Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... o športnih oblekah
#21
Citat:jabolko
Naš aktualni predsednik SZPS je za IASC zvezo izumu naziv...Slovenska izmišljotina z intergalaktičnim prvenstvom  [Image: clap.gif]

Kot je meni znano, ste si to kar sami izmislili. Thumbup

In sam si napisal, dva se skregata, dve črki se zamenjata in nastane nova zveza. In to je ASZS oz. IASC. Poglej si svojo objavo po št. 13 iz 18.9.2010:
https://www.strelec.si/forum/thread-3283...+zamenjata

Takrat še nisi bil tak ASZS oz. IASC fen.
Odgovori
#22
ja, delitev glede zunanjega videza je bilo vedno zelo odločilno, in kot tako vedno statur razlikovanja in deljenja. očitno v strelstvu nismo toliko enotni in pametni, da bi to presegli

vedno mi je bilo fascinantno, kako je vsa moda z nečim pogojuje...

če sem oblečen črno, grem na pogreb ali sem terorist
če sem oblečen v juren jopič sem po novem delavec
če sem v belih ali roza cotah sem peder
če sem v mavričnih sem legebiter
če sem v zelenih sem jager
če sem v kravati ali čevoljih sem snob
če imam ruto sem musliman
če sem v mordo sem mornar...

lahko še sploh kaj oblečem, ne da bi me kdo popredalčkal in mi prepovedal strelsko udejstvovanje????
Odgovori
#23
še naqjbolj te bodo pustili pri miru če boš v gay/LGBT/musli opravi, ker so to trenutno zaščitene skupine, ki si lahko privoščijo skoraj vse. Ob vskem nestrinjanju z njihovo agendo začno vpiti o krivici nad manjšinami/alternativnimi skupinami, nestrpnostjo in zatiranjem...
Odgovori
#24
(22-05-2019, 20:43)Kristian Napisal: Pustimo da je kategorija OL šport bedarija. Streljamo zato ker nam je to všeč in ker pač ni druge realno možne kategorije, to tlačimo pod "športno strelstvo" kar pa to seveda ni. To je preprosto samo "strelstvo".

Če se že gremo semantiko:
Citat:"Sport" means all forms of physical activity which, through casual or organised participation, aim at expressing or improving physical fitness and mental well-being, forming social relationships or obtaining results in competition at all levels.
Vir: The European Sports Charter

Če rekreativno strelstvo ni šport, potem ni šport niti to, ko gre folk laufat na Rožnik, igra košarko na šolskem igrišču, drsa v Tivoliju ali pa plava v Koleziji. Veljajo samo OI, IIHF, NBA, NHL in podobno.

Sicer pa imam premalo minusev in plusev za to temo. To ne leti na Kristjana, ki sem ga citiral, govorim na splošno. Kot se za prave Slovence spodobi, smo sami sebi največji sovražniki. Veš, da je sistem učinkovit, ko se začnemo sami omejevati.
Odgovori
#25
Sherman, imaš prav. Pomen besed je napačen. OSebno že dolgo zagovarjam da je argument športnosti zelo tanek led na katerem stojimo.
Kako izenačiti olimpijca, ki trenira 6 ur dnevno ali pa nekoga ki se ukvarja z aktivnostjo v prostem času? V vseh drugih kategorijah (od kolesarstva, smučanja, jadranja, itd) nikomur ne pade na pamet da bi se to dajalo na isti skupni imenovalec. Eni so pač športniki, druga pa rekreativci. Eni trenirajo s tistimi rekviziti, ki jih predpisuje disciplina, drugi pa s tistimi ki so mu všeč.
Vsi se bomo strinjali da je kronana oslarija, če bi ti predpisali da lakho kolesariš le s takim-in-takim kolesom, jadraš s tako-in-tako jadrnico, veslaš s točno določenim čolnom itd...
L v orožju je zaradi tega kretenskega "razlog za posest" vse skupaj na silo stlačeno v isti koš. Potem pa smo že večkrat slišali argumente "če si športni strelec je dovolj malokalibrsko in/ali zračno orožje" in od tle ni daleč omejevanje vsega ostalega, le zato ker nekomu nekaj ni všeč.
Zato zelo aktivno in ob vsaki priložnosti zagovarjam da je prepovedovanje po izgledu in funkciji samo zato ker to ni dovolj športno (npr. AR15 ki je ves pisan, dela popolnoma enako od tistega ki je črn, ampak OK, eno je "športni rekvizit" drugo pa kao "nevarnost za družbo"...)

Zakon mora postaviti okvirje in potem sankcionirati samo odstopanja. Seveda nikomur ne pade na pamet da bi prepovedal avte, ki "izgledajo" preveč agresivno, ali pa preveč kosmatega cucka, ki te po tvojem mnenju preveč jezno gleda
Odgovori
#26
(23-05-2019, 06:41)IPSC Boštjan Napisal:
Citat:jabolko
Naš aktualni predsednik SZPS je za IASC zvezo izumu naziv...Slovenska izmišljotina z intergalaktičnim prvenstvom  [Image: clap.gif]

Kot je meni znano, ste si to kar sami izmislili. Thumbup

In sam si napisal, dva se skregata, dve črki se zamenjata in nastane nova zveza. In to je ASZS oz. IASC. Poglej si svojo objavo po št. 13 iz 18.9.2010:
https://www.strelec.si/forum/thread-3283...+zamenjata

Takrat še nisi bil tak ASZS oz. IASC fen.


Grem povsod kjer mi je ok, ta vikend na tvojo tekmo, ker se potrudiš in naredite tako kot se šika Clap ...kljub temu da to ni intergalaktično prvenstvo :))
Odgovori
#27
Točno tako in priznavanje nekih zvez skozi prizmo športnega udejstvovanja ali članstva v mednarodnih zvezah je ne samo bedasto ampak tudi diksriminatorno (pomislite recimo, da to da si član neke mednarodne zveze onemogoča, da recimo neka zveza ustanovi v Sloveniji mednarodno zvezo saj tehnično gledano ne moreš (po novem predlogu) sploh do papirjev, ker moraš prvo bit član mednarodne zveze da sploh lahko izdajaš potrdila)....

Catch 22... Ko imaš v interesu nekaj zajebat to narediš na ta način in mi vsi skupaj bi se morali močno boriti proti temu ne glede na to ali je Zveza iz Spodnje dupleka ali pa Carica strelstva... Bomo pa videli kaj bodo dali v Zakon ko bo pripravljeno finalno besedilo nisem optimist...
Odgovori
#28
(22-05-2019, 19:40)Ljutica Bogdan Napisal: Kot pravi Primoz, repliciral sem post britanskega policista oziroma njegova dodatna vprašanja. Brez kakšne posebne namere, zdelo se mi je pač zanimivo.

Ampak ja, reakcije so še bolj zanimive.

Potem se ti pa iskreno opravičujem, sem te razumel čisto narobe.
Še vedno pa ostajam pri tem, da naj se folk na streliščih oblači kakor hoče, dokler je zagotovljena varnost.

Drugače je pa zalo zanimivo, da sem prejel nabojnike, štala se je pa začela čez 2 meseca. Skratka punca je imela preiskavo preden so stopili v kontakt z mano, oz. preden nisem jaz stopil v kontakt z njimi. Nabojniki so decembra prišli v Anglijo in šli takoj naprej v Slovenijo, verjetno so jim z zda sporočili, da so jih poslali, ker drugače ne vem kako bi vedeli, kaj je v paketu, oz. bi v nasprotenem primeru reagirali prej.

*preden sem jaz stopil.

A ni imel ta forum včasih opcijo urejanja lastnega prispevka?
Odgovori
#29
(23-05-2019, 11:32)Blade-Z Napisal:
(22-05-2019, 19:40)Ljutica Bogdan Napisal: Kot pravi Primoz, repliciral sem post britanskega policista oziroma njegova dodatna vprašanja. Brez kakšne posebne namere, zdelo se mi je pač zanimivo.

Ampak ja, reakcije so še bolj zanimive.

Potem se ti pa iskreno opravičujem, sem te razumel čisto narobe.
Še vedno pa ostajam pri tem, da naj se folk na streliščih oblači kakor hoče, dokler je zagotovljena varnost.

Drugače je pa zalo zanimivo, da sem prejel nabojnike, štala se je pa začela čez 2 meseca. Skratka punca je imela preiskavo preden so stopili v kontakt z mano, oz. preden nisem jaz stopil v kontakt z njimi. Nabojniki so decembra prišli v Anglijo in šli takoj naprej v Slovenijo, verjetno so jim z zda sporočili, da so jih poslali, ker drugače ne vem kako bi vedeli, kaj je v paketu, oz. bi v nasprotenem primeru reagirali prej.

*preden sem jaz stopil.

A ni imel ta forum včasih opcijo urejanja lastnega prispevka?
Ni problema!
Odgovori
#30
(23-05-2019, 06:21)357 Napisal:
(22-05-2019, 19:27)maus Napisal: js sm že v obleki in kravati strelu ... in so me mau tut čudn gledal :/

Si bil na ohceti? :-D ;)

ne .. v službi sem imel eno bolj resno zadevo, popoldne sem pa mel z veterani usposabljanje na dolenjki ... pred mnogimi leti smo imeli na pol leta strelanje ...
in ne bodi len, sem šel direkt iz službe na strelanje Drool
nihče mi ni reku, da sem neprimerno oblečen, sem bil pa deležen čudnih pogledov .. sj tisti, ki so me poznali, se niso čudili moji opravi :)
Odgovori
#31
(23-05-2019, 22:20)maus Napisal:
(23-05-2019, 06:21)357 Napisal:
(22-05-2019, 19:27)maus Napisal: js sm že v obleki in kravati strelu ... in so me mau tut čudn gledal :/

Si bil na ohceti? :-D ;)

ne .. v službi sem imel eno bolj resno zadevo, popoldne sem pa mel z veterani usposabljanje na dolenjki ... pred mnogimi leti smo imeli na pol leta strelanje ...
in ne bodi len, sem šel direkt iz službe na strelanje Drool
nihče mi ni reku, da sem neprimerno oblečen, sem bil pa deležen čudnih pogledov .. sj tisti, ki so me poznali, se niso čudili moji opravi :)

naslednjič streljaj v moto kombinezonu.
boš najbrž presenečen nad dobrimi rezultati.
jaz sem bil, takoj mi je bilo jasno čemu in kako služi strelski kombinezon katerega oblačiš pol ure... :)
Odgovori
#32
(24-05-2019, 06:29)elo Napisal:
(23-05-2019, 22:20)maus Napisal:
(23-05-2019, 06:21)357 Napisal:
(22-05-2019, 19:27)maus Napisal: js sm že v obleki in kravati strelu ... in so me mau tut čudn gledal :/

Si bil na ohceti? :-D ;)

ne .. v službi sem imel eno bolj resno zadevo, popoldne sem pa mel z veterani usposabljanje na dolenjki ... pred mnogimi leti smo imeli na pol leta strelanje ...
in ne bodi len, sem šel direkt iz službe na strelanje Drool
nihče mi ni reku, da sem neprimerno oblečen, sem bil pa deležen čudnih pogledov .. sj tisti, ki so me poznali, se niso čudili moji opravi :)

naslednjič streljaj v moto kombinezonu.
boš najbrž presenečen nad dobrimi rezultati.
jaz sem bil, takoj mi je bilo jasno čemu in kako služi strelski kombinezon katerega oblačiš pol ure... :)
Bom .. in to s čelado .. varnost je itak na prvem mestu  :flak:
Odgovori
#33
Ko bodo vsi "športni strelci" razlikovali streljanje od strelstva, bodo vedeli čemu služijo športna oblačila. Do takrat pa bo preteklo še mnogo vode ( pitne in nepitne ;)  ) in tudi "gledalci" bodo spremenili negativno mnenje, ki ga imajo zdaj. Slednje je malo težje doseči, a s pravilnim pristopom/informiranjem ( ne z vsiljevanjem ) bodo/so rezultati vidni.

To je moje mnenje in tudi prepričanje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#34
[img=944.9833374023438x500]https://static3.therichestimages.com/wordpress/wp-content/uploads/2015/11/lemoncurve.com_.jpg[/img]

[Image: group.jpg]

za ženske športne obleke je trend jasen. za moške pa se še moramo zmeniti... Mrgreen

(24-05-2019, 08:16)357 Napisal: Ko bodo vsi "športni strelci" razlikovali streljanje od strelstva, bodo vedeli čemu služijo športna oblačila. Do takrat pa bo preteklo še mnogo vode ( pitne in nepitne ;)  ) in tudi "gledalci" bodo spremenili negativno mnenje, ki ga imajo zdaj. Slednje je malo težje doseči, a s pravilnim pristopom/informiranjem ( ne z vsiljevanjem ) bodo/so rezultati vidni.

To je moje mnenje in tudi prepričanje.

športni strelci že sedaj to razlikujejo, a ne vem kaj se to tiče za nami rekreativnimi.
Odgovori
#35
še mal, pa bodo trenerke prodajali samo športnikom z licenco olimpijskega udeleženca
Odgovori
#36
(22-05-2019, 23:56)Mato Napisal: No se bolj butasti so “kralji strelstva” v pisanih “sponzorskih” majckah (kjer de facto je sponzorstvo 0 samo kopirajo tujce da se bolje pocutijo)

Ne bo čisto držalo, gre za malo preveč posplošene trditve.
Naš primer:  imeli smo par logotov sponzorjev, ki so res nekaj prispevali v klubski pisker.
Novi dresi pa bodo čisto po Matotovem okusu: v dveh barvah, brez sponzorjev.
Kaže, da so sponzorji, kljub dosežkom ekipe (mene ne šteti zraven Mrgreen ), zaprli pipco. Doh
Odgovori
#37
(23-05-2019, 08:44)Marks Napisal: ja, delitev glede zunanjega videza je bilo vedno zelo odločilno, in kot tako vedno statur razlikovanja in deljenja. očitno v strelstvu nismo toliko enotni in pametni, da bi to presegli

vedno mi je bilo fascinantno, kako je vsa moda z nečim pogojuje...

če sem oblečen črno, grem na pogreb ali sem terorist
če sem oblečen v juren jopič sem po novem delavec
če sem v belih ali roza cotah sem peder
če sem v mavričnih sem legebiter
če sem v zelenih sem jager
če sem v kravati ali čevoljih sem snob
če imam ruto sem musliman
če sem v mordo sem mornar...

lahko še sploh kaj oblečem, ne da bi me kdo popredalčkal in mi prepovedal strelsko udejstvovanje????

Eeeee... Probaj s tangicami, ter majčko do višine grodne kosti, ene štikle, lasuljo, malo se nabotoksiraj, da boš imel ustnice na lupčka oblikovane. To je to. Probaj, pa potem javi, kako je šlo.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)