Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domači tumbler
Ideja ukradena iz youtube.

Material: 1X Vibracijski brusilnik Einhell TH-D          24,99€
             1X Pekač baumalu 23,5 X 21,5 X5  znižan - 4,00€
          1,5m žametnega traku ( ježek ) 20 mm         2,99€

In voila:  https://www.youtube.com/watch?v=I1ccRubh...e=youtu.be

Odličen za razpizdit sosede v bloku ( glasen ), v prostem času lahko brusite z njim, kako bodo obdelani tulci pa javim naknadno.
Odgovori
... sosed je ob pol enih zjutraj tak razbijal po vratih da mi je brusilka kar padla iz rok :)
Kako se pa to obnese, če ga pustiš prižganega 4 ali 5 ur?
Odgovori
(07-09-2019, 15:38)Kristian Napisal: ... sosed je ob pol enih zjutraj tak razbijal po vratih da mi je brusilka kar padla iz rok :)
Javim, čez 2 uri :)
Odgovori
(07-09-2019, 15:38)Kristian Napisal: ... sosed je ob pol enih zjutraj tak razbijal po vratih da mi je brusilka kar padla iz rok :)
5 letna Bauha... garancija  Bow
Odgovori
Torej po 4 urah je pesek kar vroč, tulci lepo sijejo. Sedaj sem poskušal obdelovati tulce cca pol ure namesto 4 in je isti efekt - se sijejo.
Odgovori
Sam glas pa ima hud Pray Bow
Odgovori
Nočem kakorkoli zbijati morale AMPAK stvar dolgoročno NE bo delovala.
Sama ideja bi sicer bila dobra, če bi brusilnik imel drugačen tip motorja noter.
Večina teh brusilcev uporablja t.i. univerzalni motor, ki je v bistvu enosmerni motor DC (z majhnimi spremembami) ki se napaja preko 232V omrežja. Slabost tega motorja so kot prvo ščetke, ki se bodo zaradi velike frekvence hitreje obrabljale in drugo, ki predstavlja še večji problem je delovni cikel tega univerzalnega motorja (ti motorji niso narejeni za 2-4 urno delovanje brez premora. Stvar se bo zaradi 3-4 urnega delovanja pregrevala in posledično se bo motor skuru).
Odgovori
..... Poleg že naštetega bo pri zgornjem "patentu" problem z previsoko temperaturo, ....Ravno zaradi prej opisane problematike večina resnih proizvajalcev rotirajočih tumblerjev uporablja t.i. mini motorje z zamaknjenimi poli, ki se jih pogosto najde tudi v obtočni črpalni pralnem stroju.
Odgovori
(08-09-2019, 00:25)bobomajstr Napisal: ..... Poleg že naštetega bo pri zgornjem "patentu" problem z previsoko temperaturo, ....Ravno zaradi prej opisane problematike večina resnih proizvajalcev rotirajočih tumblerjev uporablja t.i. mini motorje z zamaknjenimi poli, ki se jih pogosto najde tudi v obtočni črpalni pralnem stroju.
Glede visoke temperature sem že zgoraj napisal, da je bil pesek vroč, pa tudi da je odličen za razpizdit sosede v bloku zaradi glasnosti :), drugače pa se dosti ne sekiram. Kot prvo ima 2 leti garancije, kot drugo sem se s tem zezal včeraj ker zaradi dežja si nisem imel kaj drugega izmislit, in kot tretje čakam, da dobim pravega, ker z tem pod nobenim pogojem ne bi zdržal  čistiti tulce ( sem hodil z glušniki k njemu in po celi hiši se ga je slišalo). 
Ta čas pa kar čakam pravega se malo zezam s tem in preiskušam razne variante.
Odgovori
Pravi bo tisji?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
(08-09-2019, 09:02)markojelen Napisal: Pravi bo tisji?
Povem, ko ga dobim :)
Odgovori
(08-09-2019, 08:51)Oljnifilter Napisal: Kot prvo ima 2 leti garancije,
 Seveda ob uporabi za namen katerega je bil strojček narejen... Not
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(08-09-2019, 12:14)Barbapapa Napisal:
(08-09-2019, 08:51)Oljnifilter Napisal: Kot prvo ima 2 leti garancije,
 Seveda ob uporabi za namen katerega je bil strojček narejen... Not
V drobnem tisku nikjer ne piše, da ga ne smeš uporabljati za tumbler  Papers  Dumb
Odgovori
Kaj uporabljaš za en medij?
Odgovori
(09-09-2019, 12:32)kolovski Napisal: Kaj uporabljaš za en medij?
Orehove lupine sem dal
Odgovori
(10-09-2019, 08:26)Oljnifilter Napisal:
Orehove lupine sem dal
 s čim jih zmelješ oz kako fino?
Odgovori
(10-09-2019, 10:59)Bost Napisal:
Orehove lupine sem dal
To ima naša firma za čiščenje sesalnih kolektorjev in jih kupujemo v vrečah po 20 kg. Drugače pa je debelina lupine nekje kot Chedite smodnik

(10-09-2019, 11:09)Oljnifilter Napisal:
(10-09-2019, 10:59)Bost Napisal:
Orehove lupine sem dal
To ima naša firma za čiščenje sesalnih kolektorjev in jih kupujemo v vrečah po 20 kg. Drugače pa je debelina lupine nekje kot Chedite smodnik
Gre skozi luknjo za netilke
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)