Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero tarčo za trening z zračno pištolo na 5m?
Pozdravljeni,

ker sem se odločil, da bom poizkusil malo trenirati doma z zračno pištolo in ker imam pomanjkanje primerne razdalje, sprašujem za nasvet glede izbire tarče.

Skratka, streljal bom z razdalje 5m (več mi prostor žal ne dopušča), rad pa bi imel nek ekvivalent standardne VK pištolske tarče za 25m (issf r50) .
Sigurno se je že kdo znašel v podobni situaciji, zato bi bil zelo vesel nasveta, katero tarčo, če se da standardno, in katero velikost lovilca diabol izbrati za tovrsten trening.

Malo sem prebrskal po internetu in našel sledečo povezavo: https://www.google.com/url?sa=t&source=w...NC7cop5qQ6 vendar mislim, da so to pomanjšane tekmovalne tarče za 10m zračno pištolo, za kar nisem prepričan, da je že v osnovi ekvivalentno prej omenjeni tarči za 25m.

Vnaprej hvala vsem za nasvete.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Ravnilo in malo osnovne matematike...
V kolikor zelis, da je tarca navidezno enake velikosti na 5m kot je na 25, potem je treba tarco narediti 5x manjso.
Lahko si zakompliciras zivljenje iz gres preracunat preko MOA nato pa preveris se preko MRAD :D
Odgovori
R-8 / tarča SZS za serijsko zračno puško 10m.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Program Scatt je brezplačen program za Windows. Z njim lahko pod razdelkom "Tools" in "Print target" natisneš katerokoli tarčo na poljubni razdalji. Samo izbereš tarčo 25 m Pistol (9.0 mm), vneseš razdaljo 5 m in program jo bo sam ustrezno pomanjšal.

Priponke Male slike

Odgovori
Sam k bo kaliber 5.5mm na 5m kot bi streljal s 30mm topom na 25m
Odgovori
(27-02-2019, 08:29)Janez Novak Napisal: Sam k bo kaliber 5.5mm na 5m kot bi streljal s 30mm topom na 25m

Clap Rofl
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
Če bi rad samo vadil merjenje in proženje in številski rezultat ni pomemben, je res najbolje uporabiti program Scatt in natisniti ustrezno pomanjšano pištolsko tarčo, saj bo tako črni krog navidezno približno enako velik. Za pravilno točkovanje zadetkov pa bi bilo treba preračunati polmere krogov in sedmica se ne bo prekrivala s črnim krogom ampak bo pomaknjena v notranjost črnega kroga zaradi relativno večjega polmera izstrelka.
Preračunavanje polmerov krogov je načeloma preprosto. Naprimer za 7 izračunaš, kako daleč od središča tarče je sredina 9 mm krogle, da se bi rob krogle ravno še dotaknil kroga sedmice (104,5 mm), nato to razdaljo deliš s 5, da dobiš oddaljenost sredine diabole od sredisca tarce (20,9 mm) in to razdaljo zmanjšaš za polmer diabole (2,25 mm), da se bo diabola ravno še dotaknila roba sedmice. Polmer sedmice bi torej bil 18,65 mm in ne 20 mm, kot dobiš, če pomanjšaš celotno tarčo na petino velikosti.
Odgovori
Tarčo R-8 sem omenil/predlagal zato,  ker je skoraj za polovico manjša ( črno polje cca 29 mm ) od tarče R-15 ( črno polje cca 58 mm ), ki je uradna ISSF tarča za zračno  pištolo na 10 m. Pri obeh se črn krog začne ali konča ( kakor želite ;) ) s sedemko (7). Pet metrov je tudi za polovico krajša razdalja od desetih metrov - to pa itak ( skoraj ) vsi vemo. :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(26-02-2019, 22:12)jazbec007 Napisal: Pozdravljeni,

ker sem se odločil, da bom poizkusil malo trenirati doma z zračno pištolo in ker imam pomanjkanje primerne razdalje, sprašujem za nasvet glede izbire tarče.

Skratka, streljal bom z razdalje 5m (več mi prostor žal ne dopušča), rad pa bi imel nek ekvivalent standardne VK pištolske tarče za 25m (issf r50) .
...

Vnaprej hvala vsem za nasvete.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk

Tu imas 2x na A4 listu:
https://www.dropbox.com/s/61lwum8wdqs57y...-za_5m.pdf
Sprintaj 1:1 in veselo na delo.

Lp,
m.
Odgovori
(27-02-2019, 07:08)357 Napisal: R-8 / tarča SZS za serijsko zračno puško 10m.

Točno to sem rabil, hvala!

Hvala tudi vsem ostalim za pomoč.

Lep dan želim vsem!
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)