Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pištola za precizno streljanje!
Z svojo 5.25 se še lovim in nisem niti blizu konstanci, ki jo bom dosegal. Dejansko nova pištola in rezultat prvega streljanja 85, krogov.
6 inčna 45-ka mah... 85 krogov top.
Z 4-ko sem pa preiskusil natančnost ker je lastnik mislil, da je nekaj narobe in ni dosegal niti 40 krogov.
?
Odgovori
Ce pa z 10 streli s pistolo ne dosezes 40 si ali slep ali je pa gver za v kanto. Wink Kaj druga vmes je skoraj tesmi.
Ceprav je zadnjic nekdo na AA uspel skupaj spravit celih 30 z 20 streli Wink
Odgovori
(28-06-2019, 16:51)MarkB Napisal: Ce pa z 10 streli s pistolo ne dosezes 40 si ali slep ali je pa gver za v kanto. Wink Kaj druga vmes je skoraj tesmi.
Ceprav je zadnjic nekdo na AA uspel skupaj spravit celih 30 z 20 streli Wink
MarkB
Sočlan v strelskem društvu pač po 4-5 krogih ni dosegel niti enkrat 40 krogov.
Ker je orožje, ki ga je uporabljal zgledalo, solidno.
ZVS P21 Exsclusive.
Sem predlagal menjavo orožja naj sam preiskusi mojo HS Xdm 9 5.25 jaz pa bom streljal z njegovo.
Iz prvega poizkusa sem nastreljal veliko več kot z svojo po 5 krogih.
Po 5 letih streljanja v klasičnih strelskih pozah sem prevzel zelo smešno pozo pri streljanju rezultati pa so se popravili drastično. Od 10 do 15% boljši rezultat.
Odgovori
Jaz pa nisem menjal niti streliva niti pištole ampak sem si nabavil očala. 20% boljši rezultat.
Odgovori
v oglasih možak prodaja Sport II, ki velja v povprečju za eno od najbolj preciznih pištol za preciznjaka. Na testu 6 colskih pištol objavljenem v reviji Kaliber je imela povprečno grupo manjšo od SigSauer P210.
Če ti paše v roko, je to eden od boljših nakupov.
http://strelec.si/forum/thread-23967.html
Odgovori
(06-07-2019, 07:38)Kristian Napisal: v oglasih možak prodaja Sport II, ki velja v povprečju za eno od najbolj preciznih pištol za preciznjaka. Na testu 6 colskih pištol objavljenem v reviji Kaliber je imela povprečno grupo manjšo od SigSauer P210.

Se podpišem pod ta Kristian-ov post, ne spomnim se  oz. ne poznam nikogar ki z Sport 2 nebi bil zadovoljen, zdaj če je precej večja dlan potem je lahko moteče saj so prsti predolgi
drugače pa nikakršnih pripomb uporabnikov glede natančnosti, razen seveda tisto kar pač stoji zadaj za orožjem.

LP
Odgovori
(06-07-2019, 07:38)Kristian Napisal: v oglasih možak prodaja Sport II, ki velja v povprečju za eno od najbolj preciznih pištol za preciznjaka. Na testu 6 colskih pištol objavljenem v reviji Kaliber je imela povprečno grupo manjšo od SigSauer P210.
Kaj si mislil s tem, ko praviš "v povprečju"? Veš, takšna testiranja, kot so v reviji Kalibar (in podobni viri) so lahko še kar zavajujoča. Če bi res hoteli prikazati najboljši potencial preciznosti vsake testirane pištole, bi se morali dosti bolj potruditi pri izbiri streliva. Konkretni primer bolj kaže na to, da je Sport II pač manj izbirčna na to, kar ji spustiš po cevi, SigSauer pa malo bolj.

Hočem pač povedati to, da se med strelci, ki streljajo dvoročno na 25m pretirano goni ena mantra okoli preciznosti. Dejstvo je, da npr. že povprečen 1911 klon (vsi imajo mehansko preciznost vsaj 2,5" na 25 m) popolnoma zadostuje za doseganje vrhunskih rezultatov. Dajmo raje enkrat začeti govoriti npr. o konstrucijskih lastnostnih pištol in o tem, kako se npr. prenašajo vibracije zaradi padca kladivčka na ohišje in kako se to odraža na tarči. Po mojem mnenju obstajajo bistveno bolj pomembne lastnosti pištole za konstantno doseganje rezultatov, kot pa zgolj in samo preciznost.
Odgovori
Predvsem je za večino zadetkov izven željenega mesta kriv zakopišček.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Oba imata prav. Kaliber ima nenavadne teste saj pri njih vsak polavtomat s fabriško municijo naredi grupo pod 20mm, repetirke pa pod 10mm. Realnost je pač nekaj drugega. Dotični test si lahko snameš tukaj.
Test 6'' pištol je imel 10 polnitev, pol so jih ustrelili iz ransom resta, pol pa iz roke. Tudi v tem testu so ugotovili in zapisali, da sta tako SportII kot P210 zelo precizni, vendar lahki, zato povprečen strelec, zakopišček kot je rekel B, z njo naredi več napak in posledično nizji rezultat na tarči.
Tukaj menim da ne gre toliko za prenašanje vibracij, ampak preprosto za porazdelitev mase in kinematiko pištole pri strelu (npr. lahka cev bolj pleše kot težja), ergonomijo v roki (kako ti sede v roke in kako se ti prst premika med proženjem).
Iz tega razloga nisem tako navdušen nad testiranji v Ransom restu, ker ti lahko daje zavajajoče rezultate. Npr. pokaže ti da s težko in počasno kroglo naredi pištola odlično grupo, iz roke pa tega ne boš nikoli dosegel enakega rezultata ker je lahko in hitro kroglo, ki je manj občutljiva na napake strelca. Ki roko na srce so zmeraj večje kot pa je raztros polnitve - razen če nekaj res močno zabluziš.
Nekatere pištole, ki imajo na papirju nižji potencial, so pač meni in kar nekaj drugim bolj ustrezale, zato sem z njimi delal boljše rezultate kot pa recimo s SII/P210. Seveda se najdejo taki, ki pravjo da je treba manj mislit (=pametovati po njihovo) in več streljat, pa bo rezultat prišel sam od sebe. Omenjajo tudi nekaj o premetavanju ton svinca... K sreči pa obstajajo tudi takšni, ki razmislijo kje so problemi in naredijo trening v smeri, ki te probleme odpravlja. In glej ga zlomka, slednji pridejo prej do rezultata in tudi vedo zakaj danes je včeraj pa ga ni bilo.
Odgovori
Hvala za PDF testa, sploh ker je med testiranimi tudi kos ki ga posedujem. Moram res probat kakšno fabrško strelivo, kot vidim je za mojega Tanfota "kao" najprimernejši Magtech s 95gr kroglo...dočim je grupa pri uporabi fabrške S&B 124gr porazna...če je verjeti temu. Verjetno pa je treba te reči jemati z malo pridržka.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Edini pravi test streliva je z resta. Vse ostalo je mimo. Med menjavo streliva bi moral ocistit cev.
Grem brat...
Odgovori
Ransom rest test 145gr krogle... cudovito.
Iz roke pa niti blizu 124gr krogli ali se bolje 115gr.
Kaj ti potem pomaga rest in rezultati ce se tekma strelja iz roke?

Kakor slisim so celo AA preciznjaki pocasi posvojili mojo staro teorijo da je za preciznjaka treba iskat cim lazje in hitre krogle ter streljajo 115 ali celo 100gr krogle.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
(07-07-2019, 10:12)Kristian Napisal: Kaj ti potem pomaga rest in rezultati ce se tekma strelja iz roke?
Je težko spremenit pravilnik in dati "šraufštok" v obvezno opremo? Wink  Tudi varna smer bi bila cel čas v nulo. Grin
Jaz že od vsega začetka ( nekaj desetletij ) polnim devetko izključno s 115 gr kroglami.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Slaba roka oz zanic ‘grip’ Wink

O hitrih kroglah in AA pa drzi. Odpuscajo vec napak.

Hvala za skene strani testa.
Odgovori
(07-07-2019, 10:12)Kristian Napisal: Ransom rest test 145gr krogle... cudovito.
Iz roke pa niti blizu 124gr krogli ali se bolje 115gr.
Kaj ti potem pomaga rest in rezultati ce se tekma strelja iz roke?

Kakor slisim so celo AA preciznjaki pocasi posvojili mojo staro teorijo da je za preciznjaka treba iskat cim lazje in hitre krogle ter streljajo 115 ali celo 100gr krogle.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Legit razmišljanje, podprto z argumenti. A meni še do danes ni nihče odgovoril, zakaj ta teorija ne pije vode pri revolverju? Tam so pri bistveno počasnejši krogli višji rezultati. Zakaj se tam ne spomni kdo in namesto 148 grs krogle nafila kaj lažjega in s tem pridobi še dragoceno piko ali dve na tekmi?

Ransom rest: zadevo sem začel uporabljati pred leti, ko nisem bil niti pod razno sposoben iz roke zaporedoma oddati vsaj šest zaporednih 95% kontroliranih strelov. Ga občasno še uporabljam, ko imam bolj 'nestabilne' dni (beri: zmatrane roke in oči) in nimam časa čakati, da narava opravi svoje. Pač kotrola čiste mehanske preciznosti pištole. Pri streljanju 'iz roke' pa so potem prisotni seveda še drugi vplivi, ki jih strelci različno toleriramo.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)