Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SK Long Range Match
Danes sem malce meril hitrosti streliva 
Puška Anschutz 64 MPR

SK Long Range Match lot  10633               temperatura 31°         MV   339 m/s
SK Rifle Match lot 210044                                                         MV   322 m/s 

Opremljen z profi merilno opremo sem poizkušal opravit še meritve na soncu razgretega streliva. Tega sem pustil kake pol ure na soncu  v napolnjenih magazinih temeperatura je narasla na cca 45 ° C  a pomoje sama temperatura znotraj tulca še ni dosti narastla saj so bile razlike v hitrosti zelo majne oz v rangu napage majhnega vzorca. Preprosto ni bilo dosti sončno ob 16:00 da bi se segrelo kaj bolj.

Long Range Match je pridobil samo 1m/s
Rifle Match pa cca 3m/s 

Ena zadeva ,ki je pri MK večinoma standard je prvi strel ,ki ponavadi leti višje in malce levo , pri večkratnih meritvah je prvi strel vedno najhitrejši v seriji 
na hladno je bil hitrejši cca 6m/s po pol urnem postanku pa cca 4m/s  pri obeh vrstah streliva.

SK Long Range Match je načeloma primerljiv z SK Rifle Match , gre samo za malce hitrejšo polnitev ki pa je še vedno podzvočna

Malce ima manjši padcu in večjo energiji na tarči a tudi malenkost izgubi na zanosu v vetru saj v podzovočnem režimu manjša hitrost pomeni  tud manj zanosa.

Odgovori
Prvi strel rifle match, ostali long range! Mrgreen
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)