Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scavenger 6 - kako olupit preperje
Photo 
Sto ljudi sto čudi  , cel komplet za samo 9000$ ,cev je bobnič ,kvazi cev je pa samo za zakono zadostit a brez funkcije.

[Image: Gun-1.png]
Tehnološko korak nazaj na ta nivo 
[Image: British-Pepperbox-38-Caliber-Pistol.jpg]

Odgovori
Bi meu? Grin
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Heh, za ta keš dobiš v US npr. tri uporabne kose in zajetno zalogo streliva za vse tri., če bi že merili na preperje  Cool
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(29-03-2019, 22:19)mr.T Napisal: Sto ljudi sto čudi  , cel komplet za samo 9000$ ,cev je bobnič ,kvazi cev je pa samo za zakono zadostit a brez funkcije.
Morda, morda pa tudi ne. Bral sem neke forume, kjer se je folk pripravljal, kaj bo, ko bo 3. sv. v. mimo. In so ugotavljali, da kremenjače niso tako slabo orožje. Ker je netilko, oz. vžiglno kapico potrebno izdelati, moraš imeti bakreno pločevino, ter vžigalno snov, to je živosrebrni fulminat, ki je ravno tisti, ki zaradi depozitov soli povzroča korozijo.
Oni so ciljali na samozadostnost. Pač če imaš moderno pištolo, morda revolver, to je treba imeti rezervne dele.
AK-47 je sicer v redu, pa scout gun (https://en.wikipedia.org/wiki/Scout_rifle) je tudi v redu. Mimogrede, ugotovili so, da je najboljša scout puška SKS (M59/66), če se modificira magazin na 10 nabojev.
Skratka premlevali so vse možne scenarije, da se puška dolgo ne čisti, da greš po vodi, da ti poči udarna igla. In generalna ugotovitev je bila, bolj je orožje simpl, bolj je mogoče recimo odstraniti cev ali kopito če se poškoduje, boljše je.
Za SKS Simonov pa so ugotovili, da je dobra puška zato, ker se je dobi masovno, potem pač imaš več pušk, če ti kaj poči, pobereš dele na drugi, tretji ali četrti.
Odgovori
SKS ima po defaultu kapaciteto 10 nabojev.

Če hočeš nekomplicirano kratkocevno orožje je klasičen revolver čisto dovolj, glede na to, da ima zgoraj opisana zadeva fake dolgo cev. Vsekakor pa drži, da je za daljši čas treba imeti več orožja za kanibalizacijo ali pa zalogo rezervnih delov za orožje in seveda ustrezno  skladiščeno strelivo (po možnosti še ustreznega tipa za dolgoročno skladiščenje).

Kremenjače se mi zdijo overkill, za čas 10+ let after.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(30-03-2019, 21:17)fritz Napisal: SKS ima po defaultu kapaciteto 10 nabojev.

Če hočeš nekomplicirano kratkocevno orožje je klasičen revolver čisto dovolj, glede na to, da ima zgoraj opisana zadeva fake dolgo cev. Vsekakor pa drži, da je za daljši čas treba imeti več orožja za kanibalizacijo ali pa zalogo rezervnih delov za orožje in seveda ustrezno  skladiščeno strelivo (po možnosti še ustreznega tipa za dolgoročno skladiščenje).

Kremenjače se mi zdijo overkill, za čas 10+ let after.

Ja, pardon. Res je. Nekaj takega sem mislil:
https://www.midwayusa.com/product/150625...ymer-black
Odgovori
Se mi je kar zdelo, da si mislil +10 nabojnik. 20 se mi zdi ravno prav, tisti za 30 ali več nabojev pa so že precej nerodni, ne glede na to, da so na AK standard.

Tole se mi zdi bolj uporabna tacticool zadeva kot pepper-box:
George Carlin
Odgovori
Odvisno za kako situacijo , ko amerom zmanjka štroma se ponavadi začne ropanje , takrat je taka šrotflinta.

Za post apokaliptično sceno kot si jo predstavljajo nekateri je glavna količina torej najlažji in najbolj pogosti kalibri .22LR  potem pa .223 in 9x19
Odgovori
Medvedarica bi bila ok, dvocevka z gladkimi rori.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)