Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
,,Z dvigom stroškov bo država tudi zmanjšala število športnih strelcev ter lastnikov orožnih listin,,.Avtor:J.S.Archer.
Človek je napisal pravilno. A določeni ,,kvazi,, borci strelskih pravic nočejo videti realne situacije ker se bojijo,da jim pobere država še njihove kose orožja branjene do onemoglosti ter po ceni potopitve ostalih ne tako aktivnih strelcev. Sramota egoistična.
Odgovori
(27-10-2019, 17:23)J.S.Archer Napisal: Sam nimam časa za aktivno sodelovanje pri borbi z Slovenslo državno administracijo, če bi imeli v Sloveniji kot Američani NRA bi 100% bil član le te. Zakaj 10€ na mesec za nek provilegi ter možnost pravne pomoči, ko pride do pizdarije odtehta ta denar.Tisti, ki so napraskali skupaj za določen kos orožja ter papirje jim dodatni stroški predstavljajo težavo ter nevoljo kar je razumljivo. 
O tem nihče noče govoriti. Z dvigom stroškov bo država tudi zmanjšala število športnih strelcev ter lastnikov orožnih listin.
Isto velja za strelišča.

Glede časa bi tako lahko rekli tud vsi ostali ,ki se občasno ubadamo z 'aparatom' , sam pisarim zadeve in se udejstvujem, čeprav mi nobena zoro spremeba osebno ne spremeni ničesar ker polavtomatov že nekaj časa nimam.

Slovenski NRA smo razložl zakaj ni realen in to je samo izgovor za nič naredit.
Zmanjšalo se bo mogoče število imetnikov OL Šport ne pa športnih strelcev ,teh vemo koliko je.

Citat:stafordcic
Človek je napisal pravilno. A določeni ,,kvazi,, borci strelskih pravic nočejo videti realne situacije ker se bojijo,da jim pobere država še njihove kose orožja branjene do onemoglosti ter po ceni potopitve ostalih ne tako aktivnih strelcev. Sramota egoistična.

Ne vem kje kdo od nas kaj pridobi oz obdrži še manj pa da je kdo deloval ve smeri ,da se potopi neaktivne športne strelce .

Borba z 'represivnim apratom' ni nikoli enakovredna , misliš da samo nas čakajo  oz da je naša beseda zadnja, z zelo omejenimi resursi dosegamo maksimum , ' represivni aprat' pa vedno samovoljno dela po svoje  (zoro je bil nekajkrat popravljen iz strani 'neznanega' avtorja v zadnih 3 tednih) etc.

Trenutno se  lahko kaj odseže samo se preko poslancev a zato je treba kaj naredit , jaz imam v v prhodnih dneh po posredovanju kolega ,ki jih pozna sestanek z tremi ,koliko pa ti?
Odgovori
Jelincic se je zadnjic nekaj ven sili, ko se je slo za petarde... Mogoce bo pri ZORO tudi kaj glasen. Ce to njegovo ‘nerganje’ kaj pomaga pa ne vem.
Odgovori
(27-10-2019, 20:39)mr.T Napisal:
(27-10-2019, 17:23)J.S.Archer Napisal: Sam nimam časa za aktivno sodelovanje pri borbi z Slovenslo državno administracijo, če bi imeli v Sloveniji kot Američani NRA bi 100% bil član le te. Zakaj 10€ na mesec za nek provilegi ter možnost pravne pomoči, ko pride do pizdarije odtehta ta denar.Tisti, ki so napraskali skupaj za določen kos orožja ter papirje jim dodatni stroški predstavljajo težavo ter nevoljo kar je razumljivo. 
O tem nihče noče govoriti. Z dvigom stroškov bo država tudi zmanjšala število športnih strelcev ter lastnikov orožnih listin.
Isto velja za strelišča.

Glede časa bi tako lahko rekli tud vsi ostali ,ki se občasno ubadamo z 'aparatom' , sam pisarim zadeve in se udejstvujem, čeprav mi nobena zoro spremeba osebno ne spremeni ničesar ker polavtomatov že nekaj časa nimam.

Slovenski NRA smo razložl zakaj ni realen in to je samo izgovor za nič naredit.
Zmanjšalo se bo mogoče število imetnikov OL Šport ne pa športnih strelcev ,teh vemo koliko je.

Citat:stafordcic
Človek je napisal pravilno. A določeni ,,kvazi,, borci strelskih pravic nočejo videti realne situacije ker se bojijo,da jim pobere država še njihove kose orožja branjene do onemoglosti ter po ceni potopitve ostalih ne tako aktivnih strelcev. Sramota egoistična.

Ne vem kje kdo od nas kaj pridobi oz obdrži še manj pa da je kdo deloval ve smeri ,da se potopi neaktivne športne strelce .

Borba z 'represivnim apratom' ni nikoli enakovredna , misliš da samo nas čakajo  oz da je naša beseda zadnja, z zelo omejenimi resursi dosegamo maksimum , ' represivni aprat' pa vedno samovoljno dela po svoje  (zoro je bil nekajkrat popravljen iz strani 'neznanega' avtorja v zadnih 3 tednih) etc.

Trenutno se  lahko kaj odseže samo se preko poslancev a zato je treba kaj naredit , jaz imam v v prhodnih dneh po posredovanju kolega ,ki jih pozna sestanek z tremi ,koliko pa ti?
Bow Bow Bow Bow Bow

(27-10-2019, 21:23)MarkB Napisal: Jelincic se je zadnjic nekaj ven sili, ko se je slo za petarde... Mogoce bo pri ZORO tudi kaj glasen. Ce to njegovo ‘nerganje’ kaj pomaga pa ne vem.


Jelinčič ima že dost izkušenj z petardami. Šalo na stran, glede na to, da brez njega koalicija ne bi spravila skozi proračuna, bi lahko on kej pritisnil na vlado, samo dvomim, da bo... do sedaj se ni nič zjasnil.
Moons out, goons out!
Odgovori
https://m.facebook.com/story.php?story_f...4946748533
Odgovori
(27-10-2019, 17:34)dani_79 Napisal: Mi ti damo 10 eur vsak pa lahko naslednji teden ustanovis...
Kaj nisi prebral, da nimam časa? Halo?
A 10€ mesečno torej 120€ letno je premalo? 
A bomo dvignali mesečno članarino za novo zvezo na 20€? Kaj pa 30€? Ma ne 50€ bo glih prav, da si posamezniki na račun par najivcev polnijo žepe... Dumb
Odgovori
Tole ustanavljanje "slovenske NRA" počasi ratuje neokusna šala. To pri nas ne bo šlo. Razlog ni samo denar. Dejte raj mal vprašat sosede, k so sekretarji in podsekretarji in ministri na MNZ. Peljite jih na strelišče, pokosite jim travo, sprehodite jim psa, bodite slovenske gore listi, in mogoče se bo kaj spremenilo.
Odgovori
Na tej strani sta kar dve objavi kjer avtorja zapiseta da "nekateri branijo svoje kose na racun potopitve neativnih strelcev" in da " hocejo posamezniki zasluzit na racun naivcev z visoko clanarino (popolnoma fiktivne) zveze..."
Kljub temu da ura bije dvanajst kar se tice zakona si nekateri pac ne morejo pomagati... Na zalost to kaze pravo lice povprecnega slovenskega lastnika orozja (strelci pa medtem poskusajo resiti kar se resiti da...)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
Na konc dneva ko bo pa treba papir bodo pa te iste krote fehtale pri vseh znanih in nepoznanih kam se lahko včlanijo....
Odgovori
Da ne omenjam, da ob vpisu v drustvo obljubijo in podpisejo ama cisto vse, na koncu ga pa se na zbor clanov ne mores dobit. Ko se ga pa izkljuci zaradi neizpolnjevanja obveznosti pa jok, stok in advokat.
Odgovori
https://www.dnevnik.si/1042912259/sloven...dusilnikom

Pripombe na novelo zakona o orožju ima tudi poslanec SDS, ki bi rad streljal z dušilnikom

Predlog novele zakona o orožju, ki med prepovedane uvršča tudi nekatere različice polavtomatskega orožja, je naletel na številne predloge in pripombe. Še najbolj so ta trenutek zadovoljni lovci, manj pa športni strelci.
Moons out, goons out!
Odgovori
Na Dnevniku so očitno kar precej aktivni kar se tiče ZOro-ta.... očitno imajo malo več interesa, pa tudi več plačanih člankov imajo.
bom prebral, ko pridem domov.

Po mojem mnenju, bi morali tisti, ki se jim najbolj posega v pravice - predvsem trgovci z orožjem, imeti kakšen plačani članek v Dnevniku na temo ZOro ... če bi bil to moj kruh, bi se sigurno bolj močno vpletel v zadevo ....
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(28-10-2019, 09:13)deadbeef Napisal: https://www.dnevnik.si/1042912259/sloven...dusilnikom

Pripombe na novelo zakona o orožju ima tudi poslanec SDS, ki bi rad streljal z dušilnikom

Predlog novele zakona o orožju, ki med prepovedane uvršča tudi nekatere različice polavtomatskega orožja, je naletel na številne predloge in pripombe. Še najbolj so ta trenutek zadovoljni lovci, manj pa športni strelci.

Placljiv clanek :(
Odgovori
(28-10-2019, 09:50)maus Napisal: ...
Po mojem mnenju, bi morali tisti, ki se jim najbolj posega v pravice - predvsem trgovci z orožjem, imeti kakšen plačani članek v Dnevniku na temo ZOro ... če bi bil to moj kruh, bi se sigurno bolj močno vpletel v zadevo ....

Verjetno tudi oni ne vedno kako pristopit zadevi. Tako kot vecina ne. Bolj ali ne lahko samo cakas/mo. :(
V nasi drzavi so stvari bolj ali ne same semi namen. Dosti krat se ne ve kaj delata leva in desna roka - ponavadi to zves ko imas opravka z 'aparatom' :( Najebemo pa zmeraj posteni drzavljani.
Slovenija - raj za lopove in odvetnike. :(
Odgovori
Razen svetlih izjem naši trgovci še k svoji osnovni dejavnosti ne znajo pristopit....
Odgovori
Danes 28.10.2019 malo popravim komentar, ki sem ga vladi in MNZ že posredoval 11.5.2017. V komentarju jim bom janso še enkrat razložil, da ne dovolim, da me kdorkoli smatra za terorista, zločinca ali kriminalca zgolj zaradi tega, ker sem športni strelec. Seveda komedijanti v vladi mojega sporočila tako ali tako ne bodo razumeli, saj jim gre le za lastne stolčke, za državljanae jim ni dosti mar, trudijo se vsi, le da državljanom čim bolj škodujejo. Ko bom komentar poslal na vlado in MNZ, ga bom na tej strani v WORD obliki nespremenjenega objavil.
Odgovori
Evo vam iz dnevnika:

Peter Lovšin

28. oktober 2019  28. oktober 2019 0:00

Predlog novele zakona o orožju na podlagi evropske direktive zaostruje nadzor nad orožjem, za kar so glavni vzrok teroristični napadi v preteklih letih. Ena izmed pomembnejših sprememb je tako tudi nova razvrstitev polavtomatskega orožja. Po novem bo med prepovedano civilno orožje uvrščeno tudi polavtomatsko orožje, ki je bilo predelano iz avtomatskega (enostavno se ga da spet predelati v avtomatsko), in polavtomatske puške z nabojniki za več kot deset nabojev.
Ker gre za precej obsežno novelo, se zakonski predlog dotika skoraj vseh lastnikov orožja: od lovcev do športnih strelcev, trgovin z orožjem, zbirateljev, veteranskih organizacij in drugih. Zato ne čudi, da pripombe in predlogi na novelo, ki smo jih po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja dobili od notranjega ministrstva, zajemajo skoraj 400 strani. Njihov skupni imenovalec je pogosto omenjanje stališča, da kriminalci in teroristi tako in tako ne streljajo z zakonitim, temveč z nezakonitim orožjem, večina predlogov in pripomb pa si želi, da slovenska orožarska zakonodaja ne bi bila preveč stroga. Med pobudniki so tako redki tisti, ki kličejo k večjemu nadzoru. Denimo pobudnik, ki predlaga pogostejše preverjanje zdravstvenega stanja lastnikov orožja in meni, da bi bilo smiselno pri športnih strelcih nadzirati, kako aktivni so v resnici, češ da je članstvo v strelskih društvih za nekatere le krinka za kopičenje orožja.

Bo društvo moralo biti član olimpijskega komiteja?

Ena izmed najpogostejših pripomb se sicer nanaša prav na področje športnega strelstva, in sicer na predlagano ureditev predloga novele, po kateri bi morali športni strelci ob vlogi za dovoljenje za nakup orožja po novem predložiti dokazilo o članstvu v strelskem društvu, ki je član olimpijskega komiteja. Ker številni ne delujejo v okviru olimpijskega komiteja, bi to seveda precej skrčilo nabor strelskih društev, kar problematizira tudi Slovenska zveza za praktično strelstvo. Njih moti tudi pogoj, da bi moral strelec po novem pred izdajo dovoljenja za nabavo prve pištole ali puške pri takšni organizaciji redno streljati vsaj 12 mesecev.
Pri predvidenem pogojevanju članstva v društvu, ki deluje v okviru olimpijskega komiteja, je zanimivo, da se tega pogoja otepajo tudi v olimpijskem komiteju. Kot nam je pojasnil Brane Dmitrović, so se v postopku priprave novele zavzemali za to, da ne bi imeli vloge nekakšnega arbitra pri razvrščanju športnega strelnega orožja. »OKS – SŽS namreč ni niti ustanovljen za to niti v njegovih registriranih dejavnostih ni opredeljena dejavnost presoje ustreznosti posameznih kategorij orožja ter tudi ni organizacija, ki bi bila za to kompetentna,« pravi Dmitrović.
Skrbi, da se bo njihov status poslabšal, imajo tudi zbiratelji in zasebni muzeji. Vojni muzej Logatec denimo skrbi, da bodo v prihodnje zasebni muzeji skorajda izenačeni z zbiratelji (in bodo na tem področju nekonkurenčni državnim muzejem), enega izmed zbirate ljev pa med drugim moti nadzor policistov, ki bi po novem lahko preverjali zbirke orožja.
Zadovoljnejši so za zdaj lovci, katerih stališča naj bi notranje ministrstvo že ob nastajanju predloga novele v precejšnji meri upoštevalo. »Zagovarjamo stališče, ki je bilo potrjeno ob sprejetju sprememb evropske orožne direktive, da spremembe orožne zakonodaje zaradi preprečevanja terorizma ne smejo vplivati na sedanje zakonite lastnike orožja. V primerjavi z drugimi državami ima Slovenija že zdaj eno najstrožjih zakonodaj,« nam je ob tem pojasnila Urša Kmetec iz Lovske zveze Slovenije.

Predalič bi streljal z dušilnikom

Nekateri predlogi in pripombe so bolj, drugi manj konvencionalni. Piscem zakona se je oglasil tudi policist, ki se mu ne zdi smiselno, da ima kot policist pravico ves čas nositi službeno orožje, če se odloči za nakup dodatnega športnega orožja za zasebno rabo, pa zanj veljajo enaka pravila kot za druge smrtnike. Prav tako se mu ne zdi smiselno, da ne more že zgolj s službeno izkaznico kupovati streliva, s katerim bi še dodatno (poleg službenega usposabljanja) hodil na strelišče in izboljševal svojo tehniko streljanja. To lahko sicer počne tudi zdaj, vendar streliva na civilnem strelišču ne more kupiti po konkurenčnih cenah, meni policist.
Za lažji dostop do streliva se zavzema tudi predsednik strelskega društva Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve in poslanec SDS Božo Predalič. V pripombah med drugim predlaga, da naj se predlog novele dopolni v smer, ki bi dovolila neposredno nabavo streliva tudi lastnikom orožja, ki imajo dovoljenje le za posest, ne pa tudi orožnega lista (ta omogoča tudi nošnjo orožja). Lastniki orožja, ki imajo dovoljenje le za posest, morajo namreč za vsakokraten nakup streliva na dovoljenje na upravno enoto. Predalič prav tako predlaga razmislek o legalizaciji dušilcev zvoka, ki so tako po trenutni zakonodaji kot tudi po predlogu novele prepovedani. »S takšno rešitvijo bi se odpravile številne napetosti med strelišči oziroma njihovimi uporabniki in okoliškimi prebivalci ter zmanjšalo zvočno onesnaževanje,« meni Predalič in dodaja, da je uporaba dušilnikov zvoka ponekod v Evropi že dovoljena.
Moons out, goons out!
Odgovori
Poslji predno bodo posranci sprejeli skropocalo. Za zgubit ni kaj.
Odgovori
Fantje imam kratko vprašanje.

Kakšno vlogo če sploh, ima ta datum iz 2017. Kaj je oz. naj bi bila razlika če imam eno m70 ab2 izpred tega datuma in drugo po tem datumu? NAPRIMER!
Odgovori
Tist datum nima nobene vloge več pa tud prej je ni imel za predelane kose .Če je M70 predelan iz vojaške je bila vedno 'nepoboljšljiva' te kose je Eu direktiva izrecno prepovedala.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 4 Gost(ov)