Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciscenje CZ
#1
Prodajalec mi je svetoval naj kupim balistoll v spreju in posebej olje. Torej razstavim in v notranjosti a s sprejem v in po cevi?
Odgovori
#2
(16-03-2019, 12:39)denis099 Napisal: Prodajalec mi je svetoval naj kupim balistoll v spreju in posebej olje. Torej razstavim in v notranjosti a s sprejem v in po cevi?

A si ti na pravem forumu Question Hand
Odgovori
#3
Jabolko ti je na zelo kratek način povedal, da kljub svojim bogatim izkušnjam na področju strelstva še ni srečal nikogar, ki bi mu uspelo očistiti orožje brez razstavljanja. Dodatno sublimno sporočilo je bilo, da se bodo vsi, ki bodo prebrali tvoj post vsaj potihem vprašali, kdo te je spustil skozi vrata s papirji, da si lahko kupiš orožje.
Debat o tem, kako očistiti orožje je na tem forumu kar nekaj, vsekakor pa je prvi korak ta, da orožje razstaviš.
V nadaljevanju boš potreboval vsaj kakšno mazilo (olje ...), ščetke in krpe.


Preden se lotiš čiščenja, pa si za vsak primer še prej preberi pravila varnega rokovanja z orožjem.
Odgovori
#4
(16-03-2019, 12:39)denis099 Napisal: Prodajalec mi je svetoval naj kupim balistoll v spreju in posebej olje. Torej razstavim in v notranjosti a s sprejem v in po cevi?

Za začetek kaj preberi na tem forumu, tule npr. boš našel koristne informacije: 

http://www.strelec.si/forum/thread-16905...%C4%8Denje
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#5
(16-03-2019, 13:51)kunstler Napisal: Jabolko ti je na zelo kratek način povedal, da kljub svojim bogatim izkušnjam na področju strelstva še ni srečal nikogar, ki bi mu uspelo očistiti orožje brez razstavljanja. Dodatno sublimno sporočilo je bilo, da se bodo vsi, ki bodo prebrali tvoj post vsaj potihem vprašali, kdo te je spustil skozi vrata s papirji, da si lahko kupiš orožje.
Debat o tem, kako očistiti orožje je na tem forumu kar nekaj, vsekakor pa je prvi korak ta, da orožje razstaviš.
V nadaljevanju boš potreboval vsaj kakšno mazilo (olje ...), ščetke in krpe.


Preden se lotiš čiščenja, pa si za vsak primer še prej preberi pravila varnega rokovanja z orožjem.

nisem se pravilno izrazil..seveda ne gre brez da ga razstaviš  :) :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=hDXyJSMujFQ

tale način se mi zdi čist ok... ne komplicira in očisti.
Odgovori
#6
Bolj je slo ta vprasanje...pramazati celotno cev od zunaj in znotraj? Kaj pa "the frame" pistole- kjer je cel kup nekih fedric..tudi vse naspricati z oljem? Obstaja ksn video z optimalnim ciscenjem?
Odgovori
#7
Ne kompliciraj preveč. Vsak si najde svoj "workflow"...Razstavi na osnovne dele (cev, ohišje, zaklep, nabojnik...) očisti te dele s kakšnim čistilom, jaz uporabljam kar čistilo za zavore v spreju, ki ga imajo vsi prodajalci avtodelov in si pomagam s staro zobno ščetko. Nato zunanjost na kratko poprši s kakšnim balistolom, Crown oljem, itd...in narahlo obriši s krpo. Za cev pa si nabavi komplet za čiščenje v tvojem kaliber (je zelo poceni) in s ščetko očisti cev, potem pa še narahlo naolji s krpico, ki jo porineš skozi. To je za začetek vse kar rabiš. Ne maži in ne špricaj preveč po mehanizmu znotraj, sploh pa ne tam kjer je igla, ker se ti bo na to maščobo lepila umazanija in boš imel potencialno kakšen zastoj.


Predvsem pa čisto na začetku čiščenja ne pozabi NAJPREJ PREGLEDATI, ČE JE OROŽJE PRAZNO! Magari dvakrat...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#8
(16-03-2019, 21:18)Barbapapa Napisal: Ne kompliciraj preveč. Vsak si najde svoj "workflow"...Razstavi na osnovne dele (cev, ohišje, zaklep, nabojnik...) očisti te dele s kakšnim čistilom, jaz uporabljam kar čistilo za zavore v spreju, ki ga imajo vsi prodajalci avtodelov in si pomagam s staro zobno ščetko. Nato zunanjost na kratko poprši s kakšnim balistolom, Crown oljem, itd...in narahlo obriši s krpo. Za cev pa si nabavi komplet za čiščenje v tvojem kaliber (je zelo poceni) in s ščetko očisti cev, potem pa še narahlo naolji s krpico, ki jo porineš skozi. To je za začetek vse kar rabiš. Ne maži in ne špricaj preveč po mehanizmu znotraj, sploh pa ne tam kjer je igla, ker se ti bo na to maščobo lepila umazanija in boš imel potencialno kakšen zastoj.


Predvsem pa čisto na začetku čiščenja ne pozabi NAJPREJ PREGLEDATI, ČE JE OROŽJE PRAZNO! Magari dvakrat...

Clap  ok... torej lahko s tem balistol sprejem našpricam zaklep malo pustim in obrišem, enako cev... po mehanizmu pa raje ne bom nič... edino vodila še naoljim in je to to? hvala
Odgovori
#9
(17-03-2019, 11:51)denis099 Napisal: Clap  ok... torej lahko s tem balistol sprejem našpricam zaklep malo pustim in obrišem, enako cev... po mehanizmu pa raje ne bom nič... edino vodila še naoljim in je to to? hvala

Preveri, če je prazno.
Razstavi.
Pošpricaj z brake cleanerjem.
Ppodrgni s ščetko z notranje strani, prav pridejo tudi vatirane palčke za ušesa za slabše dosegljive dele.
Še enkrat pošpricaj z brake cleanerjem, da gre umazanija stran.  Od zunaj bo dovolj, če obrišeš.
Če imaš kompresor, prepihaj.
Isto velja za cev - ščetke za cev dobiš že za manj kot deset evrov. Lahko uporabiš tudi "bore snake" čistilno vrvico.

Obriši. 
Naolji.
Prepihaj s kompresorjem, če ga imaš.
Obriši z mastno krpo celo pištolo.
Posebej naolji vodila.
Sestavi, preveri, če deluje.
Še enkrat obriši z mastno krpo.
Varno spravi.
Odgovori
#10
(17-03-2019, 12:23)kunstler Napisal:
(17-03-2019, 11:51)denis099 Napisal: Clap  ok... torej lahko s tem balistol sprejem našpricam zaklep malo pustim in obrišem, enako cev... po mehanizmu pa raje ne bom nič... edino vodila še naoljim in je to to? hvala

Preveri, če je prazno.
Razstavi.
Pošpricaj z brake cleanerjem.
Ppodrgni s ščetko z notranje strani, prav pridejo tudi vatirane palčke za ušesa za slabše dosegljive dele.
Še enkrat pošpricaj z brake cleanerjem, da gre umazanija stran.  Od zunaj bo dovolj, če obrišeš.
Če imaš kompresor, prepihaj.
Isto velja za cev - ščetke za cev dobiš že za manj kot deset evrov. Lahko uporabiš tudi "bore snake" čistilno vrvico.

Obriši. 
Naolji.
Prepihaj s kompresorjem, če ga imaš.
Obriši z mastno krpo celo pištolo.
Posebej naolji vodila.
Sestavi, preveri, če deluje.
Še enkrat obriši z mastno krpo.
Varno spravi.

Od balistola imam sprej in mi je bilo rece o da kar s tem oljem cistim v prilogi slika.je ok?
Odgovori
#11
Da,komot..Tudi cev lahko brez problema pucaš z balistolom...Razstavi in pucaj kot so ti že zgoraj razložili (field strip,pusti tote male fedrice lepo pri miru  :)) ),cev  pa orenk noter in zunaj pošpricaj z balistolom,jo odloži in pusti za na konec, ker se bo umazanija medtem ko boš pucal ostale dele "omehčala" in jo boš lažje ven spravil. Ne kompliciraj in ne odkrivaj Amerike,karkoli namenskega bo v redu,izogibaj se le WD 40 in solatnemu olju,ker tisto dvoje je za regrat in zarjavelo ključavnico od dedkove omare,ne pa za pihalnike :-D
Odgovori
#12
(17-03-2019, 15:33)sarcomasto Napisal: Da,komot..Tudi cev lahko brez problema pucaš z balistolom...Razstavi in pucaj kot so ti že zgoraj razložili (field strip,pusti tote male fedrice lepo pri miru  :)) ),cev  pa orenk noter in zunaj pošpricaj z balistolom,jo odloži in pusti za na konec, ker se bo umazanija medtem ko boš pucal ostale dele "omehčala" in jo boš lažje ven spravil. Ne kompliciraj in ne odkrivaj Amerike,karkoli namenskega bo v redu,izogibaj se le WD 40 in solatnemu olju,ker tisto dvoje je za regrat in zarjavelo ključavnico od dedkove omare,ne pa za pihalnike :-D
Hehe hvala samo nisem tocno vedel kaj vse nasprejat s tem balistolom..ali tudi celotno zaklepisce..tam ko so fedrice ter petelina, iglo itd...
Odgovori
#13
(17-03-2019, 20:07)denis099 Napisal:
(17-03-2019, 15:33)sarcomasto Napisal: Da,komot..Tudi cev lahko brez problema pucaš z balistolom...Razstavi in pucaj kot so ti že zgoraj razložili (field strip,pusti tote male fedrice lepo pri miru  :)) ),cev  pa orenk noter in zunaj pošpricaj z balistolom,jo odloži in pusti za na konec, ker se bo umazanija medtem ko boš pucal ostale dele "omehčala" in jo boš lažje ven spravil. Ne kompliciraj in ne odkrivaj Amerike,karkoli namenskega bo v redu,izogibaj se le WD 40 in solatnemu olju,ker tisto dvoje je za regrat in zarjavelo ključavnico od dedkove omare,ne pa za pihalnike :-D
Hehe hvala samo nisem tocno vedel kaj vse nasprejat s tem balistolom..ali tudi celotno zaklepisce..tam ko so fedrice ter petelina, iglo itd...

Tam kjer so fedri od triggerja in hammerja v spodnjem delu pištole (frame) ne špricaj ampak samo z najlonsko krtačko požokaj ali spihaj s kompresorjem,toliko da grobo svinjarijo odstraniš.Prav tako ne špricaj na slidu (zgornji del pištole) mesta kjer je spravljena udarna igla.Če bodo ta mesta pretirano mastna se bo svinjarija s časom notri zabezecala do te mere da boš imel probleme z delovanjem pištole .. Na splošno se drži načela "less is more", le pri cevi si daj duška, jo orenk našpruhaj in počakaj da se gunk zmehča, spucaj, in po končanem čiščenju vedno do suhega obriši notranjost, zunanji del cevi pa namaži s tankim slojem balistola/krowna/brunoxa/šiviljskega olja/motornega olja,whatever razen bučnega olja in wdja :-D
Odgovori
#14
Razumem..pri petelinu ne mazem pa v tem delu pistole kjer so fedrce..ostalo naoljim in obrisem. Ok D
Odgovori
#15
(17-03-2019, 21:03)denis099 Napisal: Razumem..pri petelinu ne mazem pa v tem delu pistole kjer so fedrce..ostalo naoljim in obrisem. Ok D

Kje si ti hodil na tecaj o varnem rokovanju z orozjem??
Nam je to vse pokazal. Ni blo nekega doktorata, je pa bilo.
Cim manj pacat po Shadowki.

Nabavi si ‘brass jag’ in krpice vsaj 4x4 cm za cistit cev imas vec kot dovolj. Ce zelis lahko tudi bore snake za hitro ciscenje in hkrati mazanje cevi. Kot receno Hoppe’s 9 dela cudeze. 
Drugace pa naolji tam kjer bos videl znake obrabe (rob cevi, zapiralo zaklepa, vodila zaklepa...). Dejansko das resnicno kapljico olja na zunanji del cevi in jo s prstom razmazes po sprednjem delu, prav tako na zapiralu zaklepa, na vodila das pa eno kapljico spredaj in eno zadaj na vsaki strani.

Po ene 1000 šusih sem se spravil cistit cev na svoji... iz firbca... ni bilo neke hude umazanije.
Odgovori
#16
Mogoce ti to kaj pomaga:
https://m.youtube.com/watch?v=KD_BtVYGJvM
Odgovori
#17
evo sem nekako improviziral glede na youtube.. samo tole mi ni jasno... cev se čisti samo od zunaj - da se naolji, kaj pa od znotraj? se kaj našprica z balistolom? nekateri so zelo proti...da se samo uporabi "snake" brez oljenja v cevi?
Odgovori
#18
Brake cleaner našpricaj pa spihaj pa ponovi z balistolom oz kar imaš. Cev pa kar podrgni s ščetko, samo ne pozabit prej našpricat.
Odgovori
#19
(27-04-2019, 17:03)denis099 Napisal: evo sem nekako improviziral glede na youtube.. samo tole mi ni jasno... cev se čisti samo od zunaj - da se naolji, kaj pa od znotraj? se kaj našprica z balistolom? nekateri so zelo proti...da se samo uporabi "snake" brez oljenja v cevi?

Na zacetku snaka cistilo na koncu olje, potegnes skozi pa je.
Osebno raje razstavim in cev v miru ocistim s krpicami na brass jag nastavku:
https://www.proarmis.si/vzdrzevanje-oroz...gs?attr=32

Ni treba cistit cevi po vsakih 200 šusih.
Ocistis ‘drek’ z vodil in naoljis. Ready to go.
Meni se je zadnjic zacel zaklep rodo premikat. Na strelski liniji razstavil, obrisal in nazaj sestavil. Delalo nadaljnih 100 šusov brez problema. Vzelo mi je 3 minute. Doma ocistil, namazal, prede kot muca. ;)
Ko bi le strelec bil boljsi.
Odgovori
#20
(27-04-2019, 17:03)denis099 Napisal: evo sem nekako improviziral glede na youtube.. samo tole mi ni jasno... cev se čisti samo od zunaj - da se naolji, kaj pa od znotraj? se kaj našprica z balistolom? nekateri so zelo proti...da se samo uporabi "snake" brez oljenja v cevi?

Thumbdown Wall
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)