Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ponovno na zalogi - pištole CZ 75 TS, 9x19
Spoštovani,

na zalogo smo ponovno dobili pištole CZ 75 Tactical Sports v kalibru 9x19. Glede na to, da CZ umika te pištole iz proizvodnje, je sedaj še ena zadnjih priložnosti za nakup. Več na naši strani:

https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...cal-sports
Proarmis d.o.o.
083 868 940 | 051 456 301 | 051 456 303
[email protected] | www.proarmis.si
Odgovori
Kaj pa je bil razlog umika iz prodaje?
Imam nagledano eno novo, ki je še na zalogi pa me zanima, če je kaj posebnega z njo...
Odgovori
Kolikor vem bodo na voljo samo se TS Orange in naj bi imelo frejm od open pistole. Malo drugacen grip, boljsi chekering...
Odgovori
Aha. Ja sam za “orange” varianto je treba kr neki več € odstet.
Je kdo ki ima to klasicno CZ 75 TS pa lahko poda mnenje?
Odgovori
(18-06-2020, 22:04)dlovro Napisal: Je kdo ki ima to klasicno CZ 75 TS pa lahko poda mnenje?

Moja je v malo več kot dveh letih postreljala 10.300 nabojev, brez enega samega zastoja. Na moji sem pustil originalno skoraj vse, le fiksni zadnji merek sem zamenjal z nastavljivim LPA, namesto lesenih platnic pa imam malo tanjše iz G10.

Kar se tiče rednega vzdrževanja, pri ca. 6600 strelih je popustila vzmet prožilca. Takrat sem menjall vse vzmeti, bolj za "ziher" kot iz realne potrebe, to je bilo zaenkrat vse. Cev je videti praktično kot nova. Rezervne dele je zelo enostavno dobiti. Kompleten remont je v smislu razdiranja prvič malo kompliciran, ker je notri več drobnih elementov. A to je aktualno samo, če hočeš razdreti res čisto vse sklope, pri navadnem čiščenju to ni absolutno noben problem. Drugih minusov nisem opazil, razen da so vzmeti v nabojniku precej trde. Spraviti vseh 20 komadov noter je včasih malo boleče za prste, zlasti pri novih nabojnikih.

Pištola je vsaj za mojo roko ergonomsko zelo dodelana. Proženje je odlično, odsun je res minimalen in tudi pri hitrem streljanju je orožje zelo lahko obvladljivo. TS seveda ni namenska pištola za precizno streljanje, ampak marsikdo, ki nima ravno vrhunskega znanja in ambicij, z njo vseeno odstrelja kakšno tekmo. Glede na videno bi rekel, da TS vsekakor zmore najmanj 95/100 z navadno rinfuzo 9x19 Sellier & Bellot, če strelec solidno opravi svoj posel.

Sam sem zelo zadovoljen z nakupom, za tak denar težko pričakuješ več. Poskusil sem tudi TS Orange, ki je prav tako super, a bi težko rekel, da dejanske razlike (res minimalne) upravičijo toliko višjo ceno.

Skratka, mislim, da je kar nekaj razlogov, zakaj je TS med bolj priljubljenimi pištolami pri nas. Gotovo se bo oglasil pa še marsikdo, ki ima bistveno več izkušenj.
Odgovori
(18-06-2020, 22:49)tomazl Napisal:
(18-06-2020, 22:04)dlovro Napisal: Je kdo ki ima to klasicno CZ 75 TS pa lahko poda mnenje?

Sam sem zelo zadovoljen z nakupom, za tak denar težko pričakuješ več. Poskusil sem tudi TS Orange, ki je prav tako super, a bi težko rekel, da dejanske razlike (res minimalne) upravičijo toliko višjo ceno.

Skratka, mislim, da je kar nekaj razlogov, zakaj je TS med bolj priljubljenimi pištolami pri nas. Gotovo se bo oglasil pa še marsikdo, ki ima bistveno več izkušenj.

V celoti se strinjam, kar si napisal z CZ75TS, TS-ka je super kos orožja, lepo sede in zelo zanesljiva po več desettisočih izstreljenih nabojih...ampak tista trditev (res minimalne razlike) pa ni prava. Pištola je drugačna in če si jo lahko kdaj preizkusil si to tudi ugotovil.

Če si dovolim izposodit opis iz Proarmis, citiram:

Izvedba Orange je dodelana verzija pištole CZ 75 Tactical Sports.
Dodelan je sprožilec, cev, zaklep in oblika ogrodja.
Spremenjen je vzorec za boljši oprijem, vodilo za vstavljanje nabojnika, dodane so aluminijaste korice, naslon za palec, nastavljiv zadnji merek in sprednji merek z 1mm širokim optičnim vlaknom. Pištola ima neverjetno dobro proženje, da ne omenjam opreme katera spada zraven ob nakupu.
Pa še dodatek: Orožje sestavljajo najboljši puškarji Česke zbrojovke in NI v serijski proizvodnji.

LP
*** Fight or Flight ***
Odgovori
Res se nisem najbolje izrazil - seveda sta pištoli v nekaterih konstrukcijskih detajlih in tudi ergonomiji nekoliko drugačni. Ampak kar se tiče funkcionalnosti, nisem opazil kakšne bistvene razlike npr. v natančnosti ali proženju. Vsaj pri tistih 200 strelih, kolikor sem ji spravil skozi, čeprav absolutno priznam, da je to najbrž premalo za pošteno primerjavo. Nedvomno je Orange novejša, bolj dodelana verzija, ampak dvomim, da bi sama po sebi povprečnemu strelcu pomagala do občutno boljših rezultatov kot klasični TS. In vendarle ne pozabimo, vmes je poštena razlika v ceni.
Odgovori
Tomazl hvala za dober odgovor.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)