Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pištola za precizno streljanje (AA) - spisek modelov, ki so pri nas dobavljivi
#1
Ker sem sam nekoliko nov v tem športu in je kar težko priti do določenih informacij, bi prosil vse stare strelce / tekmovalce za vaše izkušnje in modrosti. Torej:

V ligi Alpe Adria so določene zahteve, kakšno orožje lahko imaš. Tu je en spisek, ki sem si ga na hitro spravil skupaj, tistih pištol, ki bi morale več ali manj biti primerne "out of the box" za AA:

Proženje: SA (enojno delovanje),teža proženja 1000g+

Dolžina cevi: 6 inch

Merek: nastavljiv


Zanima me predvsem kaj streljate vi in kaj si mislite o tem spisku. Seveda je pomebnejši indijanec kot puščica, ampak vseeno. Na spisek nisem dajal orožja kot so PRODYNAMIC, čeprav Bojan dosega izvrstne rezultate ali x five, ki ima 5 inčno cev in je veliko boljša kot Gold Match. Prav tako nisem navedel modelov, kjer jih pri nas nisem zasledil, prihajajo pa iz istih podjetij kot naprimer STP sport target pistol (STP) - 2600EUR, ali Shedow Viper, ki stane pod 2000 EUR in ga dela isto podjetje kot sport ii, itd. Morda je nedobavljivo, morda so cene previsoke ali pač ne dosega to kar bi moralo. Prav tako nisem zajel pištol, katere je še potrebno dodatno predelovat (CZ TS, razne 1911 verzije itd).


SPISEK:


STP SPARTA 6.0 (STP)
1290 eur


Gold Match (Tanfoglio)
1600 eur


CZ 75 Sport II ( CZ + waffen-oschatz)
1700 eur


Xtreme Gold Match (Tanfoglio)
1900 eur


Pro Tuning pistol TAIPAN (CZ + Frankonia)
1900 eur


Trojan (STI)
2000 eur


Protarget (Proarmis)
2600 eur


P 226 X-SIX Supermatch (Sig Sauer)
2900 eur


Pardini GT 9 (pardini)
3000 eur+?


P210 Super Target 9x19mm (Sig Sauer)
3100 eur


P 226 Skeleton (Sig Sauer)
3400 eur
Odgovori
#2
Pardini GT 9 je pod 2.000 EUR: http://www.strelska-oprema.si/vk-pistole-pardini/
Odgovori
#3
Pardini gt9, moraš gledat 6 col je 2.200 eur.
Odgovori
#4
Gold Match Xtreme je 2700eurov (- kaksen popust)
Odgovori
#5
Jebelacesta, kam so šle cene... maja 2012sem kupil enega od prvih P210ST v SLoveniji za 2.400€ kar pomeni da je šla cena gor v povprečju za 100€/leto.
Odgovori
#6
Wink 
Ker si zapisal ....."Zanima me predvsem kaj streljate vi in kaj si mislite o tem spisku"

Ena možnost je, da greš zjutraj na tekmo AA in si prineseš stol blizu merilnega mesta za pregled proženja ter opazuješ kaj
strelci prinesejo na tekmo. V 8. urah boš videl cca. 100 pištol in še prav toliko revolverjev. Če te kateri kos posebej zanima stopiš do strelca in vprašaš ....sicer raje po tekmi, takrat so bolj zgovorni :-)
Odgovori
#7
(07-07-2019, 18:59)JRC Napisal: Gold Match  Xtreme je 2700eurov (- kaksen popust)
 To je ena prvih strani ki sem jih dobil pri iskanju cene, kaj gledam narobe?
https://www.ericgrauffelonlineshop.com/en/tanfoglio-pistols/298-574-xtreme-gold-match.html

https://www.jagdgewehr.de/waffen-shop/gebrauchtwaffen/kurzwaffen/tanfoglio-gold-match-xtreme.php

pa seveda

https://www.krale.shop/en/tanfoglio-gold-match-extreme.html

k
aj naj gledam?

(07-07-2019, 19:18)matjazh Napisal: Ker si zapisal ....."Zanima me predvsem kaj streljate vi in kaj si mislite o tem spisku"

Ena možnost je, da greš zjutraj na tekmo AA in si prineseš stol blizu merilnega mesta za pregled proženja ter opazuješ kaj
strelci prinesejo na tekmo. V 8. urah boš videl cca. 100 pištol in še prav toliko revolverjev. Če te kateri kos posebej zanima stopiš do strelca in vprašaš ....sicer raje po tekmi, takrat so bolj zgovorni :-)
To, ja! :)pa eno pivo 0.0 seveda, kaki čevap zraven pa je to to. Me zanima kako dolgo bi trajalo ;)

(07-07-2019, 18:17)Orien Napisal: Pardini GT 9 je pod 2.000 EUR: http://www.strelska-oprema.si/vk-pistole-pardini/
Sem gledal to stran, potem pa sem preverjal z neko ameriško stranjo kjer so dražji.... ok če to drži je kar ugodno...
Odgovori
#8
(07-07-2019, 19:13)Kristian Napisal: Jebelacesta, kam so šle cene... maja 2012sem kupil enega od prvih  P210ST v SLoveniji za 2.400€ kar pomeni da je šla cena gor v povprečju za 100€/leto.
Lepo. Je možna kakšna slika?
Odgovori
#9
... glej domače ponudnike ... manj komplikacij, ni "skritih" stroškov, ...

lp upor500
Odgovori
#10
Predvidevam, da so to cene brez DDV, da so pod 2000?

Tule imas Tanfoglio, trgovina v Sloveniji, visim, da je se nekaj drazje, kot je bilo.
https://www.jbi.si/orozje/kratko-cevno.h...rder=price
Odgovori
#11
Jaz mislim, da prevec kompliciras.
Orozje lahko imas bolj ali manj tako, da ni cev vecja kot 6" in da je prozenje vecje kot 1000g (drugace je v pravilniku vse napisano).

To je vse kar je od 6" pri nas na voljo? :(

Pozabil si dodat se prihajajoco Pro075 od Proarmisa, cena bo ca. 1.800 €.

S kaksno pokalico pa sedaj streljas?
Odgovori
#12
Malo manj teorije pa bo. Saj vem, preden kupuješ tak kos te zanima vsak detajl in iščeš za svoj denar najboljšo opcijo "price/performance". Ampak dejstvo je, da bi recimo s sparto ali pa čehom v rokah povprečnega strelca ustreil čisto enako. Natančne so vse veliko bolj kot TI ali JAZ, glej samo da pištola ni plastična, ker so prelahke. Poglej tudi na egun. Sam sem npr. tam dobil kot novega Tanfota Gold Match (ne extreme) za dobrih 900 EUR in je pištola sposobna ustreiliti veliko boljši rezultat kot moje roke. Če kupuješ novo, pa bi jaz izbral Sparto 6.0. Sploh če nimaš velikih rok.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#13
Sparta 6.0... kapaciteta nabojnika... 9 kos :(
Ve kdo, ce se da +2 plato na nabojnik namontirat?
Odgovori
#14
(08-07-2019, 15:10)MarkB Napisal: Jaz mislim, da prevec kompliciras.
Orozje lahko imas bolj ali manj tako, da ni cev vecja kot 6" in da je prozenje vecje kot 1000g (drugace je v pravilniku vse napisano).

To je vse kar je od 6" pri nas na voljo? :(

Pozabil si dodat se prihajajoco Pro075 od Proarmisa, cena bo ca. 1.800 €.

S kaksno pokalico pa sedaj streljas?
Ja bolj malo se da pri nas dobit. Večino orožja je namenjeno dinamiki. Zato pa sem to odprl, da lahko še vi kaj dodate-popravite, da bodo imeli bodoči strelci manj dela. Jaz imam drugače sport ii.

(08-07-2019, 16:38)Barbapapa Napisal: Malo manj teorije pa bo. Saj vem, preden kupuješ tak kos te zanima vsak detajl in iščeš za svoj denar najboljšo opcijo "price/performance". Ampak dejstvo je, da bi recimo s sparto ali pa čehom v rokah povprečnega strelca ustreil čisto enako. Natančne so vse veliko bolj kot TI ali JAZ, glej samo da pištola ni plastična, ker so prelahke. Poglej tudi na egun. Sam sem npr. tam dobil kot novega Tanfota Gold Match (ne extreme) za dobrih 900 EUR in je pištola sposobna ustreiliti veliko boljši rezultat kot moje roke. Če kupuješ novo, pa bi jaz izbral Sparto 6.0. Sploh če nimaš velikih rok.
V bistvu ne kopujem (imam sport ii), to sem odprl, da se lahko debata razvije in se vsi kaj novega naučimo, še posebaj novi strelci. lp
Odgovori
#15
(08-07-2019, 19:29)MarkB Napisal: Sparta 6.0...  kapaciteta nabojnika... 9 kos :(
Ve kdo, ce se da +2 plato na nabojnik namontirat?
Glede na to, da se pogovarjamo o preciznjakih, je to sploh pomembno? Dosti jih polni po 5.

(08-07-2019, 16:38)Barbapapa Napisal: Malo manj teorije pa bo. Saj vem, preden kupuješ tak kos te zanima vsak detajl in iščeš za svoj denar najboljšo opcijo "price/performance". Ampak dejstvo je, da bi recimo s sparto ali pa čehom v rokah povprečnega strelca ustreil čisto enako. Natančne so vse veliko bolj kot TI ali JAZ, glej samo da pištola ni plastična, ker so prelahke. Poglej tudi na egun. Sam sem npr. tam dobil kot novega Tanfota Gold Match (ne extreme) za dobrih 900 EUR in je pištola sposobna ustreiliti veliko boljši rezultat kot moje roke. Če kupuješ novo, pa bi jaz izbral Sparto 6.0. Sploh če nimaš velikih rok.
Aja, pa kako si drugače zadovoljen z njo? Si jo kdaj primerjal s katero drugo od teh na spisku (proženje...)? In če ni skrivnost, kakšne rezultate drugače dosegaš?
Odgovori
#16
Zeo sem zadovoljen z njo. Najprej sem se moral navaditi na obilnejši ročaj in težo spredaj (prej sem streljal z 1911 Springfield Trophy Match, 5 col), potem pa so bile grupe vedo lepše, ampak jo nimam še čisto "pogruntane". Proženje je sicer solidno, ampak ga bo te dni enkrat vzel v roke puškar, da mi ga spravi na dobrih 1000g. Zastojev nobenih. Streljam pa domeči zvarek.

Rezultat...to niha. Od slabih dni, ko ne dosežem niti 90, do boljših, ko gre do 95...vsekakor pa za kaj resnejšega premalo vadim.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#17
(09-07-2019, 10:08)Barbapapa Napisal: Zeo sem zadovoljen z njo. Najprej sem se moral navaditi na obilnejši ročaj in težo spredaj (prej sem streljal z 1911 Springfield Trophy Match, 5 col), potem pa so bile grupe vedo lepše, ampak jo nimam še čisto "pogruntane". Proženje je sicer solidno, ampak ga bo te dni enkrat vzel v roke puškar, da mi ga spravi na dobrih 1000g. Zastojev nobenih. Streljam pa domeči zvarek.

Rezultat...to niha. Od slabih dni, ko ne dosežem niti 90, do boljših, ko gre do 95...vsekakor pa za kaj resnejšega premalo vadim.
Mislim da je iz rezultata vidno da si mojster. Me pa preseneča, da si polniš sam. Vedno sem mislil, da tisti ki si polnijo sami imajo neke specijalne eksotične pištole za 5 plač... 
Si si kdaj meril tovarniško nastavljeno proženje?
Odgovori
#18
Ja, vse je odvisno od višine plače.. :)
Polnim sam, ker lahko vsaj to spremenljivko odkljukam in se pri rezultatu bolj kot ne posvetim mojim napakam. Poleg tega pa je tudi...ceneje in zabavneje. Tovarniška teža proženja (če je še bila, ker je bil kos iz druge roke) je cca 1800-2000g.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#19
(09-07-2019, 16:16)Barbapapa Napisal: Ja, vse je odvisno od višine plače.. :)
Polnim sam, ker lahko vsaj to spremenljivko odkljukam in se pri rezultatu bolj kot ne posvetim mojim napakam. Poleg tega pa je tudi...ceneje in zabavneje. Tovarniška teža proženja (če je še bila, ker je bil kos iz druge roke) je cca 1800-2000g.
To se pa strinjam, da je bolj zabavno,.. :) pa je res taka razlika v kvaliteti in preciznosti?
Odgovori
#20
Je, ker si pripravis tocno tisto kar pase tebi in tvojemu orozju... za povrhu pa je bistveno ceneje kot match strelivo ( ne primerjat z raznoraznim komercialnim srotom)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)