ8
https://www.youtube.com/watch?v=RDgWZVpga_Q

.....držim pesti da vam tudi deluje... Mrgreen
Letos naj bi dali na tržišče Match izvedbo streliva-za tiste ki ne izvajate reloading-a  Happy
LpT
Odgovori
#45
Ja, cena match izvedbe bo pa najbrz proti 2.
Odgovori
#46
6.5mm Creedmor se uveljavlja kot vojški kaliber , trenutno v ostrostrelski in DMR puški zdaj pa prihaja še v puškomitraljezih .

To bo zanimivo vidt kako bodo dodelal purfle da ne bo prevelike obremenitve cevi.

https://www.thedrive.com/the-war-zone/28...achine-gun

[Image: D2hQVS_X0AAdmV0.jpg]
[Image: https%3A%2F%2Fs3-us-west-2.amazonaws.com...5013ecd9df]
Odgovori
#47
kako pa se izdeluje smodnik za vojaško uporabo?
so to specifikacije in ga vsak proizvajalec streliva sam nameša po svoje ali se kupuje od enega dobavitelja in ga polnijo različni proizvajalci?
ali strelivo za vojsko polni samo ena firma?

kateri pa bodo glavni novi kalibri za ostrostrelce v ZDA; 6.5CM in 338LM?
Odgovori
#48
(22-05-2019, 12:38)Marks Napisal: kako pa se izdeluje smodnik za vojaško uporabo?
so to specifikacije in ga vsak proizvajalec streliva sam nameša po svoje ali se kupuje od enega dobavitelja in ga polnijo različni proizvajalci?
ali strelivo za vojsko polni samo ena firma?

kateri pa bodo glavni novi kalibri za ostrostrelce v ZDA; 6.5CM in 338LM?

za vojsko se dela posebna mišunga, ki običajon ni na voljo za civilno uporabo (tudi npr. Lapua v fabriške patrone polni mišungo, posebej za njih narejenih Vihtavouri praškov, ki je ni na voljo na trgu).
Vojska gre iz 308/300winmag/338 v smeri 6.5creed/300Norma. Zanimivo je videt da ima vojska standard 1.5moa za 338LM, medtem ko želijo imeti -0,5-0,7moa za 300Norma.
Odgovori
#49
Pri 6.5mm creedmoor kjer je količina purfla in teža krogle blizu vojaški 7.62x51 bo v puškomitraljezu ,cev zelo hitro prekurjena če ne bo kakih primesi za 'hlajenje' zgorevanja .

Cisto vrjetno pa je,da bodo raje cevem dodali Stelite vložke pa naredili še kak alu plašč za boljše hlajenje kar je ceneje kot ne nov razvoj purfla.
Odgovori
#50
Trenutno kaže da bodo odtrostrelski glavni kalibri .300Norma Magnum in .338 LM ali .338 NM odvisno kaj se bo prijelo a želje uporabnikov so manj odsuna večji doseg. Ko enkrat ne streljaš vedno leže je odsun zelo pomemben faktor. Zato so v PRS zdaj večinoma na 6BR in podobnih.

300Norma Magnum ponuja precej manj odsuna za preformanse zelo blizu .338Lapua Mag , pa nabor .308 krogle je precej večji in precej ceneši. Strelivo košta precej manj. Podobno 6.5creedmor ponuja preformanse enake .300win mag za precej manj odsuna in lahko v manjših in lažjih orožjih.

[Image: 300-Norma-vs-338-Lapua-Hit-Probability-WEZ-Analysis.png]
Odgovori
#51
Berem prispevke posameznih dolgoletnih uporabnikov tega foruma pa se mi v ozadju porajajo različne misli.
Kot so ali smo res prišli do te točke, da merimo, kdo ima večji "kurac"? 
Zakaj posamezniki napadajo odločitve drugih glede nakupa določenih kalibrov?
Mislim!!!!
Kako bi bilo, če bi čisto vsi vozili rdeče Renault Cliote 0.9 ccm3 75 konjev?
V svojih 40 letih obstoja na tem svetu sem spoznal, da ljudi oblikujejo izkušnje pridobljene z bivanjem na tem svetu. Vsakdo je podvržen drugačnim dražljajem ter okolici. Vsakdo se odloča na podlagi življenskih izkušenj kaj bo počel v zivljenju in kako bo zapravljal svoj težko ali u izzy zaslužen denar. Kdo daje pravico nekomu, obsojati dehanja drugih?
Če se nekdo odloči kupiti orožje in strelivo za doseganje 0,5 MOA na 100m ali 200m nekdo pa bo zadovoljen z 1MOA, kako lahko nelateri tako nespodobno predvidevajo, da je cilj vseh strelcev enak?
Močno dvomim, da so vsi športni strelci v strelstvu samo zato, da bi dosegaki kaj se da dobre strelske rezultate. 
Veliko verjetneje je, da kupijo nek kos orožja ker jim je všeč zaradi takšnih ali drugačnih razlogov.
Potem tukaj beremo komentarje 4-5 osebkov, ki pljuvajo po določenem kalibrubin hvalijo tisto kar vsak normalno razgledan strelec ve, da je top.
Bom malo vulgaren.
Poserjem se na 223, 6,5 itd, če imam zmožnosti kupiti 50 BGM in biti na ustreznem tekmovanju bigest bad ass z strelivom po moji lastni izbiri...
No mogoče po zadnjem prebranem stavku nekateri dojamete kam pes taco moli.
Nismo vsi športni strelci v tem zosu zaradi doseganja: 0,3 MOA na 100m.
Prav tsko ne vozim nek normalen avto z 200 konji ampak V8 mrcino z okoli 600 konji.
Prav tako si posamezniki izberemo med: Yamaho, Hondo, Suzukijem, Kawasakijem, BMW-jem ali Ducatijem tisto kar nam je všeč in ne tisto kar kvazi strokovnjaki nabijajo, da je najboljša izbira.

Prispevek napisan z strani.
24inch HB SS 308 win uporabnika.
Ki strelja za svoj užitek in ne za dokazovanje, kdo ima večji kurac.
Za mene osebno je vsako strelno udejstvovanje, tekma z samim seboj. Eliminacija vseh možnih pomankljivosti ter napak za doseganje čim boljšega možnega rezultata. Seveda z orodjem, ki mi je na voljo. In če sem sam vložil v nek kos 3k€, mi zdrav razum govori, da nekdo drug tega ne more in si bo kupil nekaj kar mu osebne finance omogočajo.
Zaradi tega ga ne bom obsojal ali blatil in pametoval ja moral bi kupiti Finski, Švicarski gver...
?
Nekje sem prebral. Vem, da nič ne vem. ?
Odgovori
#52
na začetku sem še mislil spustiti vse skupaj ampak ker te je toliko zmotilo pisanje da si se potrudil in prilepil negativno oceno ..
Sicer praviš "mislim" in dodaš tri klicaje, ampak iz napisanega je razvidno da se ti ne da niti prebrati celotne teme, kaj šele da bi pa pomislil, zato raje nabijaš na pamet o temi ki jo nočeš razumeti. Zato je tista "vem da nič nevem" skoraj pravilna, čeprav glede na napisano bolje velja "nočem vedeti o čem je govora ampak bom še vedno posiljeval ostale s svojim mnenjem"
Odgovori
#53
mislim da je tema v smeri bolj samih fizikalnih dejstev kot kaj drugega.

(09-06-2019, 19:08)J.S.Archer Napisal: Eliminacija vseh možnih pomankljivosti ... za doseganje čim boljšega možnega rezultata...
Odgovori
#54
Nisem bral teme,

6.5 creedmoor VEDNO , zakaj? ZATO. Sedi 5
Odgovori
#55
Men gre pa na živce ker vsako kolikor toliko resno debato uniči nekdo s travmami in nizko samopodobo ali z bedastimi izjavami, ki kažejo da je falil bistvo za kilometer ali pa ker se čuti ogroženega ker povezuje debato o razliki med "lambotom in fičkom" kot debato, ki pomeni, da mora imeti "lambota".


Skratka in short:

- KUPITE KAR HOČETE ALI PA NOČETE KOGA BRIGA
- tehnična debata je tehnična debata in ne shopping guide
- če kdo želi s traktorjem na Grobnik (asfalt ne polje zraven) ali pa s Ferrarijem v vinograd naj gre ampak ko ga nekdo vidi in mu reče da je butec naj ne bo presenečen in užaljen
- forum je zbirališče xy person in xy*2 mnenj fucking grow a pair!


In da .260mir, 6.5Creedmuri  so boljši v kompletno vseh parametrih od .308mim skoraj se ne morem v letu 2019 spomnit ene stvari, ki govori v prid slednjemu. Edino morda izziv da s .308 narediš razultat v vetru v smislu "golf hendikepa".
Odgovori
#56
Evo rešeno .308 je caR z ''golf hendikepom'' , ki že obstaja v večini pravilnikov ,kjer se ločuje od open pušk.
Odgovori
#57
(10-06-2019, 10:02)Mato Napisal: Men gre pa na živce ker vsako kolikor toliko resno debato uniči nekdo s travmami in nizko samopodobo ali z bedastimi izjavami, ki kažejo da je falil bistvo za kilometer ali pa ker se čuti ogroženega ker povezuje debato o razliki med "lambotom in fičkom" kot debato, ki pomeni, da mora imeti "lambota".


Skratka in short:

- KUPITE KAR HOČETE ALI PA NOČETE KOGA BRIGA
- tehnična debata je tehnična debata in ne shopping guide
- če kdo želi s traktorjem na Grobnik (asfalt ne polje zraven) ali pa s Ferrarijem v vinograd naj gre ampak ko ga nekdo vidi in mu reče da je butec naj ne bo presenečen in užaljen
- forum je zbirališče xy person in xy*2 mnenj fucking grow a pair!


In da .260mir, 6.5Creedmuri  so boljši v kompletno vseh parametrih od .308mim skoraj se ne morem v letu 2019 spomnit ene stvari, ki govori v prid slednjemu. Edino morda izziv da s .308 narediš razultat v vetru v smislu "golf hendikepa".

Seveda so boljši ampak naslov teme je kaj bi se boljše prodajalo to je pa še zmeri 308...eni imamo puško pač zase in tu ni pomembno kateri naboj je
Sam sem z mojim 7,62 X 39 izjemno zadovoljen, zakaj zato ker pač za ta naboj velja da je katastrofa  za grupo naredit kar je res in meni je to iziv, puška mi meče konstantno v zavidljivo par centimetrsko grupo, z domačimi kroglami kar je v primerjavi z fabriškimi naboji ki letijo v 15+ izjemno in to je to mi prav dol visi vaše nabijanje, ki ga po drugi strani seveda pozdravljam Hand  Clap
Odgovori
#58
(10-06-2019, 10:02)Mato Napisal: skoraj se ne morem v letu 2019 spomnit ene stvari, ki govori v prid slednjemu...

širša luknja.
Odgovori
#59
Citat: to je to mi prav dol visi vaše nabijanje, ki ga po drugi strani seveda pozdravljam

Ja in to je taprav pristop. Če ti kaj ne paše pač ignoriraš ne pa jadaš zakaj nekdo misli kakor misli - izven seveda morebitnega poizkusa spremembe mnenja, ki je pa tudi dobrodošla.

Japčk motiš se. Večina ima puško (govorimo o generalnih "ostrostrelskih repetirkah") ker želi streljati na neko 300m+ razdaljo ker je to nekje probal, videl in mu je všeč. Ob pogoju, da mu ni samo do tega, da naredi bum in da je poceni ter večinoma v omari beri všeč only,  ampak da bi želel morda ali se izuriti za večje razdalje ali pa na tekmovanjih kaj pametnega doseči potem je vsekakor smiselno (pri današnjih cenah in razpoložljivosti) da izbere nekaj kar je balistično in cenovno bolje kot 308. Glede na to kaj so v zadnjem času kupili tisti, ki so na novo bi rekel da 6.5 krepko vodi pred .308.

Je pa tako, da če nekdo piše na forum vprašanje kaj kupiti je treba nujno predpostaviti da "všeč mi je" ni edini kriterij ki tako osebo zanima, ker drugače bi šel in kupil. Tako pa nič kolikokrat pridejo na forum osebe, ki v glavi kao že vedo kaj hočejo in so potem užaljeni, ker ostali njihovega mnenja ne pohvalijo ali celo več kritizirajo. Tak pristop je skrajno butast in rezultat tovrstne teme jasen - užaljen uporabnik. 

Skratka če ti je nekaj všeč kupi in ne jadaj po forumu, da ti nekdo da alibi za tvoj povsem iracionalen nakup. Če pa že sprašuješ pa bodi pripravljen tudi na kritike ali pa drugačna mnenja - zopet stvar filtracije in vsakega posameznika komu bo verjel.


Me pa zanima kakšna bo dinamika in kvaliteta foruma ko se bo omenjenih nekaj:
Citat:Berem prispevke posameznih dolgoletnih uporabnikov tega foruma pa se mi v ozadju porajajo različne misli.
Kot so ali smo res prišli do te točke, da merimo, kdo ima večji "kurac"? 
Zakaj posamezniki napadajo odločitve drugih glede nakupa določenih kalibrov?
Mislim!!!!

odločilo, da je škoda cajta pisarit in "žalit vse vprek" in bo svoj čas posvetilo čemu bolj pametnemu kot pa "meriti kdo ima večji kurac"?
Odgovori
#60
Ti verjamem da med temi vodi 6,5... samo tistih na novo je koliko 3,5,10 in vseh skupaj ki počno to kar opisuješ ali celo gredo v tujino na izbrane tekme parkrat letno je koliko 10, 20, 50. Think

Ostalih je mnogo več in njih ne briga dosti ali je 6,5 ali 308 važno da je poceni, dosegljivo da traja in da naredi bum. Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)