Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pištola 22LR
#1
Pozdravljeni,

Rad bi nabavil pištolo 22LR malo za plinkanje/zabavo. Vzel bi Rugerja SR22 vendar je predrag. Druga izbira je Walter P22Q, sedaj pa se ne morem odločiti med 3.5 inch cevjo in target varianto 5 inch cev. Vsi mi priporočajo 5 inch cev zaradi boljše natančnosti. Je razlika opazna? Kaj mi priporočate?
Odgovori
#2
Jaz imam GSG 1911 iz Rojala in sem zelo zadovoljen za mislim da 350eur super dela
Odgovori
#3
(14-02-2019, 09:44)Tiger10 Napisal: Jaz imam GSG 1911 iz Rojala in sem zelo zadovoljen za mislim da 350eur super dela

Gledam GSG fireFly huda zadeva
Odgovori
#4
... glede na namen (plinkanje/zabava) Walther P22QD (3,42 inch cev) ...

lp upor500
Odgovori
#5
saj vem, da je starina, ampak moj glas gre za FN150 

zadnja, ki sem jo kupil, me je prišla na Egun manj kot 120€ z poštnino in uvoznim dovoljenjem vred
požira praktično vse, edinih par zastojev, ki sem jih imel, je bila posledica najcenejšega Winchester streliva. Po ogledu naboja se je izkazalo, da ni bilo nobene šanse za vžig.

lp
Odgovori
#6
Tudi jaz bi vzel raje FN ali High standard. Z obema boš tudi na povprečnih tekmah čisto konkurenčen. Ampak vem, da imajo vsake oči svojega malarja in če ti je nekaj všeč, potem je to - to... :)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#7
... za zabavo (plinkanje) raje vzemi lažjo pištolo ...

... FN, HighStandard imajo > 1+ kg, GSG Firefly okoli 0,8 kg, P22Q ca 0,5 kg ...

... za kakšno resnejše udejstvovanje na kakšnih tekmah bo pa dodatek v teži dobrodošel ...

lp upor500
Odgovori
#8
walther colt 1911 gold cup bo prava izbira
vse požira, fiksna cev, brez zastojev
Odgovori
#9
FN ali Margolin.
Odgovori
#10
Tekme sploh niso v igri. Pištola bo namenjena izključno zabavi, streljanju v tarčo kar tako....
Odgovori
#11
(15-02-2019, 10:13)mirkotus Napisal: Tekme sploh niso v igri. Pištola bo namenjena izključno zabavi, streljanju v tarčo kar tako....

... Walther P22QD (3,42 inch cev) ... 

lp upor500
Odgovori
#12
Ce bi kupil Walther PPQ M2 22lr (stara pol leta) me kontaktiraj :)
Odgovori
#13
(14-02-2019, 16:56)Barbapapa Napisal: Tudi jaz bi vzel raje FN ali High standard. Z obema boš tudi na povprečnih tekmah čisto konkurenčen. Ampak vem, da imajo vsake oči svojega malarja in če ti je nekaj všeč, potem je to - to... :)

Barbič ...plinkanje/zabavo  Papers
Odgovori
#14
Jabčk, sem dojel... ampak z omenjenima modeloma lahko počneš tudi kaj resnejšega, če te slučajno zamika...in ne prodajaš kosa po 2 mesecih, ker se ti povečajo ambicije.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#15
Torej za nekoga, ki ne veliko strelja, samo vsake toliko v kakšno piksno ali tarčo, tistega 1.5 inch cevi več pri "target" varianti Walterhja ne bo neke hude razlike?
Odgovori
#16
Pri plinkanju, še bi rad samo zadel piksno na neko manjšo razdaljo, te razlika v dolžini cevi naj ne bi pretirano motila. Če pa bi rad vsakič zadel kozoroga ali zmaja, pa si bo bolje omisliti daljšo cev.
Odgovori
#17
pozdravljeni,
ali ima kdo izkušnje z ruger mark4...je vredna svojega denarja?
hvala :-D
Odgovori
#18
(19-02-2019, 18:47)wd40 Napisal: pozdravljeni,
ali ima kdo izkušnje z ruger mark4...je vredna svojega denarja?
hvala :-D

Probal mark4: proženje izredno trdo, tudi od kolega strelca slišal isto. Sicer imam mark3 in je tu proženje daleč boljše in s tem seveda tudi rezultati na tarči. Glede na ceno ti priporočam, da pred nakupom preizkusiš eno ali obe.
Lp
Odgovori
#19
(19-02-2019, 09:51)kunstler Napisal: Pri plinkanju, še bi rad samo zadel piksno na neko manjšo razdaljo, te razlika v dolžini cevi naj ne bi pretirano motila. Če pa bi rad vsakič zadel kozoroga ali zmaja, pa si bo bolje omisliti daljšo cev.

kozoroga ali zmaja?
Odgovori
#20
(20-02-2019, 10:56)mirkotus Napisal:
(19-02-2019, 09:51)kunstler Napisal: Pri plinkanju, še bi rad samo zadel piksno na neko manjšo razdaljo, te razlika v dolžini cevi naj ne bi pretirano motila. Če pa bi rad vsakič zadel kozoroga ali zmaja, pa si bo bolje omisliti daljšo cev.

kozoroga ali zmaja?

Piksno :-D
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)