Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posoja orožja na strelišču
#1
Lep pozdrav,
zanima me, ali lahko kolegu, kateri nima OL, s katerim greva skupaj na strelisce posodim moje orozje.
Odgovori
#2
Ne zakonsko ne smeš.
Odgovori
#3
Prijateljsko pa komodt
Odgovori
#4
Člen zakona, ki to prepoveduje, bi bilo treba enostavno črtati! Enkrat sem že napisal, zakaj je ta del zakona zgrešen, nestrokoven, enostranski, nečloveški,...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
(06-07-2019, 21:19)Slav_Superstar Napisal: Lep pozdrav,
zanima me, ali lahko kolegu, kateri nima OL, s katerim greva skupaj na strelisce posodim moje orozje.
https://www.strelec.si/forum/thread-22210-post-155445.html?highlight=souporaba#pid155445

Na kratko, po zakonu, lahko "slehernik" na strelišču strelja, pod nadzorom vodje streljanja(?), samo z orožjem, ki je v lasti strelišča, oz. strelskega društva, ki z njim upravlja.

Ja, je "neživljenjsko" in v praksi se bolj "ohlapno upošteva" ampak zakon je jasen.
V primeru, da te kdo prijavi, da si svoje orožje prepustil drugi osebi, posledice sledijo.
.
Tak'le mamo.
Odgovori
#6
"Prepustitev" - ključna beseda, katere pomen je vprašljiv ( vsaj zame ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Saj je jabolko napisal čist kratko in preprosto - točno tako kot je "ne zakonsko ne smeš" in nima smisla polemizirat kaj in kako je normalno, neživljensko ali kako drugače.
Posoja itaq kot vemo velja le za imetnike OL, kot je pa že nekdo zapisal pa ni zadržkov, da na strelišču oseba brez OL strelja z društvenim orožjem pod nadzorom odgovorne osebe ali inštruktorja.
Odgovori
#8
(07-07-2019, 10:46)Zlatgol Napisal: Saj je jabolko napisal čist kratko...
On ima "30% grožnjo" ;)  in se mora držat malo nazaj.
Če daš nekomu, ki ga zelo dobro poznaš, za ustrelit nekaj strelov in si pri tem prisoten ( z očmi odgovornega lastnika orožja, športnega strelca, inštruktorja ), ni prepustitev in tudi ne izposoja orožja...Seveda, to je moje ( človeško ) mnenje in trditev.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
(07-07-2019, 11:08)357 Napisal:
(07-07-2019, 10:46)Zlatgol Napisal: Saj je jabolko napisal čist kratko...
On ima "30% grožnjo" ;)  in se mora držat malo nazaj.
Če daš nekomu, ki ga zelo dobro poznaš, za ustrelit nekaj strelov in si pri tem prisoten ( z očmi odgovornega lastnika orožja, športnega strelca, inštruktorja ), ni prepustitev in tudi ne izposoja orožja...Seveda, to je moje ( človeško ) mnenje in trditev.

Tako je. Je pa pri tem stopanju v sivo cono slabo napisanega predpisa treba vedeti, kaj tvegaš, če te kak nečimrn osebek prijavi in te potem obravnava še en tak osebek. Zato je to najbolje početi na streliščih, kjer ni preveč 'tujih' osebkov, ki bi se lahko počutili 'ogroženi'. Na Dolenjski cesti in podobnih streliščih pa bi bila bolj praktična izbira izposoja njihovega orožja, saj se izogneš tveganjem, cene pa so več kot sprejemljive.

Avtor teme si lahko poišče temo o starejšem lovcu, ki je na lovskem strelišču prepustil revolver mladoletni osebi (pod ustreznim nadzorom) saj je poučna o tem kakšna 'štala' lahko nastane iz tega.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#10
Hvala za vse odgovore in pojasnila!
Odgovori
#11
Z zakonsko prepovedjo "souporabe" ( ne mislim na souporabo po zakonu ), je včeraj in danes marsikateri pionir/pionirka ( program SZS ) ostal brez tekme DP in pred tem tudi treningov, čeprav so njihovi starši, sorodniki, prijatelji, športni strelci lastniki orožja, ki ustreza disciplinam, ki se izvajajo ( serijska MK puška - 30 strelov leže in trojni položaj 3x10 strelov ). Torej, zakon omogoča le vsako streljanje ( nabijanje ) z orožjem, pravi pristop k športnemu streljanju - treninge in strelska tekmovanja ( vsaj za mljajše kategorije ) pa zavira. Je to OK? Mislim in prepričan sem, da ne in zato bi bilo treba to zavoro odpraviti.
Na omenjenem strelišču v LJ in podobnih, lahko orožje le najameš za "takojšnjo" uporabo. Takšno, več ali manj nekonkurenčno, orožje je  ( zaradi dotrajanosti in slabšega vzdrževanja ) nesmiselno uporabljati na tekmovanju tudi v primeru, če ti ga nekdo prinese "na pladnju".
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
(07-07-2019, 11:08)357 Napisal:
(07-07-2019, 10:46)Zlatgol Napisal: Saj je jabolko napisal čist kratko...
On ima "30% grožnjo" ;)  in se mora držat malo nazaj.
Če daš nekomu, ki ga zelo dobro poznaš, za ustrelit nekaj strelov in si pri tem prisoten ( z očmi odgovornega lastnika orožja, športnega strelca, inštruktorja ), ni prepustitev in tudi ne izposoja orožja...Seveda, to je moje ( človeško ) mnenje in trditev.

Ja no držat nazaj, kaj pa naj tu napišem, saj je bilo ugotovljeno isto že neštotokrat, dobro človk ne spremlja foruma in ne ve.

Nima 30% grožnja tu nič zraven...čakam da bo 29. 7. pol odprem temo [DP šibrenica 2019 Tretjič] in pojasnim ali je ali ni DQ 
to kar se je tam dogajalo  :))
Odgovori
#13
Podvprašenje za znalce. Kaj pa če ga prodajaš in ga hoče kupec preizkusit?
Odgovori
#14
(07-07-2019, 15:45)mm38 Napisal: Podvprašenje za znalce. Kaj pa če ga prodajaš in ga hoče kupec preizkusit?

Uradno:
Ne menja situacije, kupec mora imet nabavno dovoljenje za to kategorijo orožja in v prisotnosti inštruktorja ter lastnika orožja lahko preizkusi orožje.
Zraven tega je potrebno strelivo za preiskus uradno kupit na strelišču.

https://www.strelec.si/forum/thread-17505-page-4.html
Odgovori
#15
Re mm38
Ne smatram se za “znalca”, ampak ne vidim kako bi to lahko (v očeh in po črki zakona) bilo drugače?
Lp
Z
Odgovori
#16
Ne, če ima samo nabavno dovoljenje in ne OL, NE SME preizkusit prodajanega orožja zakonsko Not
Odgovori
#17
(07-07-2019, 14:56)jabolko Napisal: Nima 30% grožnja tu nič zraven...čakam da bo 29. 7. pol odprem temo [DP šibrenica 2019 Tretjič] in pojasnim ali je ali ni DQ 
to kar se je tam dogajalo  :))
Temo lahko odpreš že danes, ampak seveda brez žaljenja na osebnem nivoju. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#18
Interesantno. Koliko koristnega človek zve tukaj. Mmm.
Odgovori
#19
to je isto kot pred poroko .. sam gledaš lahko .. no ja .. tisti, ki si malo več upajo, so jo prej probali

p.s.
boste videli, kok jih je pred poroko na podlagi komentarjev
Odgovori
#20
(08-07-2019, 06:55)admin Napisal:
(07-07-2019, 14:56)jabolko Napisal: Nima 30% grožnja tu nič zraven...čakam da bo 29. 7. pol odprem temo [DP šibrenica 2019 Tretjič] in pojasnim ali je ali ni DQ 
to kar se je tam dogajalo  :))
Temo lahko odpreš že danes, ampak seveda brez žaljenja na osebnem nivoju. ;)

Ja vem samo se bojim, da bo soudeleženega zaneslo in bo spet delal mojo psihoanalizo in dograjeval varnostne kote
in pol lahko zanese tudi mene , tako da rajši počakam da izgine opomin in 30% grožnja. Hand  :))
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)