Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spet o slovenski NRA
#21
Hehe kk vas je fajn brat :) Mislim, da je Mato zadel jedro problema u nulo.
Odgovori
#22
se pravi je vse v kurcu..
Moons out, goons out!
Odgovori
#23
(02-10-2019, 13:37)deadbeef Napisal: Kako je zdaj struktura urejena katere zveze obstjajo? a morajo biti društva člani kakšne zveze? vrjetno da lahko v njej tekmujejo?

pa definitvno bi morali trgovci bit člani te organizacije.. kajti oni služijo od prodaje orožja, streliva in je njim tudi v interesu, da prodajo čim več, da je čim več strelcev.. pa da ni zakonodaja stroga..
Bravo! Končno nekdo, ki je omenil tudi trgovce, ki imajo od tega našega hobija največ. Redno spremljam tudi kaj se dogaja v sosednjih državah in lahko samo pohvalim te trgovce koliko so se trudili v času sprejemanja novega zakona o orožju. Zakaj? Ker jim ni vseeno kaj in koliko bodo prodajali jutri, ker je v veliki meri to njihov edini zaslužek. Pri nas pa slišiš izjave v stilu bomo pač prodajali kar bo dovoljeno. Ampak v kolikor bodo šle zadeve v taki smeri kot sedaj bo dovoljenega vedno manj, pogoji vedno bolj nerealni in posledično bo vedno manj ljudi, ki se jim bo dalo s tem ubadati. No pa se spomnimo malo koliko trgovin z orožjem pa smo imeli v prejšnjem sistemu in koliko malih podjetij je lahko tedaj živelo od tega...
Odgovori
#24
Tocno to eni ne zastopjo... ostrejsi zakoni, manj strelcev, manj trgovcov, drazje cene, manj strelisc etc... zakon ce bojo se bolj zaostrovali slabse bo in ne bolse.

(01-10-2019, 13:08)Mato Napisal:
Citat:No, Mato, vse možnosti maš, da ustanoviš tako zvezo ali organizacijo. Ostalo pa nabijaš kar nekaj v tri krasne.


Vse to že imamo in se stvari izvajajo in delajo tako, da če ne drugega vsaj v tem konkretnem primeru vsaj jaz ne nabijam v tri krasne kot recimo ti v vsaki temi...

DeadBeef: Morda si malce prezelen na tej sceni ampak "organizacija" ni nič ampak je članstvo tisto, ki organizacijo omogoča (podobno kot volilno telo oblast in posredno vlado) in pri nas se je izkazalo, da se povsod kjer je prisotnih vsaj par ljudi pojavi kreg in neko vrtičkarstvo. Če v ta mix dodaš še občutek, da "ker dam solde lahko pričakujem da bo vse kot sem si jaz zamislil drugače bom vpil do neba" je kristalno jasno, da neke večje organizacije ne more biti. 


Moram pa priznati, da bodo te prihajajoče spremembe s strani MNZ dokaj dobrodošle za red na tem področju in prisilile ljudi v sodelovanje. MNZ bo očitno šel v pretiravanje in bo stvari otežil do te mere, da bo večinoma skoraj vse kar ni res na nivoju odpadlo in bo imelo za posledico konsolidacijo društev in zvez in skozi prisilo oblasti bomo pač prišli do neke bolj resne strukture.

no to kar ti pises je scanje v lastno skledo.
Moons out, goons out!
Odgovori
#25
Pa saj jim je to cilj. Tako zasolit zadeve, da bodo ljudje obupali.
Nekako v tem stilu:
https://www.youtube.com/watch?v=Db0Y4qIZ4PA
od 3:10 dalje
Odgovori
#26
(02-10-2019, 13:32)maus Napisal: Lahko bi dal za primerjavo Zvezo motoklubov Slovenije ... sicer ne vem točno kako se financirajo, ampak se klubi med seboj marsikaj zmenijo, organizirajo kakšno akciji, kot je na primer postavljanje dvojnih ograj, parkirni prostori za motoriste in še kaj bi se našlo ... predvsem se zmenijo, kdaj bo kdo imel moto zbor, da se ne bi med seboj prekrivali.

Tako bi se lahko vsa strelska društva združila v kakšno zvezo... se dogovorili za termine tekmovanj itd itd .. nimam zdele idej ampak v to smer bi bilo smiselno premišljevat.

sicer pa... če se prijatli med seboj ne morjo zment niti to, kam bi šli na pijačo, je najbolje, da gre vsak po svoje

Moje mišljenje o tem sem podal ... mogoče je butasta, ampak iz 100 idej in mnenj, ni hudič, da bo kaj koristnega ven prišlo.
Točn tko,
živjo Maus, tuki Hornet9 iz Motosveta. Z mojo sva mopede prodala. Zdaj bova streljala - je manj nevarno :)
Odgovori
#27
Moto klubi japajade ,tolk so organizirani da imajo zdaj ene 3 izpite pa nekaj let vmes predno lahko dobijo vozniško za 'motor' .
Ta trenutek bistveno hitreje prideš do izpita za letalo kot za motor. Je pa res ,da grobove in invalidske vozičke polnejo najuspešneje.
Odgovori
#28
(02-10-2019, 19:24)mr.T Napisal: Moto klubi japajade ,tolk so organizirani da imajo zdaj ene 3 izpite pa nekaj let vmes predno lahko dobijo vozniško za 'motor' .
Ta trenutek bistveno hitreje prideš do izpita za letalo kot za motor. Je pa res ,da grobove in invalidske vozičke polnejo najuspešneje.
po mojih neuradnih podatkih je več planincev umrlo v Sloveniji kot motoristov in ja ... motorizem je bolj nevaren kot strelstvo ... oboje počnem in lahko objektivno sodim  Razz

Po moji laični oceni, so motoklubi bolj organizirani kot strelci in organizirajo tudi dobrodelne prireditve, na katerih tudi sam, posredno ali neposredno, sodelujem... da ne bo pomote, če bodo strelci organizirali kako dobrodelno prireditev, bom sigurno zraven s prispevkom

(02-10-2019, 18:30)JureD Napisal:
(02-10-2019, 13:32)maus Napisal: Lahko bi dal za primerjavo Zvezo motoklubov Slovenije ... sicer ne vem točno kako se financirajo, ampak se klubi med seboj marsikaj zmenijo, organizirajo kakšno akciji, kot je na primer postavljanje dvojnih ograj, parkirni prostori za motoriste in še kaj bi se našlo ... predvsem se zmenijo, kdaj bo kdo imel moto zbor, da se ne bi med seboj prekrivali.

Tako bi se lahko vsa strelska društva združila v kakšno zvezo... se dogovorili za termine tekmovanj itd itd .. nimam zdele idej ampak v to smer bi bilo smiselno premišljevat.

sicer pa... če se prijatli med seboj ne morjo zment niti to, kam bi šli na pijačo, je najbolje, da gre vsak po svoje

Moje mišljenje o tem sem podal ... mogoče je butasta, ampak iz 100 idej in mnenj, ni hudič, da bo kaj koristnega ven prišlo.
Točn tko,
živjo Maus, tuki Hornet9 iz Motosveta. Z mojo sva mopede prodala. Zdaj bova streljala - je manj nevarno :)
hehehe .. sem ravno na to temo nekaj napisal Dumb
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#29
Hehe, moto klubi so pa res tok bol organizirani, da hočjo sam v tujini trenirat in tekmovat, ker je pri nas na naših dirkališčih preveč oprijemjljiv asfalt ...

Odgovori
#30
Dokler nam bodo vladali nesposobni in omejevali lastnike registriranega orozja, dokler se bo drzava bala lastnih drzavljanov in bolje poskrbela za tujce smo v riti in do takrat bo slo vse v maloro. :(
Odgovori
#31
Naj ti popravim text:

Dokler bomo sposobni (tako ali drugače) dopuščali vladanje nesposobnih in dokler bomo dopuščali, da nam omejujejo pravice in dokler se vladajoči ne bodo bali državljanov in dokler ne bodo začeli skrbet za lasten narod bo šlo vse v maloro....

Odgovori
#32
Brez neke organizacije, ne bo nič ... posameznik ne stori nič ... edin jokcamo lahko tukaj kok nam je hudo in kdo vse nas jebe u glavo

Ko sem dal primer neke zveze, se je kar nekaj forumašev našlo, da so to zvezo spluvali ničesar pa prispevali - vsaj predlog, za zvezo strelcev... mogoče bi se porodilo kaj koristnega ....

klasično ... tudi sam berem in se nasmiham in vas je lepo brati ....

nadaljujem po malci
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#33
;) Dejstva so dejstva.
Odgovori
#34
Ja organizacijo rabmo absolutno... sam kva ko so vsi skregani med sabo nekateri si želijo še strožjih zakonov, da bo samo elita slovenskega strelstva lahko posegala po pol-avtomatih..
pač kot sem rekel ščijejo v lastno skledo.. organizacija pa bi mogla povezati VSE: trgovce, zveze, društva, strelce.. in zastopati VSE in VSI bi morali prispevat za njeno delovanje idino to je način, da se kaj doseže... če bo pa scena tako fragmatirana kot je zdej, da vsak brca žogo v svojo stran pa ne bo nič in bo sam slabš.

pa sej bi moralo biti trgovcem, zvezam, društvom, civilnim streliščem v interesu, da se scena razvija... in da zadej stoji močna organizacija, ki jih ščiti in brani v različnih zadevah.
Moons out, goons out!
Odgovori
#35
Predvsem kar vidim je jokcanje tistih, ki streljajo ali na skrivaj po raznoraznih "luknjah" in ker so izkoristili obstoječo zakonodajo, da so si pridobili orožje jih sedaj boli, ker bodo ali brez ali na posestnem ali pa bodo morali "iz svojih lukenj".

Dosti teh jokic pa tudi ni pripravljenih nič narediti (če bi bi že sedaj se udeleževali "nelukenjskih dogodkov") in še več so kompletno nesposobni za bilo kaj drugega kot postanje jokavih prispevkov o neki baje hudi krivici, ki se jim dogaja, ker se en drug ne bori za njih.



PS: Kar je pa od vsega najhuje je dosti njih mnenja, da družba brez nadzora nad orožjem sploh ne sme bit in da so koncepti kot jih udejanjata 1 in 2 amandma Ustave ZDA nekaj povsem kavbojskega...
Odgovori
#36
(03-10-2019, 11:16)deadbeef Napisal: Ja organizacijo rabmo absolutno... sam kva ko so vsi skregani med sabo nekateri si želijo še strožjih zakonov, da bo samo elita slovenskega strelstva lahko posegala po pol-avtomatih..
pač kot sem rekel ščijejo v lastno skledo.. organizacija pa bi mogla povezati VSE: trgovce, zveze, društva, strelce.. in zastopati VSE in VSI bi morali prispevat za njeno delovanje idino to je način, da se kaj doseže... če bo pa scena tako fragmatirana kot je zdej, da vsak brca žogo v svojo stran pa ne bo nič in bo sam slabš.

pa sej bi moralo biti trgovcem, zvezam, društvom, civilnim streliščem v interesu, da se scena razvija... in da zadej stoji močna organizacija, ki jih ščiti in brani v različnih zadevah.

Ne vem o kakšni eliti ti pišeš, vsem strelcem na tem nivoju je to hobi in ne olimpijske igre, res pa je, da nas veliko premalo hodi na tekmovanja - pa to na kakršnem koli nivoju.
Predvsem to razumem (posebej, če pogledam naraščujoče število tečajev v zadnjih letih za pridobitev listine) saj velika večina želi pač kos imet doma saj se boji "kar prileze čez žico" in je veselje
do tega športa pač nekje v ozadju ali ga pa sploh ni.  In posledično je to kar je....

Prevzami pobudo in ustanovi takšno organizacijo, takole pisat, kaj bi moral kdo povezat...glej še policija ima dva sindikata saj se ne morjo zmenit med seboj, kaj šele tak hoby, ki je trn v peti večino državljanom ter vladajočemu kadru.

(03-10-2019, 11:36)Mato Napisal: Predvsem kar vidim je jokcanje tistih, ki streljajo ali na skrivaj po raznoraznih "luknjah" in ker so izkoristili obstoječo zakonodajo, da so si pridobili orožje jih sedaj boli, ker bodo ali brez ali na posestnem ali pa bodo morali "iz svojih lukenj".

Dosti teh jokic pa tudi ni pripravljenih nič narediti (če bi bi že sedaj se udeleževali "nelukenjskih dogodkov") in še več so kompletno nesposobni za bilo kaj drugega kot postanje jokavih prispevkov o neki baje hudi krivici, ki se jim dogaja, ker se en drug ne bori za njih.



PS: Kar je pa od vsega najhuje je dosti njih mnenja, da družba brez nadzora nad orožjem sploh ne sme bit in da so koncepti kot jih udejanjata 1 in 2 amandma Ustave ZDA nekaj povsem kavbojskega...

Mato me je prehitel, točno to..
Clap
Odgovori
#37
Tisti, ki so si pridobili orožje in z njim ne počnejo nič je to njihova stvar. Jaz bi prispevek za to organizacijo vključil v članarino za strelska društva za "športne" strelce, društva pa bi naprej ta del članarine dala v to organizacijo ala NRA. V kolikor ne plačuješ članarine nisi več član strelskega društva, strelsko društvo javi to na UE in te lepo pozovejo, da prineseš nazaj, vsaj tako bi moralo biti v teoriji. V organizacijo bi blo treba vključit še trgovce, strelišča, LZS, razne strelske zveze etc.. kot sem rekel VSE. Tako da bi organizacija imela dovolj sredstev za svoje delovanje, ne bi bila pa samo organizacija za zaščito, lobiranje etc.. ampak tudi promocijo športnega streljanja, lova etc...
Moons out, goons out!
Odgovori
#38
Ali jaz to opažam nestrpnost do ljubiteljskih strelcev  Eek

Aja .. edino tahudi strelci so kompetentni o tem razpravljat ... ok ....  Dumb

Po mojih izkušnjah, so tisti, ki so se pred letom 91 udeleževali raznih streljanj in tekmovanj, kar nekako izgubili in jih nisem opazil ... nekaj jih je imelo nujno službeno pot v Avstrijo in Italijo.

Jaz lahko hodim in se udeležujem streljanj tudi brez OL, DP in ostalih kratic preko ZSČ, ZVVS in še nekaj kratic.

da ne bo kaj narobe razumljeno... forum je za izmenjavo mnenj, stališč in podobno .. ne pa merjenje kdo ima daljšega, ker sigurno zmagam  Dumb
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#39
Streljal bom,ko se mi vzdigne...Jaz sem zakonsko izpolnil vse pogoje placal vse davke in clanarine, kupil svoj kos orozja, kupil svoje strelivo,natankal avto da pridem do strelisca... Povrh vsega pa sem imel se cas, da ustvarim veliko druzino s tremi otroci. Tako da ne bluzit pa normirat udelezevanje na raznobraznih strelskih aktivnostih in to naj velja predvsem za tiste frajercke,ki so priklopljeni se na mamicin joskec... L.p.
Odgovori
#40
Pa kaj ni jasno ne vem a ne gre v betico al kaj?

Sistem, ki ga večina dopušča in želi je tak, da sicer orožje lahko kupiš ampak moraš izkazati nek interes. Torej postulat "jaz bi imel samo orožje, ker mi je všeč" ne gre skozi, ker se je družba odločila da moraš imeti upravičen razlog.

- če želiš to spremeniti se politično in družbeno aktiviraj in zagovarjaj neko variacijo "neodtujljive pravice do samoobrambe po vzoru Magne carte oz. drugega amandmaja Ustave ZDA", če boš uspešen bo pač neka varianta "svoboden človek je oborožen človek" in ti ne bo nihče sikal če boš imel karkoli pač že boš imel in nosil/uporabljal kjerkoli že boš

Sistem kot sam vidiš se spreminja v smeri, da se omejuje privilegij lastništva in sicer glede na vrsto orožja in glede na aktivnosti, ki jih z orožjem lahko nekdo izvaja. O vzrokih zakaj je tu brezveze govoriti, ker večino njih pade pod prvo točko in prvo alinejo.

Zadeva je sledeča in realnost tudi. Če boš hotel imeti (in čedalje bolj ker dinamika bo šla po abecedi iz BCDŽLJ v A) boš moral izpolnjevati čedalje strožje pogoje in dokazovati državi, da nisi terorist ali pa prfuknenc k bo pobil pol vasi. Smradi na oblasti katere so tja postavili osebki iz prve alineje (kot vidiš aktivni na podlagi drugih interesov kot pa je strinjanje z lastništvom orožja) vsekakor s svojo aktivnostjo ne bodo nehali in bodo (zopet in znanih razlogov) naredili vse da bo abeceda vsebovala zgolj črko A in besedo NJET in da bo edini z Nagant ali pa Luger revolverjem/pištolo osebek v pravi uniformi.

Ker pa se (vsaj zaenkrat) še kolektivno pretvarjamo, da imamo vladavino ljudstva je seveda še čas, da se zadeve skozi prvo alinejo in športno udejstvovanje spremenijo. Če bi namesto 200 ljudi aktivno streljalo recimo 4000 bi bilo pokanja, hrupa in dogodkov povezanih z strelstvom (in tudi denarja posledično) bistveno več in bi politično in družbeno aktivni iz prve alineje, ki se s pokanjem hrupom ne strinjajo mnogo težje postavili svoje smrade na oblast...


Torej povedano na kratko -> prekleto dobro opažaš in ne ne gre za nestrpnost "per se" ampak ker so "ljubiteljski strelci" eden izmed osnovnih težav, da se strelstvo pri nas ne razmahne bolj in ravno ti "ljubiteljski strelci" najbolj neaktivni.

Skratka treba se bo brcnit v rit pa začet migat al pa pač ne boste prvo streljali z eno vrsto, nato z drugo nato z tretjo dokler na koncu nihče ne bo...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)