Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praktični preizkus s svojim orožjem
#21
Dostikrat je odvisno od UE. V mojem primeru je referentka rekla, da ker sem delal tečaj na polavtomatski pištoli, ne rabim posebnega dela. (torej, verjetno tako kot ti). Za vse ostalo (tudi revolver) je potreben posebni tečaj.

Me pa zanima nekaj. A kdo ve, a se da narediti poseben del pred nakupom? Torej naprimer, da se s prodajalcem zmenim, da dostavi kos naprimer k Boškotu, tam naredim poseben del in potem pridem do prodajalca po kos in na UE takoj uredim vse? Pač, da ni treba hoditi dvakrat na UE?
Odgovori
#22
(07-08-2019, 09:56)Symon Napisal: Dostikrat je odvisno od UE. V mojem primeru je referentka rekla, da ker sem delal tečaj na polavtomatski pištoli, ne rabim posebnega dela. (torej, verjetno tako kot ti). Za vse ostalo (tudi revolver) je potreben posebni tečaj.

Me pa zanima nekaj. A kdo ve, a se da narediti poseben del pred nakupom? Torej naprimer, da se s prodajalcem zmenim, da dostavi kos naprimer k Boškotu, tam naredim poseben del in potem pridem do prodajalca po kos in na UE takoj uredim vse? Pač, da ni treba hoditi dvakrat na UE?

Če te prav razumem bi ti rad naredil posebni del preden si zaprosil za nabavno dovoljenje oz. ga prejel od UE ?
 
Whistle
Odgovori
#23
Da se tako. Kupis, gres z njim k 'Boskotu', naredit posebni del in vse skupaj neses na UE v roku 8 dni seveda.
Samo prej preveri, da niso na dopustih... potem pa hodis vsaj 2x na UE.
Odgovori
#24
Jap, hvala MarkB.

Ne, Zlatgol, normalno, da brez nabavnega nima smisla. Samo pač, namesto da kupim, grem do UE in potem do Boškota in nato spet do UE bi šel raje do Boškoda dvakrat, pa še spotoma spraznim kako škatlo. :D
Odgovori
#25
(07-08-2019, 12:20)Symon Napisal: Jap, hvala MarkB.

Ne, Zlatgol, normalno, da brez nabavnega nima smisla. Samo pač, namesto da kupim, grem do UE in potem do Boškota in nato spet do UE bi šel raje do Boškoda dvakrat, pa še spotoma spraznim kako škatlo. :D

Težka bo, najprej lastništvo (nakup) potem posebni del.
Referent na UE mora bit prepričan, da ti s svojim orožjem znaš ravnat.
LP
Odgovori
#26
(06-08-2019, 13:45)el_diablo Napisal: "Navedeno ne velja za člane lovskih družin in druge posameznike z opravljenim lovskim izpitom, posameznike,  ki  so  preizkus  znanja  opravili  v  skladu  s  predpisi,  ki  urejajo  nošenje  orožja  v državnih  organih  ter  varnostnike  z  opravljenim  preizkusom  znanja  o  ravnanju  z  orožjem  v skladu s predpisi o zasebnem varovanju in o obveznem organiziranju službe varovanja.  "

Če prav zastopim, to torej ne velja za pripadnika SV , čigar potrdilo o usposobljenosti  za rokovanje in uporabo pištole enakega kalibra  je bilo izdano s strani MORS?  Državni organ,pa te fore ? :)
 No evo iz prve roke, ni treba opravljati preizkusa ;)
Odgovori
#27
Registriral sem puško kategorije C1 kaliber 22LR,sedaj moram opraviti pa še posebni del.
Mi potem posebni del velja tudi za druge kalibre kategorije C1 ali je potrebno opravljati za vsak kaliber posebej?
Tri leta nazaj mi ga za polavtomatsko pištolo ni bilo potrebno delati.
Odgovori
#28
(08-04-2023, 14:35)march Napisal: Registriral sem puško kategorije C1 kaliber 22LR,sedaj moram opraviti pa še posebni del.
Mi potem posebni del velja tudi za druge kalibre kategorije C1 ali je potrebno opravljati za vsak kaliber posebej?
Tri leta nazaj mi ga za polavtomatsko pištolo ni bilo potrebno delati.

Velja za vse kalibre kategorije C1
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)