Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako dejansko kupiti strelivo
(18-09-2019, 19:46)ales1a Napisal: od kdaj je omejitev 3000?

kje je kdo omenil omejitev Whistle

(18-09-2019, 20:35)kar98 Napisal:
  Da se načeloma tudi do 5000 kosov letno samo mora referent podati neko vlogo itd,če pa postreliš več kot toliko boš pa verjetno šel na Orožni list in reloading ,kajneda

dovoljenje za nakup streliva traja pol leta ... če prej popokaš, greš prej iskat ... na UE Ljubljana se zaprosi za po 5000 kosov in pol spet po 5000 kosov .. za tistega, ki ne trenira redno in veliko, je to dovolj ... pa še poceni ni, da popokaš 10.000 kosov letno za amatersko in ljubiteljsko strelanje.
Odgovori
(18-09-2019, 20:35)kar98 Napisal:
  Da se načeloma tudi do 5000 kosov letno samo mora referent podati neko vlogo itd,če pa postreliš več kot toliko boš pa verjetno šel na Orožni list in reloading ,kajneda

Kako vlogo, referent??? Kaj te ma on s tem?
Ti, kot prositelj orozne listine - nabavno dovoljenje za nakup streliva, lahko zaprosis za 100.000+ kos. Referent ti lahko samo odobri. Imas 6 mesecev da kupis strelivo. Koliko bos kupil je pa stvar tvoje denarnice. 
Ni cudno, da smo kjer smo pa se bolj v drek tonemo. :( :(
Odgovori
Za vse, ki se čudijo in sprašujejo ljudi, če so sedeli na ušesih na tečaju - ne, niso. Če niste na tečaju ravno brali skupaj z inštruktorjem zakona in pravilnika od začetka do konca, je to absurdno vprašanje. Na mojem tečaju tega, kar OP sprašuje, ni izrecno povedal nihče. Šli smo čez osnove zakonodaje (več se v tistih par urah ne da, sploh glede na to, da je še prva pomoč, kazenski zakonik in teorija o orožju), sicer pa se je pričakovalo, da bomo prebrali zakon in pravilnik. Torej je kvečjemu krivda strelca, da si ni petkrat prebral ZOro in pravilnika (ker pri enem ali dveh branjih lahko kaj hitro marsikaj zgrešiš), ne pa da je spal na tečaju.
Odgovori
Referent hahahhahaha ja eni referenti res mislijo da oni odlocajo
Odgovori
(19-09-2019, 07:24)Sherman Napisal: Za vse, ki se čudijo in sprašujejo ljudi, če so sedeli na ušesih na tečaju - ne, niso. Če niste na tečaju ravno brali skupaj z inštruktorjem zakona in pravilnika od začetka do konca, je to absurdno vprašanje. Na mojem tečaju tega, kar OP sprašuje, ni izrecno povedal nihče. Šli smo čez osnove zakonodaje (več se v tistih par urah ne da, sploh glede na to, da je še prva pomoč, kazenski zakonik in teorija o orožju), sicer pa se je pričakovalo, da bomo prebrali zakon in pravilnik. Torej je kvečjemu krivda strelca, da si ni petkrat prebral ZOro in pravilnika (ker pri enem ali dveh branjih lahko kaj hitro marsikaj zgrešiš), ne pa da je spal na tečaju.

Nam je pa recimo zelo podroobno razlozil bistvene zadeve. Posebej poudaril kaj je pomembno.
Moram poudaril da je bil tecaj res dober in zelo zanimiv, meni vsaj.
Kot popolnemu novincu, kar se tice orozja, bi si edino zelel vec rokovanja z razlicnimi vrstami le-tega.
Ali recimo nekaj podobnega kot je suho streljanje z mantisom ne pa da mi dajo 5 ali 10 strelov...
Bilo je vsekakor zanimivo in tudi zabavno.
Odgovori
(19-09-2019, 07:24)Sherman Napisal: Za vse, ki se čudijo in sprašujejo ljudi, če so sedeli na ušesih na tečaju - ne, niso. Če niste na tečaju ravno brali skupaj z inštruktorjem zakona in pravilnika od začetka do konca, je to absurdno vprašanje. Na mojem tečaju tega, kar OP sprašuje, ni izrecno povedal nihče. Šli smo čez osnove zakonodaje (več se v tistih par urah ne da, sploh glede na to, da je še prva pomoč, kazenski zakonik in teorija o orožju), sicer pa se je pričakovalo, da bomo prebrali zakon in pravilnik. Torej je kvečjemu krivda strelca, da si ni petkrat prebral ZOro in pravilnika (ker pri enem ali dveh branjih lahko kaj hitro marsikaj zgrešiš), ne pa da je spal na tečaju.

Daj no,
Tega v Zoro ne boš našel zapisanega in, če ti že predavatelj ni obrazložil na tečaju preizkusa znanja o ravnanju z orožjem (v kar močno dvomim) kaj sploh potrebuješ za kasnejše samostojno nabavo streliva ti pa na takšno vprašanje na UE ob vpisu orožja v DP zagotovo bo.
Menda se boš sam vprašal s čem bom pa polnil ta svoj kos, razen, če nameravaš vso strelivo kupovat na strelišču in točno toliko postreljat, ker v nasprotnem se streliva ne sme odnašat iz strelišča kljub DP listini.
Je pa nujno, da si vsak strelec z listino prebere vsaj trenutno veljaven zakon o orožju
https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1

LP
Odgovori
(19-09-2019, 09:45)Zlatgol Napisal:

Daj no,
Tega v Zoro ne boš našel zapisanega in, če ti že predavatelj ni obrazložil na tečaju preizkusa znanja o ravnanju z orožjem (v kar močno dvomim) kaj sploh potrebuješ za kasnejše samostojno nabavo streliva ti pa na takšno vprašanje na UE ob vpisu orožja v DP zagotovo bo.
Menda se boš sam vprašal s čem bom pa polnil ta svoj kos, razen, če nameravaš vso strelivo kupovat na strelišču in točno toliko postreljat, ker v nasprotnem se streliva ne sme odnašat iz strelišča kljub DP listini.
Je pa nujno, da si vsak strelec z listino prebere vsaj trenutno veljaven zakon o orožju
https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1

LP
Tega v Zoro ne boš našel zapisanega ?
 Tako je pravilno..tiskarski škrat :o)
LP
Odgovori
Kako ne? V ZOro in v pripadajočem pravilniku piše. Še celo v tej temi so objavili relevanten člen.

Vidim pa, da vas je precej imelo podrobnejše predavanje. Mi smo očitno kako stvar šli preveč površno čez, tako da sem potem natančnejše podatke (ali pa vsaj v bolj razumljivi obliki) dobil večinoma od starejših strelcev.

Kakorkoli, zaradi te teme bom šel spet pozorno brat ZOro in pravilnik  Papers
Odgovori
(19-09-2019, 11:52)Sherman Napisal: Kako ne? V ZOro in v pripadajočem pravilniku piše. Še celo v tej temi so objavili relevanten člen.

Vidim pa, da vas je precej imelo podrobnejše predavanje. Mi smo očitno kako stvar šli preveč površno čez, tako da sem potem natančnejše podatke (ali pa vsaj v bolj razumljivi obliki) dobil večinoma od starejših strelcev.

Kakorkoli, zaradi te teme bom šel spet pozorno brat ZOro in pravilnik  Papers

Tako ja, v pravilniku, ki ga je prilepil Marko je zapisano.
Ja, naš takratni tečaj je bil precej temeljit, res je da je že kar nekaj let minilo od takrat in tudi kandidatov je bilo bistveno manj.
Dokler ne pride nov Zoro in pravilnik je res dobro, če se ga prelista, je kot "sveto pismo" za strelce.
Novega bomo pa itaq spet "prelizali na novo"
Cool
LP
Odgovori
(19-09-2019, 12:29)Zlatgol Napisal: ...
Cool
LP

Bo najboljse it na tecaj... saj izpita nam ne bo treba delat (lahko upamo), za nove finte pobrat pa bo ;)
Odgovori
(19-09-2019, 12:31)MarkB Napisal:
(19-09-2019, 12:29)Zlatgol Napisal: ...
Cool
LP

Bo najboljse it na tecaj... saj izpita nam ne bo treba delat (lahko upamo), za nove finte pobrat pa bo ;)

Ja, res je, mene je recimo to vedno zanimalo, celo kak tečaj z meni zanimivo temo sem šel tako poslušat iz "ozadja" z dogovorom predavatelja.
Koristno in zanimivo.
LP
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)