Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EU Schengen area wide firearms concealed carry for self protection and property prote
#1
Exclamation 
https://www.change.org/p/council-of-the-...protection

Vrjetno v EU nikoli ampak vseeno...

Peticija Papers
Moons out, goons out!
Odgovori
#2
Zakaj pa ne ... treba je probat ...  Clap
Odgovori
#3
Mogoce Salivini v Italiji :)
Moons out, goons out!
Odgovori
#4
Ne sam da je treba probat ampak je potrebno štartat kampanje za popolno sprostitev orožne zakonodaje in logično za prikrito nošenje. Edini kriterij poleg seveda nekaznovanosti in odsotnosti psihične bolezni mora biti usposobljenost kar pa je za nas že rešila IPSC zveza s svojim izpitom, ki je ob malenkostni nadgradnji (CCW načini nošenja in aktivacije ter minimalni standardi kar se tiče zadetkov) top shit merilo le tega.

Ob seveda teh zahtevah bo tako ali tako na plano prišla vsa statistika o realnosti tako ekscesov kot tudi dejanske učinkovitosti usposobljenih in oboroženih državljanov.
Odgovori
#5
Sem podpisal
Odgovori
#6
(13-08-2019, 11:29)Mato Napisal: Ne sam da je treba probat ampak je potrebno štartat kampanje za popolno sprostitev orožne zakonodaje in logično za prikrito nošenje. Edini kriterij poleg seveda nekaznovanosti in odsotnosti psihične bolezni mora biti usposobljenost kar pa je za nas že rešila IPSC zveza s svojim izpitom, ki je ob malenkostni nadgradnji (CCW načini nošenja in aktivacije ter minimalni standardi kar se tiče zadetkov) top shit merilo le tega.

Ob seveda teh zahtevah bo tako ali tako na plano prišla vsa statistika o realnosti tako ekscesov kot tudi dejanske učinkovitosti usposobljenih in oboroženih državljanov.
Malo si nekonsistenten, a ne bi podobno kot pri lovu in lovcih, raje pustil, da se z varnostjo ukvarja specializirana in profesionalna vladna agencija - policija. Če praviš, da ni nobene potrebe, da se po gozdu sprehaja neka bratovščina oboroženih amaterjev, je verjetno še manj smiselno, da se po mestih sprehaja množica oboroženih amaterjev. Kali?
Odgovori
#7
Bravo ljutica bogdan! ? Lepo povedano.

P. S. Nisem podpisal.
Odgovori
#8
Jaz sem podpisal, ker podpiram concealed carry. Samo nevem, če se bo to doseglo na ravni EU, mogoče kakšna članica. Sem se pa včlanil na Firearms United, ker so mi všeč njihove ideje in plačal letno članarino, mislm da vsak srelec in ljubitelj orožja, ki si to lahko privošči (25eur) naj se včlani.
Moons out, goons out!
Odgovori
#9
sem podpisal

si predstavljate, da bi ropar s pištolo prišel v banko in rekel .. to je rop ... in potem 30 strank potegne ven pištole ... bi biu hec, kajne
Odgovori
#10
maus, pomojem da bi lužico spustil, hehehehe
Odgovori
#11
Samo bi blo tudi treba zakon o silobranu in skrajni sili malo popravit, če bi uvedli prikrito nošnjo orožja. :) Trenuten ni dobr.

Ubistvu bi bil prvi korkat že tak zakon, ko so ga v Italiji. https://www.rtvslo.si/svet/evropa/italij...ran/470592
Moons out, goons out!
Odgovori
#12
(13-08-2019, 11:56)Ljutica Bogdan Napisal:
(13-08-2019, 11:29)Mato Napisal: Ne sam da je treba probat ampak je potrebno štartat kampanje za popolno sprostitev orožne zakonodaje in logično za prikrito nošenje. Edini kriterij poleg seveda nekaznovanosti in odsotnosti psihične bolezni mora biti usposobljenost kar pa je za nas že rešila IPSC zveza s svojim izpitom, ki je ob malenkostni nadgradnji (CCW načini nošenja in aktivacije ter minimalni standardi kar se tiče zadetkov) top shit merilo le tega.

Ob seveda teh zahtevah bo tako ali tako na plano prišla vsa statistika o realnosti tako ekscesov kot tudi dejanske učinkovitosti usposobljenih in oboroženih državljanov.
Malo si nekonsistenten, a ne bi podobno kot pri lovu in lovcih, raje pustil, da se z varnostjo ukvarja specializirana in profesionalna vladna agencija - policija. Če praviš, da ni nobene potrebe, da se po gozdu sprehaja neka bratovščina oboroženih amaterjev, je verjetno še manj smiselno, da se po mestih sprehaja množica oboroženih amaterjev. Kali?
Al se men zdi ali je Mato dobil bumerang nazaj v glavo? No posledice udarca so včasih pozitivne. Mogoče ravno prav.
Odgovori
#13
Bumerang? Vse kar sta dokazala je da imata resne kognitivne težave in da več kot je preprosta poved po možnosti samostojna nista sposobna doumet. Seveda zato tudi v t.i. bumerangu navajata zadeve povsem imaginarno oz. z nivoja katerega je vajino razumevanje sposobno. Pa naj vama prijazno popravim:


Citat:Malo si nekonsistenten, a ne bi podobno kot pri lovu in lovcih, raje pustil, da se z varnostjo ukvarja specializirana in profesionalna vladna agencija - policija. Če praviš, da ni nobene potrebe, da se po gozdu sprehaja neka bratovščina oboroženih amaterjev, je verjetno še manj smiselno, da se po mestih sprehaja množica oboroženih amaterjev. Kali?

Malo si nekonsistenten, a ne bi podobno kot pri ljubiteljskih morilcih živali, polnilcih skrinj, utajevalcih davka in folklore, ki morilske nagone in morebitne druge vzgibe zakriva pred javnostjo (in samimi seboj) z kao naravovarstvom, raje pustil da se z varnostjo ukvarja specializirana in profesionalna vladna agencija - policija. Če že praviš da ni nobene potrebe da se po gozdu sprehaja neka hinavska neučinkovita bratovščina oboroženih amaterjev (ki so včasih nevarni celo sebi), je verjetno še manj smiselno da se po mestih sprehaja množica oboroženih civilistov, ki so opravili dokaj visoko zahteven tečaj znanja ravnanja z kratkocevnim orožjem in so sposobni (za razliko od povprečnega vladnega agenta) zadeti svoj cilj.

Da o tem, da ni potrebe nikjer niti napisal niti bi se dalo razbrat še več iz mojih prispevkov (seveda če si sposoben brat večpovednost - z občasnimi zamenjavami črk :) ) je razvidno, da bi rabili agencijo zato, da to kar je treba in kar KAO vi počnete to naredi učinkovito in strokovno. ČE bi seveda to bila sposobna razumet bi torej lahko razumela moj prispevek ki pravi, da je potreba po prikritem nošenju ZARADI neučinkovitosti policije oz. kot dopolnilna preventivna rešitev, ki ureja tako osnovno človekovo pravico (do samoobrambe in preživetja) kot tudi konec koncev dokazano doprinese k zmanjšanju kriminala v družbi (oz. potencialno lahko omili posledice najhujših kriminalnih dejanj)

Skratka če hočeta "miselni vzorec" na nivoju enostavčne povedi od leve proti desni po učinkovitosti in posledicah:


lovci<- policija/vladna agencija <- izurjeni državljani


PS: Da ne govorim o moderatorjih, ki očitno ne znate oz. ne želite opravljati svoje naloge najprej seveda trditev, da forum ne živi ker nekateri (beri jaz in meni podobni) žalijo vsevprek in vse nato pa dopuščate celo nivo groženj s smrtjo ali vsaj hudo telesno poškodbo, zaklepate teme ki vam niso všeč ker pritisnejo na vaše osebne gumbe in nato še dopuščate teme kjer ljudje nesposobni osnovnega razumevanja in logičnega sklepanja kradejo in smetijo teme s svojo bolečino... Res odličen "nov pristop".
Odgovori
#14
Mato, ker se imaš za redko izjemo, ki ima vedno prav in so tvoje trditve čista resnica, ti ne bo težko dokazati  kdo ti je tule grozil s smrtjo.
Čakam.
Odgovori
#15
Saj bo vročina kmalu popustila in bodo možgani spet v funkciji...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#16
Ja Barba, koliko pod 0 pa mora biti, da začneta Mato in Šimek funkcionirat. (malo sem žleht ko je takšno mrtvilo po zaklepanju njim priljubljene teme)
Odgovori
#17
Ljutica potemtakem ne rabimo gasilnih aparatov ker imamo poklicne gasilce - pa jih imamo da preprecimo najhujse ce se da.
Odgovori
#18
maus Napisal:sem podpisal

si predstavljate, da bi ropar s pištolo prišel v banko in rekel .. to je rop ... in potem 30 strank potegne ven pištole ... bi biu hec, kajne
Kdor ima tako mnenje o tej zadevi naj vrne dovolenje in odnese železje miličarjem. In ne, ne hecam se.
Odgovori
#19
(13-08-2019, 16:55)Dong Napisal: Ljutica potemtakem ne rabimo gasilnih aparatov ker imamo poklicne gasilce - pa jih imamo da preprecimo najhujse ce se da.
Res je, tudi štedilnikov ne rabimo doma, ker imamo profesionalce po gostilnah!
Odgovori
#20
pa žene tudi ne rabiš doma, ker imaš profesionalke po kupleraijh, ane :)?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)