Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Digitalni trening"
#1
Zdravo,

Zanima me ce obstaja digitalni trenažer, ki bi imtiral strelstvo LR, lahko z MK ali pa VK.
Sepravi da bi bilo vse identično, pravemu strelstvu ker menjaš položaje, razdalje, veter in druge spremenljivke. Seveda bi stvar moral poceti z svojo puško, po mojem.
Obstaja kaksna taka "igrica" ki popolnoma imitira pravo strelstvo brez pravega strela seveda?
Stvar bi bila zanimiva!
Odgovori
#2
Na YT sem videl 6.5 Guys, ki sta imela neko lečo za na optiko, da sta lahko trenirala v garaži.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#3
No kaj takega ja..
Odgovori
#4
https://www.youtube.com/watch?v=69dfKy5MG7c
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#5
(11-03-2019, 19:06)MadMan Napisal: Na YT sem videl 6.5 Guys, ki sta imela neko lečo za na optiko, da sta lahko trenirala v garaži.

Enostavna predleča z zaslonko, s katero je omogočeno, da daljnogled fokusira na par metrov. Isto kot predleča za makro fotografijo, samo  z bolj skromno dioptrijo (1/2 dioptrije?), ker ni treba sfokusirati na par centimetrov.
Odgovori
#6
...aja, to je (mislim da) samo zaslonka, brez leče. Pred časom sem to poiskusil, brez pametnega nekega rezultata. Mogoče zato, ker bi morala bit leča, pa sem kaj narobe zguglal...
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#7
Ta dva se gresta primitivno varianto kar si jaz predstavljam da bi lahko naredil. Moral bi imeti projecirano sliko, ki bi zaznavala tvoje merjenje, kliki bi morali biti povezani z racunalnikom, ravno tako prožilec. Vse bi bilo digitalno, ti bi imel samo neko kopijo puške ali pa nekako namontiral na svojo merilce. V bistvu bi nastopal v video igrici samo namesto tistih očal ki si jih nadeneš bi gledal skozi optiko na ekran.

Tako nekako bi potem to izgledalo, samo prenešeno v strelstvo.
https://youtu.be/5xw8DJY7aZQ
Odgovori
#8
why play games when u can shoot for real ?
Odgovori
#9
Po moje kaj takega:

https://www.youtube.com/watch?v=SIbo6wziPIg

Tu imaš pa kako to finančno izgleda. 

http://store.laser-ammo.com/software/smo...range.html

Sem se tudi sam navduševal, ampak se zatakne pri strojni opremi - projektorji, ki to folgajo so od 2,5k EUR navzgor.

LP
Odgovori
#10
No se mi je zdelo da to že mora obstajati.. ja cene niso majhne, ceneje streljati za prav. 
Bi bilo pa fino, če bi lahko zvečer ko gredo otroci spat, eno "odstreljal"  :-D
Odgovori
#11
(11-03-2019, 22:11)codymatej Napisal: why play games when u can shoot for real ?

zato ker:
- dry firing je zelo pomemben del treninga pozicijskega in dinamičnega treninga,
- pol ure dry firinga vsak dan precej popravi tvojo preformanso, tako pri IPSC kot pri PRS tipu streljanja (še posebej kjer so improvizirane pozicije),
- nima vsak 500m strelišča pred vrati da bi streljal kadar hoče,
- tako trening streljanje ne stane nič, streljanje vsak dan za trening za trening pokuri cev prej kot v eni sezoni, slovenski puškarji pa so velik problem pri menjavi cevi.
- ker za VK rabiš na daljnogled dati le zaslonko z malo luknjo ki ti omogoči nastavljanje paralakse na 5 ali 10m kokr že imaš placa.

Mr.T in admin pripravljata poster z umerjenimi tarčami da boš lahko treniral na suho v dnevni sobi, garaži ali dborišču (če ti lih sosedi ne bulijo vanj)
Odgovori
#12
"Zvecer ko gredo otroci spat bi eno odstreljal" ..al sem sam jst tak ali imam v mislih nekaj drugega :)
Odgovori
#13
Nisi edini....
Odgovori
#14
Kaj ti pomaga če bi ti odstreljal njo pa boli glava... Zato je tukaj strelstvo.
Odgovori
#15
Samo ne repetirat na suho fantje. Ode pin u 3pm. Kupi si vadbeni naboj, od Megaline so super
Odgovori
#16
Ronzi, centerfire igle lahko prožiš na suho. Ni važno ali kresne netilko ali kresne gumo vadbenega patrona, vsakem primeru gre ven špička za 1.3-1.5mm in to je to. Ne ustavi se na netilki ampak ko pride do konca giba.

Pri rimfire je zgodba drugačna. Tam, če notri ni patrona, igla kresne po robu ležišča in bo prej ali slej nekaj zjebalo...
Odgovori
#17
Odlično, da si to izpostavil Kristian! Da ne bo nepotrebnih poškodb igel. Hvala
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)