Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
180 greinov za devet luger.
#1
Današnji test in iskanje ustreznega faktorja, uspelo v prvem poiskusu.
Vse normalno brez kakih težav, naboj delujoč lahko gre na tekmo takoj.
Hitrost krogle 750 fps. ipsc. F.135. 
Na sliki primerjava z 115 gre FMJ Los kroglo.


Priponke Male slike
           
Odgovori
#2
180 zanimivo
To potem nima 'nic' odsuna ;) Bi bilo za sprobat.
Odgovori
#3
Tine, čemu tako težke krogle? Manjši odsun ali kaj drugega?
Odgovori
#4
Da odsun je res mali...definitivno tu zmaga pa sem tega poskusu polno...je pa zanimivo da vse deluje in se obnaša perfektno.
Tu notri je kot pogonsko gorivo uporabljen kar chedite fine in sicer sem uporabu le luknjo na disku najmanjša možna 30,
pa je faktor ob 29 mm dolžini 135...z drugim smodnikom bi lahko še spustu pa je vprašanje če sploh ima smisu.
Streljav sem z Canikom 9 sfx ki ima 130 mm cev... ta pištola je pa spet zgodba zase...briljantna zadeva za 590e.

Drug razlog je da imamo v Losu vsega na raspolago in pol mi ni težko poiskusit tudi kaj neobičajnega 
ki se pol lahko pokaže za popolnoma uporabno zadevo. Tako sem z našimi prirejenimi solidi ukrotil nemogoči naboj 7,62x 39
da je prišel k pameti in se obnaša normalno.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#5
Torej bodo v prodaji - po kolk. Lohk sem testni strelc :). Se orav si filal okrog 2,8 graina.
Odgovori
#6
(27-06-2019, 18:09)Dong Napisal: Torej bodo v prodaji - po kolk. Lohk sem testni strelc :). Se orav si filal okrog 2,8 graina.
 
3 greine kaže moja vaga glede na to da vemo kako je z temi vagami je tud 2,8 lahko sprejemljivo, no luknje na lee disku so bolj prepričljive.
Ne ne bodo v prodaji, so stvari na tem svetu, ki jih ima samo jabko...in jabko je Losov testni strelec...seveda si lahko tudi ti samo ne Losov, ampak jabko ima prijatle in sovražnika.

Športni semafor prijatlov in sovražnika kaže takole.

Vsi ljudje na planetu = prijatli. Hand  
IPSC Boštjan = sovražnik. Nod
Odgovori
#7
Tud prou ? Bom pa se naprej 145 tolku
Odgovori
#8
Slabo si razumu moj odgovor  :)) Hand
Odgovori
#9
Med tem časom sem napolnu in postrelu že kar lepo količino teh nabojev...tudi na tekmi
pa iz glocka 19 in iz 43 sem pomeru faktor. ki je zanimivo iz 19 samo za nijanso manjši kot iz TS 75 pa vemo 
kolikšna je razlika v dolžini cevi...strelivo deluje briljantno brez zastojev, hitrosti zelo zelo identične kar pri uporabi lažjih krogel z istim smodnikom in malim faktorjem ni ravno za vzor. Vsak ki je poskusu prav da strel pridobi neki mehkobe na obstoječe polnitve krogle. Dosti sem se muču tudi precizno da vidim kaj in kako...briljantno samo napake pa ne dopusti al je v luknji al v sedmici, glede na to da precizno ni ravno moja vrlina :))

Je pa krogla izvorno namenjena naboju 357 magnum s spremenjenim diametrom pa naboju 357 sig...
No sam sem zadevo še nadgradil in uporabljam v devet luger.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#10
No pol mi jih pa zrihti prosim lepo ?
Odgovori
#11
Klinc, ko si neki dalec od Stajerske :)
20-30 šusov bi z veseljem sprobal oz. zamenjal. ;)
Odgovori
#12
Reloadanje je samo za lastne potrebe. :titi:
Odgovori
#13
(10-07-2019, 09:07)romunov Napisal: Reloadanje je samo za lastne potrebe. :titi:
 
Sej ve, mislu je krogle pa se je nerodno izrazu  Hand
Odgovori
#14
Saj je za lastne potrebe... drugi ti da denar, da si lahko gres kruh kupit... Krc, ce smo pa v taki drzavi, da oni ko delamo nimamo € za jest. :(
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)