Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ .22lr 455 ali 457 ali 512 ?
#81
Dobr si, ni kaj :) Kudos
btw, tudi jaz sem začetnik, streljam približno eno leto in pol, tko da, no respect needed :)
Pozabi na 'far' zero, tisto s close zero je bil joke.
Zero je razdalja na katero nastreliš daljnogled (POI in POW sta v isti točki. To je pomemben podatke (razdalja na kateri narediš nulo oz nastreliš daljnogled). Klike naprej ti sporoči balistični kalkulator (oz ti jih izračuna). Kako natačno je odvisno od preciznosti vnosa vhodnih podatkov.

Kar se tiče višine daljnogleda... Tu se gre za osebo preferenco (oz za višje mounte pri tistih ki streljajo na ekstremno dolge razdalje - a ti morajo biti tako visoki zaradi samega naklona). Dvomim, da želiš imeti stegnjen vrat kot žirafa ko gledaš skozi daljnogled zato da boš imel dva klika manj ;)

btw, I just wonder what are your bar tactics for approaching a women :)
Odgovori
#82
(20-10-2019, 15:54)CargoX.io Napisal: btw, I just wonder what are your bar tactics for approaching a women :)
 .. I approach her, asking her by her name ;
Carmen, she replies
Well that's interesting, does it have a meaning, I ask ;
...I like Cars and I like Men, and what might your name be ?
ghghhhh .... Beerfuck
Odgovori
#83
še eno vprašanje glede repetirke .22lr in scopa. Danes sem bil v Tarči v Lj., ker tam nekaj kupujem in je imel ravno eno .22 puško na stojalu. Na prošnjo mi je dal en fi 50 mm scope nad puško, pa mi je izgledalo kot slon na kolesu :)
Ali ima kdo tako kombinacijo gor ? Potem mi je dal še eno 44-ko pa je izgledalo bolj ''normalno''.
Možne izbire zame so :
5-20x50 FFP ali
4-18x44 FFP
Kaj pravite znalci ?
Odgovori
#84
jst bi tko na uč rekel 44mm, ker boš streljal vedno v solidnih svetlobnih pogojih, ampak nisem ziher ker je tu verjetno govora o ceneni optiki in ne vem kako bo vse to izpadlo napram 50mm.

mr.T ima na težkem in dolgem anschuetzu 56mm tubo. si morš mislit kako je to fino na barikadah prestavljat Smile
Odgovori
#85
Optik trade ima precej večjo izbiro , velikost objektiva res nibila nikoli problem. JE čisto vseno ali je 44 ali 56
Odgovori
#86
Bigger is better!!
Odgovori
#87
(24-10-2019, 16:54)Marks Napisal: mr.T ima na težkem in dolgem anschuetzu 56mm tubo. si morš mislit kako je to fino na barikadah prestavljat Smile

Kristian ima na težkem in dolgem anschutzu 50mm tubo. Se da čisto fajn prestavljat na barikadi, oziroma dovolj lahko za zmago na tekmi...
Odgovori
#88
no, vidim, da niste proti 50-ki. Sem raje vprašal, kot pa da bi na Dolenjki pa kasneje na PP22 ''plenice kazal''.
Izgleda pa res kot slon na specialki.
Odgovori
#89
Poglej... na tekmi ponavadi ne dobiš točke za lep izgled in umetniški vtis. Za PP je z mojega vidika pomembna samo konsistenca klikov - tudi če laže, da le zmeraj laže enako. Takrat boš pač prilagodil kalkulacijo na realno stanje. Druga stvar - križec. ČE je križec dovolj uporaben, se da celo PP22 tekmo odstreliti brez enega klika na tureti. Tako ti je vseeno koliko kliki lažejo (in pazi, lažejo čisto vsi, razlika je samo koliko) in ne izgubljaš dragocenega časa - da o možnosti vrtenja kupole v napašno smer niti ne začenjam.
Na moji puški je Vortex GII PST. Lahko ga le toplo priporočam...
Odgovori
#90
(24-10-2019, 18:41)Kristian Napisal: Poglej... na tekmi ponavadi ne dobiš točke za lep izgled in umetniški vtis.

Brez skbi dobiš extra točke za tako herojstvo 


Odgovori
#91
heroj, ki odstreli tekmo v Borat-kiniju si zasluži Tinčkov pokal :)
Odgovori
#92
He he osebno ga prinesem + še jurja LOS krogel  Dance
Odgovori
#93
...ah, ne morem se odločit kaj naj dam na CZ 457 za PP22 :
3-18x50 FFP
ali
4-24x50 FFP
razmišljam, 24 itak lahko odprem na 18, tistih 6x viška pa če kdaj prav pride ?
Odgovori
#94
Za PP22 je 18x dovolj, res pa je da lahko 24 zmeraj odvrtis na 18, 18 pa ne mores na 24...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#95
24×; imho.
za natančno bo bolje, ker ne boš samo na PP22 ker ni tako natrpan urnik. spodnja 4× namesto 3× pa se mi zdi da ne bo igrala nobene vloge...
Odgovori
#96
ok, hvala, potem bo 24x
Odgovori
#97
(04-10-2019, 09:45)gg Napisal: Pa na sraufe tut.
sem malo preštudiral in tule je dobro povedano o ''šraufih'' in ''freefloat-u'' za 22lr :


https://www.youtube.com/watch?v=1fhIQmEL...e=youtu.be
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)