Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hramba smodnika
#1
Kakšni so predpisi glede hranjenje črnega smodnika? Zadostuje hranjenje v originalni embalaži, v zaklenjeni omari, v zaklenjenem prostoru?
Odgovori
#2
Si prespal nekaj "šnelkursov"?  :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Ne da bi vedel :)

Bi pa mi hitra osvežitev prav prišla :)

(19-08-2019, 19:42)357 Napisal: Si prespal nekaj "šnelkursov"?  :-D

Ne spadam pa v skupino "reloawderjev", če to misliš. Mrgreen
Odgovori
#4
Nič ne mislim. Malo heca pa mora bit.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
Zadaj na embalaži vse piše, kar naj bi sicer kupec že vedel, če mu država dovoli, da to kupuje.  
Če te pa zanima, kako so to predpisali/opredelili to tisti, ki o tem nimajo pojma, oz. so glasovali tako, kot jim je naročil ljubljeni vodja njihove stranke, si pa preberi v čtivu "Zakon o eksplozivih in pirotehničnih sredstvih (ZEPI)" 
 http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO4983
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?
Odgovori
#7
(20-08-2019, 16:15)RugerMagnum Napisal: Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?
Ne kompliciraj. Pazi samo na količine, da ti ne bodo zatežil za poseben prevoz. Pa ne pozabi še na netilke. Ob tej temi se vedno spomnim komada od Riblje čorbe: nemoj da ideš mojom ulicom ( zaradi enega dela besedila).
Odgovori
#8
(20-08-2019, 16:15)RugerMagnum Napisal: Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?

Pa dobro človk a je pred nabavo predpisano zakonsko neko zaslišanje z strani referenta na ue ki v večini ne ve kaj in kako...ali preprosto oddaš ulogo in dobiš po pošti dovoljenje če ti pripada oziroma izpolnuješ pogoje. Doh
Odgovori
#9
(21-08-2019, 10:25)jabolko Napisal:
(20-08-2019, 16:15)RugerMagnum Napisal: Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?

Pa dobro človk a je pred nabavo predpisano zakonsko neko zaslišanje z strani referenta na ue ki v večini ne ve kaj in kako...ali preprosto oddaš ulogo in dobiš po pošti dovoljenje če ti pripada oziroma izpolnuješ pogoje. Doh

Ni predpisano, so se pa na naši UE tako odločili Doh.
Odgovori
#10
(21-08-2019, 20:45)RugerMagnum Napisal:
(21-08-2019, 10:25)jabolko Napisal:
(20-08-2019, 16:15)RugerMagnum Napisal: Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?

Pa dobro človk a je pred nabavo predpisano zakonsko neko zaslišanje z strani referenta na ue ki v večini ne ve kaj in kako...ali preprosto oddaš ulogo in dobiš po pošti dovoljenje če ti pripada oziroma izpolnuješ pogoje. Doh

Ni predpisano, so se pa na naši UE tako odločili Doh.

No krasno neka ue nad zakoni in zvesta ovčka uboga... Clap
Odgovori
#11
Samovoljo uradnikov je treba preganjat, ne pa podpirat...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#12
(21-08-2019, 22:26)Kristian Napisal: Samovoljo uradnikov je treba preganjat, ne pa podpirat...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

V realnosti zgleda to malo drugače. V večjih UE bi še šlo, na manjših kje vsak pozna vsakega, pa to ni izvedljivo brez posledic. Diskrecijska pravica pa to.

(21-08-2019, 22:13)jabolko Napisal:
(21-08-2019, 20:45)RugerMagnum Napisal:
(21-08-2019, 10:25)jabolko Napisal:
(20-08-2019, 16:15)RugerMagnum Napisal: Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?

Pa dobro človk a je pred nabavo predpisano zakonsko neko zaslišanje z strani referenta na ue ki v večini ne ve kaj in kako...ali preprosto oddaš ulogo in dobiš po pošti dovoljenje če ti pripada oziroma izpolnuješ pogoje. Doh

Ni predpisano, so se pa na naši UE tako odločili Doh.

No krasno neka ue nad zakoni in zvesta ovčka uboga... Clap

Lepo zate, če se tako dobro razumes svojim referentom na UE oz. se referent dobro spozna na ZORO . Drugi nimamo takšne sreče.
Odgovori
#13
UE nima diskrecijske pravice preverjati tvojega znanja glede hranjenja smodnika.

Saj lahko uradnika normalno prosiš, da ti pokaže zakonsko določilo, ki mu narekuje ustno preverjanje znanja. V stilu "Sem prebral ZOro po dolgem in počez, pa sem očitno vseeno spregledal, kje to piše?" Ko ti ga ne bo mogel, ga pa malo poučiš. Da se čisto vljudno in korektno. Če bo zaradi tega fasal ritobol in delal probleme, lahko posežeš po drugih prijemih, kot je prijava na inšpektorat za javni sektor.

Lahko pa ubereš manj bolečo pot in se ukloniš. Popolnoma razumem, če hočeš s čim manj pretresi spraviti tole skozi, ampak na ta način se ne bo nikoli nič spremenilo na bolje. Kako bi bilo, če mene na šihtu ne bi opozarjali na napake...
Odgovori
#14
Ne, tvoj lokalni kanclijfuks NIMA diskrecijske pravice, da preverja tvoje poznavanje zakonodaje. KAj, a ko prideš po vozniško te na brzino vpraša cestno prometne predpise in če se mu zdi da ne ogovarjaš kot iz topa, ti ne da vozniške?
Dejte no dejte... še enkrat, ne došuščat uradniške samovolje.
Odgovori
#15
Meni je nekoč ena referentka na UE hotela buče prodajat glede uporabe kategorije B4 za lov, češ da ta kategorija ni našteta med tistimi, ki se lahko uporabljajo za lov.  
Ko sem ji na hitro zrecitiral še 2.odstavek  2.člena Pravilnika o vrstah in moči lovskega orožja..., kjer je ona zgleda prebrala/slišala samo 1.odstavek, je rahlo zardela in rekla "ja, potem pa bo to šlo skozi, če tam tako piše..."    Blush    
Skratka,  poznavanje zakonodaje je zelo koristno, sploh če imaš opravka z državnimi organi. Na ta način se lažje izogneš njihovi samovolji.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#16
Uradniki pojma nimajo .A če jim ne kontriraš se kar naprej pasejo z vedno več samovolje in lastnih interpretacij.

Ko sem ZDA izvažal kup eni sprožilcev , mi je kar naprej kak pameten carinik pisal ,da to pa ne gre brez odobritve xyz , po temu in temu členu . Naj bolj noro je bilo da mi je navajal člene ki so izrecno pisali ,da je v zmoti.

Tako da sem jim praktično vedno poleg papirjev ki so potrebni dal še prepis členov kjer je opisano kaj so bistveni sestavni deli orožja za katere je potrebno imeti razna dovoljenja pri prometu.
Odgovori
#17
(22-08-2019, 00:02)RugerMagnum Napisal:
(21-08-2019, 22:26)Kristian Napisal: Samovoljo uradnikov je treba preganjat, ne pa podpirat...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

V realnosti zgleda to malo drugače. V večjih UE bi še šlo, na manjših kje vsak pozna vsakega, pa to ni izvedljivo brez posledic. Diskrecijska pravica pa to.

(21-08-2019, 22:13)jabolko Napisal:
(21-08-2019, 20:45)RugerMagnum Napisal:
(21-08-2019, 10:25)jabolko Napisal:
(20-08-2019, 16:15)RugerMagnum Napisal: Gre se za nabavo  za D3 na UE in bi bil rad pripravljen, če vpraša glede hranjenja (kaj in kako).  Smatram, da velja za črni smodnik isto kot za ostalo strelivo?

Pa dobro človk a je pred nabavo predpisano zakonsko neko zaslišanje z strani referenta na ue ki v večini ne ve kaj in kako...ali preprosto oddaš ulogo in dobiš po pošti dovoljenje če ti pripada oziroma izpolnuješ pogoje. Doh

Ni predpisano, so se pa na naši UE tako odločili Doh.

No krasno neka ue nad zakoni in zvesta ovčka uboga... Clap

Lepo zate, če se tako dobro razumes svojim referentom na UE oz. se referent dobro spozna na ZORO . Drugi nimamo takšne sreče.

Sploh se ne razumem...sem bil deležen samovolje referentov kar neki krat, sem pa zmeraj zahteval in dosegel to kar piše v zakonu...obisk načelnika ue je običajno zadostoval...
Isto predlagam tebi ampak vidim po tvojih objavah da to ne bo šlo...z moje strani boš negativno nagrajen to lahko naredim ti pa
kakor hočeš, hodi še naprej pripognjen kot so ti že ostali povedali  Doh
Odgovori
#18
(22-08-2019, 06:43)Kristian Napisal: Ne, tvoj lokalni kanclijfuks NIMA diskrecijske pravice, da preverja tvoje poznavanje zakonodaje. KAj, a ko prideš po vozniško te na brzino vpraša cestno prometne predpise in če se mu zdi da ne ogovarjaš kot iz topa, ti ne da vozniške?
Dejte no dejte... še enkrat, ne došuščat uradniške samovolje.

Saj ni bilo preverjanje poznavanje, bil je pogovor glede nabave (količina, hranjenje, uporaba pa te zadeve). Diskrecijska pravica pa se uporablja pri izdajajnju orožnih listin, če prav razumem. Oseba je pri hranjenju videla problem, konkretno v omari, kjer bi hranil in je zahtevala drugo in slike prostora kjer bo stala. Zato sem vprašal tu na forumu glede hranjenja, v primeru da sem slučajno spreglad kakšen predpis.
Odgovori
#19
Niti pod razno ne more uradnik zahtevat slike prostora! Kaj si ja nor, kaj se ga tice kje bos spravljal?!?
To je tvoja odgovornost in naloga organov pregona da preverjajo ustreznost hrambe.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#20
(22-08-2019, 11:07)jabolko Napisal:
(22-08-2019, 00:02)RugerMagnum Napisal:
(21-08-2019, 22:26)Kristian Napisal: Samovoljo uradnikov je treba preganjat, ne pa podpirat...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

V realnosti zgleda to malo drugače. V večjih UE bi še šlo, na manjših kje vsak pozna vsakega, pa to ni izvedljivo brez posledic. Diskrecijska pravica pa to.

(21-08-2019, 22:13)jabolko Napisal:
(21-08-2019, 20:45)RugerMagnum Napisal:
(21-08-2019, 10:25)jabolko Napisal: Pa dobro človk a je pred nabavo predpisano zakonsko neko zaslišanje z strani referenta na ue ki v večini ne ve kaj in kako...ali preprosto oddaš ulogo in dobiš po pošti dovoljenje če ti pripada oziroma izpolnuješ pogoje. Doh

Ni predpisano, so se pa na naši UE tako odločili Doh.

No krasno neka ue nad zakoni in zvesta ovčka uboga... Clap

Lepo zate, če se tako dobro razumes svojim referentom na UE oz. se referent dobro spozna na ZORO . Drugi nimamo takšne sreče.

Sploh se ne razumem...sem bil deležen samovolje referentov kar neki krat, sem pa zmeraj zahteval in dosegel to kar piše v zakonu...obisk načelnika ue je običajno zadostoval...
Isto predlagam tebi ampak vidim po tvojih objavah da to ne bo šlo...z moje strani boš negativno nagrajen to lahko naredim ti pa
kakor hočeš, hodi še naprej pripognjen kot so ti že ostali povedali  Doh

(22-08-2019, 18:09)Kristian Napisal: Niti pod razno ne more uradnik zahtevat slike prostora! Kaj si ja nor, kaj se ga tice kje bos spravljal?!?
To je tvoja odgovornost in  naloga organov pregona da preverjajo ustreznost hrambe.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Vem kako je po zakonu in kdo ima pravico preverjati ustreznost hrambe. Je pa oseba tako zahtevala iz kakršnih koli "razlogo". Eni smodnika ne poznajo in tudi njega hranjenja ne.
Dejstvo ostaja, da bi nam vsem bilo lažje (uporabnikov storitev na UE iz podorčja orožja in referentom iz tega področja), če bi bili posameznik postopki v zvezi z zakonodajo o orožju bolj jasno zapisani v pravilniku ali zakonu samem. Npr. oseba s to orožno listino lahko nabavlja to orožje, pod temi pogoji , strelivo pod temi pogoji, dele orožja pod temi pogoji, smodnik po temi pogoji... Seveda bi ta navodila morala vsebovati vse na enem mestu, ne da iščeš po dve ali treh zakonih in raznoraznih pravilnikh na koncu pa si vsaka stranka po svoje razlaga Doh
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)