Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
Dobri amandmaji, čeprav bo amandma glede datuma julij 2017 težko šel skozi.... ker ta datum določa EU direktiva.
Bistveno je seveda glede 17.člena (priznanje športnih zvez) za kose kategorije A.
Dobro so se spomnili tudi, da naj bi bili oproščeni plačila takse za prekategorizacijo.

Prehodno obdobje pa ne vem, koliko ima smiselno podaljševati... če se prav spomnim, je v nekem členu določeno, da orožja ni dovoljeno prenašati in uporabljati, dokler ni prekategorizacija narejena.
Odgovori
Tisto da vadi 12mesecov bi lahko vn dal.
Moons out, goons out!
Odgovori
(05-02-2020, 13:01)JRC Napisal: Dobri amandmaji, čeprav bo amandma glede datuma julij 2017 težko šel skozi.... ker ta datum določa EU direktiva.

Ustava Republike Slovenije (podčrtano in odebeljeno z moje strani):
"155. člen
(prepoved povratne veljave pravnih aktov)
Zakoni, drugi predpisi in splošni akti ne morejo imeti učinka za nazaj.
Samo zakon lahko določi, da imajo posamezne njegove določbe učinek za nazaj, če to zahteva javna korist in če se s tem ne posega v pridobljene pravice."

Sprejetje veljavnosti za nazaj v obliki, kot je bilo do sedaj predlagano, je v nasprotju z ustavo, ker bi poseglo v pridobljene pravice tistih, ki so orožje, ki bo po novem uvrščeno v kategorijo A, legalno pridobili po tem datumu! In še to v primeru, da bi nekdo res uspel utemeljiti, da javna korist to zahteva (POZOR, izpolnjena morata biti OBA pogoja)..

Dodati je potrebno, da EU direktiva na dan njenega sprejetja NI bila retroaktivna, ker je bila sprejeta pred julijem 2017. In EU nima vzvoda siliti države članice, da sprejmejo nekaj neustavnega.
Odgovori
se že kaže sonček izza oblakov .. dobri amandmaji ... tudi z datumom se strinjam, da ne more veljati za nazaj.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(05-02-2020, 13:53)maus Napisal: se že kaže sonček izza oblakov .. dobri amandmaji ... tudi z datumom se strinjam, da ne more veljati za nazaj.

Bodo babe na MNZ rekle, da so delno upostevani... v bistvu samo vejice in pike... pa bo spet megla oz tema.
Odgovori
(05-02-2020, 13:12)deadbeef Napisal: Tisto da vadi 12mesecov bi lahko vn dal.

Določba EU direktive.
Odgovori
(05-02-2020, 15:26)JRC Napisal:
(05-02-2020, 13:12)deadbeef Napisal: Tisto da vadi 12mesecov bi lahko vn dal.

Določba EU direktive.

To se da zaobiti tako, da se ne posega v že pridobljene pravice in se napiše, da ko zakon stopi v veljavo.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
No, če smo vsaj malo objektivni, je ta zahteva po vsaj 12 mesečnem treningu zelo smiselna.
Govorimo o izpolnitvi pogoja za pridobitev orožne listine, ne za nakup košarkarske žoge... naprej pa ne bi diskutiral.
Odgovori
(05-02-2020, 16:10)JRC Napisal: No, če smo vsaj malo objektivni, je ta zahteva po vsaj 12 mesečnem treningu zelo smiselna.
Govorimo o izpolnitvi pogoja za pridobitev orožne listine, ne za nakup košarkarske žoge... naprej pa ne bi diskutiral.

Res je, pa tudi velika večina misli enako.
Clap
Odgovori
To je kronana kozlarija. S cim bos pa 12 mesecev vadil? Ti ne smes prepustiti svojega orozja, klub tudi ne sme kar tako posojati orozja, saj mora biti registrirano za opravljanje dejavnosti in imeti instruktorje strelstva z veljavno licenco, da o dolgocevnem sploh ne govorimo. To je ukrep naperjen k temu da se radikalno otezi, butci pa to se zagovarjate

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
Očitno je nekaj dobrih amandmajev vložila tudi Levica:

https://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/del...andat=VIII
Odgovori
(05-02-2020, 17:13)Kristian Napisal: To je kronana kozlarija. S cim bos pa 12 mesecev vadil? Ti ne smes prepustiti svojega orozja,  klub tudi ne sme kar tako posojati orozja, saj mora biti registrirano za opravljanje dejavnosti in imeti instruktorje strelstva z veljavno licenco, da o dolgocevnem sploh ne govorimo.  To je ukrep naperjen k temu da se radikalno otezi, butci pa to se zagovarjate

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Si prepričan Kristjan kar trdiš, no kakorkoli jaz tebe ne bom imel za butca, pa vseeno:
O kakšni kozlariji pa ti govoriš ? To je izgleda le tvoje mišlenje...društva lahko dajo v uporabo za svoje člane društveno orožje v prisotnosti inštruktorja ali odgovorne osebe tudi tisti kateri še nimajo dovoljenj o posesti
Odgovori
Preveč kolobocij je da društva poseduje orožje.
Zakaj bi omejevali sam sebe in hobi v katerem je že tako in tako premalo ljudi.

(05-02-2020, 18:38)šimek Napisal: Preveč kolobocij je da društvo poseduje orožje.
Zakaj bi omejevali sam sebe in hobi v katerem je že tako in tako premalo ljudi.

Odgovori
Pa kako je lahko sploh dvom v Kristjanove izjave.
Kristjan pa ima res vedno prav, če ne na milo pa prav na silo..on je vseved.
Odgovori
(05-02-2020, 16:10)JRC Napisal: No, če smo vsaj malo objektivni, je ta zahteva po vsaj 12 mesečnem treningu zelo smiselna.
Govorimo o izpolnitvi pogoja za pridobitev orožne listine, ne za nakup košarkarske žoge... naprej pa ne bi diskutiral.

sam vprašam, si ti imel vsaj 12 mesečni trening kot izpolnjen pogoj za pridobitev orožne listine?
Verjetno ne, ampak drugim bi pa to očitno z veseljem predpisal.
Zakaj že?
it’s better to be a warrior in a garden than a gardener in a war.
Odgovori
@Kristian: amandma je tudi na dolocilo glede posojanja orozja instruktorjev.

@nejc_rx: to je dolocilo EU direktive. Celo 24m je bilo v igri.
Ce me ze sprasujes - OL sem pridobil skladno z veljavno zakonodajo.
Tudi nisem ‘hvatal krivin’, ceprav veteranom vojne za Slovenijo, ni bilo treba delati izpita o varnem rokovanju; sem ga sel vseeno narest.
Glede na to, kaj vidim na streliscih in tudi na nekaterih tekmah sem preprican, da 12m ni pretirana zahteva.
Zakaj?
Zaradi varnosti.
Tudi moje...in tudi tvoje.
Odgovori
(05-02-2020, 19:11)JRC Napisal: @Kristian: amandma je tudi na dolocilo glede posojanja orozja instruktorjev.

@nejc_rx: to je dolocilo EU direktive. Celo 24m je bilo v igri.
Ce me ze sprasujes - OL sem pridobil skladno z veljavno zakonodajo.
Tudi nisem ‘hvatal krivin’, ceprav veteranom vojne za Slovenijo, ni bilo treba delati izpita o varnem rokovanju; sem ga sel vseeno narest.
Glede na to, kaj vidim na streliscih in tudi na nekaterih tekmah sem preprican, da 12m ni pretirana zahteva.
Zakaj?
Zaradi varnosti.
Tudi moje...in tudi tvoje.


Se mi zdi, da če že, naj bo to domena društev ne pa zakonska obveza...

Odgovori
Velecenjeni strelski kolegi, če bi vam oblast predpisala, da morate najprej voziti sposojen (klubski) avto (in za uporbnino tudi nekaj plačati) preden ga lahko kupiš svoj avto, ali bi se vam zdela taka omejitev tudi smiselna?
Marsikomu očitno da, ampak brez izjeme dotični že poseduje rekvizit. Hinavščina brez primere...
Odgovori
Ja Kristian, a ne veš da avta ne gre enačiti z orožjem? Če imaš do orožja tak odnos kot do avta, se mi poraja dvom o tvoji zanesljivosti.

/s za vsak slučaj, če ni bilo očitno ;)
Odgovori
@Simek: saj ves, da to doloca direktiva EU, zato o tem nima smisla razpravljati. Bodoci strelci so lahko veseli, da ni 24mesecev, kar je bilo tudi v igri.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)