Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrambni dan in streljanje s papovkami
https://www.lokalno.si/2019/09/19/225388...omoljubja/
Odgovori
Bravo ,tako se dela !!
Odgovori
Kapo dol lep dogodek!
Odgovori
Lepo.
Ce jih lahko izobrazujemo za sex, droge jih lahko tudi za orozje. Podpiram.
Ne pa da so potem zafrustrirani orozofobiki.
Odgovori
Po moje z lulčkom več narediš za domoljubje kot s papovko.
Odgovori
Podpiram ... v letih 1980-83 smo imeli v srednji šoli predmet, ne ve točno kako se je imenoval .. obramba ali neki tazga, kjer smo spoznavali osnove in dele orožja, princip delovanja in tudi streljat smo šli ...

V sedanji svobodni Sloveniji imajo razne druge predmete, vrtnarstvo, kozmetika itd ...no ja .. tudi to pride prav za puzanje in maskiranje, ampak vseeno bi lahko imeli kakšen domovinski predmet z osnovami samoobrambe in zaščite ter se kaj poučili o orožju in delovanju le-tega.
Odgovori
Thumbs Up 
a tile dijaki mi zasedajo termine...  Bow

v teh koncih še imajo strelstvo nekako razvito na OŠ ravneh
Odgovori
TSLO: Temelji splošne ljudske obrambe (1976-80).
Učil nas je en rezervni vojaški oficir (sicer tudi profesor telovadbo), razstavljali M48, pa "čebelce"... streljali z M48.
Organiziral je tudi strelski krožek (zračna puška, pohodništvo s kompasom itd), kar v učilnici smo streljali

Še na faksu je bil TSLO1 in 2.
(prvi in drugi semester, se mi zdi, če se prav spomnim, je bil nek upokojeni polkovnik kot izredni profesor ali nekaj takega).
Odgovori
(20-09-2019, 08:40)maus Napisal: Podpiram ... v letih 1980-83 smo imeli v srednji šoli predmet, ne ve točno kako se je imenoval .. obramba ali neki tazga, kjer smo spoznavali osnove in dele orožja, princip delovanja in tudi streljat smo šli ...

V sedanji svobodni Sloveniji imajo razne druge predmete, vrtnarstvo, kozmetika itd ...no ja .. tudi to pride prav za puzanje in maskiranje, ampak vseeno bi lahko imeli kakšen domovinski predmet z osnovami samoobrambe in zaščite ter se kaj poučili o orožju in delovanju le-tega.

Obramba in zaščita, streljat so nas pa peljali na dolenjko, sošolke so imele potpludbe na ramenih... :)
Odgovori
...tudi v našem 4.razredu gimnazije v Nm je nekaj sošolk imelo podplutbe od M48, ker se jim ni dalo dopovedat, naj kopito fajn stisnejo k sebi.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(20-09-2019, 08:40)maus Napisal: Podpiram ... v letih 1980-83 smo imeli v srednji šoli predmet, ne ve točno kako se je imenoval .. obramba ali neki tazga, kjer smo spoznavali osnove in dele orožja, princip delovanja in tudi streljat smo šli ...
Ime je bil Obramba in zaščita. Sem učil. To je bil najbolj opremljen kabinet na šoli.
Odgovori
Še pomnite tovariši?

Lep pozdrav, Marko

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)