Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krajša analiza strelskega tekmovanja
#1
Včeraj smo bili v Črnotičih na tekmi. Kratko analizo tekme sem obesil semle. Zanimivo se mi zdi, da se strelci s te tekme lahko porezdalimo v nekako tri skupine. Profil po odrih (stage-ih) pa pokaže, da sta bila odra 4 in 5 očitno kar pestro odigrana. Npr. strelec, ki je končal na 26. (od 29.) mestu je oder 5 odstreljal bolje kot 3. 4. in 7. uvrščeni.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#2
(30-06-2019, 22:16)romunov Napisal: Včeraj smo bili v Črnotičih na tekmi. Kratko analizo tekme sem obesil semle. Zanimivo se mi zdi, da se strelci s te tekme lahko porezdalimo v nekako tri skupine. Profil po odrih (stage-ih) pa pokaže, da sta bila odra 4 in 5 očitno kar pestro odigrana. Npr. strelec, ki je končal na 26. (od 29.) mestu je oder 5 odstreljal bolje kot 3. 4. in 7. uvrščeni.

Ja, in kaj ti lahko ta analiza pomaga za naslednjič? Resno me zanima, ne provociram.
Odgovori
#3
Ena sama analiza verjetno nič kaj veliko. Bi bilo pa zanimivo pogledat kako se rezultati oz. razvrstitve tekmovalcev spreminjajo v času in glede na tekmovanje. Tako bi lahko videl na katera tekmovanja hodijo dobri tekmovalci, ali je kako tekmovanje, ki posebej izstopa. Analizirati se da tudi proge, kot je bilo to videti na progah 4 in 5, ko je tudi ta najboljšim zaštekalo.
Z dovolj analiz tekem bi lahko tudi videl kako se tekmovalci v Sloveniji grupirajo glede na sposobnosti - ali obstaja nekakšna elita, ki teče kroge okoli ostalih, ali smo vsi bolj golažarji z neko normalno porazdelitvijo. Tako bi lahko argumentiral zakaj npr. ekstra podpreti ta res dobre strelce. S časom bi lahko tudi napovedoval kako se bodo odnesli novi perspektivni strelci (nekaj takega delajo za baseball, tekmovalne konje...).

Konec dneva bi lahko z dovolj podatki bolj premišljeno izbiral katerih tekem se udeležiti, da ne kasiraš vedno Mestke in Polajnarje, kjer itak nimamo šans. :)
Odgovori
#4
(01-07-2019, 10:49)romunov Napisal: ...Konec dneva bi lahko z dovolj podatki bolj premišljeno izbiral katerih tekem se udeležiti, da ne kasiraš vedno Mestke in Polajnarje, kjer itak nimamo šans. :)
Dilemo v tej smeri reši delitev tekmovanj ( tekmovalcev ) v prvo, drugo, tretjo,...ligo. Že po analizi ene tekme si ugotovil, da se lahko tekmovalce razdeli v tri skupine...Osnova v ligaškem tekmovanju pa naj bi bila oziroma bi morala biti, da tekmovalci višje lige ( prve ) ne smejo v eni sezoni nastopati v nižji ligi ( drugi, tretji,.. ).
Kost za ( strokovno ) obiranje? ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
(01-07-2019, 11:46)357 Napisal:
(01-07-2019, 10:49)romunov Napisal: ...Konec dneva bi lahko z dovolj podatki bolj premišljeno izbiral katerih tekem se udeležiti, da ne kasiraš vedno Mestke in Polajnarje, kjer itak nimamo šans. :)
Dilemo v tej smeri reši delitev tekmovanj ( tekmovalcev ) v prvo, drugo, tretjo,...ligo. Že po analizi ene tekme si ugotovil, da se lahko tekmovalce razdeli v tri skupine...Osnova v ligaškem tekmovanju pa naj bi bila oziroma bi morala biti, da tekmovalci višje lige ( prve ) ne smejo v eni sezoni nastopati v nižji ligi ( drugi, tretji,.. ).
Kost za ( strokovno ) obiranje? ;)
 
Nehajte z tem ker ne bo nikoli nič od tega...vsaka zveza deluje po svoje kar je prav...meni je všeč it povsod in tudi grem če se tekme pokrivajo izberem pač tisto ki mi nudi več in nikoli ne gledam kateri tekmovalec se udeleži katere tekme ker mi je popolnoma vseeno a tekmo zmagam al sem dvajseti moj strošek je isti.
Je pa logično da bom šel ustrelit 10 stage namesto 6 pa če je tekma še državno prvenstvo bom pač izbral to. In če imam prosto nedeljo po dvodnevnem cmarjenju v kamnolomu Griža se zapeljem na Rakek kjer se je Marjan potrudu in naredu lepo tekmo z tremi stage z tremi orožji in se imam fajn...brez analize. Hand
Odgovori
#6
@jabolko
Nisi razumel...Dal sem kost za strokovno obiranje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Saj delitev tekmovalcev v "lige" pravzaprav ze obstaja v dolocenih dinamicnih disciplinah....novice, beginer, pioner, marksman, ekspert, sharpshooter,....
Odgovori
#8
(01-07-2019, 10:49)romunov Napisal: Ena sama analiza verjetno nič kaj veliko. Bi bilo pa zanimivo pogledat kako se rezultati oz. razvrstitve tekmovalcev spreminjajo v času in glede na tekmovanje. Tako bi lahko videl na katera tekmovanja hodijo dobri tekmovalci, ali je kako tekmovanje, ki posebej izstopa. Analizirati se da tudi proge, kot je bilo to videti na progah 4 in 5, ko je tudi ta najboljšim zaštekalo.
Z dovolj analiz tekem bi lahko tudi videl kako se tekmovalci v Sloveniji grupirajo glede na sposobnosti - ali obstaja nekakšna elita, ki teče kroge okoli ostalih, ali smo vsi bolj golažarji z neko normalno porazdelitvijo. Tako bi lahko argumentiral zakaj npr. ekstra podpreti ta res dobre strelce. S časom bi lahko tudi napovedoval kako se bodo odnesli novi perspektivni strelci (nekaj takega delajo za baseball, tekmovalne konje...).

Konec dneva bi lahko z dovolj podatki bolj premišljeno izbiral katerih tekem se udeležiti, da ne kasiraš vedno Mestke in Polajnarje, kjer itak nimamo šans. :)
Mah, z analizami še nihče ni nikamor prišel, tako v strelstvu kot kjerkoli drugje. Edino kar šteje je, da če hočeš kjerkoli kaj doseči, velja samo delo (trening), predanost stvari, pa seveda da imaš čas in sredstva za to kar počneš. Bistven sestavni del uspeha pa je, da pri tem zelo uživaš, kajti če hočeš nekaj na silo, sigurno ne boš uspel. Ja analiziraš pa lahko pri vsem tem...ampak, zmeraj samo sebe, da vidiš kje si še šibak in kaj moraš še narediti, da boš boljši...itd...ker če se boš poskušal meriti z boljšimi od sebe in biti čimprej tako dober kot so oni, si zajebal :) . Ali drugače, če greš na tekmo obremenjen z rezultatom...si popušil že v štartu :). Pa tudi izogibati se konkurenci je težka napaka...pojdi tja, kjer so najboljši , pa boš videl koliko ti še manjka. Biti uspešen v strelstvu je proces ki traja, potrebuješ čas, denar, talent in čisto glavo. In ne nazadnje, nesebičnega izkušenega kolega, ki ti je pripravljen pomagati...teh pa je žal malo. Niti ni na zadnjem mestu strelsko društvo, katerega član si, tudi to je eden izmed dejavnikov, ki lahko pozitivno ali nagativno vpliva na tvoj razvoj...saj poznaš že skoraj malo oguljeno frazo: timski duh?  Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)