Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10mm Auto
#1
Zdravo a mamo pri nam kaj močnješega streliva za 10ko za dobit, nekaj v tem smislu da je Muzzle Energy (ft. lbs) več kot 700 ali še boljš 750?
Odgovori
#2
Jaz sem dobil Federal Trophy Bonded 180gr s cca 650 ft-lb oz. 880 J. Enak je tudi Hornady XTP, močnejšega pa nisem našel. Mogoče vprašaj trgovce za posebno naročilo ali pa napolni sam. :)
Odgovori
#3
Pozdravljeni,

Pri nas je po mojih izkušnjah nemogoče najti "močnejše" strelivo v 10 mm Auto. Včasih je težko najti že PPU naboje v 10mm. Pred nekaj meseci sem iskal in razen Hornady XTP 180 gr in Federal HP nisem nič našel. Pa se cena pri teh dveh kalibrih je bila prekleto navita.

Če si lahko sposodim temo me zanima, katere dobre "lovske" krogle svetujete za ta kaliber?

Hvala
Odgovori
#4
(11-03-2024, 23:57)Prfarc Napisal: Jaz sem dobil Federal Trophy Bonded 180gr s cca 650 ft-lb oz. 880 J. Enak je tudi Hornady XTP, močnejšega pa nisem našel. Mogoče vprašaj trgovce za posebno naročilo ali pa napolni sam. :)

Zgleda da bo res treba tečaj delat

(12-03-2024, 13:35)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Pri nas je po mojih izkušnjah nemogoče najti "močnejše" strelivo v 10 mm Auto. Včasih je težko najti že PPU naboje v 10mm. Pred nekaj meseci sem iskal in razen Hornady XTP 180 gr in Federal HP nisem nič našel. Pa se cena pri teh dveh kalibrih je bila prekleto navita.

Če si lahko sposodim temo me zanima, katere dobre "lovske" krogle svetujete za ta kaliber?

Hvala

Ja najboljše je hard cast ammo, underwood ma zanimivo izbiro ampak pri nam druga kot hornady xtp ni. Sem že sam opazil sam sem upal da ve kdo za kakšno drugo opcijo.
Odgovori
#5
(12-03-2024, 14:17)Glock20 Napisal:
(11-03-2024, 23:57)Prfarc Napisal: Jaz sem dobil Federal Trophy Bonded 180gr s cca 650 ft-lb oz. 880 J. Enak je tudi Hornady XTP, močnejšega pa nisem našel. Mogoče vprašaj trgovce za posebno naročilo ali pa napolni sam. :)

Zgleda da bo res treba tečaj delat

Pozdravljen,

Tudi tečaj in izpit za polnjenje streliva nič ne pomaga, če ne moreš priti do kvalitetnih "lovskih" krogel. V Sloveniji si lahko srečen, če najdeš Hornady XTP krogle (pa še te so običajno samo 180gr) pa tudi drugje v EU ni kaj dosti bolje. Če pa že imajo drugje v EU ti ne zaradi neke ovire oziroma dogovora z ZDA ne pošljejo v Slovenijo.
Odgovori
#6
Na zalogi imamo tudi strelivo Hornady 10mm AUTO 175gr FlexLock Critical Duty
Odgovori
#7
Ima kdo kaj izkušenj z temi kroglami: Ares Bullets 40 (401) 11,7g / 180gr FPBB?

(12-03-2024, 22:21)mojster Napisal: Na zalogi imamo tudi strelivo Hornady 10mm AUTO 175gr FlexLock Critical Duty

Vido ja hvala ampak je nižji muzzle energy

(12-03-2024, 14:29)bobomajstr Napisal:
(12-03-2024, 14:17)Glock20 Napisal:
(11-03-2024, 23:57)Prfarc Napisal: Jaz sem dobil Federal Trophy Bonded 180gr s cca 650 ft-lb oz. 880 J. Enak je tudi Hornady XTP, močnejšega pa nisem našel. Mogoče vprašaj trgovce za posebno naročilo ali pa napolni sam. :)

Zgleda da bo res treba tečaj delat

Pozdravljen,

Tudi tečaj in izpit za polnjenje streliva nič ne pomaga, če ne moreš priti do kvalitetnih "lovskih" krogel. V Sloveniji si lahko srečen, če najdeš Hornady XTP krogle (pa še te so običajno samo 180gr) pa tudi drugje v EU ni kaj dosti bolje. Če pa že imajo drugje v EU ti ne zaradi neke ovire oziroma dogovora z ZDA ne pošljejo v Slovenijo.

Ares Bullets 40 (401) 11,7g / 180gr FPBB
Kaj pa kaj takega?
Odgovori
#8
Lovska krogla je zakonsko tudi gola svinčenka.
To se preprosto ulije  namaže in kalibrira doma.

Ker pa ravno vsak tega ne obvlada čeprav je simpl vam LOS nudi 180 gre
krogle, ki so povrh vsega še pobakrene da ne kadijo in pacajo cevi.

Poceni in zadostuje še kako je učinkovita sploh če jo mal hitreje poženeš.
Ampak vi kar kupujte zveneča imena krogel.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#9
Lovska krogla za kratkocevno orožje naj bi imela raven ploščat vrh in se naj ne bi deformirala, raven vrh in to da se ne deformira omogoča globoko prodornost in veliko učinkovitost “odrivanja” in poškodb - to je za veliko težko divjad in samoobrambo ko kot strela ni idealen.

Oplascena krogla je običajno krogla z močnim ploščkom (omejuje deformacijo) če pa ima HP pa je odpiranje kontrolirano teza pa nekaj večja kot običajno. (Primer 300grs 44 mag XTP).

Za milostni strel je dovolj skoraj vse, razen če je cilj trda glava divjega prasica. Za samoobrambo svetujem pravo težjo lovsko kroglo ali solid z FP.

Svincenke - zlahka se ulije trda, mehka, deformacija z FP a ali HP, naš MiHec izdeluje najboljše kalupe za ulivanje krogel na svetu, top je pri HP kalupih. S tem kalupom lahko narediš tako FP kot HP.

Fantje če kupite kalup (MP Molds) (glej dol) vam zrihtam mojstra ki vam bo to ulil zastonj, izberi zlitino sam, prasno barvane (polyester coating).
Solid ma 200grs na zalogi. HP ma samo lahke na zalogi.

https://www.mp-molds.com/product/mp-402-...-aluminum/

https://www.mp-molds.com/product/mp-402-...rrency=EUR

pa kupite sizer Lee
.401”

https://www.proarmis.si/reloading-ponovn...ng-kit-401

Pa prasno barvane svinčenke se ne kadijo, ne mažejo ipd. Priča za djecu od tistih ki ne vedo kaj ne polyerster coating (Google Federal Syntech).

[Image: e931486bade4f5ae4d54f747760e29ca.jpg]
[Image: 2965114372239c09b95885428743a33a.jpg]
[Image: d369a029df6b43d929d729bced7238d5.jpg]
[Image: 725b9c0300b3eb01bf837d40a80e6e31.jpg]
Taka dva sta 44 iz štora izkopana
Odgovori
#10
(15-03-2024, 14:18)jabolko Napisal: Lovska krogla je zakonsko tudi gola svinčenka.
To se preprosto ulije  namaže in kalibrira doma.

Ker pa ravno vsak tega ne obvlada čeprav je simpl vam LOS nudi 180 gre
krogle, ki so povrh vsega še pobakrene da ne kadijo in pacajo cevi.

Poceni in zadostuje še kako je učinkovita sploh če jo mal hitreje poženeš.
Ampak vi kar kupujte zveneča imena krogel.

kaj pa če ljudje želijo pravo lovsko kroglo, kot jo omenja gamsek, in niti ne polnijo sami?

za take pa jabolko nima posluha... Not
Odgovori
#11
To reši pol Gamsarija a nisi prebral... Drool
Odgovori
#12
https://ammunitionexport.com/sl/izdelek/...200-grain/

Ima kdo mogoče kaj izkušenj z to stranjo? Je sploh legit al je kaki nateg?
Odgovori
#13
Nateg.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#14
Eden bolj očitnih nategov.
Se niti ne trudijo izgledat "legit"...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)