Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravila in določila glede lovskih tekem
#1
Pozdravljeni,

Mogoče to res ni čisto-pravi forum za to vprašanje ampak bom vseeno vprašal :).

Zanima me, če kdo od tukaj prisotnih strelcev pozna pravila oziroma določila glede orozja in poteka na lovskih tekmah.
Zanima me predvsem kakšna so pravila glede orožja na lovskih tekmah in kaj je dovoljeno uporabljat in kaj ne...

hvala
Odgovori
#2
Preberi Pravilnik o lovskem strelstvu
Odgovori
#3
http://www.lovska-zveza.si/userfiles/Zak...elstvu.pdf
Odgovori
#4
Lahko ti rečem, da v praksi imajo vsepovsod dvojna merila. Recimo, pri glinastih golobih imajo kategorijo "open",  čeprav velika večina pojma nima, da je temu tako in se niti kaj sekirajo, tako lahko prideš na "lovsko tekmo" in vidis da 95% strelcev strelja športni stav in NE lovski, potem streljajo brez jermena, puške so scena za sebe, tam vidiš čistokrvne športne specijalke (nastavljiva kopita, enojni sprožilec, trapezne šine, menjalni čoki, kompenzatorji v kopitu ipd...) za 10000€, ki tekmujejo z Ruskimi in Jugo hammerlesi, starimi 50let, za 200€. OK, jaz sem tudi za to, AMPAK pri karabinih bi pa vse omejevali, čeprav nobeden tam ne ve, kaj je definicija lovske in sportne puske, bognedaj,  da imas varmint cev, povecavo vecjo od 12x,  že pri municiji bi hoteli imeti lovske krogle in tovarniško municijo, na vsaki tekmi slišiš za novo omejitev... Govorim o videnem/doživetem v vzhodni Šrajerski.
Odgovori
#5
Pozdravljeni,

Zahvaljujem se vam za poslana sporočila - objasnila. Zanima me predvsem, kako je s pravili za "lovski karabin". Sprašujem iz razloga, ker sem od vsakega lovskega kolega dobil drugačna pojasnila. 
- Zanima me, kako je npr. s težo puške?
- Kako je z jermenom?
- Ali je dovoljeno imeti npr. mehanski kompenzator pri streljanju ? Kako je s kompenzatorjem na ustju cevi?
- Ali je dovoljeno imeti debelejšo cev ?
- Ali je dovoljeno imeti nastavljivo ličnico?
- Kako je z daljnogledom, ali lahko imaš daljnogled s npr. 24x povečavo nastavljeno na 12X?
- Ali mora biti kopito leseno ali je lahko iz umetnih mas?
....
Odgovori
#6
(10-02-2019, 19:26)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Zahvaljujem se vam za poslaa sporočila - objasnila. Zanima me predvsem kako je z pravili za "lovski karabin". Sprašujem iz rozloga, ker sem od vsakega lovskega kolega dobil drgačna pojasnila. 
- Zanima me, kako je npr. z tezo puške?
- Kako je z jermenom?
- Ali je dovoljeno imeti npr. mehanski kompenzator pri streljanju ? Kako je z kompenzatorjem na ustju cevi?
- Ali je dovoljeno imeti debelejšo cev ?
- Ali je dovoljeno imeti nastavljivo ličnico?
- Kako je z daljnogledom, ali lahko imaš daljnogled s npr. 24x povečavo nastavljeno na 12X?
- Ali mora biti kopito leseno ali je lahko iz umetnih mas?
....

 Vse je ok samo mora biti v zeleni barvi :))
Odgovori
#7
(10-02-2019, 19:26)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Zahvaljujem se vam za poslaa sporočila - objasnila. Zanima me predvsem kako je z pravili za "lovski karabin". Sprašujem iz rozloga, ker sem od vsakega lovskega kolega dobil drgačna pojasnila. 
- Zanima me, kako je npr. z tezo puške?
- Kako je z jermenom?
- Ali je dovoljeno imeti npr. mehanski kompenzator pri streljanju ? Kako je z kompenzatorjem na ustju cevi?
- Ali je dovoljeno imeti debelejšo cev ?
- Ali je dovoljeno imeti nastavljivo ličnico?
- Kako je z daljnogledom, ali lahko imaš daljnogled s npr. 24x povečavo nastavljeno na 12X?
- Ali mora biti kopito leseno ali je lahko iz umetnih mas?
....

slabo bereš odgovore. Papers
Odgovori
#8
Slabo bere odgovore, v  pravilnik pa sploh ni pogledal... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
Na srebrnem pladnju bo treba prinesti.
Odgovori
#10
(10-02-2019, 18:17)goran hunter Napisal: http://www.lovska-zveza.si/userfiles/Zak...elstvu.pdf

bobomajstr --> Stran 33  
Tu boš našel večino odgovorov na tvoja vprašanja.  Bi pa bilo koristno, da poznaš celoten pravilnik, če se nameravaš udeleževati lovskih strelskih tekem.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)