Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medvedje in učinkovitost kratkocevk pri odvračanju teh zverin
Whistle NI VSAK STRELEC LOVEC, JE PA VSAK LOVEC STRELEC. Mrgreen
Odgovori
(14-08-2019, 14:19)alojz1 Napisal: Po nekajminutni hoji je sedel pod drevo. Mogoče je mislil tam čakati divjad. Ti pa očitno več veš kot piše.

To Alojz, ne pusti se mulariji ki ve več kot piše Papers imaš mojo podporo. Nod
Odgovori
"Da ne bova še midva zaplesala, bom samo to vprašal: ali oseba, ki po tvoje potrebuje za normalno hojo t.i. 'hodalico' oz. se mora, ko gre na jago, po nekajminutni hoji že usesti pod drevo, še izpolnjuje pogoje za orožno listino?"

Orien, predlagajte spremembo zakonodaje - obvezno opravljen Cooperjev test pred izdajo katere od orožnih listin.......in potem ob vsaki vlogi za nabavno ponovno testiranje!!!
Odgovori
Niti za športno orožno listino niti za lovski izpit mi niso preverjali fizičnih, kardioloških,...... zmogljivosti, niti mi niso preverjali kolenskih vezi, ligamentov,...
Odgovori
Še več. Orožno listino dobi lahko oseba brez obeh nog. Tako kot vozniško. Le brez rok ne more. Še nisem videl lovske puške za ta namen.

Orien. Čakam odgovor na vprašanje.
Odgovori
(14-08-2019, 14:29)matjaz43 Napisal: Niti za športno orožno listino niti za lovski izpit mi niso preverjali fizičnih, kardioloških,...... zmogljivosti, niti mi niso preverjali kolenskih vezi, ligamentov,...
Potem si dobil zdravniško potrdilo na lepe oči. Normalen zdr. pregled vsebuje kontrolo psiho-fizičnih sposobnosti. Za tiste, ki ste se se prešvercali pri psiho komponenti še razlaga, da tu noter ne spada Cooperjev test in ne izvedba elementov na bradlji, ampak kontrola osnovnih gibalnih sposobnosti, morebitne tresavice, znakov, ki bi lahko pomenili sladkorno bolezen ipd. Zakaj? To bi pa morali sami vedeti.
Odgovori
Orien, zate in tebi podobne; niso mi preverjeli ZMOGLJIVOSTI, kamor pa mislim, da tresavica ipd, ne spadajo.

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi se sokomentatorja prvo natančneje (mogoče tudi 2x če prvič kaj uide) prebralo in potem repliciralo.
Odgovori
(14-08-2019, 14:34)alojz1 Napisal: Še več. Orožno listino dobi lahko oseba brez obeh nog. Tako kot vozniško. Le brez rok ne more. 

Potem tega še nisi videl.

https://www.liveleak.com/view?t=aNsY8_1541408909
Odgovori
Prosim, če se držite naslova teme "Medvedje in učinkovitost kratkocevk pri odvračanju teh zverin" in ne nabijate vmes z off-topic domislicami. Kdor ima specialne ideje in forumske navdihe kot npr. Orien, ki bi zgleda rad ukinil kategorijo super veteran (super senior) tako pri športnih strelcih kot pri lovcih, naj si odpre svojo temo.  
Orien, tudi ti boš nekoč star.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(14-08-2019, 15:00)Robert91922 Napisal: Prosim, če se držite naslova teme "Medvedje in učinkovitost kratkocevk pri odvračanju teh zverin"  in ne nabijate vmes z off-topic domislicami. Kdor ima specialne ideje in forumske navdihe kot npr. Orien, ki bi zgleda rad ukinil kategorijo super veteran (super senior) tako pri športnih strelcih kot pri lovcih, naj si odpre svojo temo.  

Aga je z jage...tudi ti imaš mojo podporo Hand Lol
Odgovori
(14-08-2019, 14:34)alojz1 Napisal: Še več. Orožno listino dobi lahko oseba brez obeh nog.

ne vem no. ko sem prišel k zdravnici mi je rekla naj se usedem. kako bi se usedel brez nog?
Odgovori
Če bi se pripeljal z invalidskim vozičkom tu nebi rekla, da se usedi. Whistle
Odgovori
(14-08-2019, 15:00)Robert91922 Napisal: Prosim, če se držite naslova teme "Medvedje in učinkovitost kratkocevk pri odvračanju teh zverin"  in ne nabijate vmes z off-topic domislicami. Kdor ima specialne ideje in forumske navdihe kot npr. Orien, ki bi zgleda rad ukinil kategorijo super veteran (super senior) tako pri športnih strelcih kot pri lovcih, naj si odpre svojo temo.  
Se posipljem s pepelom, da sem pomagal zavoziti iz teme dol. Seveda pa moji izvajanje ni bilo naperjeno proti kakršnim koli veteranom v smislu starosti. Če pa si mislil veterane v smislu betežnosti, potem pa da. Vsak bi moral vedeti, kdaj je pravi čas, da normalno odide iz odra. To velja za vse, ne samo za jagre in strelce (zadnje čase so npr. zelo aktualni seniorji in seniorke, ki vozijo 55 km/h, ne glede na omejitve in razmere na cesti in se seveda ne umaknejo in spuščajo kolono normalno vozečih naprej...).

Ni hujšega, kot pa to, da nek preživet goban še kar naprej gnoji po svetu, ko bi moral biti lepo zleknjen na kavču in razmišljati o zakonih relativnosti.

In ja, tudi meni se že poznajo leta, a še ne toliko, da bi moral počivati pod drevesom.

Zdaj pa grem na off.
Odgovori
... da zgodba ne zvodeni prehitro Smile

konec junija sem ob zori (okoli 5 zjutraj) tekel po poti na Rašico. Na robu jase vidim ostarelega gospoda v lodn reklcu in z zelenim klobukom kako sedi na podrtem deblu in spi naslonjen na puško. Zdaj pa dilema: če pridem blizu in me sliši, se lahko zgodi nesreča, saj ljudska modrost pravi da vsake toliko tudi prazna puška poči.
Če pridem zraven in ga pozdravim se lahko ustraši in ga izda srce, evo pa maš človeka na vasti... kaj torej storiti.
Raje sem se že od daleč začel dreti "dooobrojutrooo" nakar je gospod v častivredni starosti le odprl oči in nekaj jezno godrnjal o "preklemani mulariji ki hodi po gozdu..."

Pišem pa o tem zato, ker sem se spomnil na stare panjske končnice, kje rje narisan medved, ki spečemu lovcu puli puško iz rok. Očitno je slovenska tradicija na to temo dokaj  bogata?

Priponke Male slike

Odgovori
(14-08-2019, 23:02)Kristian Napisal: ... da zgodba ne zvodeni prehitro Smile

konec junija sem ob zori (okoli 5 zjutraj) tekel po poti na Rašico. Na robu jase vidim ostarelega gospoda v lodn reklcu in z zelenim klobukom kako sedi na podrtem deblu in spi naslonjen na puško. Zdaj pa dilema: če pridem blizu in me sliši, se lahko zgodi nesreča, saj ljudska modrost pravi da vsake toliko tudi prazna puška poči.
Če pridem zraven in ga pozdravim se lahko ustraši in ga izda srce, evo pa maš človeka na vasti... kaj torej storiti.
Raje sem se že od daleč začel dreti "dooobrojutrooo" nakar je gospod v častivredni starosti le odprl oči in nekaj jezno godrnjal o "preklemani mulariji ki hodi po gozdu..."

Pišem pa o tem zato, ker sem se spomnil na stare panjske končnice, kje rje narisan medved, ki spečemu lovcu puli puško iz rok. Očitno je slovenska tradicija na to temo dokaj  bogata?
Vidiš, v primeru iz panjske končnice pa pride v poštev kratkocevno orožje...rad bi videl medveda, ki bi ga lahko ovekovečili na lesu, kako odvzame ostarelemu, v loden odetemu lovcu snub nose revolver. Twisted
Odgovori
(02-08-2019, 22:43)Ales Napisal:
(02-08-2019, 07:58)matjaz43 Napisal: Ne vem, preberi zakon, zato sem ga pa prilepil. Pa, "nekakšen" lovec nima pooblastil lovskega čuvaja. In pa še neki; če ta oseba nosi po gozdu casulla, sigurno ni povsem v skladu z Zoro-tom.
Moj post se nanaša na zapis v tej temi o varnostnem orožju. Zakaj ni v skladu z Zorotom, če ima nekdo varnostno orožje (po vseh regelcih) in se pač sprehaja po gozdu? Kot je meni znano, na prireditev kot je fuzbal tekma z varnostnim orožjem pač ne more, ali pa na koncert od Makarovičke, po gozdu pa pač lahko.

Na koncert Makarovičke bi verjetno lahko prišel, pod pogojem, da imaš titovko z rdečo zvezdo, mitraljez MG42 z vsaj dvema redenikoma. Rezervna cev ni nujno potrebna.

Neki fejk partizani z M53
Odgovori
(19-08-2019, 22:11)bbbbbb2011 Napisal:
(02-08-2019, 22:43)Ales Napisal:
(02-08-2019, 07:58)matjaz43 Napisal: Ne vem, preberi zakon, zato sem ga pa prilepil. Pa, "nekakšen" lovec nima pooblastil lovskega čuvaja. In pa še neki; če ta oseba nosi po gozdu casulla, sigurno ni povsem v skladu z Zoro-tom.
Moj post se nanaša na zapis v tej temi o varnostnem orožju. Zakaj ni v skladu z Zorotom, če ima nekdo varnostno orožje (po vseh regelcih) in se pač sprehaja po gozdu? Kot je meni znano, na prireditev kot je fuzbal tekma z varnostnim orožjem pač ne more, ali pa na koncert od Makarovičke, po gozdu pa pač lahko.

Na koncert Makarovičke bi verjetno lahko prišel, pod pogojem, da imaš titovko z rdečo zvezdo, mitraljez MG42 z vsaj dvema redenikoma. Rezervna cev ni nujno potrebna.

Neki fejk partizani z M53
No, v Dražgoše je nek, po starosti sodeč, dejansko avtentičen partizan, prišel z brzostrelko M 56.

Ampak tu ne gre za kratkovecno orožje, s katerim se morda lahko odvrne medveda.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)