Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabavno dovoljenje
#41
Posebni del je čisti nateg. Temu je namenjen tečaj za rokovanje z orožjem. Tam bi moral tečajnik v roke dobit od vsake kategorije en kos za 5 min in bi bila stvar rešena.
LP
Odgovori
#42
(03-04-2019, 22:25)lamer Napisal: Eh, ne da se mi vec. Ocitno govorim res kitajsko... Veselo pokanje z neregistriranim orozjem se naprej. Pa ne potem jokat, ce bodo komu pobrali cel arzenal. (vem, da je za to minimalna verjetnost, pa vseeno...)

Odlično... se pravi smo te premagali in športni semafor kaže takole :-D

Lamer  0
Ostali   1
Odgovori
#43
(03-04-2019, 17:23)357 Napisal: @lamer
Mi pojasniš, kako lahko ( v teoriji, kot jo imenuješ ) praktično opraviš posebni del?

To je itak težka bedarija. Najprej zahtevajo od tebe, da prineseš potrdilo od zveze, da si aktiven tekmovalec potem ko pa končno nabaviš pa še posebni del... kot če bi od Ilke Štuhec zahtevali potrdilo, da je opravila smučarski tečaj.
Odgovori
#44
(03-04-2019, 22:25)lamer Napisal: Eh, ne da se mi vec. Ocitno govorim res kitajsko... 
Za kitajščino nisem siguren ;) , sigurno pa ne razumeš slovensko... 
Do tega spoznanja sem prišel, ker mi nisi odgovoril na povsem enostavno vprašanje, ki ti ga lahko ponovim v skrajšani obliki, če hočeš.
Ko se pogovarjamo, skušamo priti do resnice ( beri: skrajšane in cenejše poti/uradnega postopka ). Na UE lahko vprašaš za ta postopek. Zakaj bi določen kos dopoldne najprej vpisal v Dovoljenje za posest, takoj odšel opravit posebni del in najkasneje popoldne prišel narediti prepis v OL in "doživel" uničenje Dovoljenja za posest?  Če imaš maš preveč €, jih pač imaš...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#45
(03-04-2019, 23:00)Lakyluk Napisal: Posebni del je čisti nateg...
Res je!! O tem smo razpravljali že pred leti in prišli do zaključka, da je samemu sebi namem oziroma, da nekdo, na podlagi zakona, pride do lahkega zaslužka. Tukaj pa se vsa zgodba tudi konča...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#46
(04-04-2019, 06:47)Bobo Napisal:
(03-04-2019, 17:23)357 Napisal: @lamer
Mi pojasniš, kako lahko ( v teoriji, kot jo imenuješ ) praktično opraviš posebni del?

... kot če bi od Ilke Štuhec zahtevali potrdilo, da je opravila smučarski tečaj.
Clap Za vsake smučke posebej - nastopa v različnih  disciplinah.... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#47
Ampak prvo mora odpeljati par tekem z klubskimi smučmi , da dobi potrdilo da se udeležuje smučarskih tekmovanj.
S tem dobi razlog za nabavo svojih smuči s katerimi bo opravila še posebni del preiskusa če zna smuči pravilno zapeti in uporabljati.
Odgovori
#48
Po nakupu orožja izpolnjeno nabavno dovoljenje do 8 dni nadomešča orožno listino pika. Po tem si v prekršku. Imam tudi črno na belem pa se mi ne da pripenjati.
Lp
Mare

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#49
(05-04-2019, 16:59)gasilc Napisal: Po nakupu orožja izpolnjeno nabavno dovoljenje do 8 dni nadomešča orožno listino pika. Po tem si v prekršku. Imam tudi črno na belem pa se mi ne da pripenjati.
Lp
Mare

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk

Potrudi se in pripni...ker tako boš polno znalcev utišal :)) Hand
Odgovori
#50
(05-04-2019, 16:59)gasilc Napisal: Po nakupu orožja izpolnjeno nabavno dovoljenje do 8 dni nadomešča orožno listino pika. Po tem si v prekršku. Imam tudi črno na belem pa se mi ne da pripenjati.
Lp
Mare

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk

Tudi mene zanima in še marsikoga drugega, tako da prosim objavi Papers
Odgovori
#51
[Image: printer.png]

Zakon o orožju (ZOro-1)
11. člen
Pravice in obveznosti, ki izhajajo iz orožnih listin
Dovoljenje za nabavo orožja dovoljuje posameznikom, pravnim osebam in podjetnikom (v nadaljevanju: oseba) nabavo orožja in se izda z veljavnostjo šestih mesecev. Če imetnik ne izkoristi dovoljenja, ga mora v roku osmih dni po prenehanju njegove veljavnosti vrniti upravni enoti, na območju katere ima stalno prebivališče oziroma svoj sedež. Nabavo orožja mora imetnik dovoljenja priglasiti pristojnemu organu v roku osmih dni po njegovi nabavi, da orožje registrira in da zaprosi za izdajo orožne listine za posest oziroma nošenje orožja..
Dovoljenje za nabavo streliva dovoljuje osebi nabavo streliva in se izda z veljavnostjo šestih mesecev.
Orožni list dovoljuje posamezniku posest in nošenje vpisanega kosa orožja in se izda za lovsko in športno orožje z veljavnostjo dvajsetih let, za varnostno orožje pa z veljavnostjo desetih let, po preteku veljavnosti dovoljuje orožni list posamezniku posest orožja brez pravice nošenja in prenašanja.
Dovoljenje za posest orožja dovoljuje posamezniku posest in prenašanje posameznega kosa orožja ter njegovo uporabo v lovišču ali na strelišču in se izda s trajno veljavnostjo.
Orožni posestni list dovoljuje pravnim osebam in podjetnikom posest orožja, ki ga pod pogoji iz tega zakona in posebnih predpisov lahko zaupajo posameznikom.
Pooblastilo za nošenje orožja dovoljuje posamezniku, da na podlagi orožnega posestnega lista nosi posamezen kos orožja, ki mu je zaupan. To pooblastilo izda imetnik orožnega posestnega lista z veljavnostjo petih let od potrditve pristojnega organa. Ob vsakem prenehanju razloga za izdajo pooblastila za nošenje orožja sta pravna oseba in podjetnik dolžna takoj odvzeti pooblastilo posamezniku in v osmih dneh o tem obvestiti pristojni organ.
Pooblastilo za prenos orožja dovoljuje posamezniku, da na podlagi orožnega posestnega lista prenaša orožje, ki mu je zaupano. To pooblastilo izda imetnik orožnega posestnega lista z veljavnostjo petih let od potrditve pristojnega organa. Ob vsakem prenehanju razloga za izdajo pooblastila za prenos orožja je pravna oseba dolžna takoj odvzeti pooblastilo posamezniku in v osmih dneh o tem obvestiti pristojni organ.
Dovoljenje za zbiranje orožja dovoljuje osebi zbiranje orožja brez pravice nošenja in se izda s trajno veljavnostjo.
Priglasitveni list dovoljuje posamezniku posest posameznega kosa orožja kategorije D brez pravice nošenja. Priglasitveni list izda oseba, ki je po tem zakonu pooblaščena za promet z orožjem, če ni v tem zakonu drugače določeno.
Orožne listine se izdajo na obrazcih, ki jih predpiše minister, pristojen za notranje zadeve. Obrazec orožnega lista in obrazec vloge za izdajo orožnega lista izdeluje podjetje ali organizacija, ki jo pooblasti minister, pristojen za notranje zadeve.
Pri podaljšanju veljavnosti oziroma zamenjavi orožnega lista, pristojni organ preveri izpolnjevanje pogojev iz 2. in 3. točke 14. člena tega zakona.

Pravilnik za izvajanje Zakona o orožju
V. PRAVICE IN DOLŽNOSTI IMETNIKA DOVOLJENJA ZA NABAVO OROŽJA
9. člen
Pravice in dolžnosti
Imetnik dovoljenja za nabavo orožja ob nabavi orožja izroči prodajalcu to dovoljenje, ki mu služi kot dokazilo o prodaji orožja. Prodajalec sme izročiti orožje posamezniku, ko mu ta predloži javno listino s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, podatke iz listine o istovetnosti pa mora primerjati s podatki iz dovoljenja o nabavi orožja. Če imetnik tega dovoljenja ne izkoristi, ga mora s prilogo v osmih dneh po prenehanju njegove veljavnosti vrniti pristojnemu organu.
Priloga k izdanemu dovoljenju za nabavo orožja iz prve alinee prvega odstavka 6. člena in 8. člena tega pravilnika vsebuje obrazec potrdila o prodaji oziroma odsvojitvi orožja in obrazec vloge za registracijo orožja ter izdajo orožne listine oziroma vpis orožja v orožno listino. Potrdilo o prodaji oziroma odsvojitvi orožja izpolni prodajalec oziroma odsvojitelj (šesti odstavek 40. in prvi odstavek 42. člena zakona) in izpolnjenega vrne kupcu ob predaji orožja. Potrdilo služi kupcu kot dokazilo o pravici do posesti in prenosu orožja do registracije orožja ter je sestavni del vloge za registracijo orožja in izdajo orožne listine oziroma vpisa orožja v orožno listino.
Odgovori
#52
Hvala cop, da si si vzel cas in prilepil te izseke. Sam nisem imel vec volje....

Jabolko in ostali, prosim, da se mi upravicite in da popravis zgoraj napisan rezultat:
Lamer 1
Ostali 0



... Mrgreen Rofl
Odgovori
#53
Potrdilo služi kupcu kot dokazilo o pravici do posesti in prenosu orožja do registracije orožja ter je sestavni del vloge za registracijo orožja in izdajo orožne listine oziroma vpisa orožja v orožno listino.

Hmm, a ti ne pise v tem stavku, da to potrdilo sluzi kot dokazilo o PRAVICI DO POSESTI IN PRENOSA OROZJA (kar pocne tudi posestni list) od dneva nabave dokler ga ne registriras in vpises v posestni list, za kar imas 8 dni casa? Torej od nabave do registracije je to tvoj 'posestni list'. Preberi se enkrat stavek, si si ga narobe interpretiral. Potem pa verjetno moras spet popraviti score  :))
Odgovori
#54
Sami doktorji. Fantje, imate pa res dolgočasno življenje.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#55
(06-04-2019, 10:07)matz Napisal: Potrdilo služi kupcu kot dokazilo o pravici do posesti in prenosu orožja do registracije orožja ter je sestavni del vloge za registracijo orožja in izdajo orožne listine oziroma vpisa orožja v orožno listino.

Hmm, a ti ne pise v tem stavku, da to potrdilo sluzi kot dokazilo o PRAVICI DO POSESTI IN PRENOSA OROZJA (kar pocne tudi posestni list) od dneva nabave dokler ga ne registriras in vpises v posestni list, za kar imas 8 dni casa? Torej od nabave do registracije je to tvoj 'posestni list'. Preberi se enkrat stavek, si si ga narobe interpretiral. Potem pa verjetno moras spet popraviti score  :))

Prosim da se ti enkrat preberes, kar si kopiral. Potrdilo je dokazilo o pravici do posesti in prenosu do registracije orozja.... To pa ne pomeni, da ga lahko ti v tem casu uporabljas na streliscu itd.... Ker s tem potrdilom ti ne mores kupiti  municije, niti ti je na komercialnem streliscu, na podlagu tega potrdila, ne bodo prodali.
Odgovori
#56
@lamer
Koliko opravljenih "posebnih delov" je že za tabo, da vlivaš toliko strahu v kosti tistim, ki tega še niso opravili?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#57
(06-04-2019, 14:22)357 Napisal: @lamer
Koliko opravljenih "posebnih delov" je že za tabo, da vlivaš toliko strahu v kosti tistim, ki tega še niso opravili?
Mislim, da je vsem jasno, da je posebni del pri tem izvzet. Govorim o tem, kar pravi zakonodaja, ce ti ni jasno, pa preberi se vse moje prejsnje poste o ten, kar sem govoril.
Kot sem v enem izmed prejsnjih postov navedel, je ta posebni del tudi stvar posamezne UE. Ponekod ga sploh ne zahtevajo, ne glede na to kaj pravi zakonodaja.
Odgovori
#58
Eden od posebnih delov je tudi praktični del kjer se izvaja streljanje,kar pa ima tudi končno oceno pri izpitu in lahko zatorej tudi padeš.
Ko sem jaz izvajal praktični se je moral moj mentor malo vsesti na stol ker sem od desetih strelov dobil 80 pik na razdalji 25m
Odgovori
#59
(06-04-2019, 14:32)lamer Napisal: Mislim, da je vsem jasno, da je posebni del pri tem izvzet. Govorim o tem, kar pravi zakonodaja, ce ti ni jasno, pa preberi se vse moje prejsnje poste o ten, kar sem govoril.
Kot sem v enem izmed prejsnjih postov navedel, je ta posebni del tudi stvar posamezne UE. Ponekod ga sploh ne zahtevajo, ne glede na to kaj pravi zakonodaja.
Vsem, le tebi ni jasno...Prebral vse tvoje poste. Razen v enem, kjer navajaš, da je posebni del stvar posamezne UE, v vseh drugih pišeš, da ne smeš streljat, ker nimaš pravice do nabave streliva. Strelivo ti da izvajalec posebnega dela...Posebni del rabiš tudi za nabavo streliva, če imaš za orožje "le" Dovoljenje za posest.
Torej, koliko posebnih delov je že za teboj?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#60
(06-04-2019, 14:59)357 Napisal:
(06-04-2019, 14:32)lamer Napisal: Mislim, da je vsem jasno, da je posebni del pri tem izvzet. Govorim o tem, kar pravi zakonodaja, ce ti ni jasno, pa preberi se vse moje prejsnje poste o ten, kar sem govoril.
Kot sem v enem izmed prejsnjih postov navedel, je ta posebni del tudi stvar posamezne UE. Ponekod ga sploh ne zahtevajo, ne glede na to kaj pravi zakonodaja.
Vsem, le tebi ni jasno...Prebral vse tvoje poste. Razen v enem, kjer navajaš, da je posebni del stvar posamezne UE, v vseh drugih pišeš, da ne smeš streljat, ker nimaš pravice do nabave streliva. Strelivo ti da izvajalec posebnega dela...Posebni del rabiš tudi za nabavo streliva, če imaš za orožje "le" Dovoljenje za posest.
Torej, koliko posebnih delov je že za teboj?
Dobro, potem ocitno pravis, da si s s tem zacasnim potrdilom odsel do trgovca z orozjem in na podlagi tega potrdila  kupil municijo za posebni del?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)