Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
puška 6.5 Creedmoor vs 308 win - kaj bi se bolje prodajalo
Ja ,zelo zanimivi posti,razlage...,bistva ,kaj bi se bolje prodajalo,pa še ni.To je tko- odprem trgovino,in študiram - al audije, al bmw ,, katerih bom prej in več prodal,.... vsak ve zase,kaj bi,kaj hoče,zato je to zanimivo vprašanje.
                          lep dan za pokat,pa na pir.
Odgovori
(15-06-2019, 09:31)romc Napisal: Ja ,zelo zanimivi posti,razlage...,bistva ,kaj bi se bolje prodajalo,pa še ni.To je tko- odprem trgovino,in študiram - al audije, al bmw ,, katerih bom prej in več prodal,.... vsak ve zase,kaj bi,kaj hoče,zato je to zanimivo vprašanje.
                          lep dan za pokat,pa na pir.

 Kako ni bistva sem ti lepo napisal 6,5 je boljši ampak prodaja se pa boljše 308 pika amen Hand
Odgovori
Tko bom rekel, streljaš v "brezveterju" z 308, se ti smeji ker si čisto konkurencen tistemu z cimerkoli že. Potem pa malo zapiha, prej si bil "hud" potem ti gre pa kar naenkrat vse na k... ker enostavno ne moreš preko fizike. Razen če si sposoben vse ostale odklopit in ne gledat kako ustrelijo drugi, potem je res vseeno.

Jaz osebno gledam na strelstvo kot tekmovalni šport, zato me zanima biti boljši od drugih. Če pa delaš to samo za to da poka je pa cenej kupiti piratke in se pretvarjat da streljaš.
Odgovori
(15-06-2019, 20:09)zan89 Napisal: Tko bom rekel, streljaš v "brezveterju" z 308, se ti smeji ker si čisto konkurencen tistemu z cimerkoli že. Potem pa malo zapiha, prej si bil "hud" potem ti gre pa kar naenkrat vse na k... ker enostavno ne moreš preko fizike. Razen če si sposoben vse ostale odklopit in ne gledat kako ustrelijo drugi, potem je res vseeno.

Jaz osebno gledam na strelstvo kot tekmovalni šport, zato me zanima biti boljši od drugih. Če pa delaš to samo za to da poka je pa cenej kupiti piratke in se pretvarjat da streljaš.

Pa dejansko tudi si al te le zanima  Question
Odgovori
Si želim biti dober...
Odgovori
Da se ne bo samo Kristian hvalil z znanstvenimi dosežki na področju strelstva smo se odločili, da v luči diskusije kaj se bi bolje prodajalo sami naredimo test. Rezultati so dokaj prepričljivi in nekateri bomo morali resno razmisliti o svojem pristopu k strelstvu in kako analiziramo oz. intepretiramo določene rezultate.

Skratka in short:

-308win je car predlagam da vsi trgovci od danes naprej prodajajo izključno in samo vse kar je povezano s .308win
- 7mm IRH pobere umetniški vtis ampak je njegova uporaba samo za najbolj pogumne (skrbno izbral to besedo!!!!)
- .260rem je boljši od 6.5x47 čeprav je malce tišji

Bila so namigovanja o strokovnosti, pristopu in goljufanju vendar strokovna žirija ni opazila nepravilnosti tako da rezultati so definitivno verificirani na najvišjem nivoju!

Rezultati iz priponke so:

308 - 38 pik dol -> skratka 308 je narezal 6.5 tako očitno da je kar JOJ
260 - 51 pik dol
6.5x47 - 57 pik dol - pusioooonaaaaa
7mm IRH - DNF zaradi posebne obleke je bil strelec diskvalificiran in nadaljnja udeležba prepovedana

Še priponka seveda...


Priponke Male slike
   
Odgovori
(16-06-2019, 03:00)zan89 Napisal: Si želim biti dober...

Clap Clap Clap Hand
Odgovori
Clap Mrgreen
Odgovori
J.S.Archer ( 2 ) - Zadnja posodobitev 8 ur nazaj

Ocena ugleda za prispevek uporabnika Kristian v puška 6.5 Creedmoor vs 308 win - kaj bi se bolje prodajalo

Negativno (-1): Zaradi označitve, da sem bumbar. 

Bumbarja očitno boli ko mu rečeš bumbar... torej je nekaj res na tem...
Odgovori
A to si moral prav posebej kopi-pejstat sem. No, nekaj pove to o tebi samemu...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Kaj se ti zdi bolje: argumentirana diskusija kot to pritiče odraslim ali pa užaljeno besedičenje brez argumenta, čemur sledi še bolj otročji odziv na kanalu skritem očem?
Odgovori
(16-06-2019, 21:13)Kristian Napisal: Kaj se ti zdi bolje: argumentirana diskusija kot to pritiče odraslim ali pa užaljeno besedičenje brez argumenta, čemur sledi še bolj otročji odziv na kanalu skritem očem?

Torej naj bi sprejel vse kar ti napišeš, kot božjo besedo brez, razmisleka, mnenja in ugovora.

Ne vem v kateri državi oziroma režimu ti živiš.

Če podam negativno mnenje uporabniku zaradi nestrinjanja z njegovim mnenjem ali morebitne žalitve z njegove strani na forumu ga tudi komentiram kot mi to opcija dovoljuje.
Torej v tvojem primeru - (minus) že večkrat.

Argrumentirana diskusija, ja je možna. Na našo srečo živimo v državi kjer ljudje odraščajo podvrženi takšnim in drugačnim dražljajem na vseh področjih v življenju. Iz takšnih življenskih izkušenj se oblikujejo ljudje takšni in drugačni. Zato pregovor " 100 ljudi 100 čudi" še kako drži.
?
Odgovori
(17-06-2019, 01:54)J.S.Archer Napisal: [quote pid='163955' dateline='1560712400']
Torej naj bi sprejel vse kar ti napišeš, kot božjo besedo brez, razmisleka, mnenja in ugovora.

[/quote]
Običajno bi tole spustil ampak si dober primer za vse ostale... Tale forum, čeprav počasi odmira, ima še vedno par ljudi, ki se trudijo podajati kvalitetne informacije. Bistvo foruma je, da naredi prostor za izmenjavo informacij in argumentirano diskusijo, neglede na količino bumbarjev, ki se trudijo drugače.

Če ti z argumenti povem zakaj je nekaj bolje (višja hitrost, večji BC, manjši odsun in cenejše komponente, ergo cenejši naboj) je to zelo tehnično argumentiranje. Če zapišem, da nihče, ki ga poznam, in je zamenjal 308 cev na 6.5 ni po letu uporabe rekel, to je jajc, bom šel nazaj na 308... je to že malo bolj subjektivno.

Ker ostajamo v tehnični diskusiji, pač ne moreš nastopat z argumenti "meni je všeč". Ampak ti niti do tega ne prideš, raje v svojem postu napišeš 1x "poserjem se", 2x "kurac" in potem blodiš dalje o nekem obsojanju, pljuvanju itd. Vse to kaže zgolj na to da nimaš osnovnih manir komunikacije, samozavesti in intelektualnega dometa, da bi lahko brez žalitev ali kujanja spisal odgovor "cenjeni strelski kolega, osebno se ne strinjam s tem ampak mi 308 pokrije moje potrebe zaradi XYZ".

Včasih smo takim zaradi adminovega vztrajanja morali reči bob, da bob ni bil užaljen, ampak s časom so se zaradi take pretirane politične korektnosti bobi tako razpasli da kot plevel zakrijejo in zamorijo ostale ideje, zato se mi zdi prav da bobe nadgradimo in jim rečemo bumbarji. Ker s takim obnašanjem in nezmožnostjo kulturne diskusije to dejansko so...
Odgovori
(17-06-2019, 08:19)Kristian Napisal:
(17-06-2019, 01:54)J.S.Archer Napisal: [quote pid='163955' dateline='1560712400']
Torej naj bi sprejel vse kar ti napišeš, kot božjo besedo brez, razmisleka, mnenja in ugovora.
Običajno bi tole spustil ampak si dober primer za vse ostale... Tale forum, čeprav počasi odmira, ima še vedno par ljudi, ki se trudijo podajati kvalitetne informacije. Bistvo foruma je, da naredi prostor za izmenjavo informacij in argumentirano diskusijo, neglede na količino bumbarjev, ki se trudijo drugače.

Če ti z argumenti povem zakaj je nekaj bolje (višja hitrost, večji BC, manjši odsun in cenejše komponente, ergo cenejši naboj) je to zelo tehnično argumentiranje. Če zapišem, da nihče, ki ga poznam, in je zamenjal 308 cev na 6.5 ni po letu uporabe rekel, to je jajc, bom šel nazaj na 308... je to že malo bolj subjektivno.

Ker ostajamo v tehnični diskusiji, pač ne moreš nastopat z argumenti "meni je všeč". Ampak ti niti do tega ne prideš, raje v svojem postu napišeš 1x "poserjem se", 2x "kurac" in potem blodiš dalje o nekem obsojanju, pljuvanju itd. Vse to kaže zgolj na to da nimaš osnovnih manir komunikacije, samozavesti in intelektualnega dometa, da bi lahko brez žalitev ali kujanja spisal odgovor "cenjeni strelski kolega, osebno se ne strinjam s tem ampak mi 308 pokrije moje potrebe zaradi XYZ".

Včasih smo takim zaradi adminovega vztrajanja morali reči bob, da bob ni bil užaljen, ampak s časom so se zaradi take pretirane politične korektnosti bobi tako razpasli da kot plevel zakrijejo in zamorijo ostale ideje, zato se mi zdi prav da bobe nadgradimo in jim rečemo bumbarji. Ker s takim obnašanjem in nezmožnostjo kulturne diskusije to dejansko so...
[/quote]

Kot sem že omenil sem prebral zelo obširen članek v dveh delih v reviji Kalibar vse v zvezi z omenjenim kalibrom 6.5 .
Tam so predstavili dotični kaliber pljs vse ostale čez celotno zgodovino.
Kljub vsemu prebranem sem si kupil 308 WIN.
In na tvojo žalost je bil članek v omenjeni reviji veliko bolj poučen ter informativen kot pa posamezni prispevki posameznikov na tem forumu.
Youtube objave ter recenzije svetovno znanih strelcev so prav tako poučne ter informativne.
O tem, da je na internetu objavljenega materijala za branje , ki ti lahko vzamejo ure in ure....ne bom posebaj razčljenjeval.
Ja po vsem prebranem sem vzel 308 win kaliber.
Sem zelo zadovoljen, da sem že na drugem nastreljevanju optike dosegal grupacije, ki jih tovarna obljublja. 
?
Moj način komunikacije je kakeršen je. 
Tudi v živo se nebi kaj dosti spreminjal nimam ne straha ne spoštovanja do ljudi, si mislijo, da so nekaj več od ostalih zaradi znanja, ki ga posedujejo ali izobrazbe, ki jo imajo.
Moje osebno mnenje glede strelskega foruma pa je sledeče.
Poleg vseh tujih internetnih strani si lahko uporabnik prebere tudi mnenja domačih strelcev ter se informira o stvareh, ki ga interesirajo.
Odgovori
Nekaterim kljub lepi hoji in trdnemu koraku spodrsne na bananinem olupku...drugim pa na lastnem egu. Ampak v nasprotnem bi bil tale forum (še bolj) dolgočasen.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(17-06-2019, 14:13)Barbapapa Napisal: Nekaterim kljub lepi hoji in trdnemu koraku spodrsne na bananinem olupku...drugim pa na lastnem egu. Ampak v nasprotnem bi bil tale forum (še bolj) dolgočasen.

Ma Barbič po moje je Kristian  malo zaljubljen v 6,5 credmor malo je pa pod vplivom Misteraša ki sicer neki ve ne zna pa streljat in je pol ko ni argumentirano uspel prepričat J.S.Archerja in je ta klub vsemu kupil 308 pač bil malo užaljen slednjega imenoval v kontekstu  bumbar seveda koj kontra reakcija v obliki minusa  Think Bow
Odgovori
(17-06-2019, 15:41)jabolko Napisal:
(17-06-2019, 14:13)Barbapapa Napisal: Nekaterim kljub lepi hoji in trdnemu koraku spodrsne na bananinem olupku...drugim pa na lastnem egu. Ampak v nasprotnem bi bil tale forum (še bolj) dolgočasen.

Ma Barbič po moje je Kristian  malo zaljubljen v 6,5 credmor malo je pa pod vplivom Misteraša ki sicer neki ve ne zna pa streljat in je pol ko ni argumentirano uspel prepričat J.S.Archerja in je ta klub vsemu kupil 308 pač bil malo užaljen slednjega imenoval v kontekstu  bumbar seveda koj kontra reakcija v obliki minusa  Think Bow

Tukaj gre za časovno in tudi za vsebinsko neskladje:  užaljeni tristoosmaš je ŽE imel 308 puško, ko je prebral poste, kjer je bilo obrazloženo, zakaj so za športno strelstvo na 300+ metrov (sploh kadar malo pihlja) boljši 6,5x kalibri od "good old" 308-ke.  Sklepam, da je malo egocentričen, ker je sklepal, da čisto tehnične obrazložitve o kalibrih letijo direktno na njega osebno, da kritizirajo njegov pretekli nakup 308-ke, zato taka čustvena reakcija.   
Je pa res, da imamo po ustavi svobodo govora in izražanja (z omejitvijo sovražnega govora), zato so tudi taki čustveni izlivi še dovoljeni na tem forumu.  Še več, prav zabavni so, obenem pa tudi veš, da z nekaterimi normalna debata o čisto tehničnih zadevah ni možna. 
Kristijanu in mr.T-ju sem za njun trud in potrpljenje pritisnil 2 plusa, da bosta še naprej razdajala svoje znanje na tem forumu, z onim drugim se pa raje ne bi ukvarjal, se mi ne zdi vredno.  
...  my 2 c
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Zdaj sem pa tudi jaz uzaljen, osebno prizadet in skregan z vsemi ki pljuvate cez 308 ki ga tudi sam posedujem. Zdaj se posljavljam od foruma, pisem zadnjic..danes!
Odgovori
Naj ti za tolažbo povem, da je eno od mojih krepel v 308 win kalibru - Savage Axis.  In da nimam (še) nobenega v 6,5x kalibru.  So what....by rekel BP.   Ampak na dlje kot na 150m z njim ne streljam, iz etičnih in tudi praktičnih razlogov.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(18-06-2019, 15:19)Robert91922 Napisal: Naj ti za tolažbo povem, da je eno od mojih krepel v 308 win kalibru - Savage Axis.  In da nimam (še) nobenega v 6,5x kalibru.  So what....by rekel BP.   Ampak na dlje kot na 150m z njim ne streljam, iz etičnih in tudi praktičnih razlogov.

Zdaj si me pa fino potolažil, to sem rabil  Mrgreen
Eh kaj ima k... vezo kakšen kaliber uporabljas. Je pa dejstvo da ima vsak kaliber določene lastnosti. Si pač žal ali pa ne omejen, ampak to še ne pomeni da ne moreš z njim dobro streljati. Lahko zelo dobro, ampak slabše kot bi z drugim 6,5 v tem primeru(luknanje tarce).
Še vedno skregan z vsemi!  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)