Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blažilec
Zdravo,

Dosti je govora o blaženju sunka pri strelu.
Zakaj nihče ne naredi kopito, ki bi bil v resnici amortizer, točno tak kot se uporablja pri gorskem kolesarstvu.. pri dobrih lahko nastavljaš dolžino oz hod, trdoto, hitrost povratka.. zagotovo so ze kje poskusili, upam.

Hod bi seveda moral biti kratek, drugace bi si integriral optiko v oko..
Odgovori
Si v zadnjem stavku sam odgovoril na vprašanje. Mislim da enostavneje in veliko ceneje rešuje te težave - gumi kapa na kopitu. Lahko pa poizkusiš narediti prototip.

Sicer pa so bili neki poizkusi tega že narejeni (za šrotarco):
https://www.range365.com/shotgun-that-doesnt-kick
vem, da nič ne vem
Odgovori
Sem imel tako kopito na 338 in sem ga po 2 mescih prodal, ker sem po strelu skozi slusalke poslusal vzmet ki se trese. Je guma boljsa opcija ali pa dober kompenzator
Odgovori
Ena najboljših če ne dejansko najboljša guma na trgu je ameriški Kick-Eez https://kickeezproducts.com/

284 na poln gas brez kompiča se čuti kot 223, tako da je res fenomenalen. Slabost je v tem da ga je precej težko dobiti.
Odgovori
Ni ga čez originalno M48 kopito! Cccc....mevžeki....
Odgovori
Tudi original Mosin-Nagant kopito z železno oblogo je zakon, sploh za mazohiste   Mrgreen  
... jaz to zgleda nisem, ker imam na 3 puškah aftermarket Limbsaver gumo.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(02-02-2019, 13:07)HenrikVIII Napisal: Ni ga čez originalno M48 kopito! Cccc....mevžeki....

Nekaj let nazaj sem streljal na tekmovanju organizirano s strani vojske.. vsak strel mi je bil muka! 
Glede na to da sem črv od 66kg me je pri vsakem strelu premaknilo po pesku 10cm nazaj.
Nimam potrebe po takih zadevah.
Pa pusy gor ali dol..
Odgovori
(02-02-2019, 13:07)HenrikVIII Napisal: Ni ga čez originalno M48 kopito! Cccc....mevžeki....

Clap Clap
Ko primeš kot dedec, nasloniš kot se to mora je zadeva čist nostalgično in adrenalinsko iz vojske čist znosna.

LP
Odgovori
(02-02-2019, 14:34)Zlatgol Napisal:

Clap Clap
Ko primeš kot dedec, nasloniš kot se to mora je zadeva čist nostalgično in adrenalinsko iz vojske čist znosna.

LP

... tista krepela izpred 20 let so bila vse nekaj drugega kot tile moderni modelčki ...  Grin

... to je tako kot vožnja z avtomobili ...

... današnja ponudba je polna elektronike, ki "pomaga" pri vožnji ... ampak užitek ti da >25 let stara kripa z klasičnimi vplinjači (+ atmosferski turbo), brez pomoči pri zdrsu koles in z zadnjim pogonom ...  Happy

lp upor500
Odgovori

Clap Clap

LP

Edino originalno (M48) kopito ohranja prvinski pomen besede "kopito"   Mrgreen 
Vse drugo so kvečjemu tačke ali šapice.
Odgovori
(02-02-2019, 14:45)tastar Napisal:

Clap Clap

LP

Edino originalno (M48) kopito ohranja prvinski pomen besede "kopito"   Mrgreen 
Vse drugo so kvečjemu tačke ali šapice.
Clap

(02-02-2019, 14:42)upor500 Napisal:

Clap Clap

LP

... tista krepela izpred 20 let so bila vse nekaj drugega kot tile moderni modelčki ...  Grin

... to je tako kot vožnja z avtomobili ...

... današnja ponudba je polna elektronike, ki "pomaga" pri vožnji ... ampak užitek ti da >25 let stara kripa z klasičnimi vplinjači (+ atmosferski turbo), brez pomoči pri zdrsu koles in z zadnjim pogonom ...  Happy

lp upor500

Thumbup
se strinjam..
LP
Odgovori
Če ne znaš pravilno streljat, te pač rama boli in rabiš podloževat.

Če pa ima kdo kaj akademske radovednosti pa predlagam, da naslednjič _samo_ zgornjo špico kopita nasloniš na mišico _pod_ ključnico. Kopito primeš z eno roko spodaj, a ga kontroliraš samo za višino. Se priporočam za poročila kako bo puška poskočila. Če se kos prav prime, je moja teza, da še zabolelo ne bo.

Ko sem nastreljeval emoseminštrdesetke za vojsko, po ne vem kolk 10 strelih niti modrice nisem imel.
Odgovori
Romunov lahko bi ja razumel da je/smo današnja "mladina" malo bolj nežna in ne tako trpežna kot stari mački, ki še vedo kaj je vojska.
Odgovori
V vojski sem sicer bil v začetku 80-ih let, z M48 sem pa streljal že v gimnaziji.  Vseeno imam na ramenu montirano tole:  
https://www.ebay.com/itm/CALDWELL-PAST-F...:rk:7:pf:0   
...kadar na strelišču streljam s 300 win mag ali 9,3x62.  Se lažje skoncentriram na merjenje in proženje, poleg tega mi ramenski sklep v življenju pride prav še za kaj  drugega.  Čeprav za zajtrk večkrat jem tudi špeh in čebulo, kot mi je "svetoval" že en idiot na LF pred leti, ko je bila debata na temo odsuna.

Priponke Male slike

Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Blaser ima zadevo, ki se ji reče Kickstop in je nekakšen amortizer v katerem je volfram, ki ob strelu prestreže del sunka. Zadeva naj bi zmanjšala odsun za 20%, nedvomno tudi zaradi samega povečanja teže puške, ki je pri Kickstopu krajšega A tipa 370 g, pri daljšem B tipu pa 430 g. Vsa Blaser kopita imajo prostor za vgradnjo te zadeve, pa tudi določene druge znamke orožja.

Sam ga še nisem preizkusil, sem pa bral tuje forume in govoril s človekom, ki je poizkusil, pa so mnenja zelo različna. Ta, ki je poizkusil, je rekel, da bistvene razlike ni opazil, medtem ko nekateri na forumih pravijo da pomaga. Vsi pa omenijo precej večjo težo kopita, ki zna podreti balans puške. Tudi pri Blaserju imajo na uradni strani napisano, da je zadeva primerna predvsem za orožje z daljšimi debelimi cevmi ali dušilci zvoka ker tam pa povečanje teže kopita izboljša balans.
Edina resnično učinkovita zadeva za zmanjšanje odsuna je kvaliteten kompenzator. Ti zmanjšajo odsun od 30% pa tudi celo do 50%. Slabost je več smodniških plinov v vse smeri ter bistveno hujši pok. No pa tudi zato so že našli rešitev, dobi se že kompenzatorje zaprtega tipa, ki ne raztresajo smodniških plinov ter ne povečajo pok. Opazno pa zmanjšajo pa odsun in takorekoč izničijo poskakovanje cevi. Zadnjih nekaj let so kompenzatorji zelo popularni tudi pri lovcih, ki veliko lovijo na pogonu, ravno zaradi tega izničenja poskakovanja cevi, s čimer je veliko lažje po prvem strelu slediti divjadi.
Odgovori
Kaj se da pa narediti če cev nima navoja za montazo kompenzatorja ali dusilca. Konkretno sabatti str sport. Lahko puškar vreže navoj ali bi s tem uničil cev?
Odgovori
Se da ampak mora puskar vedeti kaj dela. Ce ni nujno je bolje imeti tocno cev v puski kot potencialno pokvarjeno cev s kompicem

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
(03-02-2019, 14:23)Kristian Napisal: Se da ampak mora puskar vedeti kaj dela. Ce ni nujno je bolje imeti tocno cev v puski kot potencialno pokvarjeno cev s kompicem

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kristian ni nujno komp se lahko montira tudi brez navoja, je pa to slabša možnost saj pride zadeva večja težja in če ni točno narejeno tam tudi ne obstane. Minimalen komp že z dvema komoroma, privijačen je v vsakem primiru neprimerljivo bolša možnost kot guma blažilec ki jo predlagaš Nod

PS. Puškarji ne znajo delat navojev v 99% dajo to narediti strugarju Lol zadeva pa ni tako preprosta zlasti okoli vpetja in centriranja cevi odvisno kakšno srečo boš imel oziroma koliko se bo določen človk potrudu oziroma je temu vešč... sicer cev se ne uniči v nobenem primiru saj navsezadnje se jo lahko krajša za tist dober centimeter in na novo naredi, če bi se zgodilo da ni ok. Hand
Odgovori
Še eno vprasanje ki se mi vozla po glavi.. Kdaj, ko
 streljamo z moznarjev bombe, so tla razmocena oz mehka. Ob startu bombe se vcasih cev zarine v zemljo, enkrat smo jo kopali dve uri ker je sla 2m v zemljo, takrat gre bomba tudi nižje... Potem pa poskušam to stvar prenesti v strelstvo, ker gre za prakticno enako stvar( z eksplozivom posljes po cevi izstrelek) me zanima koliko vpliva naslon puske(trd in mehek oz brez naslona) pri hitrosti oz. energije krogle ko izstopi iz cevi. Fizika mi pravi da razlika mora biti, me pa zanima koliko to pomeni v praksi... Ce seveda izpustimo natančnost izstrelka pri enem in drugem primeru.
Odgovori
(04-03-2019, 19:31)zan89 Napisal: Še eno vprasanje ki se mi vozla po glavi.. Kdaj, ko
 streljamo z moznarjev bombe, so tla razmocena oz mehka. Ob startu bombe se vcasih cev zarine v zemljo, enkrat smo jo kopali dve uri ker je sla 2m v zemljo, takrat gre bomba tudi nižje... Potem pa poskušam to stvar prenesti v strelstvo, ker gre za prakticno enako stvar( z eksplozivom posljes po cevi izstrelek) me zanima koliko vpliva naslon puske(trd in mehek oz brez naslona) pri hitrosti oz. energije krogle ko izstopi iz cevi. Fizika mi pravi da razlika mora biti, me pa zanima koliko to pomeni v praksi... Ce seveda izpustimo natančnost izstrelka pri enem in drugem primeru.
Evo ti razlike pri enem drugem testu.

https://youtu.be/x36Amz1SL38

(04-03-2019, 20:07)nono Napisal:
(04-03-2019, 19:31)zan89 Napisal: Še eno vprasanje ki se mi vozla po glavi.. Kdaj, ko
Evo ti razlike pri enem drugem testu.

https://youtu.be/x36Amz1SL38

Pa še dva

https://youtu.be/Tur_1N1RVpo

https://youtu.be/2M0VmQCD-vg

Mrgreen
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)