Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
(17-12-2019, 09:13)gasilc Napisal: Še bolj črn je ta, da boš dobil F2000S.

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk

;) Zato pa mas bele gate, ce nisi prej od straha njive zasejal. ;)
Odgovori
(17-12-2019, 22:05)Klemen# Napisal:
(17-12-2019, 21:30)Uroš Palhartinger Napisal: "Levico" moti predvsem "amerikanizacija" nošenja orožja znotraj stanovanj in na zasebnih zemljiščih ...

Kako pa naj država kontrolira ali nosiš nabiti orožje v stanovanju ali ga le čistiš? Potrka policist, zavpiješ samo trenutek, pospraviš magazin in odpreš vrata. 
Torej tega se ne da učinkovito nadzorovati. Kot drugo to je kot vse skupaj represiven in nepotreben ukrep v smeri počasbega razoroževanja, kot vsi dosedanji totalitaristični režimi. Levica naj se sramuje sama sebe ker so fašisti, ne pa liberalci. Liberalno pomeni da dokler nikomur ne škoduješ, uživaš pravico svobode. Na takih temeljih so bile zgrajene ZDA, ki tudi tonejo od svojega vsesplošnega razcveta tam zadnjih  30 let čedalje bolj.

Gre za to, da "nošenje" orožja v stanovanjih ni pridobitev novele zakona, temveč je takšna ureditev poznana že od ZOro-1 iz leta 2001.

Pravica da za "nošenje" ne šteje imeti doma pripravljeno orožje za strel, dejansko omogoča zakonito uporabo strelnega orožja v varnostne namene (silobran oz. skrajna sila) v stanovanjih, za tiste, kateri nimamo varnostnih orožnih listov.

Dejansko pa lahko "pomislek" Levice pomeni, da bo nov predlog Zakona o orožju onemogočal silobran s strelnim orožjem v stanovanjih. Tako sploh ni nujno da gre za politični pomislek stranke "Levica", temveč gre za interes predlagatelja Zakona, torej MNZ...
Odgovori
Tudi, če doma ne bi smel nosit orožja, ga v sili lahko greš pobrat iz omare ali izpod vzglavnika. Itak je pa povsem jasno, da pri tem ne bo nobenih sprememb. Če ima Levica pomislek, še niti najmanj ne pomeni, da bo sprejeto. Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.
Odgovori
(18-12-2019, 09:14)topostrelec Napisal: Tudi, če doma ne bi smel nosit orožja, ga v sili lahko greš pobrat iz omare ali izpod vzglavnika. Itak je pa povsem jasno, da pri tem ne bo nobenih sprememb. Če ima Levica pomislek, še niti najmanj ne pomeni, da bo sprejeto. Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.

Za suhi trening dinamike obvezno... pa se to brez nabojev kjerkoli v blizini.
Zena ni tako grozna, da bi moral okrog z gverom non-stop hodit. ;)
Odgovori
(18-12-2019, 09:33)MarkB Napisal:
(18-12-2019, 09:14)topostrelec Napisal: Tudi, če doma ne bi smel nosit orožja, ga v sili lahko greš pobrat iz omare ali izpod vzglavnika. Itak je pa povsem jasno, da pri tem ne bo nobenih sprememb. Če ima Levica pomislek, še niti najmanj ne pomeni, da bo sprejeto. Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.

Za suhi trening dinamike obvezno... pa se to brez nabojev kjerkoli v blizini.
Zena ni tako grozna, da bi moral okrog z gverom non-stop hodit. ;)

 Ob nakupu Shadowke, dobiš zraven v kompletu še plastične naboje in menjalne netilke iz trde plastike, da ob manipulaciji, učenju ali suhem treningu ne poškoduješ mehanizma igle. Tudi doma.
Seveda so pravi naboji daleč stran pod ključem.
V čem je problem ?
Odgovori
(18-12-2019, 09:14)topostrelec Napisal:  Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.

A ti pred špeglom ne treniraš potega  Eek

A niti si ne nastaviš alarm sredi noči in si štopaš v kolkem času imaš iz sefa razstavljen kos orožja do pripravljenosti za strel ... vezanih očiju    Eek
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
Od vseh problematičnih delov predloga zakona se obešate na zadevo, ki prej sploh ni bila problematična in je itaq nesmiselna, saj nadzora v stanovanju ne morejo izvajati brez sodnega naloga ali zelo utemeljenega razloga. Na seji je bilo izrečenih nekaj bistveno bolj problematičnih zadev s strani poslancev LMŠ in SMC, ki kažejo, da mislijo vztrajati v svojih zablodah.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(18-12-2019, 09:46)maus Napisal:
(18-12-2019, 09:14)topostrelec Napisal:  Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.

A ti pred špeglom ne treniraš potega  Eek

https://www.youtube.com/watch?v=lQkpes3dgzg

Narod je prestrašen in presran zaradi konstantnega pranja možganov, hollywoodskih filmov tipa Seagal, ki jih jemlje kot deafolt v življenju, da se boji že lastne sence.
Po pričevanju deda, je skoraj v vsaki bajti na steni visela puška. Proti volkovom ali razbojnikom... Pa nobenih zakonov niti tečajev varnega ravnanja.
Danes pa kljub milijonu zakonov imamo na milijone kriminala.
Odgovori
(18-12-2019, 09:46)Emilijan Napisal:
(18-12-2019, 09:33)MarkB Napisal:
(18-12-2019, 09:14)topostrelec Napisal: Tudi, če doma ne bi smel nosit orožja, ga v sili lahko greš pobrat iz omare ali izpod vzglavnika. Itak je pa povsem jasno, da pri tem ne bo nobenih sprememb. Če ima Levica pomislek, še niti najmanj ne pomeni, da bo sprejeto. Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.

Za suhi trening dinamike obvezno... pa se to brez nabojev kjerkoli v blizini.
Zena ni tako grozna, da bi moral okrog z gverom non-stop hodit. ;)

 Ob nakupu Shadowke, dobiš zraven v kompletu še plastične naboje in menjalne netilke iz trde plastike, da ob manipulaciji, učenju ali suhem treningu ne poškoduješ mehanizma igle. Tudi doma.
Seveda so pravi naboji daleč stran pod ključem.
V čem je problem ?
Odgovori
Berem magnetogram... Mateja Udovč SMS... sem strelka a bi vse prepovedala.... (vse živali so enakoprave ampak nekatere so bolj).

popravek SMC ... itak majo take kratice kulta osebnosti.
lp Melly
Odgovori
Zgooglaj od kje prihaja pa ti bo vse jasno. Maš pač eno sorto ljudi, ki bi/bo storila vse da se svinje za koritom ne zamenjajo...

Vsi te "kvazi novi obrazi" so vse naplavine iz raznoraznih hlevov javne uprave...
Odgovori
(18-12-2019, 12:19)Melly Napisal: Berem magnetogram... Mateja Udovč SMS... sem strelka a bi vse prepovedala.... (vse živali so enakoprave ampak nekatere so bolj).

popravek SMC ... itak majo take kratice kulta osebnosti.

Če je res ta kura strelka, me prav zanima kako jo bodo društveni kolegi sedaj sprejeli po tej blesavi in škodljivi izjavi.
Ko sem že mislil, da sem vse slišal pol pa tole.
Saj v bistvu me niti ne preseča, pred časom je nek "veleum" na strelcu tudi zapisal, da strelja na strelišču na Dolenjki ampak, da je proti streljanju..
Odgovori
Baba je baba - še najboljša je slaba Angel Po domaće povedano: bi se yebala, da joj ne uđe.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Ha da o mag. Meliti Šinkovec ne zgubljam besed... bila je na misiji v Afganistzanu, prava prekaljena borka...
lp Melly
Odgovori
[Image: wXdXz0Y.jpg]

Lol Lol Lol Lol

(18-12-2019, 12:50)deadbeef Napisal: [Image: wXdXz0Y.jpg]

Lol Lol Lol Lol
https://www.zurnal24.si/slovenija/med-ra...nka-124596


V napadu na vojaško bazo Vianini v Heratu v Afganistanu je bila lažje poškodovana tudi pripadnica slovenskega kontingenta.


Z ministrstva za obrambo so sporočili, da je bila zaradi detonacije lažje poškodovana civilna funkcionalna strokovnjakinja, pripadnica slovenskega kontingenta Melita Šinkovec. Slovenska pripadnica je lažje ranjena, v glavo jo je zadel drobec stekla, je za Žurnal24 povedal Simon Korez, tiskovni predstavnik slovenske vojske.  
Moons out, goons out!
Odgovori
(18-12-2019, 09:14)topostrelec Napisal: Tudi, če doma ne bi smel nosit orožja, ga v sili lahko greš pobrat iz omare ali izpod vzglavnika. Itak je pa povsem jasno, da pri tem ne bo nobenih sprememb. Če ima Levica pomislek, še niti najmanj ne pomeni, da bo sprejeto. Vseeno bi pa res rad vedel, koliko vas doma za pasom ves čas nosi orožje, bi rekel, da praktično nihče.

Če gre ta sprememba v zakon nimaš več možnosti, da dokažeš silobran, ker po zakonu ne smeš imeti doma orožja pripravljenega za strel. Torej če si zgleden strelec, ki upošteva VSE zakone si hranil po zakonu. Ko se je zgodilo kar se je zgodilo si šel v omaro po gver, v drugo omaro po ključe od tretje omare od koder si vzel nabojnik in šuse, vse skupaj nafilal in ustrelil kogar si pač ustrelil.

Tukaj ne moreš več govoriti o silobranu ampak kvečjemu o neklepu. Druga opcija pa je, da nisi hranil v skladu z ZOro in si imel nafilano ko ti je hudič uletel v bajto. KD ali prekršek...

(18-12-2019, 12:32)Zlatgol Napisal:
(18-12-2019, 12:19)Melly Napisal: Berem magnetogram... Mateja Udovč SMS... sem strelka a bi vse prepovedala.... (vse živali so enakoprave ampak nekatere so bolj).

popravek SMC ... itak majo take kratice kulta osebnosti.

Če je res ta kura strelka, me prav zanima kako jo bodo društveni kolegi sedaj sprejeli po tej blesavi in škodljivi izjavi.
Ko sem že mislil, da sem vse slišal pol pa tole.
Saj v bistvu me niti ne preseča, pred časom je nek "veleum" na strelcu tudi zapisal, da strelja na strelišču na Dolenjki ampak, da je proti streljanju..

Baba je vrhunska strelka...

... na kozle.  Dumb
Odgovori
(18-12-2019, 13:03)Bobo Napisal: Če gre ta sprememba v zakon nimaš več možnosti, da dokažeš silobran, ker po zakonu ne smeš imeti doma orožja pripravljenega za strel. Torej če si zgleden strelec, ki upošteva VSE zakone si hranil po zakonu. Ko se je zgodilo kar se je zgodilo si šel v omaro po gver, v drugo omaro po ključe od tretje omare od koder si vzel nabojnik in šuse, vse skupaj nafilal in ustrelil kogar si pač ustrelil.

Tukaj ne moreš več govoriti o silobranu ampak kvečjemu o neklepu. Druga opcija pa je, da nisi hranil v skladu z ZOro in si imel nafilano ko ti je hudič uletel v bajto. KD ali prekršek...

Nonsens. Kdo ti bo pa to dokazal. Pa kje piše, da okvirji ne smejo biti napolnjeni in da mora biti orožje v blagajni? A če imaš pod vzglavnikom devetko in poln okvir slučajno nimaš dovolj časa za napolnit in reagirat? In če že omenjaš sef, po zakonu lahko v sefu hraniš orožje napolnjeno in pripravljeno za strel.

Še vedno se kregate okrog oslove sence.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
jaz spoštujem zakonodajo in imam orožje ves čas pod ključem, poln nabojnik pa pod ključavnico...

[Image: blazina-kljuc.jpg]
Odgovori
Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.

---------------------------

Dejansko je to vse o hrambi...zagotovo je lahko strelivo hranjeno tudi v nabojniku, ki ni v orožju, po dikciji iz zakona bi rekel, da je orožje v sefu lahko "pripravljeno"...
Odgovori
(18-12-2019, 14:12)Pero75 Napisal: Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.

---------------------------

Dejansko je to vse o hrambi...zagotovo je lahko strelivo hranjeno tudi v nabojniku, ki ni v orožju, po dikciji iz zakona bi rekel, da je orožje v sefu lahko "pripravljeno"...
Na tečaju za varno ravnanje z orožjem je bilo rečeno, da doma imaš lahko orožje nonstop napolnjeno in za pasom.....
Vem, da pišem neumnosti, ampak grebem se za čin polkovnika  Angel
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)